Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu? - Strana 2
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 71
  1. #16

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Iako sam rodjena i odrasla u Vojvodini... jednoj i jedinoj... živim dugo u Beogradu.
    Ovako trapavi, kakvi već jesmo - teškom mukom organizujemo i sastanke skupštine stanara, a kamoli život u ovako velikom, od početka loše započetom gradu...
    Kulturnih dešavanja ima, prodavnica ima, da ne nabrajam škole i fakultete, muzeje i ostale birtije ... Ali. Ako je čovek prosečnih materijalnih mogućnosti, ako nema auto - i ako ima, ne prolazi mnogo bolje, osim što bar sedi u istom, sate i sate provodi u prevozu od tačke A do tačke B. Još ako menja više prevoza, odnosno linija GSB-a, to je kataklizma!
    Kada se, tako samleven, konačno nadješ u domu svome - topovi ne mogu da te nateraju da uveče izidješ u grad, kojim god povodom... Zato se Beogradjani mogu videti kako gluvare po centru, čekajući neko vreme za pozorište, koncert i slična dešavanja... Jedu usput, na brzaka, natrpaju se kojekakvim džanki-glupostima, snabdeju adekvatnom količinom vode i muvaraju se tu i tamo...
    Dogodi se, na sreću ne tako često, da djubretari zaborave da isprazne kontejnere u mojoj ulici... Kakav je to tek ugodjaj! Nezamisliv.
    Nikom ne kažeš "dobar dan", niti tebi iko kaže bilo šta, osim što te, na primer, neka neotesana spodoba zamalo sruši u trku do prepunog tramvaja iz koga vise ljudi na gelenderu koji samo što se nije otkinuo...
    A tek parkiranje... Pa to je svakodnevna avantura. Prodjem mesto, sa sve uključenim žmigavcem kao znakom da želim da se parkiram iz rikverca, k'o svet - kad se lik koji mi dolazi u susret - zaleti baš na to mesto! Uredno se uparkira i izidje iz auta da se raspravlja sa mnom... "Gospodine, da li Vi vidite da sam dala znak da hoću da se parkiram, pobogu?!" "Otkud ja znam dje si ti šćela... Ima, bona, mjesta niz ul'cu, dolje pa se parkiraj... Vidiš tamo dje je ono bijelo auto...? E, tu ti je mjesto k'o bombona. I drugi put nemoj 'vatati ajnšlag k'o da voziš FAP-a..." Šta reći...

    Pa, lepo nam je. Kvalitet života je odličan. Dišemo isto kao i Pančevci - na škrge. Kada bi nas, ovako djuture, prebacili na Ozren kod Sokobanje, mislim da bi se podavili od viška kiseonika i njegove alotropske modifikacije...
    Neka nas ovde. I nismo za bolje.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  2. #17

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Jasna ... iz prve me ubedi da ni ove godine ne dodjem u Srbiju
    ma u suştini nigde ni nije bolje neşto nego samo lazu kako je u Nemaama i po Evropama isto i kulturno
    a kod mene ... pa şta da vam kazem ... Turska ...
    sem mora uspeli su sve da isprljaju
    Ko je za jednu voznjicu

  3. #18

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Ja sam se posle 18 godina u Londonu vratio u NS i bolje mi je ovde.

    Bolji su ljudi.

  4. #19

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Nisam bila zadovoljna zivotom u svom rodnom selu... Male zajednice, ma koliko znaju da budu simpaticne i imaju neke prednosti, u principu su "opasne" - guse coveka! To sam osetila na sopstvenoj kozi - posle zavrsenog fakulteta, nisam mogla da nadjem posao (ne u selu, nego ni u Novom Sadu), i onda sam dane provodila "po seoski"! Strasno!!! Nema puno desavanja, nema posla, sve se svodi na ispijanje kafa i tracarenje ko je sta ko kome rekao, ko je s kim bio... svako zna sve o svakome! Covek u takvoj sredini ne moze da napreduje i to je po meni najveca mana sela! A da ne pricam o mukama ljudi koji rade van sela, u okolnim gradovima... svi znamo kakav nam je javni prevoz!

    Zato sam se preselila u Novi Sad... Grad pruza vece mogucnosti u pogledu posla, obrazovanja, na polju kulture, zabave, sporta... Moj zivot se od tada promenio na bolje, i desile su mi se mnoge divne stvari!

  5. #20

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    U osnovi sam zadovoljan , ali kako je sve počelo biće sve manje zelenila u Novom Sadu , a sve više betona i parkirališta i to sve zaslugom radikala i njihovim planiranjem ! Sve je manje dobrih ljudi u mom gradu , a sve je više nekih novih sa čudnim akcentima i netolerantnih . Zatim mi se ne sviđa što je NS postao i prenapučen grad !

  6. #21

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    biće sve manje zelenila u Novom Sadu , a sve više betona i parkirališta i to sve zaslugom radikala i njihovim planiranjem !
    Jeste, čuo sam i ja da će Maja u sledeći ponedeljak sesti za buldožer i da će sravniti sa zemljom Dunavski i Limanski park, a u utorak kreće na onaj kod železničke stanice.

    Gradonačelnik Novog Sada je Maja Gojković, a ne SRS. Dakle osoba, a ne stranka! Nadam se uviđaš razliku između ta dva pojma.

    E sad, meni je mnogo žao što ti toliko tu ženu mrziš, pa lažeš sam sebe, a bogami i druge čitaoce ove teme kako ništa ne valja u gradu.

    Za protekle tri godine, grad je ceo renoviran. Sređeni putevi, napravljene nove ulice, sređeno zelenilo u gradu, na svim ključnim tačkama grada se nalaze cvetne dekoracije, centar grada komplet sređen nakon divljačkog trogodišnjeg kopanja od strane prethodne vlasti i uništavanja jedne od najstarijih novosadskih ulica, digitalizovane su centrale, nabavljeni su novi autobusi, Katolička porta od legla narkomana i ćoška za pišanje posle izlaska pretvorena u novi prelepi gradski trg, izmeštena autobuska stanica kod riblje pijace i oslobođen prostor za još jedan gradski trg sa još jednom fontanom, napravljena nova autobuska stanica, porodilište, most Slobode, ulaz u Novi Sad iz pravca Zrenjanina, renoviran plato oko Spensa, sprečeno rušenje Almaškog groblja preko koga je po urbanističkom planu prethodne vlasti trebao da prolazi put, sređivanje Keja je u toku, za par dana će biti gotovo... Malo li je? Mogu ja još da nabrajam.

    I prosvetli me, koji je to park uništen zarad parkinga?

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Sve je manje dobrih ljudi u mom gradu , a sve je više nekih novih sa čudnim akcentima i netolerantnih . Zatim mi se ne sviđa što je NS postao i prenapučen grad !
    Za to ti nije Maja kriva.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #22

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Sve je manje dobrih ljudi u mom gradu , a sve je više nekih novih sa čudnim akcentima i netolerantnih . Zatim mi se ne sviđa što je NS postao i prenapučen grad !

    Netoleratno je takodje kad ti smetaju akcenti drugih ljudi, zar ne?

    Dobrih ljudi ima sa svim akcentima.

  8. #23

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Kal_el kaže: Pogledaj poruku
    Jasna ... iz prve me ubedi da ni ove godine ne dodjem u Srbiju
    ma u suştini nigde ni nije bolje neşto nego samo lazu kako je u Nemaama i po Evropama isto i kulturno
    a kod mene ... pa şta da vam kazem ... Turska ...
    sem mora uspeli su sve da isprljaju
    A mi se još nismo oporavili od njihovog boravka na ovim prostorima - mislim, pre Turaka smo bili jedan jako uredan i otmen svet ...
    Onomad mi je pala kesa sa smećem ispred nosa, sa... rekla bih... 17. sprata... Čoveče, da se ista (kesa, prim. a.) isponašala statistički... po glavi stanovnika - ne bi imao ko da nakucava ove rediće (ono, masa puta ubrzanje)...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  9. #24
    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Jeste, čuo sam i ja da će Maja u sledeći ponedeljak sesti za buldožer i da će sravniti sa zemljom Dunavski i Limanski park, a u utorak kreće na onaj kod železničke stanice.

    Gradonačelnik Novog Sada je Maja Gojković, a ne SRS. Dakle osoba, a ne stranka! Nadam se uviđaš razliku između ta dva pojma.

    E sad, meni je mnogo žao što ti toliko tu ženu mrziš, pa lažeš sam sebe, a bogami i druge čitaoce ove teme kako ništa ne valja u gradu.

    Za protekle tri godine, grad je ceo renoviran. Sređeni putevi, napravljene nove ulice, sređeno zelenilo u gradu, na svim ključnim tačkama grada se nalaze cvetne dekoracije, centar grada komplet sređen nakon divljačkog trogodišnjeg kopanja od strane prethodne vlasti i uništavanja jedne od najstarijih novosadskih ulica, digitalizovane su centrale, nabavljeni su novi autobusi, Katolička porta od legla narkomana i ćoška za pišanje posle izlaska pretvorena u novi prelepi gradski trg, izmeštena autobuska stanica kod riblje pijace i oslobođen prostor za još jedan gradski trg sa još jednom fontanom, napravljena nova autobuska stanica, porodilište, most Slobode, ulaz u Novi Sad iz pravca Zrenjanina, renoviran plato oko Spensa, sprečeno rušenje Almaškog groblja preko koga je po urbanističkom planu prethodne vlasti trebao da prolazi put, sređivanje Keja je u toku, za par dana će biti gotovo... Malo li je? Mogu ja još da nabrajam.

    I prosvetli me, koji je to park uništen zarad parkinga?



    Za to ti nije Maja kriva.
    Nisam uopšte spominjao MG nego radikale koji su na vlasti u gradu zajedno sa DSS-om i SPS-om !Drugi put malo bolje pročitaj šta piše !I nisi li ti batice , radikal ?

    Citat kozul kaže: Pogledaj poruku
    Ja sam se posle 18 godina u Londonu vratio u NS i bolje mi je ovde.

    Bolji su ljudi.
    Ma nemoj !
    Poruku je izmenio Necromancer, 07.06.2007 u 17:26 Razlog: dve uzastopne poruke

  10. #25

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    I nisi li ti batice , radikal ?
    Ne, ali sam glasao za Maju. I opet ću! Uostalom i da jesam, jel ti deliš ljude po političkoj opredeljenosti? Onaj ko glasa za Maju manje vredi od onog ko glasa za Boru?

    Eto radikali na vlasti, a u gradu i dalje žive ljudi koji nisu srpske nacionalnosti. Kako ih još nisu proterali majku mu i zaratili sa okolnim selima u kojima žive pripadnici nacionalnih manjina.

    Nego, ne reče ti meni, koji park ili zelena površina je pretvorena u parking?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  11. #26

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ne, ali sam glasao za Maju. I opet ću! Uostalom i da jesam, jel ti deliš ljude po političkoj opredeljenosti? Onaj ko glasa za Maju manje vredi od onog ko glasa za Boru?

    Eto radikali na vlasti, a u gradu i dalje žive ljudi koji nisu srpske nacionalnosti. Kako ih još nisu proterali majku mu i zaratili sa okolnim selima u kojima žive pripadnici nacionalnih manjina.

    Nego, ne reče ti meni, koji park ili zelena površina je pretvorena u parking?
    Otkriven je prikriveni radikal na ovom sajtu !SMRT FAŠIZMU !

  12. #27

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    E svaka ti čast na kvalitetnoj i argumentovanoj diskusiji. Aj nemoj više, keve ti.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  13. #28

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Ćuti klinac i samo ti iz inata glasaj za tvoju MG i tvoje bradate radikale bez zuba i pameti !SMRT FAŠIZMU !

  14. #29

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Ćuti klinac
    E ovo ti je argument koji me zakopava u svakom pogledu! Aj još, molim te!

    Oćeš ti meni odgovoriti koji je park postao parking? Ili ćemo doći do zaključka da ne govoriš istinu?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  15. #30

    Odgovor: Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Molila bih ucesnike u raspravi da se vrate na temu Da li ste zadovoljni kvalitetom života u vašem gradu/selu?

    Ne postovanje ove molbe podrazumeva brisanje svakog posta koji nije vezan za temu. Hvala.


Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Priče iz života..
    Autor yige_gui u forumu Pričaonica
    Odgovora: 98
    Poslednja poruka: 17.09.2015, 22:27
  2. Koliko ste zadovoljni svojim poslom?
    Autor Kunic u forumu Posao
    Odgovora: 125
    Poslednja poruka: 22.11.2013, 18:47
  3. Jesmo li ikada zadovoljni?
    Autor k glavi15 u forumu Psihologija
    Odgovora: 59
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 02:58
  4. Zalaganje života
    Autor zosim u forumu Srpska poezija
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 20.11.2011, 23:40
  5. Život u gradu ili život na selu?
    Autor yige_gui u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 04.12.2008, 13:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •