Najlepsi ljubavni film svih vremena
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 130
  1. #1

    07 Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Negde sam procitala da je Americki filmski institut proglasio film "Kazablanka" najlepsim ljubavnim filmom svim vremena.

    Da li se slazete? Koji filmovi po vama zavredjuju da se nadju u samom vrhu te liste?

  2. #2

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Daaaa vidimo.... Splendor of the grass, Love Story, Wuthering Heights (), Scent of a Woman, The English Patient, Legends of the Fall, Onegin, The Scarlet Letter, Original Sin... od novijih The Notebook nije los filmic. Sad tek vidim kako sam sve bezveze nabacala, al' to je ono cega sam se setila
    Gather ye rosebuds while ye may...

  3. #3

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Nije ljubavni,ali za mene definitivno najbolji film svih vremena je Kum.A odmah uz njega je i Bilo jednom u Americi.
    A od ljubavnih Titanik.
    Samo jedan klub,
    samo jedan grad,
    samo Partizan,
    samo Beograd!
    Njega volimo,
    njega bodrimo,

    njemu pevamo,
    brate Partizan!!!

  4. #4

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Kazablanka, Prohujalo s vihorom, Pride and Prejudice, Dorucak kod Tifanija, Kejt & Leopold, Kad je Hari sreo Sali, Grad andjela, Poslednji mohikanac, Onjegin, Doba nevinosti, Opasne veze, Sirano de Berzerak, Umreti mlad, Zivot je lep, Sibirski berberin, Skarletno slovo iiiiiiii mogla bih do sutra ovako.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    "Sibirski berberin" je jedini film koji me je za dlaku natjerao da zaplacem, ali mi je knedla stajala u grlu (ona scena na zeljeznickoj stanici, kada ga deportuju u Sibir, a prijatelji sa akademije pjevaju).
    "Plese sa vukovima" je nesto posebno...

  6. #6

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Citat greco kaže:
    "Sibirski berberin" je jedini film koji me je za dlaku natjerao da zaplacem, ali mi je knedla stajala u grlu (ona scena na zeljeznickoj stanici, kada ga deportuju u Sibir, a prijatelji sa akademije pjevaju).
    definitivno najdirljivija filmska scena i za mene a i sam film je super
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  7. #7

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    "Ljubavna prica", "Vreme neznosti", "Prohujalo sa vihorom"
    Poruku je izmenio Bombica, 09.06.2009 u 23:26 Razlog: color i bold

  8. #8

  9. #9

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Uh, tesko pitanje jer ih ima mnoooogo.

    Sve sto je snimljeno po romanima sestara Bronte i po romanu Dzejn Ostin; Onda, Kleopatra, Dorucak kod Tifanija, Notebook, Engleski pacijent, Sjaj u travi, Sibirski Berberin, Under the Tuskan Sun, Titanik ... (mogla bih 'vako do sjutra)
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  10. #10

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    ...I da ne ponavljam prethodno navedene naslove,ovaj mi je jedan od najlepših novijih:
    Ok,malo je ljiga na momente, ali...samo malkice.Preporučujem.

  11. #11

    12 Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Citat Mater Vetru kaže:
    ...I da ne ponavljam prethodno navedene naslove,ovaj mi je jedan od najlepših novijih:
    Ne znam u čemu je fora, ali se sličica ne vidi. A, htela je da preporuči: "The story of us" (Bruce Willis i Michelle Pfeiffer). Lep je film. Takodje, preporučujem.

    Najlepši ljubavni film koji sam gledao je: Dženin portret ("Portrait of Jennie"). Ne verujem da je to iko od forumaša gledao. To je stari film, u crno-beloj tehnici. Nekad su se ti filmovi puštali u Kinoteci, no... Dobitnik je Oskara za specijalne efekte, vizuelne i zvučne, i to 1949. godine. Iste godine, na filmskom festivalu u Veneciji, Joseph Cotten osvojio je Volpi Cup kao najbolji glumac. Pored Joseph Cotten-a (u filmu kao Eben Adams), glavnu žensku ulogu (Jennie Appleton) igrala je prelepa Jennifer Jones. Film sam gledao pre nekoliko godina i danima nakon toga nisam mogao doći sebi. I, priznajem, plakao sam...

    Na drugom mestu je Sjaj u travi ("Splendor in the Grass"). Verujem da su ga svi gledali, pa je suvišno bilo šta objašnjavati. Inače, obožavam Natalie Wood (dobila je Oskara za ulogu u ovom filmu), poznata mi je njena biografija, od rodjenja do smrti, i verujte, njen život je vrlo tužna priča. A sam film, vrlo je potresan...

    Od novijih filmova, možda mi se najviše dopao: "You've got mail" (moji omiljeni glumciTom Hanks i Meg Ryan).

    Ima još toga, a vratiću se kasnije...

  12. #12

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Citat Phoenix kaže:
    Ne znam u čemu je fora, ali se sličica ne vidi. A, htela je da preporuči: "The story of us" (Bruce Willis i Michelle Pfeiffer). Lep je film. Takodje, preporučujem.
    Ne znam ni ja šta se dogodilo sa fotkom,sinoć se sasvim lepo videla.Probaću ponovo.DakleM:



    Nadam se da je sad sve ok.Phoenix, by the way, thanks.

  13. #13

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Joj, taj sam zaboravila . Film je prelep, posebno ona scena pred kraj kad kad mu ona govori zasto ga voli... Maaan, placem k'o kisa svaki put kad to gledam
    Gather ye rosebuds while ye may...

  14. #14

    Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Citat Muckota kaže:
    Negde sam procitala da je Americki filmski institut proglasio film "Kazablanka" najlepsim ljubavnim filmom svim vremena.
    Da li se slazete? Koji filmovi po vama zavredjuju da se nadju u samom vrhu te liste?
    IMHO American Film Academy sucks!!!

    Baš sam nedavno pogledao taj film i on u meni nije proizveo ama baš nikakve emocije

    Po meni je ubedljivo najbolji ljubavni film svih vremena Le fabuleux destin dAmelie Poulain


    Volim te kad pričaš, u svom ovom ludilu...

  15. #15

    12 Odgovor: Najlepsi ljubavni film svih vremena

    Citat Meggy kaže:
    Maaan, placem k'o kisa svaki put kad to gledam
    Manje gledaj, ne mož'mo opstati od poplava .

Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. The best live album svih vremena
    Autor silvia u forumu Muzika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 15.03.2010, 17:23
  2. All Star svih vremena
    Autor greco u forumu Muzika
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 14.03.2010, 15:17
  3. Najbolja NBA petorka svih vremena
    Autor Bad Company u forumu Sportska centrala
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 13.08.2009, 18:44
  4. Najgori film svih vremena
    Autor Muckota u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 25.06.2009, 02:51
  5. Scarface (najbolji reper svih vremena)
    Autor DzuPiter u forumu Strani spotovi i tekstovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.11.2008, 22:57

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •