Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
Jesi li sigurna da ces biti strucnjak u oba i da ces se baviti obema profesijama podjednako?Zasto upisujes dva faxa,zasto se ne usavrsavas samo u jednoj profesiji?Niko ti ne brani da se pored informises za jos nesto...

Posto je ovo ocigledno upuceno samo meni(zbog ''budalastine'') da ti odmah kazem da nisam ni najmanje ljubomorna,studiram ono cime zelim da se bavim,u cemu uzivam i dalje cu se usavrsavati u svojoj profesiji ali ne kroz skolovanje vec kroz praksu,pracenje novih tehnologija isl...(studiram arhitekturu)
Ja licno nemam ambicija za titulama magistra i doktora nauka ali ne krivim one koji ih imaju,neko mora i tim da se bavi(teorijom i primjenom iste )ja nisam taj tip...
Sad npr da upisem zurnalistiku pa da budem dopisnik za casopise i putujem po svetu radeci strucne analize arh objekata je ok ali da sad studiram pored pravo,ili ekonomiju ili jezik isl je besmisleno...
Kazi mi samo jedan razlog zbog cega bih studirala neki drugi fax pored mog?Nema drugog osim da kazem ja imam dve dipl,ja sma titula i titula....

Ako zelis da studiras ja ti ne branim ali ni ti ne mozes da promenis moje misljenje samo zato sto si se uvredila...Zao mi je ali tako je...
I zaista,ja npr nisam okrenuta samo svojoj struci,ucim i od drugih ne samo sto mi treba vec sve ono sto me zanima ali ne moram za to da studiram sve to i da imam dipl svega sto me zanima...

Ni ne zelim da promenim tvoje misljenje... Sta ti mislis i radis od svog zivota je meni zavrseno svejedno. Samo mi nije jasno odakle tebi i drugima pravo da prosudjujete o meni i drugima zbog zelje da studiramo na dva faksa? Isto tako sam i ja mogla da kazem da je to sto ti studiras samo jedan faks a ostalo kupis sa strane budalastina, cista glupost jer si za to znanje "sa strane" mogla dobiti diplomu...

Zasto bih se usavrsavala samo u jednoj struci? Da li je to neko pravilo u Srbiji za koje ja ne znam? Zavrsis dva faksa (ili izrazis zelju za tim) i odmah si snob?
Ako je tebi besmisleno imati dva faksa drugima mozda nije, mozda bi mogla razmisliti o tome pre nego sto pocnes na sva usta da govoris da je to budalastina i gubljenje vremena. Nisu svi istog misljenja kao ti, i ti nase misljenje neces promeniti time.

Reci mi samo jedan razlog zasto ne bi studirala neki drugi faks pored arhitekture? Koliko ja znam, posle zavrsenog faksa nemas samo diplomu i titulu nego i znanje, a to ti automatski daje vece sanse za bolji posao...

No dobro, zaista nemam zelju za raspravljanjem. Svakom svoje misljenje i posledice.