Otkriveni kosturi ljubavnog para u zagrljaju
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    02 Otkriveni kosturi ljubavnog para u zagrljaju


    Malo dalje od Verone, ali mnogo pre Romea i Julije




    Arheolozi su otkrili kosture ljubavnog para u zagrljaju, javlja Daily Mail. Kosti su pronađene u mestu Valdaro blizu Mantove, a stare su oko 5000 godina.

    Elena Menotti, koja vodi iskopavanja, izjavila je da je jako uzbuđena ovim otkrićem. "Našli smo mnogo žena koja grle decu, ali nikada par. Pogotovo par u zagrljaju - a oni se stvarno grle."
    Po prvim preliminarnim istraživanjima čini se da su muškarac i žena bili mladi, ali laboratorijskim istraživanjima će se tačno utvrditi njihova dob i vreme smrti. Arheolozi smatraju da je, po jednoj teoriji, muškarac umro, a žena je zatim žrtvovana da bi mu se pridružila u zagrobnom životu. Muškarac i žena su okrenuti licem u lice, a ruke i noge su im isprepletene.



    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Otkriveni kosturi ljubavnog para u zagrljaju

    Kada sam prvi put cula ovu vest i ugledala sliku u istom trenu sam reagovala(naravno glasno )

    "jaooooo sto su slatki"

    A na to je moja okolina reagovala - "sta je tu tebi slatko?! kosturi?!"


    Lako cu,ako je do mene.........

  3. #3

    Odgovor: Otkriveni kosturi ljubavnog para u zagrljaju

    Evo jednog primera sa naših meridijana. Naime, na jednom našem lokalitetu (na žalost zaboravio sam kom) isto su pronađena dva skeleta u veoma neuobičajenoj pozi, pa su ih zbog toga prozvali srpskim Romeom i Julijom. Posle daljih analiza skeleta utvrdili su da su oba skeleta pripadala osobama muškog pola, pa su ih onda prekrstili na Romeo i Romeo.

Slične teme

  1. Kako ide otimanje para od naroda... nikad bolje...
    Autor yossarian u forumu Politika
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 06.07.2010, 08:38
  2. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 18.10.2007, 14:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •