Vaša umetnička dela - fotografije - Strana 3
Strana 3 od 54 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 798
  1. #31

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Dulle je odlično primetio koliko su nas sve novija i sve naprednija rešenja koja se primenjuju kod foto aparata iskvarila. Mogućnost beleženja više stotina slika na jednu memorijsku karticu nas čini komotnima i ne pridavamo toliko značaja neophodnim uslovima koji treba da budu ispunjeni da bi dobili korektnu fotografiju. Ona odgovornost prema svakom snimku koju smo izgubili gubitkom filma iz foto aparata primetna je vrlo često i ta tendencija škljockanja bez ozbiljnije pripreme pa čak i bez nekog razmišljanja uzima sve više maha.
    Ovde ne mislim na prvom mestu na ljude koji su kupili digitalac da bi zabeležili neki trenutak i nemaju nekih drugih ambicija osim da dobiju korektan snimak, pojava se može uočiti i kod ozbiljnijih fotografa, gomilaju se fotke pa se posle to na računaru krpi i sređuje koliko može ... a kada je Photoshop u pitanju, može jako puno da se uradi, mnogo više nego što se to da pretpostaviti ...

    Nekada nije bilo toliko foto aparata, nije ni mogao svako da ih priušti ...
    danas skoro u svakoj kući postoji bar jedan digitalac, a često ih ima nekoliko kada računamo i one u telefonima.
    Znači tehnika je sišla u narodne mase, približila se da ne može bliže ...
    e, sada nam preostaje samo da se mi približimo tehnici, da otvorimo upustva (nema veze što je uređaj ispravan, uputstva se i u tom slučaju čitaju hoću reći kako smo skloni da otvaramo uputstva samo kada nešto zapne zar ne) Treba malo pogledati osnovna podešavanja sprave koju imamo, takođe treba potražiti osnove o fotografiji, nije neka prevelika nauka a na netu ima dovoljno štiva ... pa, čak možda i previše.

    PS.
    Rekao bih kako je Dulle mislio i da treba imati mere u korišćenju programa za obradu slika, ali to je inače u životu važno umeti ... da se zadrži taj osećaj mere, da se ne treba preterati.
    Što se tiče fotografije, sigurno nije lako ... zanese nas igra, povuče još neka senka i sl. Danas imamo mogućnosti da uradimo za par minuta izmene za koje je trebalo nekada poznavati celu nauku, recimo spravljanje tonera i toniranje slike je danas samo jedan do dva klika, nekada je bilo potrebno nabaviti određene hemijske komponente, potom ih sjediniti (da ne eksplodiraju ) pa zatim znati kad, kako i koliko primeniti.

    Očigledno imamo mnogo više vremena i mogućnosti nego što su to imali zaljubljenici u fotografiju do skoro, mogućnosti saznavanja su takođe mnogo veće ... mogao bih još štošta da nabrojim ali poenta je u tome da sve manje imamo izgovora za loše fotke.

  2. #32

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    tako je simke ... evo još par saveta od mene ... kompozicija slike ... tražite zanimljive uglove i mesta .. npr cvet .. svako slika cvet od gore .. ali ako se spustimo na njegovu visinu i malo ispod njega i slikamo ga od dole , slika ce biti mnogo zanimljivija. I izbegavajte da vam je glavni objekat na sredini .. to daje dosadnu sliku na prvi pogled. Evo čuvenog Zrenjaninskog mosta na suvom... veoma intresentan nost .. šteta što nema svrhu.



    medicinska škola , a ono skroz levo je provi foto studio u Zrenjaninu.

    Dulle

  3. #33

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    kompozicija je ok .. mada bi ja mozhda josh malo spustio kadar i fokusirao se na vodu .. posht je ochigledno voda ta koja bode ochi ... onaj mali vodopad je preeksponiran ... znachi gube se detalji i dobijash 100% belo .. shto na fotografiji ne sme da postoji ... osim u nekim sluchajevima kada se radi u LB lightbox-u.
    Dulle

  4. #34

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat Dulle kaže: Pogledaj poruku
    kompozicija je ok .. mada bi ja mozhda josh malo spustio kadar i fokusirao se na vodu .. posht je ochigledno voda ta koja bode ochi ... onaj mali vodopad je preeksponiran ... znachi gube se detalji i dobijash 100% belo .. shto na fotografiji ne sme da postoji ... osim u nekim sluchajevima kada se radi u LB lightbox-u.
    Dobro se ona nije utopila tamo ... pretpostavljam da je to snimljeno sa splava.

    Znaš najverovatnije kako to može da izgleda, grupa ljudi koja se grčevito drži da ne padne sa onih balvana, koja panično vrišti i slikava sve okolo ...

  5. #35

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Dobro se ona nije utopila tamo ... pretpostavljam da je to snimljeno sa splava.

    Znaš najverovatnije kako to može da izgleda, grupa ljudi koja se grčevito drži da ne padne sa onih balvana, koja panično vrišti i slikava sve okolo ...
    Baš tako,ali meni se sviđa slikaaa.

    Citat Dulle kaže: Pogledaj poruku
    kompozicija je ok .. mada bi ja mozhda josh malo spustio kadar i fokusirao se na vodu .. posht je ochigledno voda ta koja bode ochi ...
    A više vode nisam mogla da navatam od glavonja.
    Ko je mene poznavao, ni pakao mu neće teško pasti.

  6. #36

    Odgovor: Vasa umetnicka dela






    obican idiot kodakov.....al meni su nekako gotivne te slike....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #37

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat bealiver kaže: Pogledaj poruku

    obican idiot kodakov.....al meni su nekako gotivne te slike....
    Prvu bi valjalo malo provući kroz Photoshop, možda će to Dulle da odradi u međuvremenu ... videćemo.

  8. #38

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    taj prsten sam vec video negde ... ne bash taj ali taj fazon je poznat ... chak ga je i jedan moj ortak kortistio na nekom takmichenju ...

    evo preradio sam malo boje i osvetljenje



    Divčibare

    Fotografija: Bealiver, Obrada: Dulle
    Poruku je izmenio simke, 17.12.2007 u 16:42
    Dulle

  9. #39

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Odlično, mnogo bolje se vidi sneg sada posle obrade ... oseti se njegova težina na granama, slika je jasnija i meni se više dopada obrađena.

    Zanimalo me je da vidimo na jednom mestu razliku pa ih postavljam obe u ovu poruku, slobodno iznesite svoje komentare i viđenja.


    Pre obrade

    Posle obrade

  10. #40

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat Dulle kaže: Pogledaj poruku
    taj prsten sam vec video negde ... ne bash taj ali taj fazon je poznat ...
    jeste, poznat je fazon.. stvar je samo igra svetla.. kako postaviti svetlo, koje boje i iz kojeg pravca..
    moomoo meee jooouu

  11. #41

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    jeste, poznat je fazon.. stvar je samo igra svetla.. kako postaviti svetlo, koje boje i iz kojeg pravca..

    naravno fotografija je u prevodu svetlopis i sve je u svetlu ... kada si fotograf svetlo ti je najbolji prijatelj i najgori neprijatelj u isto vreme
    Dulle

  12. #42

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    fino :D svidja mi se ideja .. mada je malo mutna slika.

    jako lepo su nam okitili grad :D



    evo ortak svira ovde je telefoto sa plitkim dofom .. obožavam to da radim !!!

    Dulle

  13. #43

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    wow ... svidja mi se kontrast .. lepa fotka .. to su koshnice ?
    Dulle

  14. #44

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Citat Dulle kaže: Pogledaj poruku
    to su koshnice ?
    dedin pchelinjak

    Citat simke kaže: Pogledaj poruku
    Daj je u većoj rezoluciji, može i u koloru ako je uopšte imaš kao takvu ... iako bih rekao iz poruke da je rađena klasičnim aparatom sa crno belim filmom ili se varam?
    xmm, dobro pitanje.. imam toliko slika ovog pchelinjaka da se vishe ne secam s kojim sam aparatom to slikala.. znam da imam seriju koja je slikana sa klasichnim aparatom i crno belim filmom.. imam i klasichni + boja i digitalac.. mozhe biti da je prva varijanta, ali ne pamtim da sam bash ovu skenirala, pa mozhe biti i digitalac u pitanju.. stvarno se ne secam
    moomoo meee jooouu

  15. #45

    Odgovor: Vasa umetnicka dela

    Evo ja sam je malo obradio ... znači crop .. odsekao sam onaj deo što je pregoreo (preeksponiran) i fokusirao sam sliku na vodu koja teče .. dao joj malo plavičaste boje .. sredio levelse i pojačao kontrast ... eto neko moje vidjene fotke .... ako hocete otvorite temu PHOTOSHOP pa cemo detaljno porazgovarati o obradama i retuširanju fotki .. znači pod tim ne podrazumevam one idiotske tehnike "JEDAN KLIK" efekti ... nego ću vam rado objasniti detaljno šta kako i gde ..

    Dulle

Strana 3 od 54 PrvaPrva 123451353 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Fotografije iz mog albuma
    Autor nenad.bds u forumu Kad sam bio mali...
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 14:56
  2. Vaša umetnička dela
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 01.12.2014, 20:22
  3. Nestala umetnička dela
    Autor SQUAW u forumu Umetnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 20.10.2010, 17:51
  4. HDR fotografije
    Autor goldie u forumu Umetnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.10.2010, 04:10
  5. Umetnička dela slikana vodom
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 15.02.2010, 03:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •