Koliko čitate? - Strana 3

Prikaz rezultata glasanja: Koliko čitate?

Učesnika ankete do sada
55. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • obožavam da čitam i radim to često

    39 70.91%
  • čitam povremeno

    11 20.00%
  • čitam retko

    5 9.09%
  • ne čitam nikada

    0 0%
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 42 od ukupno 42
  1. #31

    Odgovor: Koliko čitate?

    Ja uglavnom svaki dan nešto čitam, bila to knjiga, novine ili evo ovaj sadržaj na net-u.

  2. #32

    Odgovor: Koliko čitate?

    ...svaki dan čitam i uvek nađem bar malo vremena za knjigu, svojevremeno mi je bibliotekarka rekla da sam najverovatnije pročitala svu beletristiku koju imaju (šalila se, naravno), sada kupujem knjige, čitam i pravim svoju malu biblioteku...
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #33

    Odgovor: Koliko čitate?

    Volim da čitam i radim to često. Čini mi se da sam zavolela čitanje onog trenutka kada sam naučila da čitam. Svaka knjiga predstavlja mi neki novi doživljaj, neko novo putovanje. Svaka knjiga razvija i režira neki novi film u mojoj glavi jer čitajući knjige maksimalno koristim svoju maštu, zamišljam mesta, predele, likove, situacije .... Čitajući putujem na neka mesta na kojima nikad nisam bila, bilo da je u pitanju neka daleka i nepoznata zemlja, ili neko prošlo vreme i period u kome ponekad poželim da sam živela.

    Ima perioda, kao što broj310 reče, kada ...

    Citat broj310 kaže:
    јурим унаоколо у потрази за књигама као наркоман за дрогом, буквално
    Kada sam u toj fazi dešava se da pročitam knjigu za dan, jednostavno ne mogu da se odlepim. Takva faza zna da me drži danima. Ne bunim se. Štaviše - uživam maksimalno.

    Međutim, isto tako nalete periodi kada se „zaglavim“ sa nekom knjigom i jednostavno je „davim“. Ne ide mi onako kako bih želela. Ponekad ne bude ono što sam očekivala, dok mi ponekad jednostavno obaveze ne dozvoljavaju. Pa se oduži malo.

    Zahvaljujući ljubavi prema knjizi sam se u školovanju i usmeravala u tom pravcu, te sam i na fakultetu dosta čitala. I nekako mi nikada nije bilo teško spremiti upravo „te“ ispite, koliko god obimna bila obavezna literatura i koliko god mnogo vremena iziskivala. Baš se pitam zbog čega je bilo tako.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  4. #34

    Odgovor: Koliko čitate?

    Sporo čitam,to umnogome određuje kvantitet pročitanog Šta ću, trudim se da pročitam sve što me zainteresuje, skoro da i stižem. Divim se ljudima koji knjigu od 300 strana pročitaju za 3-4 sata, pa još i zapamte svaku sitnicu. Zaista im zavidim, mislim da im je dat dar.
    E, sad, imam obavezu da pročitam mnogo toga što inače ne bih čitao, zbog studija, što je dobro, daje raznolikost mojoj lektiri i razmišljanju. A ne bih znao kakva mi je statistika što se tiče broja pročitanih strana, knjiga na godišnjem nivou... Veze nemam
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  5. #35

    Odgovor: Koliko čitate?

    ...kad sam tuzna,nesto da me vrati u normalu...
    ...kad sam besna,nesto da me smiri...
    ...kad sam srecna,nesto da upotpuni srecu...
    ...i kad imam dilemu...?

    -znaci umereno!!!

  6. #36

    Odgovor: Koliko čitate?

    Koliko god da čitam, ili da sam čitao, to je bilo nedovoljno. Mogao sam i trebao sam mnogo, mnogo više...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  7. #37

    Odgovor: Koliko čitate?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Koliko god da čitam, ili da sam čitao, to je bilo nedovoljno. Mogao sam i trebao sam mnogo, mnogo više...
    slazem se. nikada nije previse citanja... i ljubavi

    eh, sta bih ja bez knjiga?... da se nadjem na pustom ostrvu, samo da mi ostave knjige... hranu za dusu... a za ostalo cu se snadjem...
    Tiger Facts:
    1. Tigrovi su macke koje obozavaju kupanje.
    2. Tigrove pruge su jedinstvene kao otisci prstiju.

  8. #38

    Odgovor: Koliko čitate?

    nekad citam mnogo,nekad uopste ne citam....desava se da jednu knjigu citam nekoliko puta,jer u prvom citanju manje obracam paznju na sadrzaj a vise na formu recenice...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #39

    Odgovor: Koliko čitate?

    Pošto nemam preča posla čitam svaki dan
    Znam da nita ne znam...

  10. #40

    Odgovor: Koliko čitate?

    zavisno od obaveza i perioda na poslu.. nekad citam vise, nekad manje.. par godina sam putovala na pos'o sat i po vremena u jednom smjeru u tom periodu sam u prosjeku citala po dve knjige nedeljno.. zimi citam vise, jer imam vise vremena.. ljeto/jesen mi je guzvanjac pa citam manje
    moomoo meee jooouu

  11. #41

    Odgovor: Koliko čitate?

    Sećam se kako mi ranije dan nije prošao da ne pročitam bar jednu stranicu knjige, neke. Nebitno da li knjiga koju sam već čitala pa je čitam opet zarad, eto, gušta, ili knjiga koju sam tek počela da čitam. Umela sam tako strašno da se izgubim u knjigama da me nije bilo danima nigde. Bez obzira na sve, čitala sam.

    Sad? Nemam vremena, nemam volje, nemam adekvatnog štiva, nemam para da kupim knjige itakodalje itakobliže. Poslednje što sam čitala je pre 2 meseca (The Hollows series by Kim Harisson) i to samo zato što sam je našla u pdf-u. Najveća prepreka mi je nemanje novca, nažalost.
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #42

    Odgovor: Koliko čitate?

    Pred spavanje obavezno, makar par strana. Po kojekakvim čekaonicama takođe, tamo ti po' života prođe.
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Koliko ste tolerantni?
    Autor Sonja u forumu Ljubav
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:29
  2. Koju knjigu trenutno čitate..?
    Autor yige_gui u forumu Književnost
    Odgovora: 1360
    Poslednja poruka: 06.10.2019, 11:29
  3. ''Koliko je težak san?''
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 02.05.2009, 10:44
  4. Gde i kad čitate?
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 23:20
  5. Koliko košta parastos, a koliko krštenje?
    Autor nattydread u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 94
    Poslednja poruka: 17.02.2009, 15:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •