Horor filmovi
Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 179
  1. #1

    Horor film koji pamtite

    Horor filmovi



    Хорор филмови су филмови који би требало да изазову страх, стрепњу и ужас код гледаоца. Тематика хорор филмова углавном је везана за смрт и мистичне догађаје. У скоро сваком хорор филму централни лик је негативац. Ранији хорор филмови су углавном били засновани на готској литератури са чудовиштима као што су вампири, вукодлаци, фантоми... Углавном су били нискобуџетни, са експлицитним сценама насиља. После Другог светског рата јасно се издвајају поджанрови хорора и настају први квалитетни и цењени филмови овог типа.



    1890. - 1960.

    Први филмови који се могу сматрати хорорима јесу нека нема, краткометражна остварења Жоржа Мелијеса из средине 90их 19-ог века, међу којима се као први хорор филм икада издваја Ђавоља кућа из 1896. године. Три године касније, појављују се први јапански филмови страве и ужаса, а 1910. и први хорор-блокбастер - Франкенштајн. Први дугометражни филмови ове врсте се појављују са Квазимодом - првим дугометражним чудовиштем у историји филма, јунаком романа Звонар Богородичине цркве у Паризу Виктора Игоа. Двадесете године прошлог века су период када настају нека од најпознатијих имена из света филма: Доктор Џекил и Гопсодин Хајд (1920), Носферату (1922) - прва адаптација Брам Стокеровог романа Дракула, Фантом из опере (1925), Фантомска кочија (1927). То је доба када стварају прве холивудске звезде хорор филма - Лон Чејни Старији, Бела Лугоши и Борис Карлоф. Године 1941. појављује се филм Вукодлак - не први те врсте, али свакако од највећег утицаја на режисере данашњих акционих хорора.

    1950е године у жанр страве и ужаса доносе нове теме, као што су: инвазија ванземаљаца, напад зомбија, мутирање инсеката и рептила, али и човека услед нуклеарног загађења (Други светски рат). Тада се хорор први пут грана на два жанра: апокалиптични хорор (који данас спада у научну фантастику) и демонски хорор који је данас еволуирао у неколико врста. Кристофер Ли 1957. године глуми у Проклетству Франкенштајна, а прве савремене хорор филмове почиње да ствара Теренс Фишер.

    1960. - 1980.

    Ово је период када настају најквалитетнији и најнаграђиванији хорор филмови. Хорор жанр до тада није сматран јаком категоријом, многи филмови су били неправедно потцењивани и сматрани популарном забавом публике. Шездесетих година се појављују веома успешне филмске адаптације мрачних прича Едгара Алана Поа, а првим савременим хорор-блокбастерима почињу да се граде, односно завршавају каријере. Наиме, награђиваним психолошким хорором Розмарина беба из 1968. године Роман Полански постаје светски познат и признат режисер, што само потврђује филмом Станар - његовим трећим хорором, снимљеним неколико година касније. Филмовима Психо и Птице, каријера Алфреда Хичкока достиже врхунац. Још један утицајан филм био је Ноћ живих мртваца из 1968. године који је касније доживео бројне римејкове.

    Седамдесетих година у биоскопе излазе чувени Истеривач ђавола са глумачком екипом коју чине Елен Берстин, Линда Блер, Макс вон Сидов и други, као и филм Исијавање - Стенлија Кјубрика. То је доба нових тема у овом жанру - сада постају популарни зло дете, истеривање ђавола, као и теме тада насталих сплатер филмова. Најпознатији из тог периода су, поред поменута два, и Алис, слатка Алис са Брук Шилдс, Предсказање са Грегоријем Пеком, Брда имају очи, Тексашки масакр моторном тестером, Кери, као и Ноћ вештица и Петак 13 који су имали велик финансијски успех. Канадски редитељ Дејвид Кроненберг тада стиче међународну славу, иако је његове сплатере критика лоше оценила .[тражи се извор од 03. 2011.]

    Последњи квалитетан филм пре него што наступи доба лоших хорора јесте Осми путник - Ридлија Скота[тражи се извор од 03. 2011.]. Освојио је бројне награде критике, али и велику финансијску добит. Амерички филмски институт га је прогласио 33. најбољим филмом свих времена. Сигорни Вивер је за улогу поручника Риплија номинована за Оскар за најбољу главну глумицу.

    1980. - 2000.

    Период од 80их до средине 90их година прошлог века се сматра периодом лоших хорор филмова, односно добом слешера. Слешери су филмови у којима је главни лик психопата, серијски убица, са којим најчешће долазе у сусрет тинејџери, углавном у напуштеним кућама или летњим камповима. Наиме, ови филмови страве и ужаса су снимани великом брзином, а за њихово снимање су издвајане минималне суме новца, и главни циљ режисера био је велик комерцијални успех за кратко време. Неки од хорора 70их су тада доживели наставке, попут филмова: Ноћ вештица, Петак 13 који је имао чак 11 наставака, Страх у Улици брестова... Снимање слешера се наставља и у другој половини 90их, али са два изузетка: 1992. године излази добитник три Оскара, готички хорор Дракула са глумачком екипом коју чине Ентони Хопкинс, Кијану Ривс, Винона Рајдер, Моника Белучи и Гари Олдман, а који потписује Франсис Форд Копола. Две године касније појављује се високобуџетни готички хорор Интервју са вампиром са Томом Крузом, Бредом Питом, Антонио Бандерасом и Кирстен Данст у главним улогама. Филм је био номинован за два Оскара, а његова зарада данас износи преко 220 милиона долара.

    Касних деведесетих се снимају бројне пародије на тему хорора из 80их година. Четири последња велика хорора прошлог века била су Анаконда, Знам шта се радили прошлог лета, Врисак и велики биоскопски хит - филм Мумија са Рејчел Вајс и Бренданом Фрејзером у главним улогама.

    2000. - 2010.

    Почетак те деценије није обележен превеликим бројем хорор филмова. Слешери су имали још два велика успеха пре него што су полако почели бити смењивани неким другим поджанровима хорора: то су била два блокбастера, која су напунила биоскопе широм света - Последња екскурзија и Погрешно скретање. 2001. године појављује се први велики психолошки хорор после Исијавања из 70их година прошлог века - то је био филм Духови у нама, шпанског режисера Алехандра Аменабара, са Никол Кидман у главној улози. Уследили су филмови Духови прошлости са Мишел Фајфер, Рупа и Прстен, Пакт са вуковима са Моником Белучи, Зора живих мртваца, Амитивилски ужас, 28 дана касније, Ван Хелсинг са Хјуом Џекменом, Огледала, затим пародија на хорор филмове - Мрак филм, али и два слешера, која су остварила знатну зараду: Хостел и Тестера.

    Веома успешан психолошки хорор 2010. године био је Црни лабуд, за који је Натали Портман освојила Оскар за најбољу главну глумицу, а који је зарадио више од 225 милиона долара у биоскопима широм света. Годину дана касније акциони хорор Вукодлак са Ентонијем Хопкинсом, Бенисиом дел Тором и Емили Блант добија Оскар за најбољу шминку.

    Познати ствараоци хорора

    Први велики режисер филмова страве и ужаса био је Алфред Хичкок. Иако је до своја два култна хорор филма имао веома остварену каријеру, они су му донели огромну славну и успех. Филм Психо је био номинован за четири, а Птице за једног Оскара. Роман Полански филмом Одбојност са Катрин Денев, започиње своју трилогију Ужаси стана, коју наставља и данас популарном Розмарином бебом са Мијом Фароу, а завршава филмом Станар са Изабел Ађани. Са ова три филма ушао је у Холивуд као један од најбољих не-америчких режисера на свету. Данас су два најуспешнија режисера хорор филмова Гиљермо дел Торо и Тим Бертон, који у све своје филмове додаје своју специфичну ноту морбидности. Његови најуспшенији хорор филмови су Свини Тод: Паклени берберин из улице Флит, Мртва невеста и Успавана долина.

    Подела хорор филмова

    * Сплатер филм - хорор који застрашује сценама насиља и мучења.

    Пример: Хостел, Тестера, Брда имају очи, Амитивилски ужас...

    * Слешер филм - филм чији је главни лик психопата или серијски убица, који најчешће убија тинејџере који током распуста проваљују у напуштене уклете куће или бораве у летњим камповима.

    Пример: Петак 13, Ноћ вештица, Последња екскурзија...

    * Акциони хорор - филмови са вампирима, вукодлацима, зомбијима; имају елементе акционог филма и авантуре.

    Пример: Ван Хелсинг, Мумија, Повратак мумије...

    * Психолошки хорор - хорор који изазива страх музиком, кадровима или чињеницама које закључује публика, а које главни јунак не може да схвати; то су филмови који треба да уплаше гледаоца без употребе физичког насиља.

    Пример: Розмарина беба, Црни лабуд, Духови у нама...

    * Готички хорор - филм са елементима хорора и љубавне драме, често адаптација неког романа.

    Примери: Интервју са вампиром, Дракула, Пусти правог унутра...

    Из Википедије, слободне енциклопедије

    Horror film (Wikipedia)
    Poruku je izmenio Charlie Harper, 23.08.2011 u 14:19 Razlog: Dodate vazne informacije o istoriji horor filmova
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Ufffff.... horori.. Svaki koji sam gledao mi je ostao duboko urezan u cecanju.
    "Pogresno skretanje", "Znam sta ste radili proslog leta ( 1 i 2 ), "Teksaski masakr motornom testerom",...

  3. #3

    11 Odgovor: Horor film koji pamtite

    slazem se sa swbendom. ja sam bila prilicno mala kad sam gledala taj film, i zbog njega i dan danas imam neki strah prema nocnim leptiricima. sto je bilo najbolje od svega, meni moji tada nisu dali da gledam film. e, pa tesko se meni moze nesto zabraniti, pa sam se ja dosjetila originalne ideje da iz druge sobe kroz kljucanicu odgledam cijeli film - naravno da sam zazalila, a narednih noci nije bilo spavanja za mene...
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Originalni Omen sa Gregory Peckom (Pregori Shpek ) Ja mislim da mi je taj najduzze ostao u secanju.. kao mali sam se bezmalo useravao od one atmosfere..hehe .. Ni Alien 1 me nije ostavljao ravnodushnim..!

    Naravno danas rado pogledam neki horor u nadi da ce neki biti dovoljno dobar da me uplashi medjutim slabo je to. Uglavnom su to gluposti za mali decu, shto ce reci losha gluma, plitka, nedosledna i nelogichna pricha. Nedavno sam gledao neki japanski hororcic koji je makar malo da me najezzi. Tu sam shvatio kako se od glupave priche uz malo dobre rezzije, pravilnog ritma, mnogo bechenja i naglog vrishtanja glumaca mozz dobiti film sa shtrecanjem Ajd bar to Moracu ponovo da bacim pogled na stari omen, chisto da proverim, da li je i on valjao ili sam ja kao klinac to samo malo previshe >dozziveo<..

    Secam se i Leptirice. Mislim da je osnovni uspeh kod nje shto je bazirana na jezovitim prichama koje su i potekle iz nasheg naroda. Mlinar vodenca tamte vamte. Psiholoshki nam je bliska, a i verovatno svachija baba ima po jednu strejndz- istinitu takvu prichu koju joj je prichala njena baba il dedatecha..

    U svakom sluchaju- Leptirica
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 24.07.2006 u 15:22

  5. #5

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Da izjavim i ja nešto za Dnevnik.

    E, Leptirica, da... skoro je odgledah, bila na TV-u, i ništa mi nije bila manje scary, nego kad sam bila mala... verovatno ima veze i kako sedneš da gledaš bilo koji film... na svaki horor u principu možeš da se smeješ, ako mu tako od starta pristupiš... ja se uvek trudim da ih ozbiljno shvatim i da vidim šta je pisac hteo da kaže... pa se dooobrooo naježim... ne mora to biti galon krvi na početku, može da bude i psiho triler ili sama činjenica da je rađen po istinitoj priči... pa je dovoljno... (tako odgledah Wolf Creek i Emili Rouz, skoro, pa se naježih)... ne mora biti ni neznamkako visokobudžetni, eto Leptirica je čist primer... malo brašna, sok od paradajza, Vila Ravijojla i naš etno (pa nek budu i te babe 'lebove), eto ti horora koji svi pamte

    Postojao je još jedan hrvatski (čini mi se) film, koji mi je onako maloj bio jako strašan (a možda su to bili moji tripovi), imao je SF elemente, i ne usuđujem se da ovde prepričavam scene kojih se sećam, jer čak i sama ne znam da li sam ih ja konstruisala ili je stvarno postojao takav film... ali koga god sam pitala i prepričala tako nešto, bio je

    I onda, ćale i keva, koji likovi koji me odvedu 'ladno u bionju sa nekih 4-5 godina da gledam "Pirane" ili kako se već zvao... e to mi je bio stejt of šok, više se sećam kevinih farmerki i njenog krila po kojem sam ronila nego filma, al' eto, ostala neka trauma...

    Onda, naša Variola Vera... taj mi je žestoko bio scary...

    Moram Hičkoka da pomenem, čoveka koji je napravio ONAKVE klasike, kao što su Psiho i Ptice, a nikada nije dobio oskara za režiju ta dva filma baš pamtim

    Onda idu naslednici... King (stvarno je king) i Karpenter, pa tu kaskaju Kronenberg i Krejven (jebote svi su na "k" KOROR )... ima tu filmova kol'ko hoćeš... i sve pamtim (može se zaključiti da volim ovaj žanr ), ali uvek, UVEK kultna ostvarenja... ne volem rimejkove... znači stari Omen (vrh vrhova), stara Magla, stari Exorcist, stara Kuća voska, stara Zora mrtvih, stari Teksaški masakr...

    Isijavanje, fantastična priča! Po meni, najbolja Nikolsonova uloga (pa nek me popljuju oni što misle da je to Let iznad kukavičjeg gnezda )

    Pamtim Amitvil, Rozmarinu bebu, Evil dead, Stvora...

    Onda Carrie, Briana DePalme...

    Upamtiću od ovih novijih The Ring, i to dobro sama sam bila kući i gledala u neko gluvo doba, da mi je kojim slučajem zazvonio telefon, ne bi valjalo

    I na kraju, moram da izdvojim iz ove mase Omen, Exorcist i naravno Hellraiser (kompletan opus) odlične, odlične priče...

    Što volem horore a garant sam neki bitan zaboravila da pomenem

    Edit: Imam edit, imam ga, imam ga čula sam da je ovaj sad aktuelni "Hostel" poprilično musav i da ljudi nemaju želju da ga pogledaju dva puta, pa sam se nameračila taj da nabavim
    Poruku je izmenio SQUAW, 24.07.2006 u 16:58
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    ja sam nedavno dogledao "Hostel" i film mi je totalni promasaj. Prica kao prica i nije losa ali je tako zbubana u ono malo vremena koliko traje film. Da je strasan... i nije nesto.

    Elem opet sam se prisjetio jedne scene iz nekog filma. Uglavnom scena je iz nekog naseg domaceg filma i znam samo da u jednoj seoskoj crkvi dezuraju nocu pored tijela neke djevojke i kako jutro osvane nadju strazara mrtvog
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Evo, ja sad kopala nešto po netu pa nađem ovo pisanije, tj naletim na blog mog vršnjaka i slatko se nasmejem...


    Leptirica


    Pišem ovaj tekst u ime generacije. U ime svih nas iz sedamdeset i neke, da se tako prigodno izrazim. Jer sam i ja sa svojih desetak i nešto godina, prvi i zadnji put gledao domaći horor film "Leptirica". Kad bolje razmislim, danas kao odraslog čovjeka uopće me nije briga: tko je redatelj tog filma, ili tko su glumci, tko je napisao scenarij ili na temelju čije knjige je napisan. Ovo bi me inače zanimalo, ali ne kad je riječ o "Leptirici". Ovo pišem u ime svih nas koji smo bili djeca, kada je ta bitanga i baraba, koja je slagala programsku shemu televizijskog programa, odlučila kako je prikladno da u udarnom terminu, odmah poslije dnevnika pusti domaći horor film. Tko je taj ? Neću ga nazvati čovjekom ? Da li je svjestan činjenice da je te večeri ostavio biljeg ne samo na meni kao pojedincu, već na cijeloj generaciji djece. Odgovorno tvrdim da nema tog junaka koji je kao dijete gledao "Leptiricu" pa je poslije zaboravio. Nema.
    Za one koji nisu gledali film, a koliko me moja dječja sjećanja služe. Radnja je o nekakvoj vještici-vampirici koja se može, umjesto u klišeiziranog šišmiša, pretvarati u leptira. Iskreno da vam velim ne mogu se sjetiti svih pojedinosti filma, ali s druge strane izvanredno detaljno su mi u sjećanju ostali pojedini prizori. Sjećam se recimo prizora iz nekakve vodenice u kojoj mladić u noći čuva stari mlin od nečeg mračnog i nepoznatog izvana. Ostala mi je u sjećanju vampirska ruka, koščati prsti sa kandžama umjesto noktiju, koja grabi svježe izmljeveno brašno. Ili prizor pijanih svatova poleglih po livadi, nakon vjenčanja mladića sa lijepom djevojkom, koja je zapravo vampirica - leptirica. Sjećam se seljaka koji u hipnotičkom snu leže na livadi ispred kuće dok mladić trči preko polja, s vampiricom na ramenima. Ili prekrasnoga bijelog konja uz čiju pomoć traže njen vampirski grob. Sjećam se otkopavanja i zabijana glogovog kolca u njen stomak. Sve su to nepovezani momenti zamotani u nekakvu maglu sjećanja a opet tako živi i opipljivi.
    Svaku ovu scenu nosim u srcu. I dan danas doživljavam ovaj film kao nešto krajnje strašno, dovoljno je samo da pomislim na njega. Ne smatram sebe strašljivcem, i osobno volim pogledat dobar horor ( kojih je primjećujem sve manje). Horor filmovi su mi na nekakav morbidan način zapravo zabavni. Zanimljive su mi te horor priče, i zaista rijetko su mi strašne. Nikad se više ni jedan film ili knjiga koju sam pogledao ili pročitao, nije moglo približiti užasu "Leptirice". Ljudi koji su radili taj film napravili su dobar posao i nisu krivi za strahove u dječjim glavama. Gledao sam ja u to vrijeme i strane horor filmove. Priznajem da su mi bili strašni ali ovaj mi je sledio krv u žilama. Iskonski užas, konsternacija. Nije se tu radilo o nekakvim udaljenim selima iz rumunjske pripizdine. Ovo se igralo na domaćem terenu, među nama. Glumci su pričali našim jezikom a ja sam imao osjećaj da se to stvarno tu negdje dogodilo, možda čak u susjednom selu. Uzaludna su bila očeva i majčina uvjeravanja da se radi samo o filmu i da to nije stvarnost, da su ono samo glumici. Vraga ćeš ti to objasnit djetetu od deset godina. Čitao sam da su među djecom dinosaurusi toliko zanimljivi upravo zbog činjenice da su izumrli i nestali, a izgledaju tako čudovišno i strašno. Strašni ali izumrli. Tako je valjda i sa vampirima, strašni ali ne postoje. E pa, ne postoje do "Leptirice", poslije nje i nije baš bilo sve kao prije.
    Osobno sam poduzeo malo istraživanje i pitao svoje poznanike rođene pod kraj sedamdesetih, da li se sjećaju filma "Leptirica". Rezultat istraživanja je da nisam još pronašao čovjeka koji je gledao film i rekao da se nije uplašio. Obično bi se svi sa smiješkom prisjećali da su se usrali od straha. Smiješak sjećanja na jedan zaboravljeni dječji strah. Jedan mi je prijatelj rekao da se upišao u krevet večer poslije filma, te spavao s upaljenim svjetlima idućih dva tjedna. Ovo nije bila nikakva šala ili dramski moment u tekstu, ovo je stvarnost. Zamislite samo koliko je noćnih mora ili zapišanih posteljina proizveo ovaj film. Ili koliko je djece oplakalo nakon filma.
    U mom slučaju nije bilo toliko dramatično, ali više puta sam zaspao u suzama kad bi me mama spremala na spavanje u mrak spavaće sobe. Posebno su bile grozne ljetne večeri kada bi ostavila otvoren prozor. Umišljao sam si da bi leptirica mogla uletjeti i provući se kroz zavjesu.
    Sjećam se da sam sa roditeljima u djetinjstvu borio bitku da ostanem koji sat duže budan i pogledam pokoji film koji i nije za djecu. Kad se radilo o domaćim filmovima, očito je da su ih puštali u udarnim terminima bez obzira na sadržaj i prizore u njima. Da ne bi ostalo sve na ružnom, priznat ću da se sjećam i filmova sa Mirom Furlan u glavnoj ulozi. Mira Furlan je valjda prva žena koju sam vidio golu. Prva saznanja o seksu i seksualnom životu sam saznao od Mire Furlan. Prije Mire sam mislio da djecu donose rode, poslije viš ne. Opet se radilo o filmu odmah nakon dnevnika. Eksplicitnost jugoslavenske kinematografije. I sad bih se mogao smijati očitoj nelagodi mojih roditelja koji nisu znali što da kažu ili gdje da gledaju kad bi krenule takve golišave scene. "Leptirica" je valjda kazna za sva ta navaljivanja i roditeljsku nelagodu.
    Pomislio sam neki dan da potražim i nabavim film "Leptirica" pa da ga na miru opet pogledam. Živo me zanima koje bi osjećaje u meni pobudio. Da li bi to bili Proustovi kolačići koji bi vratili onaj djetinji, nerazumni i zasljepljujući strah. Možda bi mi film jednostavno bio glup i dosadan a radnja banalna i klišeizirana. Možda bi bio zapravo smiješan ? Stvarno nemam pojma, i živo me zanima. Na kraju sam odustao od ideje i odlučio da tu večer jeze, ostavim tamo gdje i pripada. U sjećanju, onakvu kakva je i ne kopam previše. Kopajući po takvim stvarima uvijek se nešto krivo iskopa. Zapravo se bojim pokvariti sjećanje novim slikama.
    Još nešto ću vam priznati. I dan danas kad legnem navečer, provjerim ima li leptira po zidovima sobe, a ako mi u ljetnu noć kroz otvoren prozor uleti kakav veći sav se od straha smrznem, eto.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    a ni meni nesto ne da mira pa sam kopa po netu i naleti na par ne tako ugodnih slika za mene



    bice meni spavati sa svjetlom veceras
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  9. #9

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Citat swba kaže:
    bice meni spavati sa svjetlom veceras
    E kad reče spavanje... moram da se vratim na Krejvena i Nightmare on Elm Street. Verovatno i taj svi pamtimo... a fora je u tome što Freddy Krueger i dolazi u snu, pa ti nije dovoljno što se naplašiš gledajući, onako mali, nego još kad legneš QQ nikako da zaspiš

    Genijalan lik...

    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    o daaa... posle Fredija danima sam pokusavao da ostanem budan sto je moguce duze
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  11. #11

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    "Prica o dve sestre" i "The Grudge"

    Nisam mogla da spavam posle tih filmova
    Moja vrata su uvek otvorena... Neka ti ne bude neugodno izaci.

  12. #12

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Obozavam da gledam horor filmove.Ma dajte ljudi nisu oni tako strasni.Preporucio bih SAW
    PS posle dobrog horor filma lakse zaspim

  13. #13

    11 Odgovor: Horor film koji pamtite

    sjetila sam se filma "duhovi u nama" sa nicol kidman...e pa nisam uopste ostala ravnodusna...zaledila sam se na samom kraju (iako ne bih okarakterisala film kao tipican horor)
    nattydread is coming to dinner

  14. #14

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Citat nattydread kaže:
    sjetila sam se filma "duhovi u nama" sa nicol kidman...e pa nisam uopste ostala ravnodusna...zaledila sam se na samom kraju (iako ne bih okarakterisala film kao tipican horor)
    The Others odličan film
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Horor film koji pamtite

    Citat ribat kaže:
    Preporucio bih SAW
    Leeeleeee... To sam s momkom gledala u 11 sati uvece, nije mi uopste bilo svejedno kad sam posle toga izasla u hodnik
    Gather ye rosebuds while ye may...

Strana 1 od 12 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Lista horor filmova koji to nisu
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 24.09.2009, 23:33
  2. Brutalna horor priča: Srpski film (2009)
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 12.11.2008, 09:29
  3. Nekrofil ~ Horor u centru Beograda
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 27.02.2007, 18:32
  4. Horor u svetu insekata... Čuda prirode 1.
    Autor HLEBmaster u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.02.2007, 18:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •