Nedostaje li vam nesto? - Strana 8
Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 106 do 120 od ukupno 126
  1. #106

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    naucila sam da se suzdrzavam u ceznji ,i zaljenju,i prizivanju uspomena
    jer,da nisam
    ja bih stalno mislila na jednu dugu krivudavu ulicu,uz koju raste bagrenje
    jer ,da nisam
    plakala bih na svaku sajkacu i na svake bridz pantalone
    govorila bih namerno cacanskim akcentom
    govorila "eneeeee"
    odlazila na pijacu da kupim male,cetvrtaste kriske prevrelog sira
    doruckovala kajmak razmazan po hlebu,zalivala domacim mlekom
    gledala u jedno dvoriste na kraju te duge,krivudave ulice s bagrenjem
    i to dvoriste bi bilo narandzasto od vreline letnjeg sunca
    a "izakuce" bi se maline uspinjale po tarabi,i jedan mali zbun ribizli
    i ja bih sedela na verandi,srcuci kafu,citajuci naglas "Maglu i mjesecinu"Mese Selimovica
    i ona bi bila tu,na verandi,
    govorila bi mi "makanjo" i "snago" i "kuco moja"
    umesto toga
    ja ne mislim na sve to
    ne gledam slike
    ne javljam se komsijama
    ne idem na svadbe i sahrane
    ne saljem novogodisnje zelje upakovane u bele ,svecane koverte
    nista od svega toga
    tek ponekad
    odem na vrh tog brda,izmestenog na kraj grada
    zapalim svecu

    i brzo odem,naduvenih ociju
    Poruku je izmenio believer, 14.02.2010 u 03:44
    Ploviti se mora i bez broda ..

  2. #107

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Nedostaje mi da me na verandi jedna stare kuće
    predratne kuće
    pre onog velikog rata
    sačeka mala malecka prilika
    sa maramom na glavi
    i vencem sede kose ispod nje
    vezane u punđu
    i da mi pruži narandžu
    jabuku petrovaču
    za mene čuvanu
    nedostaje mi da me pogleda
    ne mora ništa da kaže
    nedostaje mi da me pomiluje po kosi
    ne sećam se da me je ikad poljubila
    ali taj dodir po kosi
    mi vrišteći nedostaje
    ja još ne umem da podnesem da je nema
    a prošle su godine i godine.

    Ne umem.

  3. #108

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    .. bezbrižnost.



    Ta reč objedinjuje sve: ljude, stvari, situacije, mesta, događaje, emocije.. i raznorazne sitnice do kojih mi je stalo..

    a kojih više nema.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  4. #109

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Već godinama..mi nedostaje baka (mamina majka) i retko više navraćam u tu kuću iako su ujak i ujna i dalje u njoj.
    Nikada neću moći da izbrišem iz sećanja njenu sitnu priliku, osmeh od srca, šarenu maramu i sretne oči...kada me ugleda. Mirise njene kuhinje, pečurke na tabli šporeta sa hlebom (koji liči na pizza testo)..kolače os sirovih šljiva osušene na suncu .
    Uvek...već preko 10 g...prvo odem na mesto njenog poslednjeg boravišta i provedem bar sat...pričajući sa njom. Jer...sve lepo što pamtim iz vremena "kratkih pantalona" je vezano baš za nju, njenu ljubav, njene reči...čitav jedan bajkovit svet.
    Naučio sam...da kada sam baš u "rasulu" da vreme provedeno sa mojim precima me revitalizuje i daje snage za dalje. Steknem mir...setim se milion slika i odem jak. Sve njih nosim u sebi, deo su mene i hvala im na svakom gestu ljubavi.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #110

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    ...bezbrižnost...

    Nedostaje mi ravnica....kako dani odmiču, sve više i više...
    ... jedna kuća na lakat, jedno dvorište koje mi se nekada činilo veliko kao fudbalsko igralište..
    ...nježno, uredno posađeni đurđevci, lale...nedostaju i oni dosadni otrovni olianderi stavljeni u stare, iznemogle šerpe koji su mi služili kao slalom prepreke kada sam jurcala svojim bijelim ponijem.

    ...nedostaju mali pačići, maleni pilići, onaj njihov miris čistoće koji su širili iz kutije smještene u kuhinji, velika sijalica koja ih grije, njihovo grebuckanje po kutiji...i uprkos činjenici da oni nisu za igranje...stare, izrabljene, grube ruke bi mi uvijek izvadile jedno, obično najkočopernije, da ga mazim, mirišem, ljubim i prestravljujem na kuhinjskom stolu.

    ...sađenje pasulja, krompira mnogima je dosadno, prljavo, a meni je pravljenje "kuća" sa bakom bilo nešto fenomenalno, nešto što nikada neću zaboraviti...pažljivo smještena bašta prepuna jagoda, malina, kruški, lješnjaka, povrća...i poneka mačka ili kera pod onom krošnjom u ćošku, nakon što su časno i pošteno odradili svoj posao čuvarkuće ili lijenštine koja se izležavala poslije svakog drugog koraka...

    ...nedostaje milion malih radosti koje su isplele i formirale moje misli, moje mirise, moje osjećaje...nedostaju ljudi koji si razmotavali klupko, koji su odpetljavali čvorove, spajali potrgano...koji su učinili da dani namijenjeni bezbrižnosti budu još mekši, još ljepši...još stvarniji...

    ...nedostaju, ali...paorska, teško izrečena, teško pokazana ljubav kojom su me obasipali ne jenjava...kako "rastem" sve mi se više čini da jača.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #111

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Sve zivo nam nedostaje u ovom nasem ludom zivotu

  7. #112

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Šaran. Ispržen u talandari. I da mi prsti i brada budu masni dok ćopam. I da me baš briga kad mi bata s druge strane stola kaže-grok grok dok otvara pivo upaljačem.
    I fali mi bre da se uspentram na dedinu trešnju, da pljuckam one koštice dok se ne userem i da me bole brige dal su računi plaćeni.
    Sagoreću do juna. S a g o r e t i !
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #113

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Citat Sunflower kaže: Pogledaj poruku
    ...bezbrižnost...

    Nedostaje mi ravnica....kako dani odmiču, sve više i više...
    ... jedna kuća na lakat, jedno dvorište koje mi se nekada činilo veliko kao fudbalsko igralište..
    ...nježno, uredno posađeni đurđevci, lale...nedostaju i oni dosadni otrovni olianderi stavljeni u stare, iznemogle šerpe koji su mi služili kao slalom prepreke kada sam jurcala svojim bijelim ponijem.

    ...nedostaju mali pačići, maleni pilići, onaj njihov miris čistoće koji su širili iz kutije smještene u kuhinji, velika sijalica koja ih grije, njihovo grebuckanje po kutiji...i uprkos činjenici da oni nisu za igranje...stare, izrabljene, grube ruke bi mi uvijek izvadile jedno, obično najkočopernije, da ga mazim, mirišem, ljubim i prestravljujem na kuhinjskom stolu.

    ...sađenje pasulja, krompira mnogima je dosadno, prljavo, a meni je pravljenje "kuća" sa bakom bilo nešto fenomenalno, nešto što nikada neću zaboraviti...pažljivo smještena bašta prepuna jagoda, malina, kruški, lješnjaka, povrća...i poneka mačka ili kera pod onom krošnjom u ćošku, nakon što su časno i pošteno odradili svoj posao čuvarkuće ili lijenštine koja se izležavala poslije svakog drugog koraka...

    ...nedostaje milion malih radosti koje su isplele i formirale moje misli, moje mirise, moje osjećaje...nedostaju ljudi koji si razmotavali klupko, koji su odpetljavali čvorove, spajali potrgano...koji su učinili da dani namijenjeni bezbrižnosti budu još mekši, još ljepši...još stvarniji...

    ...nedostaju, ali...paorska, teško izrečena, teško pokazana ljubav kojom su me obasipali ne jenjava...kako "rastem" sve mi se više čini da jača.
    Vreme prolazi, a ljubav koju smo dobijali, koja nam je utkana u svaku žilu nas boli jer nema više onih koji su nam je neštedimice darivali...vreme prolazi i donosi neke nove ljubavi, ali u svima njima tražimo to toplo i ušuškano čime smo zadojeni u detinjstvu.

    Sinoć sam rekao Ivani kako sam melanholik. Ona mi je rekla da sam samo pizda. I da me voli.

    Ranije sinoć sam pričao sa svojim drugom. Između ostalog, o nedostajanju. Nedostaje nam naš Lune. Ja još ne verujem koliko mi nedostaje. Prošlo je više od pola godine, i ništa se nije promenilo. I dalje sam tužan. I dalje sam srećan. I dalje bih vrištao. I dalje imam njegovo ime u mobilnom. Njegovu mašinicu za pecanje na polici u stanu. A smrt vreba, širi svoja krila nad ćaletom, prekriva ga svakoga dana sve više i više, i priprema me na još bolnih nedostajanja...

    Nego, proleće samo što nije stiglo.

  9. #114

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Pre par dana je bio Đurđevdan, slava mamine familije. Ponovo sam udahnuo mirise detinjstva, napunio oči krajolikom kojim sam mnogo puta u detinjstvu prolazio, dotakao iskonske veze...vratio se korenima.
    Danas se udarnički radilo, stigla "zimnica" (u mom žargonu drva za ogrev). Dok sam kolicima prevozio čekije uhvatio sam sebe da veselo pevušim "Uz maršala Tita..." . Nekako sam ubeđen da ovoj zemlji fali zajednički, udarnički rad koji će je izgraditi i podići na pijedestal koji zaslužuje. Zašto?
    Zato što ne mogu iz sećanja da izbrišem leta kod bake kada je bilo normalno da se svi skupe za vreme vršaja, kada se radi udarnički i sa voljom, pa se posle cela ekipa zajedno sa vršalicom preseli kod komšije..i tako danima. Nikada ljudi nisu bili bliskiji, nikada posvećeniji i odgovorniji jer se tih dana "punio ambar", obezbeđivala porodica za celu godinu!
    Kasnije sam naučio da nema veće bliskosti od one koja je iskovana uz muku, znoj i rad kada svako da sve od sebe.
    Jbg...slovenska sam duša i svestan sam da je zajednički rad onaj začin koji je utkan u naša bića. Čovek se posle oseća zadovoljan, sretan, raspoložen i ispunjen.
    Nema veće "bolesti" modernog doba od lenjosti i asocijalizacije !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  10. #115

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Galeb cokolade, koje sam kao sestogodisnjakinja nalazila svakog jutra pod jastukom kad god bi deka dosao u goste...
    Nedostaje mi i deka
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  11. #116

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Neke osobe koje su rano otisle..

  12. #117

  13. #118

    Odgovor: Re: Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Čokoladna torta iz poslastičarnice "Zagreb".
    Hjao kako je to bilo nešto lepo!
    I nekako, kao da joj se ukus promenio kad su promenili ime u "Atina"...
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  14. #119

    Odgovor: Re: Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Čokoladna torta iz poslastičarnice "Zagreb".
    A oni sendviči iz Zagreba
    Na nekima je bilo rendano jaje, na nekima nije...nikada mi nije bilo jasno što tako...
    Jbt sada mi pošla voda na usta...
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #120

    Odgovor: Nedostaje li vam nesto?

    nedostaje mi moja Vera,najbolja medju svim tetkama
    jedna debela pametna i sarkasticna profesorka nemackog i ruskog
    jedna cutljiva zena koja je uveseljavala mene i nanu kad sa svojih sto kila ko od sale napravi stoj na rukama
    kad iz cista mira pocne da njise kukovima uz dzez
    moja Vera koju niko drugi nije takvu poznavao
    s dugim redovima ruskih klasika i nemacke beletristike
    s omehom s kojim me doceka uzdrzavajuci se od prekora sto ne dolazim cesce
    nedostaje mi da kradem nocu kad spava zamrznute kolace iz zamrzivaca i da ih jedem u mraku
    nedostaje mi kupusnjaca i kromirusa
    ono kad cutimo ceo sat i pijemo kafu i rakiju
    ono kad zna za sranja koja pravim a ne drzi pridiku
    a uvece legnemo pod tezak jorgan planinu od vune ,svaka sa svojom knjigom
    Verka moja......najblize je bila onome sto sam imala kod nane....
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 8 od 9 PrvaPrva ... 6789 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li vam nedostaje sneg?
    Autor Doti u forumu Pričaonica
    Odgovora: 276
    Poslednja poruka: 06.05.2020, 20:56
  2. Ko, ili šta, vam trenutno nedostaje?
    Autor valentina u forumu Pričaonica
    Odgovora: 1090
    Poslednja poruka: 13.04.2020, 22:15
  3. Nedostaje mi forumaš...
    Autor SQUAW u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 754
    Poslednja poruka: 02.08.2015, 11:24
  4. Šta vam nedostaje?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 02.09.2009, 00:05
  5. Da li je Ljubav rec ili nesto vise od reci?
    Autor Becar u forumu Ljubav
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 06.04.2009, 11:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •