Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 157

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Da li se osecate JUGO NOSTALGICNI?

  2. #2

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Ja ne. Mozda zato sto nisam zivela u toj velikoj Jugoslaviji tj jesam al ko da nisam, s obzirom da imam 23.
    Iskreno bas me briga za tu Jugoslaviju koja nije uspela da funkcionise. Raspala se jer nije moglo vise tako i to je kraj price za mene. Idemo dalje.

  3. #3

    Odgovor: Sta mislite o JUGO NOSTALGIJI???

    Jugonostalgichni? Hmm.. Pa svakako osecam nostalgiju za nekim boljim vremenima... Suvishe sam "mlad" da bih mogao recci da sam tu zemlju doziveo... Znam da je manje loshije nego vece ..po nekoj logici, ali uzevshi u obzir sve shto znam i shto se desilo.. ta nostalgija je na nivou moje nostalgije za detinjstvom i nije neshto shto utiche na moj zzivot. Sad treba ici napred na ovoj manjoj, ali zato kolko toliko stabilnijoj barci i isploviti iz oluje..

  4. #4

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Naravno,svaki dan se setim,i svaki dan bi isla kuci,joj ja sam gori nego E.T.
    No me toques

  5. #5

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    mogu samo da kazem da mi je zao shto Juge vishe nema,bez obzira shto je nisam dozivela kao moji roditelji..
    a sve shto je isprichano i napisano..valjda nije sve laz...
    sada su nam ostale samo ...pesme i uspomene....

    ali glavu gore..idemo dalje...
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Nemam problem sa jugonostalgijom, nije to bilo tako sjajno, samo je bila bolja muzika i fudbal

  7. #7

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    ... delim mišljenje sa HLEBmaster-om, blueell-om i BaneK-om, samo bi dodao da bi voleo da smo se sa mnogo manje sukoba "razišli" sa bivšim Jugo republikama.
    To je bilo lepše vreme koje se moralo završiti, onih 6 glavešina su želeli da postanu "gospodari" svako u svom ataru pa su nam rasturili zemlju.
    No šta je tu je, nisam Jugonostalgičar, sad ponovo imamo svoju Srbiju (i Vojvodinu) što uopšte nije loše u smislu da sami u većoj meri odlučujemo o svojoj sudbini.
    Treba svaki dan da trudimo da ekonomski sustignemo Sloveniju kako bi postali lider na ovom brdovitom Balkanu, a imamo kapacitet samo treba da se trgnemo.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  8. #8

    09 Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Jesam Jugo - nostalgicna... i to bas i veoma!
    Bili smo jedan divan svet, bez predrasuda tipa religije i politike...
    Ceo svet nas je postovao...mislim, ( a misliti i cvece brati, e, ... ) mi smo bre bili jedna divna zajednica! Nije te niko pitao u koju crkvu ides...
    Ma, bili kompletno ok...al' raspad gadan, sile htele drugacije...Neko tamo na zapadu ima posao da igra puzzle uvek...nasli nas i skrojili, po ,,meri,,...

    k sazaljenjiju..
    Prijatelj je tu kad nas po svaku cenu treba naterati da drzimo glavu gore.

  9. #9

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat mikivs kaže: Pogledaj poruku
    Da li se osecate JUGO NOSTALGICNI?
    Ne.

    Kako da budem nostalgičan za zemljom koja mi ništa dobro nije donela.

    Naravno, razumem sve nostalgičare (među njima i moje matorce), ali ja sam živeo u toj državi čitavih 9 godina. SRJ ne računam kao Jugoslaviju.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #10

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ne.

    ...

    Naravno, razumem‚ sve nostalgičare (među njima i moje matorce)...
    To što ja nisam je jasno k`o dan,ali pitala sam moje roditelje i nisu ni oni.Pitam ih kako to da nisu.Otac me čudno pogledao,u fazonu"šta tu ima da se objašnjava",a majka kaže "bila sam,al` prošlo me"

    ... setim se samo onog iščekivanja da se brat javi i vrati sa ratišta,pa prestane da mi bude smešno,a i oni mi budu jasniji.ja sam sve loše jako dobro potisnula u podsvest.možda je bolje tako - "pamtim samo sretne dane..." kao prilog za pesmaricu na ovoj temi.
    Poruku je izmenio DrinChe, 14.02.2008 u 04:25

  11. #11

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Mislim da je jugonostalgija bolest. Od nje se jos nisu izlecili oni koji pogresno u jednu neiskrenu i neprirodnu tvorevinu nastalu na krvlju i suzama uglavnom nas Srba jos uvek utkavaju svoju mladost i neke srecne trenutke koje nemaju nikakve veze sa drustvenim uredjenjem.

    Nikada nismo bili braca.

    A kad je vec tako, uvek sam pre za to da imam dobrog komsiju nego laznog brata (koji ce vrebati prvi povoljan trenutak da mi zarije noz u ledja, sto se kroz istoriju pokazalo mnogo puta).

    Vrlo dobro znam ko su nam braca i ko nam misli dobro. Zasto bih se pretvarao da su svi takvi?

    Majstor prodaje magle i lazi, vrhunski opsenar, trostruki narodni heroj i, je li, marshal i dan - danas ima uticaj na neke ljude koji u svojim glavama nisu stigli da rasciste ko je u stvari skakavac koji im je pojeo detinjstvo i (njihovu) zemlju...

  12. #12

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Veštačka tvorevina i ništa više.
    Bilo je lepo dok smo svi zajedno letovali i družili se.
    Kad se nije pitalo koje ko ili ipak jeste?
    Ostaje neobjašnjeno sledeće:
    većina ex yu republika je htela nezavisnost, samo ludi Srbi zajednicu. Zašto?
    Zadnji smo dobili državu Srbiju, ali kakva je sad, bolje da i nismo.
    Verujem da su najveći yu nostalgičari starija generacija: super povoljni krediti, radi koliko možeš i slično.
    Ne mrzim nikoga i niko mi ne smeta, ali sam uvek ja smetao njima, kao Srbin u Zagrebu.
    Toliko o bratstvu i jedinstvu
    When I'm good..I'm really Good, When I'm Bad...I'm Better

  13. #13

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat MegaSkot kaže: Pogledaj poruku
    Verujem da su najveći yu nostalgičari starija generacija: super povoljni krediti, radi koliko možeš i slično.
    Pa normalno posto mlada generacija poznaje YU samo iz prica i knjiga...
    A sto se kredita tice povoljniji su sada, kao u jednoj od reklama sa radija:
    udjes, izadjes i gotovo (si)...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  14. #14

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je jugonostalgija bolest. Od nje se jos nisu izlecili oni koji pogresno u jednu neiskrenu i neprirodnu tvorevinu nastalu na krvlju i suzama uglavnom nas Srba jos uvek utkavaju svoju mladost i neke srecne trenutke koje nemaju nikakve veze sa drustvenim uredjenjem.

    Nikada nismo bili braca.

    A kad je vec tako, uvek sam pre za to da imam dobrog komsiju nego laznog brata (koji ce vrebati prvi povoljan trenutak da mi zarije noz u ledja, sto se kroz istoriju pokazalo mnogo puta).

    Vrlo dobro znam ko su nam braca i ko nam misli dobro. Zasto bih se pretvarao da su svi takvi?

    Majstor prodaje magle i lazi, vrhunski opsenar, trostruki narodni heroj i, je li, marshal i dan - danas ima uticaj na neke ljude koji u svojim glavama nisu stigli da rasciste ko je u stvari skakavac koji im je pojeo detinjstvo i (njihovu) zemlju...
    ...rekao bih,da je jugonostalgija samo zal za boljim vremenima i lepsim zivotom...sto je i logicno u ovim usranim vremenima...jednoga dana(ako ga ikada i bude),kada budemo imali zivot dostojan coveka...niko vise nece pricati o zemlji koja se zvala Jugoslavija...do tada...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #15

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...rekao bih,da je jugonostalgija samo zal za boljim vremenima i lepsim zivotom...sto je i logicno u ovim usranim vremenima...jednoga dana(ako ga ikada i bude),kada budemo imali zivot dostojan coveka...niko vise nece pricati o zemlji koja se zvala Jugoslavija...do tada...
    Bravo!
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  3. Jugo odlazi u istoriju
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 08:27
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •