Bracna ili vanbracna zajednica - Strana 5
Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345
Prikaz rezultata 61 do 67 od ukupno 67
  1. #61

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Ne znam, ja neshto nisam ljubiteljka tih zajednica...praksa je pokazala da se ne snalazim najbolje u istim..
    nikako nisam za institucionalizaciju emocija, ali ako vec mora
    onda neka bude brachna.
    Ako se vec institucionalizujemo, onda da pojedemo #$^^ do kraja.
    Sa pravnog aspekta, moramo dva para ochiju da otvorimo u shta se upushtamo..
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #62

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    po prirodi sam neko ko moze da zivi sam...najkomotnije se osecam kad sam sama....Bik-jarac,ej! trebalo bi da vapim za brakom i svijanjem gnezda i mesenjem nedeljnih pogaca i zavijanjem sarmi....a ja,jok...nista....sve me nesto gusi,sve mi ne da disati,sva se osecam skuceno.....ljubav,da,ali zajednicko obitavanje? hm......a sta je s mojim strasnim navikama da jedem u krevetu,da pijem u kadi,da veceram pred kompom ? a kad me uhvati manija citanja pa ne ispustam knjigu danima? a kad me uhvati manija kartanja pa se kartam satima? oh,ta moja nezgodna nezgodna narav!!!
    ja sam sanjar,uprkos cinizmu koji uredno gajim i zalivam....i bojim se da bi sasvim odlepila uz propratne pojave jednog finog gradjanskog braka:slave,preslave,rodjendani,njegovi prijatelji koji me ne zanimaju,njegova familija koja me takodje ne zanima (misim,ne zanima me ni moja),i hiljade drugih sitnica koje sacinjavaju jedan vrli,gradjanski brak
    ja sam nekako,za ljubav....divlju,intenzivnu,bolnu ako bas mora,lucidnu....
    ja ne umem da funkcionisem u dvoje po merilima finog sveta
    ja sam divlja....skroz divlja u srcu.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #63

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Živela sam dugo u nevenčanom braku. Ni po čemu se nije razlikovao od overenog. Nema razlike.
    ...

  4. #64

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Citao sam nedavno jednu odlicnu knjigu o braku knjiga se zove "Uspesan brak,kako?"
    Poruku je izmenio NSdjanka, 17.07.2009 u 18:26 Razlog: reklama

  5. #65

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Lichno sam za obavezan zajednichki zhivot prije braka, pa pobogu i cipele se probaju prije no ih kupite, bez obzira koliko su lijepe, povoljne...
    A shto se tiche vjenchanja, nijesam neki zagrizheni fanatik, iskreno papir mi nishta ne znaci, ali eto, njemu za ljubav - ukoliko bi insistirao bih vjezhbala njegov potpis ...Djeca bi nosila njegovo prezime, a u toj zajednici pa bila 'ovjerena' na papiru ili ne, najbitnije je da ne fali ljubavi, zdravog odnosa, povjerenja i mnogo smijeha

    Slatko je to kad si nechija 'zhenica', neko tvoj 'muzhic', al' zashto svi potenciraju da se ljudi koji su u braku vishe trude da sachuvaju to shto imaju od onih koji nijesu zvanichno 'ovjereni'...? Shta to mijenja?
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  6. #66

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Živeo sam u obe zajednice i ne vidim nikakvu razliku, pogotovo sad, kad je izjednačena bračna i vanbračna zajednica.
    Dok sam u braku bio moja supruga je imala dva prezimena. Posle nekog vremena je popizdela što je to sebi uradila,
    a niko je terao nije...samo sebi zakomplikovala život. Ta dva prezimena baš znaju da iskomplikuju stvari.
    Lično mi ne smeta da žena zadrži svoje prezime, nekako mi to kao gradjanin drugog reda. Zašto žena ne bi' nosila prezime svoje porodice, kao da su njeni od maćije?
    Jedna moja prijateljica se udala, a radila je pri opštini. Uzela je muževo prezime,... naravno.
    Posle par dana kad je krenula da menje dokumenta i sakuplja papire, shvati koja komplikacija, svrati kod kolege matičara i vrati svoje prezime .


    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  7. #67

    Odgovor: Bracna ili vanbracna zajednica

    Totalno nevazno.
    Vazno da je srecna zajednica.
    Najveca vlast je vladati sobom.

Strana 5 od 5 PrvaPrva ... 345

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •