Šta je fer u ljubavnoj svadji? - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 66
  1. #46

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    ...fer je prekinuti svadju duuuuuuugim ....
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  2. #47

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Pa obicno u svadji nema sudije.Tako da bude i udaraca ispod struka.

    A fer svadja? Ne verujem da postoji u stvarnosti.Samo teoretski.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  3. #48

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    isterati svoja a onda...

  4. #49

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Fer je ne dozvoliti sebi da povredis nekoga koga volis..jer svadja je upravo to, povredjivanje..
    Kad pocne nesto da te muci, kazi odmah..lepo, stalozeno, suptilno..jer sto vise problem cuvas u sebi, veca je mogucnost da planes i kazes i ono sto ne mislis..i moze i posle svadje da bude sve ok, ali mnoge reci se posle pamte i ostavljaju gorcinu..

    Kad pogresis i kad nisi u pravu, priznaj to..a kad si u pravu, ne busaj se odmah u grudi, ne nabijaj na nos, ocuti malo, ionako to partner odmah vidi..samo mu treba malcice vremena da to sam i prizna..

    Sve u svemu, jedino je fer ne posvadjati se..mozda zvuci nemoguce, ali nije tako..malo vezbe, puno ljubavi, dosta samokritike i ni malo sujete i sve je moguce..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #50

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Pošto je svađa suštinski i obično obojena snažnim emocijama ona je stanje koje samo po sebi isključuje regularnost i to u onoj meri koliko su akteri te ljubavne svađe (ne)socijalizovani, temperamentni, zaljubljeni, (ne)uravnoteženi itd.

    Dakle, svaki ljubavni par ima neke svoje limite i neke svoje svađalačke sadržaje. Kada se ja i moja draga svađamo, što je, priznajem, zaista retko, obično se posle par minuta smejemo tome...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #51

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku
    Sve u svemu, jedino je fer ne posvadjati se..mozda zvuci nemoguce, ali nije tako..malo vezbe, puno ljubavi, dosta samokritike i ni malo sujete i sve je moguce..


    Valja se i prisetiti da u svađi, svakom rečju koju izgovorimo, više govorimo o sebi nego o "suprotstavljenoj" strani. Sve je fer i ništa nije fer, sami određujemo granice do kojih ćemo se otisnuti. Zaista, jedino fer je ne posvađati se.

  7. #52

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Povremene svađe su u ljubavnoj vezi ili braku normalne, čak i potrebne. Tako se i psihoterapeuti većinom slažu s konstatacijom da nešto ne štima u vezi u kojoj nema sukoba i konfrontacije stavova.
    Ono što zdravu vezu razlikuje od nezdrave, nije postojanje ili nepostojanje sukoba, nego načina kako se ti sukobi odvijaju, te koliko se često odvijaju.


    Pa, ja imam mali problem u svemu ovome...ne umem da se svađam...
    Često u razgovoru sa mojim mužem dođem do tačke kada bi neko trebao i da povisi glas i krene da galami...mi to ne umemo...od prvog dana naše veze, tako funkcionišemo...razgovaramo i polemišemo o raznim stvarima, ali nikada nismo galamili i prasnuli jedno na drugo...

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Imate li jasno postavljene granice?
    Ili reagujete ''oštro i na prvu'' ne razmišljajući o eventualnim posledicama...
    Svaki postupak i svaku reč dobro premerim i pokušavam da uobličim tako da bude jasna, nema premišljanja i uvijenih priča...nikako...

    Uvek postoji i potpuno razumevanje i uvažavanje onoga što govori druga strana....gomila tolerancije i prihvatanja da smo svi različiti i u svemu tome treba naći zlatnu sredinu....

    Prema tome, fer je istolerisati različitost u stavovima i mišljenjima i pogledima na iste stvari...ne omalovažavati i vređati...podržavati i razumeti dragu osobu...

  8. #53

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    pitam se zar postoji fer svadja pa makar pricali i o ljubavi,mislim da bi trebalo puno poraditi na sitnicama koje zivot znace i predupredili bilo kakvu svadju pa makar bila ona i fer.
    u realnom zivotu naravno da ima i svadja

    ljubav netraje dugo ako uklonite svadje
    latinska

  9. #54

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    nakon zavrsetka iste da napravi sendvitj...ogladni se

  10. #55

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Sama rec svadja mi se ne svidjaSvadja me asocira na zucnu raspravu,nerviranje,ubedjivanje,ljutnju....
    Tako da ne znam sta u svadji moze biti fer.

    Medju partnerima moze doci do nesuglasica,razmimoilazenja misljenja,do nesporazuma,e onda me to asocira na fer-plej.

    Divim se onima koji se svadjaju bez povisenog tona.
    Ja to ne umem.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #56

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Nem' ja više živaca da se svađam.
    Kad me iznervira... obrijem prepone njegovim brijačem i posle se smejem u sebi kad mu se ojede lice.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  12. #57

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    'Bem li ga...većinom baš tražim osobe sa jakom ličnošću pa je onda jasno da takve osobe imaju svoj stav, sud i ne ustručavaju se da ulete u raspravu ako nam se mišljenja ne slažu.
    E sad...meni je to simpa, dokle god se inteligencija koristi u stilu argument na argument. Onog trena kada se krene "ispod pojasa" (mislim na udarce...da neko ne bi protumačio drugačije) i sve snage okrenu da bi se diskreditovao sagovornik prekidam diskusiju!
    Ko ne ume razložno braniti svoj stav, već misli da će napadom na lično zabažuriti osnov oko čega se raspravljamo, priznaje da nije u pravu ali želi da iz sukoba mišljenja izađe "pobednik" po svaku cenu!
    Kod mene..."po svaku cenu" ogoljava sagovornika toliko da verujem u izreku da je neko baš onakav kakav je u nevolji, pijanstvu i svađi .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #58

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    Pa obicno nista.... Posto su povredjena osecanja i emocije, sujeta i stosta, to se ne zavrsava lako....

    Mislim da treba imati mere i znati odcutati.... Sto je jako tesko.....


    Sto rece jedan moj drug, ja sam pream zeni jako korektan, korektno joj objasnim sta je sirova snaga.......

  14. #59

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    U teoretskim fer ljubavima postoje i teoretske fer svadje.
    U svim ostalim ljubavima je rec fer samo mrtvo slovo na papiru, ekranu, recniku...
    Never confuse movement with action.

  15. #60

    Odgovor: Šta je fer u ljubavnoj svadji?

    malo oduzmes, malo dodas, malo pritegnes, malo popustis. Sve zavisi oko cega se svadjate.
    Da li je u svadji potrebno dranje.... mislim da nije, bar ne za civilizovane ljude. Isto tako mislim da je u izvesnim situacijama svadja neizbezna. A kakav ce ishod biti, zavisi od obe strane.
    neunistiva zlojebaba!

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kakvi smo u ljubavnoj vezi?
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 30.07.2009, 16:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •