Da li lažete sami sebe? - Strana 2
Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 121
  1. #16

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    pokusala sam jednom...mislila sam da cu tako lakse preboleti neke stvari ali na podsvest ne mogu da uticem, jer kad zaspim maske padaju i san mi pokazuje sta se krije u mom srcu...nema svrhe lagati samog sebe...
    " Zivot je jedan, zato ga zivi punim plucima "

  2. #17

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Najlakše je sebe lagati..da...da...najlakše je!Bilo je perioda u životu kad sam lagala samu sebe i uverala sebe u sve samo ne u istinu,moj ponos me koštao mnogo toga...po nekad je to u redu,olakšaš sebi malo,ali kad tad istina potraži način da izadje na videlo.
    Treba stisnuti zube i reci onako jeste i prihvatiti sebe takvim kakvi jeste.Teško je suočiti se sam sa sobom,ali život je borba,zar ne,a u svakoj borbi ima i poraza i pobeda ...treba umeti izaci u susret sudbini tj.samom sebi,laganjem sebe ispada da se borite sami protiv sebe,ja protiv ja....ali na postolju ima mesta samo za jednog pobednika
    Ćuti i prenesi dalje....

  3. #18

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Kao shto Sladoledzija lepo reche, lazhem samog sebe uglavnom sitnicama... Kad sam sam, "lazhem" sebe, da tje sutra ipak biti bolje (iako sam vrlo skeptichan po tom pitanju), da se nisam zaljubio (kad ustvari jesam), da netju da mislim na nju (a iz glave mi ne izlazi), i slichne sitne lagarije... Shto se drugih, vetjih (a mozhda i bitnijih, ne znam) stvari tiche, tu se trudim da budem realan, i da sagledam sliku sa svake strane...

    Mislim da je laganje kontraproduktivno, i da gledano na duge staze, mozhe doneti samo negativne posledice... Sem ako niste smeshteni u Kovinu ili nekoj drugoj mentalnoj instituciji, gde onda laganje sebe da u stvari niste tamo, mozhe i da pomogne

    U svakom sluchaju, kako vreme prolazi, i kako se godine gomilaju za mnom, sve vishe uspevam da ne lazhem samog sebe... A druge? Eh... Njih ne volim da lazhem... Previshe energije zahteva laganje, a ja sam lenshtina... Ja kazhem kako je, pa shta bude, jbg...

    U drushtvu (zavisi od drushtva), mogu da delujem prilichno pesimistichno, kad u stvari to i nisam, jer samo navodim realno stanje, koje se uglavnom ljudima ne svidja (lazhu sami sebe?), i onda ispadne da sam negativan... A ja samo rekao kakvo je stanje...

    No-no lagati sebe...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  4. #19

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Da, ipak sam ja čovjek od krvi i mesa i ako će mi u pojedinim slučajevima biti tako bolje, lagat ću si..
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  5. #20

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Citat kissigirl kaže: Pogledaj poruku
    Ne lazem sebe... Nema svrhe. Realna sam, i prihvatam stvari takve kakve jesu, i pokusavam da ih popravim. Radije bih se suocila sa onim sto mi se desava, nego da zivim u lazi.


    Slažem se.
    When life hands you lemons, ask for tequila and salt

  6. #21

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Desava mi se, ali ne tako cesto
    Obican zivot je jaci od mudrijih knjiga...

  7. #22

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Pa ponekad ... onako iz zajebancije vişe
    npr. pogledam na sat pa naglas kazem neko drugo vreme da vidim kako u da se iznenadim kad vidim da kasnim
    Ko je za jednu voznjicu

  8. #23

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Uvek kad sebi kažem onu čuvenu rečenicu :“Slatka moja od sutra držim dijetu!“baba napravi veliku tepsiju divnih, sočnih baklava.Pošto nije zgodno jesti baklave prvi dan dok ne omeknu, taman budu savršene baš sutra ,ustvari za prvi dan moje dijete.I kad me niko ne vidi, sklisnem u onaj uski špajz i divim se tom zlatastom remek delu sa ušećerenim kolutićima limuna.Uzimam u ruku fino isečen romboid i dok svuda curi sirup trpam ceo komad u usta .Molim boga da baš u tom trenuku niko ne otvori vrata dok proždirem i drugi komad.Brišem ostatke sirupa sa brade,proveravam odeću nema li koji corpus delicti i govorim sebi:“ Baklave su dijetalne!“

  9. #24

    14 Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Bilo je situacija kada sam lagala sebe -
    kao dete od 10-ak godina, toliko sam lagala sebe -
    da sam se totalno povukla u sebe,
    u svoj maleni bajkoviti svet...
    Sada mi se desi da zažmurim,
    ali na jedno oko,
    čisto da olakšam sebi novonastalu neprijatnu situaciju,
    ali se trudim da što pre rešim problem, 'nako širom otvorenih očiju...


    Svesna da drugačijeg načina nema... pravim oštre hirurške rezove, malo bolne, ali za drugi način ne znam i ne želim da znam ...

    Biti iskren prema sebi - samim tim i prema drugima po svaku cenu.

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  10. #25

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Probao sam ali ne ide,uvek me(se) provali,pa se stidim sto sam pokusao da ga(se) slazem.

  11. #26

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    heh cesto to radim... ponekad i svesno... neka vrsta utehe...
    ...Postoje u nama neke neprevodive dubine...
    ...Postoje u nama neke stvari neprevodive u reci...
    ...Ne znam...

  12. #27

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Od svih osoba na ovome svetu, svako od nas najviše laže sebe, jer mi smo oni kojima trebaju iluzije o nama samima. Tako nam je lakše da idemo kroz život. Istina je da, od svih osoba na ovom belom svetu, najmanje poznajemo sami sebe, iako mislimo da sebe najbolje znamo. Kad ne bi lagali sebe, život bi bio dosadan, i pun čistih činjenica. Iluzije su lepe, i treba ih imati, a najveće iluzije su iluzije o nama samima. Naravno, ako se te iluzije i male laži pretvore u egoizam i samoljublje, onda ih treba razbiti, jer u tom slučaju takvo iskrivljeno ogledalo služi samo nama na štetu. Mi kad gledamo sebe, nikad ne vidimo ono što vide drugi, i u tome je cela poenta. Ako možemo da ispravimo svoje mane, tako što će mo dovoljno dugo misliti da ih nemamo, onda je to u redu, ali ako će mo ih samo prikrivati od sebe tim malim lažima, onda je to pogrešno. I ja lažem sebe, i ne stidim se toga.

    Toliko od mene.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  13. #28

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Posto inace nisam sklon laganju, odnosno to radim samo kada moram, sebe zaista retko lazem. Mislim da to nije bas ni moguce, ako je covek koliko toliko u normali...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  14. #29

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    To mi odavno ne polazi za rukom....sve i kada bih htela.

    Nekada sam to radila nesvesno .Iluzije,lazi olaksavaju zivot trenutno.....

    Istina ce vas tako tresnuti ,onda kada se najmanje nadate.

    Ako prepoznate uzrok tog udarca na dobrom ste putu....
    I pad je let

  15. #30

    Odgovor: Da li lažete sami sebe?

    Lazem sebe da cu da smanjim cigarete.

    Lazem sebe da cu od sutra ranije u krevet.

    Lazem sebe da cu jesti vise povrca.

    Lazem sebe kad kazem ,necu vise ,za neke zivotne stvari,a onda shvatim da ne mogu da se mjenjam,da ne mogu protiv sebe.Takva sam,kakva sam...
    Mislim da lagati sebe i nije bas najbolji nacin da se bolje podnese surovost stvari u realnosti...al malo se slazemo...pa idemo dalje sa vise optimizma.

Strana 2 od 9 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ocenite sebe
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 12.04.2012, 13:28
  2. Stiskavac ili ne...prosudite sami
    Autor BoginjaMarija u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 109
    Poslednja poruka: 09.01.2011, 19:49
  3. Davati sebe?
    Autor biterlemon u forumu Filozofija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 13.08.2009, 11:06
  4. Sreću najčešće stvaramo sami...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 26.05.2009, 22:04
  5. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •