Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu? - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 71 od ukupno 71
  1. #61

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    @ Par poslednjih postova.
    Gde je "dosljacima" mesto? Jer treba napraviti geto ili sta?
    O kakvim je zakonima rec? Zar zakon nije isti za sve?
    I na kraju, sta im se to treba kazati/pokazati/dokazati?
    Sta to oni ugrozavaju osim vaseg licnog konfora i "nekog" ponosa?
    Unapred hvala.

    p.s. u mom seocetu postoji mali milion pripadnika druge nacionalnosti/kulture/veroispovesti (i ja sam jedan od tih) i ponosan sam na to. to je bogatstvo...
    Ne, ne treba 'došljacima' geto, zakon jeste isti za sve.
    Stvar je u tome da kada neko dođe u novo mesto gde će da gradi svoj život ipak treba malo da se potrudi da se prilagodi situaciji, ljudima koji tu oduvek žive, životnim navikama i kulturi, a ne da očekuju da se ceo svet prilagodi njima.
    Činjenica je da imamo težak mentalitet, da nismo skloni promenama.

    U mestu gde ja živim ima ljudi sa raznih strana i raznih nacionalnosti. Među svima imam prijatelje i ne delim ljude po tom kriterijumu.Niko mi ne smeta i nikoga ne mrzim.
    Ipak nekako, sam način života pa i kvalitet je izmenjen u poslednjih 10-tak godina. Na lošije umesto na bolje.Kulturna dešavanja se svode na prela i pečenja volova, ojkače i zavijanje.Ok. Ljudi poštuju svoju tradiciju. A šta je sa ostalima? Naravno ima još puno toga što mi smeta a što se tiče svkodnevnog života i kulture ophođenja itd. ali.......sve bi to bilo 'ispravljanje krivih Drina'.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  2. #62

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    shacky mi izgleda živimo u istom mestu.Sve ono što si ti napisala sam prepoznala,baš ovde.Nego,koji krajišnici kod tebe večeras nastupaju?

  3. #63

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Večeras niko.......nadam se ...ali je preksinoć nastupao Šeki Turković
    Vrlo kvalitetan život
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  4. #64

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    sto se mene tice,ja zivim u selu, i ok je.. sta ja znam.. mislim da je djetinjstvo na selu sto puta ljepse nego u gradu.. ma nemam pojma,meni je fino..
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  5. #65

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    tu i tamo
    Ko je za jednu voznjicu

  6. #66

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Pitanje je, zapravo, šta se podrazumeva pod kvalitetom života. Da li se ovde misli na neku opštu definiciju?
    Ja smatram da su kriterijumi kvaliteta života subjektivna kategorija. Ne treba očekivati da se svi isto odnosimo prema određenim stvarima. Neko je zadovoljan malim stvarima, nekome ni "kule ni gradovi" nisu dovoljni da se oseća zadovoljnim svojim životom.
    Po meni je bitno da je čovek skroman, da ne traži i ne očekuje previše, da je kreativan, pa će od sitnih i naizgled nevažnih stvari, stvoriti sebi zadovoljstvo.
    Zar nije, na primer, lepo posaditi neku voćku ili ružu i sa zadovoljstvom pratiti njihov razvoj. Na prvi pogled beznačajno, ali itekako ispunjava dušu. Probajte. Kad budete ubrali prvi plod ili prvi cvet, uzdićićete se do neba (ili blizu).

  7. #67

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat jeti kaže: Pogledaj poruku
    Neko je zadovoljan malim stvarima, nekome ni "kule ni gradovi" nisu dovoljni da se oseća zadovoljnim svojim životom.
    Tema se tiče kvaliteta života u mestu gde živimo, a ne ličnog zadovoljstva sopstvenim životom.

    Radi se o svemu od komunalnih usluga do mentaliteta ljudi kojima smo okruženi.
    Malo toga možemo sami da kontrolišemo.
    Za sve ostalo možemo samo biti nemi posmartači.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  8. #68

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Нисам био задовољан условима живота до пре пар година од како су радикали овде на власти заиста је доста боље..како је нама у БП знају само још две општине у целој Србији нажалост..надам се да ће цела Србија живети како и ми..

  9. #69

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat shacky kaže: Pogledaj poruku
    Ne, ne treba 'došljacima' geto, zakon jeste isti za sve.
    Stvar je u tome da kada neko dođe u novo mesto gde će da gradi svoj život ipak treba malo da se potrudi da se prilagodi situaciji, ljudima koji tu oduvek žive, životnim navikama i kulturi, a ne da očekuju da se ceo svet prilagodi njima.
    Činjenica je da imamo težak mentalitet, da nismo skloni promenama.

    U mestu gde ja živim ima ljudi sa raznih strana i raznih nacionalnosti. Među svima imam prijatelje i ne delim ljude po tom kriterijumu.Niko mi ne smeta i nikoga ne mrzim.
    Ipak nekako, sam način života pa i kvalitet je izmenjen u poslednjih 10-tak godina. Na lošije umesto na bolje.Kulturna dešavanja se svode na prela i pečenja volova, ojkače i zavijanje.Ok. Ljudi poštuju svoju tradiciju. A šta je sa ostalima? Naravno ima još puno toga što mi smeta a što se tiče svkodnevnog života i kulture ophođenja itd. ali.......sve bi to bilo 'ispravljanje krivih Drina'.
    U pravu svi "dosljaci" u Srbiju tj Vojvodinu treba da se prilagode novom zivotu i novim obicajim...ako ne zele izvoli, nazad odakle si dosao...mada tesko se prilagode tek neko mozda 3-4 koleno...

  10. #70

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat BackaPalankaSRB kaže: Pogledaj poruku
    Нисам био задовољан условима живота до пре пар година од како су радикали овде на власти заиста је доста боље..како је нама у БП знају само још две општине у целој Србији нажалост..надам се да ће цела Србија живети како и ми..
    Nadam se da ćete i vi palančani da živite kao i mi u Bečkereku. Kako je nama ovde lepooo..! Navijam da što pre okusite naš život, ovaj bečkerečki. Sad će nam Dani Piva, pa ajd navrati sa društvom. I mi imamo lepu zastavu kao što je vaša, ona na slici.
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  11. #71

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Može i bolje

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Slične teme

  1. Priče iz života..
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 22:27
  2. Koliko ste zadovoljni svojim poslom?
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 22.11.2013, 18:47
  3. Jesmo li ikada zadovoljni?
    Autor k glavi15 u forumu Psihologija
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 02:58
  4. Zalaganje života
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2011, 23:40
  5. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •