Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI? - Strana 3
Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 157
  1. #31

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Ne mislim nista lepo!Video sam par primera ljudi koji pate i boluju za tim vremenom i nimalo nije ugodno s njima pricati na tu temu...
    U ljubavi i ratu sve je dozvoljeno!

  2. #32

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Zanimljivo je da svaki put kad se skupimo,a skupljamo se svake veceri neko dotakne tu temu i da se mnoge zivotne situacije ovde uporedjuju sa onim predjasnjim,iz stare Juge.Ja sam ovde u kontaktu sa nasim ljudima razlicite dobi i nacionalnosti,oni preko trideset setno pricaju o tim vremenima,nedostaje im bivsa drzava,ovi mladji je se nesecaju pa ih ta vrsta nostalgije i ne dotice.Najsmesnije je kad za istim stolom imas Srbina,Bosanca,Hrvata,Makedonca i Crnogorca pa kad svi zajedno zatrube kako im je bilo lepo.Licno,nisam Jugo nostalgican,voleo bih da moja Srbija bude jednom jaka kao ta bivsa Juga,npr. iz 70-tih godina,ekonomski,vojno,politicki.
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  3. #33

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Dugo sam mislio da samo mi iz Srbije osecamo jugonostalgiju, ma sta da ona znaci. Pre par godina sam bio na kratko u Ljubljani. Taj boravak sam iskoristo da se sretnem sa par svojih prijatelja, medju kojima je i jedan sada poznati slovenacki filmski radnik, a koji je nekadasnji, uslovno receno i na neki nacin, moj ucenik. On me je odveo u jedan kafic koji se i zove cak Jugonostalgija. U njega dolaze brojni gosti, a u inace prijatnoj atmosferi cuju se tihi zvuci nekadasnjih YU pevaca iz svih republika nase bivse drzave...

    Ja nisam jugostalcira. Previse se toga ruznoga desilo prilikom raspada Jugoslavije da bih zalio za zemljom koja, po mom licnom ubedenju, i nije trebala da se stvara, jer verujem da bi nam svima bilo bolje da je nije ni bilo. Sve ovo ne znaci da nije bilo i lepih stvari, ali sve je to vec proslost. Pred nama je buducnost, koja na zalost nije bas izvesna i ko zna sta ce se sve jos dogoditi da bi se konacno smire politicki potresi na ovim prostorima, koji su priznali mi ili ne ipak jos snazni eho i nepotrebnog stvaranja bivse Jugoslavije...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #34

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    o yugo nostalgiji mogu prihvatiti argumente pro et contra od onih koji nisu u to vreme piskili u pesak i pravili tvrdjave, a u pauzi sedeli u dedinom krilu koji im je pricao o tome kako su cetnici [ili ustase] hteli dobro tadasnjoj zemlji
    yugoslavia je bila sve ono sto sada nisu [izrazavam kontrolisanu sumnju da ce ikada i biti] novonastale drzave na tlu bivse. [ukljucujuci srbiju]
    dali nam je ona trebala ili ne to je stvar posebne diskusije, dali je vodjena kako treba ili ne takodje......ali je fakat da je bila dostojna zivota coveka, sa manje korupcije, kriminala, itd. takodje nije zgoreg pomenuti da je bila respektovana od vecine drzava koje su tada bile glavni akteri politicke ravnoteze u svetu.......o kulturi, sportu, standardu zivota,itd drugom prilikom.



    worst day of fishing is better than excellent day at work

  5. #35

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je jugonostalgija bolest. Od nje se jos nisu izlecili oni koji pogresno u jednu neiskrenu i neprirodnu tvorevinu nastalu na krvlju i suzama uglavnom nas Srba jos uvek utkavaju svoju mladost i neke srecne trenutke koje nemaju nikakve veze sa drustvenim uredjenjem.

    Nikada nismo bili braca.

    A kad je vec tako, uvek sam pre za to da imam dobrog komsiju nego laznog brata (koji ce vrebati prvi povoljan trenutak da mi zarije noz u ledja, sto se kroz istoriju pokazalo mnogo puta).

    Vrlo dobro znam ko su nam braca i ko nam misli dobro. Zasto bih se pretvarao da su svi takvi?

    Majstor prodaje magle i lazi, vrhunski opsenar, trostruki narodni heroj i, je li, marshal i dan - danas ima uticaj na neke ljude koji u svojim glavama nisu stigli da rasciste ko je u stvari skakavac koji im je pojeo detinjstvo i (njihovu) zemlju...
    ...rekao bih,da je jugonostalgija samo zal za boljim vremenima i lepsim zivotom...sto je i logicno u ovim usranim vremenima...jednoga dana(ako ga ikada i bude),kada budemo imali zivot dostojan coveka...niko vise nece pricati o zemlji koja se zvala Jugoslavija...do tada...
    ...hell ain't a bad place to be......

  6. #36

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...rekao bih,da je jugonostalgija samo zal za boljim vremenima i lepsim zivotom...sto je i logicno u ovim usranim vremenima...jednoga dana(ako ga ikada i bude),kada budemo imali zivot dostojan coveka...niko vise nece pricati o zemlji koja se zvala Jugoslavija...do tada...
    Bravo!
    " Ljude treba suditi samo po njihovim vrlinama , a ne po njihovim manama; medjutim,po vrlinama nas ocenjuju samo nasi prijatelji, a nasi neprijatelji nas ocenjuju samo po nasim manama."

  7. #37

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Lepa vremena bila, bila sam mala, ali sam se naslusala i jos uvek slusam price od ljudi kojima verujem, tako da mogu reci da jesam Jugo - nostalgicna.

    Poruku je izmenio cvishna, 30.05.2008 u 14:39

  8. #38

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citirao bih Koju iz "Lepih sela..." e ono je ukratko sve što mislim o Jugo-nostalgiji! U svakoj ljubavi je potrebno dvoje a u Jugoslaviji se volelo sve živo sa svim živim ... dobro smo i prošli!

  9. #39

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Jugonostalgizam ...utopija.

    Da je bilo kako treba ne bi se ra.....la
    Do I feel lucky ? Well,do ya ?

  10. #40

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Naravno da jesam YU nostalgična... Dete sam iz mešovitog braka, pola moje rodbine je ratovalo sa druge strane Dunava i svaki dan sam se brinula za njih u onim groznim danima... Na kraju sam se i sama udala za momka koji je mešavina još dve ex-yu republike, tako da su naša deca ... Teško formulisati...
    Elem, nedostaju mi ona putovanja, druženja, ona dooobra muzika, jedno ostrvo na Jadranu... Nedostaju mi oni prijatelji iz drugih krajeva sa kojima sam provela veliki deo detinjstva... Nedostaju mi sva ona sportska takmičenja kada su naši osvajali prva mesta pa smo svi uglas pevali ''Hej,Sloveni''...
    Neko će reći - ostavili su nam dugove i neprijateljstvo... O,da... Dugova sad nemate? Pola ljudi živi od kredita i mesečno otplaćuje silne iznose za rate... A neprijateljstvo - to postoji samo za one koji na to tako gledaju...

  11. #41

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Lijepo smo tada živjeli. Iako sam bila mala, dovoljno se sjećam života prije i života poslije.

    Istina, ima nekih prednosti. Ali gledajući ovako 'familijarno' - nema budućnosti za mlade obitelji.

    Žalim. Da, žalim.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  12. #42

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?



    I ja sam dete iz mesanog braka.....Sa rodbinom rastrkanom svuda....
    Nedostaje mi sve to....
    Odem tamo vamo, po bivsoj Yu, i sve je vise Yugonostalgicara.....
    Svikla sam se na tu nostalgiju, i sada je tiho nosim sa sobom, postala je deo mene....prihvatam to, i idemo dalje....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  13. #43

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Imao sam srecu ili nesrecu da zivim u SFRJ i da uzivam u njoj. Bila je to prava zemlja. Mogu da pricaju politicari sta hoce ali ziveti u ovim nasim nacionalnim zemljama ne moze se porediti sa tadasnjim zivotom. Tada smo ziveli i to mi sada nedostaje. Nedostaje mi pravi zivot.
    Kao prvo, mislim da je svako pod svojim krovom tada mogao ziveti kako hoce i osecati se katolik ili pravoslavac ili nekako drugacije. Samo, to je neko iskoristio na jedan nacin, a mi u Srbiji na drugi... Ni nama ni njima sada nije bolje nego sto je bilo. Ali povratka nema niti ga treba i biti.
    Nijedna rok grupa iz bivsih republika nije mogla biti neko i nesto na nasoj muzickoj sceni ako nije imala uspeh u Beogradu, ako je nije tu podrzala publika ako nije imala uspesan koncert u Beogradu... To stariji i ozbiljniji muzicki kriticari mnogo bolje znaju od mene....

    Imam dosta rodbine u bivsim republikama ali ih ne posecujem jer znam da tamo nisam dobrodosao od strane vecinskog stanovnistva. Bez razloga. Posecujemo se kada oni dodju kod nas....

    Zasto ovo govorim?
    Jednostavno sto nasu situaciju tesko moze razumeti onaj ko je normalan ili ko je pametan i dobronameran. Ziveli smo bolje i bezbriznije ali jos uvek teramo po svome. Svako na svoju stranu....

  14. #44

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je jugonostalgija bolest. Od nje se jos nisu izlecili oni koji pogresno u jednu neiskrenu i neprirodnu tvorevinu nastalu na krvlju i suzama uglavnom nas Srba ...

    Nikada nismo bili braca.

    Vrlo dobro znam ko su nam braca i ko nam misli dobro.

    Majstor prodaje magle i lazi, vrhunski opsenar, trostruki narodni heroj i, je li, marshal i dan - danas ima uticaj na neke ljude koji u svojim glavama nisu stigli da rasciste ko je u stvari skakavac koji im je pojeo detinjstvo i (njihovu) zemlju...
    Nostalgija je kao i propala ljubav - izlečiš se tek kad nadješ novu.

    A što se tiče ostalog:

    - ... neiskrenu i neprirodnu tvorevinu stvorili su Karadjordjevići. Kralj Aleksandar II je bio verovatno najveći zagovornik (a koji je imao i moć da to sprovodi) stvaranja jugoslovenske nacije kao podloge za čvrstu unitarnu monarhiju, ili obrnuto, unitarne monarhije kao preduslova za stvaranje jugovslovenske nacije;

    - 'bratstvo-jedinstvo' je bio pokušaj da se, kako se to moderno kaže, relaksiraju, medjunacionalnim sukobima i zločinima tokom rata, narasle suprotnosti, tj da se očuva ideja Karadjordjevića u novoj ideološkoj odori;

    - ... koji im je pojeo detinjstvo i (njihovu) zemlju... - na sreću našu, na nesreću mladjih: mnogo je više skakavaca i više opustošilo detinjstva onih koji sada treba da grade budućnost;

    - Vrlo dobro znam ko su nam braca i ko nam misli dobro. Voleo bih da i ja mogu biti tako siguran kao Love Hunter. Da li tako misliš samo zato što kad ti neko iz tvoje nacije nanosi zlo to lakše podnosiš, što to ne čini neko 'drugi' nego mi sami?!

    Za mene i dalje postoje samo dve nacije: dobri i nedobri ljudi.

    Medju nedobrima su i oni koji istoriju pretvaraju u propagandu (bez obzira u koje vreme) a i oni koji se ne trude da imaju sopstvno mišljenje i sudove. Naravno, zasnovano na činjenicama.

    Ako se SFRJ tretira kao predmet nostalgije - ni tu ništa nije samo belo ili samo crno. Dok je bila živa, više sam joj zamerao, više je kritikovao.

    I na kraju:

    Nikada nismo bili braca. Nisu mi bili braća ni tuđmanovići, ni izetbegovići ali ni miloševići, šešeljovići ... A što da kažem za one na čijim rukama su se oni izdigli?

    Radije je bih da o nostalgijama govorim kao o sećanju na samo lepo.

  15. #45

    Odgovor: Šta mislite o JUGO NOSTALGIJI?

    Ne žalim toliko za letovanjima u Dubrovniku i Opatiji, životu na kredit, ekonomskoj bezbrižnosti - sve to je bilo nerealno i bez pokrića i nije mu bilo suđeno da živi duže nego je živelo. Žalim za nekim idejama i stvarima koje su bile (realno) ostvarljive jedino u takvoj državi, žalim za duhom koji je bio oformljen, za kosmopolitskim osećanjem mene kao Jugoslovena, za kulturom i sportom koji se nisu temeljili na zaradi...
    Ali kako je sve to u početku pogrešno postavljeno. Ta težnja da svi postanemo jedno, po svaku cenu, iako je bilo toliko različitih naroda i kultura. Naši mudraci su mislili da to mogu učiniti ignorisanjem i gušenjem naših razlika, a to je samo još jače podvuklo te razlike i na kraju nas ubedilo da smo potpuno različiti, nespojivi... Na kraju nas pretvorilo u krvne neprijatelje koji se još dugo neće pomiriti.
    Večite ljudske boljke: netolerancija, nepriznavanje različitosti, fundamentalizam, glupost- pobedili su još jednom. Čestitam nam.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

Strana 3 od 11 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Šta mislite o osobi iznad vas?
    Autor Kunic u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 9778
    Poslednja poruka: 18.09.2017, 14:09
  2. Sta mislite o siframa za igre?
    Autor goldie u forumu Igre
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.03.2017, 00:54
  3. Jugo odlazi u istoriju
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 25.11.2008, 08:27
  4. Sta mislite o pirateriji?
    Autor goldie u forumu Softver
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 23.12.2007, 18:09
  5. Šta mislite o Eni Popov?
    Autor epfc u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 03.08.2007, 21:54

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •