Prodaja "Hipodroma Beograd" u martu

Javni poziv za prodaju "Hipodroma Beograd" u stečaju biće objavljen u narednih desetak dana, rečeno je Tanjugu u Agenciji za privatizaciju.

Licitacija, odnosno prodaja imovine, trebalo bi da se održi u drugoj polovini marta i u Agenciji očekuju da "Hipodrom" do početka trkačke sezone dobije novog vlasnika.

Najvrednija imovina koju poseduje to preduzeće je Ugovor o korišćenju zemljišta, koji je sa Skupštinom grada Beograda potpisan još1988, na period od 30 godina, smatraju u Agenciji.

Ugovor važi do 2018. godine, tako da će budući vlasnik imati pravo korišćenja tog zemljišta narednih 11 godina.

Stečaj nad "Hipodromom" pokrenut je 7. marta 2006, zbog velikih dugova tog preduzeća.
Procenjena vrednost imovine "Hipodroma" je oko 70 miliona dinara, dok će početna vrednost na nadmetanju biti 45 miliona dinara.

(Tanjug)

Kao mali sam nekoliko puta bio na hipodromu na Zobnatici i zaista sam uživao u trkama kasača a i galopera...
Voleo sam da idem i na utakmice u preskakanju prepona na manježu Novosadskog sajma...


Mene neuvredi ako mi neko kaže "konju jedan!", jer su po meni konji najplamenitije životinje.

Jel volite konjički sport, jeste bili kad na trkačkim danima na Beogradskom ili nekom drugom hipodromu?