Macke - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 29 od ukupno 29

Tema: Macke

  1. #16

    Odgovor: Macke



    Jooj...kad vidim ovakve snimke..ja se prosto raznježim.
    Kako je swatka.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  2. #17

    Odgovor: Macke

    Imam jedno pitanjce.
    Na koji nacin moze sterilizacija uticati na karakter macke (deluje sigurno), samo me zanima u kojoj meri se to ispoljava?

    Baj d vej, ja sam ludo zaljubljena u macke.
    Kao klinka sam to svima trazila kao poklon za svadbu
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  3. #18

    Odgovor: Macke

    Ja imam cicu, ženku, koju sam sterilisala nakon što se prvi put omacila. Nije imala ni godinu dana i sirota se mučila da omaci tri mačeta ceo bogovetni dan. Pošto nisam imala nikog kome bih mačiće poklanjala, odlučila sam da je sterilišem. Veoma mi je bilo teško da donesem tu odluku, ali mislim da sam je na neki način spasla razvlačenja i mučenja.

    Maca sada ima 9 godina. I potpuno je zdrava. Veoma sam srećna što nije nikad bila bolešljiva. I da, mnogo vremena provodi spavajući. I da, istina je što kažu da se mace smire, ne skitaju, stalno su kod kuće i pitomije su. Rekla bih da jede možda malo više. Često mace mogu da se ugoje, ali to je naravno od mirovanja, jer im hormoni ne divljaju.

    Sve u svemu, sterilisane mace su prave pitome kućne spavalice. Hoće one i da se igraju, love i sve isto rade, samo nemaju taj nagon za parenjem, pa su kod kuće mnogo više i mnogo češće dodju kod tebe da se maze
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  4. #19

    Odgovor: Macke

    A ja bih volela da ona ostane divljakusa kakva jeste.
    tenks
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  5. #20

    Odgovor: Macke

    Dosla maca u nas dom. Bolje receno macan
    Malo zuto mace koje sam obecala sinu konacno je stiglo. Radosti nema kraja. I odma je dobio ime Garfild - naravno po omiljenom crticu, a deda ga odmah prekrstio u Garo
    A bas je jedna velika maza. Kad smo ga uzeli prijateljica kaze, pazite da vas ne ogrebe kad podjete autom, jer se macke obicno uplase od zvuka. Ma kakvo grebanje i napadanje. Legao Garo nas na zadnjem sedistu, digao sve cetiri uvis i uzivao u voznji mazeci se.
    I kad smo stigli kuci, nije se odvajao od nas, a ja ocekivala da ce bezati i da cemo imati probleme.
    Inace zbog hrcka kojeg imamo morali smo ga ostaviti kod mojih, pa kad idemo tamo ce da se igra dete. Sutra cekam izvestaj da je sve bilo OK i da nije odlutao


  6. #21

    03 Колико познајете мачке

    Волите ли маце? Да ли се старате о некој? Знате ли довољно о мацама, како би то старање било квалитетно? Промислите, па кажите шта мислите о свом познавању ових фантастичних створења. Да ли је то знање довољно, тако да никада својим погрешним потезима, којих нисте ни свесни, нећете да угрозите њихово здравље, евентуално и живот? Касније ћете сазнати због чега вас ово питам.

    Поздрави од Живорада

  7. #22

    Odgovor: Macke

    Koliko poznajete svoju macku

    Vecina vlasnika macaka bi na pitanje da li poznaje svoju macku odgovorila DA, u dusu zna navike narav i sklonosti svoje ljubimice. Medjutim u praksi veci broj ne bi znao da odgovori na najjednostavnije pitanje.
    Pokusacu da razjasnim sedam najcescih nedoumica vezanih za macke. Na pitanje da li macka moze da padne sa bilo koje visine i da se uvke ziva doceka na noge, odgovor je NE. Unutrasnje uho macke je tako gradjeno da predstavlja prirodni ziroskop prilikom pada sa visine macka se okrece i rotira celim telom dok joj noge ne budu usmerene ka zemlji. Cim se nadje u toj poziciji ona blago siri noge cime usporava pad kad zemlju didrne jastucicima savoja noge u zglobovima da bi maksimalno amortizovala udarac o tlo. Za takvu akrobaciju potrebno joj je odredjeno vreme odnosno visina. Zato se cesto desava da ne uspeva da se doceka na noge i biva povredjena dok pad i sa velike visine cesto ima uspesno prizemljenje.
    STA ZNACI KADA MACKA DRZI VISOKO PODIGNUT REP U VERTIKALNOM POLOZAJU? Vertilakno podignut rep znaci da je macka zadovoljna i da pozdravlja svog vlasnika. Odrasle macke na taj nacin imitiraju ponasanje macica koji pozdravljaju majku. Znaci to je navika koju su zadrzale iz dsetinjstva i to je jedan od njihovih prirodnih nacina komunikacije.
    NA KOLIKO NACINA MACKA MOZE DA SE OGLASAVA? Mcke komuniciraju medjusobno i sa ljudima glasanjem odnosno mjaukanjem drzanjem i pokretima tela i mirisima koje luce iz polnih zlezda i zlezda na ustima i sapama. Prilikom mjaukanja macka pusta 7 karakteristicnih zvukova shodno situaciji u kojoj se nalazi. Zvuk zavisi od situacije : kada od vlasnika trazi hranu, kada se upoznaje sa drugom mackom, kada je u polnom nagonu ili kada je ljuta.
    DA LI POSTOJE MIRISI OD KOJIH MACKE ZAZIRU? Postoje 3 mirisa koje macke sigurno ne vole. To je miris crnog luka, sirceta i ulja od rute. Ima jos mirisa koje macke ne vole ali individualno reaguju na njih. One izuzetno vole miris macije trave, valerijana, mente i nekih egzoticnih zacina.
    DA LI JE MLEKO DOBRO ZA MACKE? Bez obzira da li je macka divlja ili pitoma rasna ili nerasna ona je primarno mesozder i meso je neophodno za funkcionisanje njenog metabolizma. Mleko im nije neophodno i mnoge macke ga ne vole.
    DA LI MACKE REAGUJU NA MUZIKU I DA LI JE VOLE? Sve macke reaguju na tonove koji najvise lice na njihovo mjaukanje. Od instrumenata njihovu paznju najvise privlaci zvuk violine u nekim slucajevima ce hteti da ucestvuju i pokusace da uspostave kontakt sa izvodjacem jedino je sigurno da macke ne vole bucnu i dinamicnu muziku. Preglasne muzike se cak i plase.
    DA LI MACKE ZAISTA IMAJU 9 ZIVOTA? Tacno je da su macke vrlo izdrzljiva i intelignetna vrsta. Medju sisarima imaju najbolji i najelasticniji skelet kao i odlicno razvijena cula vida sluha i miirisa. To im omogucava brzo kretanje i orijentaciju u opasnim situacijama. Medjutim i macke kao i druge zivotinje mogu oboleti od bolesti strpljivo i nenametljivo podnoseci svoje tegobe a kada vlasnik primeti da mu je ljubimica bolesna onda je vec kasno. Znaci i macke imaju samo jedan zivot a zbog njihove izdrzljivosti u narodu je odomacena izreka ima 9 zivota kao macka.
    neunistiva zlojebaba!

  8. #23

    Odgovor: Macke

    Мачке...ја их нисам волела док на језеру нисам пронашла Милицу
    сад та мала Милица има две мале маце и њих обожавам, чак их и мама обожава што је стварно чудо светкско...
    Мислим да на ЈТ нико не одгледа више клипова о мачкама него ја
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  9. #24

    Odgovor: Macke

    Mačke? No, thank you. I'm a dog person.
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  10. #25

    Odgovor: Macke

    Macke ni u ludilu...
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

  11. #26

    Odgovor: Macke

    Volim mačke.Mačke su korisne jer love miševe.Moja majka i deda na selu uvek su držali mačku.
    Prvu koju pamtim zvala se Laca.Bila je to fina,mirna,prava umiljata mačka,tkz."zelena" zelenih očiju



    Uglavnom je ležala pokraj peći na čokanjima kad je bila u kući.U našoj kotobanji nije bilo miševa
    Posle su došle neke sličnoj njoj al' imena im ne pamtim.
    Moj,baš lično moj mačak zvao se Tom po čuvenom mačku.Dobila sam ga na poklon kad sam išla u
    srednju medicinsku školu.Bio je prelepi mali sivi mačkić i živeo je sa mnom neko vreme kao podstanar u stanu.
    Moja tadašnja cimerka mrzela je mačka a naknadno nam se pridružila.Tom joj se popiškio na jastuk ..osetio
    da ga ne voli,stalno je siktala na njega.A sa mnom je bio fin.Voleo je da mi skoči na glavu kad spavam i onda da prede.
    Nažalost stari gazda kod kojeg smo stanovali umro je i morali smo se i mi razići.Ja u drugi stan gde nisu trpeli mačke a on na selo.
    Postao je pravi seoski debeli sivi mačor zavodnik svih mačaka.
    Uglavnom smo držali mačore,mada mačke su bolje jer su kućevnije...ali tu je posle problem s'mačićimaKud s'tolkim mačkama?
    Sad evo već koju godinu nemamo mačku jer držimo psa.
    Obećao mi jedan veterinar da će mi dati persijsko mače,malo mekano ko ćebence ..pa evo ništa,prošla godina



    Mada je meni najlepša Ruska plava mačka;



    Eto.
    O mačkama ne znam ništa posebno,mislim na neke posebne tretmane.Tetošimo ih kao i uvek,uobičajeno.
    I sve su fala bogu bile lepe,debele i sjajne dlake.A jele su sve i svašta.Bože moj
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  12. #27

    Odgovor: Macke

    Nisam imao neki posebno prisan odnos sa macama, mada obožavam životinje. Srećom, zahvaljujući prijateljima, dobio sam jedno predivno mače i život mi se promenio . Zajedno smo podelili nekoliko predivnih meseci, imali svoje rituale i navike. Nažalost, zbog neke epidemije u kraju, uginuo je...i bio sam istinski potresen.
    Ipak...imao sam sreće i već 2 godine je Maza sa mnom. Sada familija broji četvoro:
    - Milica...tigrasto bela maca, najživahnija, najbolji penjač i najumiljatijeg pogleda ,
    - Slatkiš...potpuno tigrasta maca, prava lepica, koja je bila veliki stidljivko i osobenjak, ali j moja maza ,
    - Sivi...macov, retkost sa doslovno svakom dlakom sivom, karakterističnih očiju, koji me užasno podseća na ruske plave mace. Nestaško i slobodnjak ,
    - i naravno mama Maza...crno siva maca koja je pravo zlato, akrobata, umiljata i sjajna mama .
    Prvo troje ima već preko 110 dana (omacili se 30 marta) i prava su radost kuće, mojih i gostiju. Uživam svaki dan u njihovim nestašlucima, lovu, igrama, ritualima, maženjima i doživljajima. Često kažem da nemam mace već kuce jer gde god mrdnem njih troje me prati u stopu .
    Unele su sreću u dom, lepo raspoloženje, mnogo osmeha i sve napravile boljim. Prosto ih obožavam i one to osećaju i uzvraćaju na najbolji način. Jedina "senka" je to što ih je bilo 4 mladunca, ali je drugi macov (leglo je imalo 2 mace i 2 macova) pre mesec dana se udomio kod sestričinih komšija koji decenijama gaje mačka i ovaj Nestaško je maltene "otet" pošto im je njihov uginuo od starosti.
    Unazad kada pogledam zapitam se kako sam mogao bez njih! Ne pamtim vremena kada sam se više smejao, bio sretniji, bolje volje, uživao u svakom trenu i druženju sa mojom "bandom" !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  13. #28

    Odgovor: Macke

    Volim životinje, ali pošto živim u stanu i imam previše obaveza nemam niti jednog kućnog ljubimca. Međutim, da imam kuću sigurno bih držao i psa i mačku. Mada su moj blagi favorit psi, kod mačaka poštujem to što su (čini mi se) samostalnije od pasa i imaju karakter, rekao bih...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Macke

    Kućno zlato je već više od 29 meseci Sivi...macov koji je preostao iz legla koje sam već pomenuo. Negde od juna prošle godine je jedini jer su 2 sestre i mama otišle, verovatno zato što samo mužjak ima svoju teritoriju. Doneo je toliko radosti u dom tako da nam je svima nezamislivo vreme pre njega . Toliko "se znamo" da postoje pravi rituali. Svakog od nas on čuje pre nego se pojavimo, sa mamom ima sesije valjanja, tati ume da sedne u krilo kada gleda TV, mene je mesecima pratio gde god mrdnem po komšiluku i sačekivao kada se vraćam sa terena.
    Faktički ima 1000 imena...stalno mu tepamo..macoV, blesov, ludica, reponja, maza...Uživam videći kako moja mama (žena za koju sam mislio da nikada neće prihvatiti neku životinju), barem 10 ak puta dnevno se igra sa njim, tepa mu kao detetu, ugađa mu, prska ga, namešta mu njegovo mesto, ...
    Zbog okoline koja ima 2-3 veeeelika mačka, dobar deo naše brige je bila zaštita i pažnja da naš Ludov ne nastrada od dežurnih, mačjih, bandita. Srećom...već par meseci to nije toliko izraženo pa smo manje napeti.
    Ono što je fantastično je što su se moji roditelji prilagodili, mnogo naučili o macama, navikama, šta znači neki postupak, kako ga pomaziti, šta traži tada, zašto nešto radi i sl. Uskladili smo se svi i prošla zima je bila vreme doslovnog ne razdvajanja od BlesoVa. Milion osmeha je izmamio, učinio da je dom pun ljubavi, ispunio vreme penzionerima, postao punopravan član porodice u svakom smislu.

    Imati ljubimca nas čini boljim ljudima! Ta ljubav je nešto što normalizuje i amortizira sve moderne izazove i stresove.
    Stoga...sam baš jako pogođen i teško mi je kada pročitah da je leptirici nestao mezimac . Bol nestanka je užasan.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •