Ima li misao boju? - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Mi {i Kill i BIll }

    misao sama po sebi nema atribute materijalne stvarnosti koji bi je sputavali da bude bezgranichna i vechna...

    Dakako da je zamisao moguce materijalizovati ali moramo se sloziti da ona tada prestaje biti misao...
    kako je covek bice koje je sposobno da misli subjektivizuje i oblikuje po sopstvenom nahodjenju odatle i shvatanje da je ono nesto vise od misli...
    I bez obzira sto ce me neki {recimo isidor} osuditi kako im ovom konotacijom oduzimam car i lepotu...Da unapred kazem da je to jedna velika greska jer je misao posebna bas zato sto nije deo materijalne stvarnosti vec produkt uma...
    I kao takva ona jeste bozanska moc coveka da je poseduje...
    A mozak, um je materijalna stvar, pa ako materijalna stvar moze kreirati, stvoriti misao da li je suludo pomisliti da i misao moze biti uzrok, stvaratelj materijalnog......i gde je tacno granica izmedju ta dva stanja...

    Citat-Dakako da je zamisao moguce materijalizovati ali moramo se sloziti da ona tada prestaje biti misao...

    Dali je materijalno u stvari samo jedno od stanja misli? Mozda su misli u stvari ono sto mi zovemo energija, a razlika izmedju energije i misli je jedino sto smo energiju posredno u stanju da dokazemo...a misao jos ne....

    U prirodi je sve reverzibilno....dvosmerno...materiju je moguce pretvoriti u energiju, i obrnuto energiju u materiju...a energija je nematerijalan pojam..kao i misao...
    U novije vreme nauka je sve blize stavu da se materija u stvari moze opisati kroz cistu energiju, talas, frekvenciju....da je materija u stvari privid nastao posebnim kretanjima energije....nas subjektivni utisak..ogranicenje naseg fizickog bica...
    Ako ne mogu da pomognem, necu da odmognem

  2. #17

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Svaka misao ima svoju boju .Mracna misao -crna veselija -ruzicasta itd .Misle uvjek ne opkruzavaju i svaki cas smo u razlicitim bojama.Boja ima koliko da hoces,

  3. #18

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Citat vojvodjan kaže: Pogledaj poruku
    A mozak, um je materijalna stvar, pa ako materijalna stvar moze kreirati, stvoriti misao da li je suludo pomisliti da i misao moze biti uzrok, stvaratelj materijalnog......i gde je tacno granica izmedju ta dva stanja...
    Da, ali misao nije ni opipljiva niti se nalazi u materijalnom mozgu....

    Dali je materijalno u stvari samo jedno od stanja misli? Mozda su misli u stvari ono sto mi zovemo energija, a razlika izmedju energije i misli je jedino sto smo energiju posredno u stanju da dokazemo...a misao jos ne....
    Hm..ajmo s primerom...
    ja sad na primer imam zamisao da nesto ostvarim, kreiram, stvorim...
    kada to uradim to nije otelovljenje misli, vec to vishe nije misao...

    U prirodi je sve reverzibilno....dvosmerno...materiju je moguce pretvoriti u energiju, i obrnuto energiju u materiju...a energija je nematerijalan pojam..kao i misao...
    slazem se ja da je sve reverzibilno, samo ti je ovo losh primer...
    primer klasicne energije koju pominjesh nije isto sto i pokretachka energija uma...

    U novije vreme nauka je sve blize stavu da se materija u stvari moze opisati kroz cistu energiju, talas, frekvenciju....da je materija u stvari privid nastao posebnim kretanjima energije....nas subjektivni utisak..ogranicenje naseg fizickog bica...
    Nasuprot, misao je bezgranichna upravo jer nema svojstva materijalne stvarnosti...

    Ubica mekog srca.

  4. #19

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Citat Kill Bill kaže: Pogledaj poruku
    Da, ali misao nije ni opipljiva niti se nalazi u materijalnom mozgu....



    Hm..ajmo s primerom...
    ja sad na primer imam zamisao da nesto ostvarim, kreiram, stvorim...
    kada to uradim to nije otelovljenje misli, vec to vishe nije misao...



    slazem se ja da je sve reverzibilno, samo ti je ovo losh primer...
    primer klasicne energije koju pominjesh nije isto sto i pokretachka energija uma...



    Nasuprot, misao je bezgranichna upravo jer nema svojstva materijalne stvarnosti...
    ...ovde su mi sve misli u braon boji... ... ultra moderno......

  5. #20

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Misao ima boju, jer šta bi boja bojila bolje do misli.
    Baš kao i ukus, miris i dodajem atribut - dodir.
    Meni dovoljno.
    Misli su energija, elektromagnetne prirode i kao takve imaju svoju talasnu duzinu, svoju frekfenciju koja odredjuje i boju. One mogu i da prouzrokuju, da nam manifestuju i materiju ako se koncentrišemo dovoljno. Takve misli potpomognute sa mentalnom slikom, ojačavaju se u osećajnom telu i postaju nasa želja.
    Ne formira naša misao stvarnost, već je stvarnost ta koja formira misao, a čula su u svemu tome samo posrednici.
    Moje mišljenje
    Ćuti i prenesi dalje....

  6. #21

  7. #22

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Stvarno i materijalno predstavljeno ne, nema boju.Ali unutrašnje nesvesno doživljeno, a vezano za karakteristiku misli da, ima. Dali su te boje,boje spektra koji materijano vidimo, to je već drugo. Kada se radujemo, kada se iznenadimo, kada se uplašimo, oči su širom otvorene, otvarajući boju misli u tom trenutku, nikad nismo pomislili koje su to boje, i dali se slažu sa postavljenim podelama na tople i hladne. Zašto nekad zažmirimo kad smo oprezni, nisu li boje tih misli prejake i oči reaguju na njihov intezitet!? Možda ili možda ne, ko bi to sad znao?
    In vinas veritas

  8. #23

    Odgovor: Ima li misao boju?

    svaka moja misao ima boju ... i noge ...
    zapravo tu negde izmedju nogu
    Ko je za jednu voznjicu

  9. #24

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Mislim da nase misli boje nase emocije......svaka misao kojoj damo neke emocije obojena je bojom te emocije.....[svaka povrsna misao kojoj nismo dali vaznost i znacaj, koju nismo zacinili emocijom....providna je.......





    ima li ovo nekog smisla?
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #25

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Definitivno da! Trenutno mi je crveno pred ocima!
    Tajne su tu zato da ih neko nasluti...Postoji reč koja vredi tek kad se odćuti...

  11. #26

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Citat Savannah kaže: Pogledaj poruku
    Definitivno da! Trenutno mi je crveno pred ocima!
    Zanimljivo - i meni je............

  12. #27

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku
    Zanimljivo - i meni je............

    Meni je stalno crveno u mislima, definitivno ona preovladava.....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  13. #28
    Just think PINK!!!

    U mom zivotu je sve obojeno, i u svemu vidim postojanje boja...jer...


    Plava je jedna od najpopularnijih boja - označava mir, harmoniju, povjernje i sigurnost. Svijetlo plave predstavljaju odlične boje za sajtove koji prenose značajne poruke. S druge strane ona ne bi trebala da se pojavljuje na Web prezentacijama koji se bave hranom. (Da li plava hrana utječe na Vaš apetit?) Plava boja se odlično slaže sa ostalim pastelnim bojama i savršen je komplement prirodnim bojama (siva,zelena..) ali zato se ne slaže sa naranđastom.

    Crna je monotona, teška boja ali u pravom kontekstu ona je jako sofisticirana. Svi će vam reći da crna pozadina umanjuje čitljivost ali mnogi sajtovi su uspjeli,pokušajte kombinirati kontraste(bijela, neonska zelana). Crna svakako nije boja ako je Web prezentacija namjenjena manjem uzrastu, ali ako je galerija fotografija, ili ako se prezentira tehnički sadržaj, crna je idealna.

    Braon je još jedna boja koja se odnosi na komfor, stabilnost i jednostvnost. Slaže se sa zelenom i plavom ili crvenom i narandžastom. Ukoliko je sajt metafora za kuću ili sportske aktivnosti, odlučite se za ovu boju.

    Zelena je boja koja se koristi sa izrazitom nijegom, zato što proizvodi kako pozitvna tako i negativna osjećanja. U svakom slučaju ona predstavlja lojalnost i inteligenciju a predstavlja odličan izbor za financijske sajtove. Ukoliko koristite ovu boju, nikako je ne kombinirajte sa crvenom, zato što su te boje u potpunoj suprotnosti.

    Siva najviše asocira na sjenke a predstavlja praktičnost, tugu, sigurnost i pouzdanost. Ukoliko se koristi skladno sa hladnijm tonovima plave ili purpurne boje, uspjeh je zagarantiran.

    Ljubičasta proizvodi jaka osjećanja. Koristi se da proizvede romansu, nostalgiju ali i kreativnost, razliku i neobičajenost. Koristi se zajedno sa drugim pastelnim bojama tj. hladnim tonovima plave, zelene pa čak i sive. Ova boja je omiljena za žensku populaciju tako da joj treba obratiti punu pažnju zbog osjećanja koje proizvodi. Boja slična ljubičastoj je purpurna boja a ona donosi misterije i duhovnost a potiče kreativnost.

    Narandžasta je topla boja proizvodi entuzijazam, vibracije i proširivnost. Ako želite pažnju, ona predstavlja pravi izbor, a loš ukoliko je koristite za pozadinu, ili u kombinaciji sa plavom.

    Crvena se odnosi na strast, vatru, brzinu, krv, nadmetanje, agresiju. Ona može iritirati i uznemirivati posjetioce, i koristi se kada želite da upozorite posjetioce. Odlično se slaže sa naranđastom, braon i žutom bojom.

    Žuta donosi optimizam, sreću, idealizam i maštu.

    Ovako ja boljim misao svoju i zivot svoj!!!
    Poruku je izmenio euridika, 17.11.2007 u 21:26 Razlog: uzastopne poruke

  14. #29

    Odgovor: Ima li misao boju?

    ...o da,ali ne boju,nego sve boje duge...kakva misao,takva boja

  15. #30

    Odgovor: Ima li misao boju?

    Boje nam boje život,,,
    Svaka misao ima boju,svako ime ima boju.
    Najviše volim plavu i crvenu... živite u bojama.ne bojte se bojati svijet

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koja vam se misao vrti po glavi?
    Autor starsica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 3693
    Poslednja poruka: 28.10.2022, 21:42
  2. Da li je misao osecaj, ili je osecaj misao ?
    Autor DzuPiter u forumu Filozofija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.07.2012, 03:11
  3. Kako videti boju aure
    Autor Crazy Angel u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.05.2008, 00:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •