Koliko smo mi obrazovani?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 54
  1. #1

    Koliko smo mi obrazovani?

    Mislim da bi mladi kod nas trebali da posvete vise paznje obrazovanju jer je ono kljuc svakog uspeha i da zanemare neke nebitne stvari od kojih nemaju bas nikakve koristi.

  2. #2

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    Obrazovanje je svakako veoma bitno. U pravu si.

  3. #3

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    obrazovanje jeste svakako bitno, naše škole i fakulteti u većini slučajeva imaju dobre stručnjake, ali ono što nam fali jeste praksa kroz koje bi to obrazovanje dobilo svoj pravi smisao.
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Posle ovih friških dogadjaja na kragujevačkom i beogradskom univerzitetu, više ne mislim da imamo dobre kadrove koji rade na obrazovanju mladog sveta. Čast izuzecima.
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  5. #5

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Dobri kadrovi definitivno postoje ali nama fali praksa kako kaze nattydread. I problem nasih fakulteta jeste i u tome sto ucimo svasta, a od svega toga samo 30% zaista bitno za struku i za samo zaposlenje na kraju.

  6. #6

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Dobri kadrovi definitivno postoje ali nama fali praksa kako kaze nattydread. I problem nasih fakulteta jeste i u tome sto ucimo svasta, a od svega toga samo 30% zaista bitno za struku i za samo zaposlenje na kraju.
    upravo tako!
    mi smo "nakljukani" teorijom koja jedino moze da sluzi na cast tvojoj opstoj kulturi, jer je na radnom mestu tesko mozes primeniti!

    ovde u Francuskoj je super sto je na faxu manje teorije a praksa je obavezna (6 meseci nakon zavrsenog fakulteta). a, da ne pricam da mogu za tu praksu da odaberu preduzece u bilo kom delu sveta - jedan kolega ide u Japan (?!?) , drugi u Brisel, treci u Prag...

    na zalost, daleko smo mi od toga...

  7. #7

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    @la femme

    ostaje mi samo da placem kad cujem ovako nesto.
    Ti si bar u Francuskoj i imas izbora....

  8. #8

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Ti si bar u Francuskoj i imas izbora....
    Ma nemam, i ja sam ovde samo privremeno (ostajem svega godinu dana).

    Ali, veruje mi, kad ih cujem i vidim kakve mogucnosti imaju (a da nisu ni svesni toga), i meni dodje da placem...

    Ipak, moram da priznam da nase obrazovanje pruza dobru osnovu, ali na zalost, tu se zaustavlja, dok se ovde puno ulaze u dalji razvoj mladih... Kod nas su promene potrebne pod hitno!

  9. #9

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Ma nemam, i ja sam ovde samo privremeno (ostajem svega godinu dana).

    Ali, veruje mi, kad ih cujem i vidim kakve mogucnosti imaju (a da nisu ni svesni toga), i meni dodje da placem...

    Ipak, moram da priznam da nase obrazovanje pruza dobru osnovu, ali na zalost, tu se zaustavlja, dok se ovde puno ulaze u dalji razvoj mladih... Kod nas su promene potrebne pod hitno!


    Naše obrazovanje pravi od nas robote koji su u stanju da memorišu neograničenu količinu nepotrebnih informacija, što dovodi, u najvećem broju slučajeva do gubljenja suštine, zapravo ne pruži nam se šansa da razmišljamo o suštini (čast izuzecima naravno!). Jesmo siromašna zemlja, što povlači za sobom bacanje akcenta na teorijsko, a ne praktično znanje, ali i to teorijsko znanje nam ugrađuju (jako često) ljudi koji ni sami ne razumeju o čemu pričaju, do pozicija su došli raznim okolnim putevima, imaju jednu antičku knjigu koje se drže ko slepac štapa i jedino im je važno da izgrade autoritet (čitaj - strahopoštovanje). I onda, kada se nekom od nas pruži šansa da uđemo u pravi svet, onda nastaju problemi, jer sve što smo "naučili" treba da se zaboravi i treba da se oslobodimo i naučimo da mislimo sopstvenom glavom, bez straha da ćemo ispasti glupi u društvu i da će nam neko prijateljski savetovati da se vratimo u osnovnu školu. Nadam se da se menja, zbog mladih ljudi koji su željni znanja i sposobni da ga steknu.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  10. #10

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    : ... i to teorijsko znanje nam ugrađuju (jako često) ljudi koji ni sami ne razumeju o čemu pričaju, do pozicija su došli raznim okolnim putevima, imaju jednu antičku knjigu koje se drže ko slepac štapa i jedino im je važno da izgrade autoritet (čitaj - strahopoštovanje). I onda, kada se nekom od nas pruži šansa da uđemo u pravi svet, onda nastaju problemi...
    Upravo tako! To je jedna od prvih razlika koje sam uocila.
    Naime, ispostavilo se kad sam dosla ovde da mi na naucnom polju (govorim o svojoj struci) kaskamo nekih 30-40 godina. Razlog je sto kod na faksu, po izboru mojih profesora, mi smo obradili period do nekih 60-ih - 70-ih godina 20. veka (i to ne iz jednog predmeta) i tu je bio kraj. I to je glavna razlika. Profesori ovde prate najnovija desavanja, citaju redovno radove svojih savremenika i predstavljaju ih studentima bez obzira na to da li se oni slazu sa njima ili ne! Rekla bih da ovde manje pate od sujete i zaista se trude da vas osposobe da danas-sutra sami nastavite svoj rad! Pretstavljaju vam aktuelne pravce u nauci kako biste mogli da se snadjete i pronadjete ono sto vama moze biti korisno!

  11. #11

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Citat la femme kaže: Pogledaj poruku
    Rekla bih da ovde manje pate od sujete i zaista se trude da vas osposobe da danas-sutra sami nastavite svoj rad! Pretstavljaju vam aktuelne pravce u nauci kako biste mogli da se snadjete i pronadjete ono sto vama moze biti korisno!
    Zato što te ovaj svet ovde, gleda kao budućeg ravnopravnog kolegu, nekoga sa kim će sarađivati i od koga će možda, u budućnosti biti u stanju da nešto nauče ili izvuku bilo kakvu drugu korist (ali zdravu korist), a ne kao potencijalnu konkurenciju koja treba da se onesposobi u startu kako se slučajno nekada ne bi pokazalao da su njihove sulude neprikosnovenosti samo šarena laža.
    Poruku je izmenio euridika, 08.04.2007 u 21:22
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  12. #12

    Odgovor: koliko smo mi obrazovani

    Citat nattydread kaže: Pogledaj poruku
    obrazovanje jeste svakako bitno, naše škole i fakulteti u većini slučajeva imaju dobre stručnjake, ali ono što nam fali jeste praksa kroz koje bi to obrazovanje dobilo svoj pravi smisao.
    Sa ovim se apsolutno slazem

  13. #13

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Pa, i nismo nesto narocito obrazovani!
    Imamo uzasno zastareli skolski sistem!
    Kad covek postane profesor, njegova karijera se uglavnom tu zavrsava, a profesija svodi, uglavnom, na maltretiranje studenata, primanje mita...
    Posle fakulteta malo ko zna da radi ono za sta se mucio sve te godine studiranja, a to je zalosno. Nije ni cudo sto nam obrazovani ljudi ''pobegose'' odavde.
    ko tebe , ti njega

  14. #14

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Skolski sistem je robusan i preopsiran (po uzoru na sovjetski), a poslovni i privredni tokovi su takvi da se znanje steceno u skoli uglavnom ne moze primijeniti. Preostaje jos samo odlazak na stranu (gdje se nase znanje itekako isplati i dolazi do izrazaja), pa ko voli nek izvoli ili ako neko nema kud...i ako nema problema sa nostalgijom...i jos mnogo toga vaznoga....

  15. #15

    Odgovor: Koliko smo mi obrazovani?

    Obrazovanje kod nas predstavlja masovno stancovanje kadra iz odredjenih oblasti ali pre svega skola treba da bude mesto u kome ce da nas nauce o zivotu i o ucenju.
    Ipak, sve to što učenici nose iz škole kao znanje, je samo znanje o tome kako je ono njima predstavljeno.
    neunistiva zlojebaba!

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koliko ste tolerantni?
    Autor Sonja u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:29
  2. Koliko ste intuitivni?
    Autor bebagm u forumu Psihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 16.12.2012, 18:50
  3. Koliko smo se promjenili???
    Autor swba u forumu Dijaspora
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 15.12.2011, 21:57
  4. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •