Razum ili srce?
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 53
  1. #1

    Razum ili srce?

    Sta pre poslusate,svoje srce ili zdrav razum?U situacijama kada prorade oni cuveni leptirici u stomaku,sta prevagne?

    U mnogim situacijama se pokazalo,a ovo pisem iz licnog iskustva,da je bolje poslusati svoje srce .Opet,sa druge strane,nije na odmet ni rukovoditi se zdravim razumom .Gresila sam i u jednom i u drugom slucaju,ali sam i izvukla neke pouke .A poucena prethodnim iskustvima,pustim da stvari jednostavno idu svojim tokom sve do one granice kada osetim da ce mozda poceti da izmicu kontroli ...Tada na scenu dolazi ono sto ide iz srca ili ono sto mi razum nalaze ...Ne zavrsi uvek onako kako zelim ali,...thats life...
    Poruku je izmenio makilli, 30.01.2007 u 00:25
    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Razum ili srce?

    Zvuci malo neobicno,ali srce nema nikakavu igru u tome,sve je u razum,srce je isto kao ruka noga,sto nas vodi to je razum,misli,sve je u glavu,mislim ja
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Razum ili srce?

    Kod mene oba nesto u kvaru mehanicarka ce sve to da sredi heheh
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

  4. #4

    Odgovor: Razum ili srce?

    Ja slusam samo sta srce kaze... iako mnogi misle da je to obican organ koji potiskuje krv u krvne zrnce i ubrzava njihovo kretanje venama, srce je nesto vise...

  5. #5

    Odgovor: Razum ili srce?

    Bolje prolazim kad poslusam razum.
    Kad idem onako kako srce hoce, cesto udarim glavom u zid.

  6. #6

    Odgovor: Razum ili srce?

    Teska je odluka samo kad je draga osoba u pitanju! Pa zavisi, nekad je lakse prepustiti se i ne razmisljati sta ce biti sutra i ziveti u tom trenutku, ja sam imala takve momente u teen-age danima, sada sam nekako vise okrenuta razumu, znaci uvek razmislim o poseldicama, ponekad me to nervira kod sebe, ali to je jace od mene! Savet: Nekad je bolje poslusati srce, i ne analizirati previse situaciju, ali samo kad to zaista zelis, a taj momenat se oseti! Cim se dvoumim, uvek razum prevlada!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  7. #7

    Odgovor: Razum ili srce?

    Nije to srce...
    A nije ni razum...

    Najčešće neki moj unutrašnji osećaj, onaj tanani grč u stomaku donese odluku kojim putem da idem u situacijama kada se dvoumim (ili troumim... )

    A to u stomaku...godinama primenjivanom retrospektivom...ustanovila sam da je neka čudna mešavina onoga za ćim srce žudi korigovano za savete koji dolaze iz glave...
    Što bi se reklo...glava ni ne razmišlja o onome što srce ne želi...situacija jasna...
    Ali kada srce želi i oseća, glava mu dođe kao korektivni faktor - može li ne može!
    Ništa ne ide na silu...i čini mi se, najbolje sam odluke donosila kada sam pronašla tu čudnu harmoniju između srca i glave...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  8. #8

    Odgovor: Razum ili srce?

    Vasa kaže: "to ne bira pamet, nego srce", a Vasa je bio u pravu

  9. #9

    Odgovor: Razum ili srce?

    Ja uvek prvo pokušam da slušam razum. I on mi nikada ne zakaže, nikada ne odvede na lošu stranu.
    Ali ima situacija kada srce zatreperi, pa bukne, pa se uzjoguni, i ma kako da želela da slušam razum srce ga nadjača. Često znam da to i nije dobro i da me ne vodi ničemu, ali sam preslaba da srcu kažem ne.
    Opet, u periodu kada je razum jako snažan prosto poželim da mi se srce probudi i uzjoguni. Nekad treba sebi dati tu uzdrhtalost i taj nemir koji te načini toliko srećnim i toliko nesrećnim.

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Ništa ne ide na silu...i čini mi se, najbolje sam odluke donosila kada sam pronašla tu čudnu harmoniju između srca i glave...
    Čini mi se da je tek onda to ono pravo. A nekad je tako teško doći do te harmonije.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Razum ili srce?

    Kada sam bila mlađa, vodila sam se samo srcem i tada realno nije ni bilo toliko bitno šta razum kaže.

    Međutim, čini mi se da sam najbolje odluke donela upravo onda kada sam rešila da slušam razum. Emocije su došle odmah za njim, vrlo brzo.

  11. #11

    Odgovor: Razum ili srce?

    ...isključivo razum...srce j tu da ćuti i pumpa i nema pravo glasa...

  12. #12

    Odgovor: Razum ili srce?

    OK je i jedno i drugo,u pravu su i oni koji kazu da treba slusati razum i oni sto kazu da treba slusati srce,valja i jedno i drugo ali iz licnog iskustva znam da kada sve to pomesas sa picem onda ne valja,nastane zajeb.

  13. #13

    Odgovor: Razum ili srce?

    Gresio sam i kad sam slusao samo srce i kad sam slusao samo razum, nema pravila sta je pametnije da poslusas ali dobro sanse da pogresis su pola-pola.

  14. #14

    Odgovor: Razum ili srce?

    Ja pratim neki svoj instinkt, koji je u mom slucaju upravljan i razumom i srcem istovremeno. Ne mogu da iskljucim ni jedno ni drugo, kad iskljucim srce - boli, kad iskljucim razum - boli.

    Jednom davno me je moj jedan prijatelj (slucajni prolaznik) testirao. Test je bio takav da mi on postavlja pitanja, a ja na ista odgovaram crtezima. A svaki crtez on zapocne time sto mi nacrta prvu liniju, a ja imam pravo da od te linije nacrtam sta god zelim kao odgovor na pitanje. Svaki crtez je predstavljao jedan deo mog psiholoskog profila.

    Jedan crtez je zapoceo tako sto je nacrtao horizontalnu liniju na sred papira i postavio mi pitanje ( ne secam se koje) i moj odgovor je bio da je meni ta linija predstavljala zicu za sirenje vesa. Nacrala sam gace, majicu, pantalone koje drze stipaljke. Secam se da je njegovo lice bilo iskreno iznenadjeno. I onda mi objasnio da je ta slika moj odnos razuma i emocija. U gornjem delu iznad linije (strika) je razum, a u donjem delu, ispod strika su emocije. Tako da moj razum stipaljkama drzi emocije. Ali ako dune jaci vetar? A stipaljke slabe.....

  15. #15

    Odgovor: Razum ili srce?

    Razum mi pomaze da ostvarim zelje srca
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Koji znaci su vam slomili srce
    Autor Lillith u forumu Astrologija
    Odgovora: 65
    Poslednja poruka: 02.09.2015, 23:07
  2. Razum ili srce..?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 100
    Poslednja poruka: 08.10.2009, 02:14

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •