Srećan 8. mart...
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Srećan 8. mart...

    ...svim damama i onima koji se tako osećaju...želim srećan praznik i da od svojih voljenih dobiju sve što požele...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Srećan 8. mart...

    Pridružujem se lavovim čestitkama. Klara Cetkin bi danas bila ponosna i dobila bi karanfil.
      Vrh

  3. #3

    02 Odgovor: Srećan 8. mart...

    Na danasnji dan jedno veliko ime zene zasjalo je punom snagom i njoj kao i mnogim savremenicama njenim imamo zahvaliti gde smo danas...

    Clara Zetkin



    Rodjena je 5 jula 1857.god.u Wiedranu.
    Socijalistickom pokretu prilazi jos 1880.god. a 1882.god. mora emigrirati te djeluje unutar proleterskih organizacija u Francuskoj,austrougarskoj,Italiji i Svicarskoj.
    OD 1890.god. rukovodi zenskim proleterskim pokretom u Njemackoj,uredjuje spcijal-demokratski list ''Die Gliechheret'' i 1907.god. organizira Prvu medjunarodnu konferenciju zena na kojoj je izabrana za sekretera saveza.
    Godine 1910. u Kobenharnu Medjunarodna je konferencija zena proglasila,po njenom prijedlogu,8.mart Danom zena radnica.
    Kao pripadnik organizacije spartakovaca za vrijeme Prvog svjetskog rata bila je zatvorena.
    Od osnivanja Komunisticke partije Njemacke clan je Centralnog komiteta i poslanik sve do dolaska nacional-socijalista.
    U avgustu 1932.god. tesko bolesna,iz Moskve,gdje je zivjela,odlazi u Berlin i u Reichtagu plamenim rijecima upozorava na fasisticku opasnost i potrebu za okupljanje antifasistickih snaga.
    Uz svoju bogatu revolucionarnu djelatnost,kao istaknuti politicki radnik njemackog i medjunarodnog radnickog pokreta i suradnik Engelsa i Lenjina Clara Zetkin bila je plodan pisac,publicist i izvanredan govornik.
    Napisala je niz djela kao sto su:Duhovni proleterijat,Zensko pitanje i socijalizam,Zene i komunisticka partija,Protiv fasizma i imperijalistickog rata.


    Uticaj Clare Zetkin na istoriju covjecanstva je veliki ako se uzme u obzir cinjenica da je njen rad na stvaranju svijesti o jednakosti muskarca i zene urodio plodom.

    Hvala ti Clara
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Srećan 8. mart...

    čestitke i od mene...
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Srećan 8. mart...

    Svim zenskim clanovima foruma zelim srecan 8.mart!

    Naravno i po jedan lepi @>->--
    nomen est omen
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Srećan 8. mart...

    Hvala, hvala!
    I ja se pridruzujem cestitkama!
    Ipak smo mi njezniji pol i treba nam se malo cesce pruzati njeznosti, a mi cemo rado istom uzvratiti!
      Vrh

  7. #7

Slične teme

  1. Osmi mart-Dan Zena
    Autor davorjanka u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 12.03.2015, 15:25
  2. 8.mart - dan prava žena
    Autor itebejac u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 10.03.2010, 02:06
  3. Dan zena 8.mart
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 09.03.2009, 19:26
  4. Srecan 8. mart...
    Autor love hunter u forumu Spomenar
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 09.03.2008, 17:33
  5. 27. mart 1941. "Bolje rat nego pakt!"
    Autor Lady S u forumu Istorija
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 12.12.2007, 21:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •