Eutanazija ili prihvatilište?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Eutanazija ili prihvatilište?

    Ovih dana u SAD započelo je suđenje protiv dvoje aktivista organizacije za zaštitu životinja "PETA" (People for the Ethical Treatment of Animals) koji su viđeni kako na smeće bacaju plastične vreće sa ostacima mrtvih pasa i mačaka. Adria Hinkl i Endrju Kuk optuženi su da su životinje ubili namerno, obmanjujući ljude da će ovim životinjama naći drugi dom. Eutanazija je bolja od sedenja u smrdljivom kavezu, izjavila je portparol za štampu "PETA"-e, naglašavajući da u ovoj organizaciji to rade već duže vreme jer ne mogu da gledaju kako životinje trpe loš tretman i pate u prihvatilištima za napuštene kućne ljubimce.

    Etički ili ne? Milosrđe ili ne?

  2. #2

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Pa sta ja znam,mozda je eutanazija najbolje,kad vec nema drugi izbor
    No me toques

  3. #3

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    To nije eticki ni mislosrdje jer se moze lako desiti da bi te zivotije bile usvojene...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Veoma diskutabilno,mozda je i bolja eutanazija nego da su te iste zivotinje i dalje camile u tim kavezima u,predpostavljam,mizernim uslovima...
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Pa ja pretpostavljam da su uslovi u kojima su te životinje boravile loši, i pretpostavljam da su zaista patile, jer u suprotnom ne vidim smislao eutanazije od strane organizacije koja se bori za njih... ali opet, tu ponovo pokrećemo pitanje opravdanosti eutanazije, odnosno - ko je taj koji sebi daje za pravo da to učini? Čovek je sposoban da se izjasni ukoliko ne može više da podnese bol, ili iz bilo kog razloga ne želi više da živi, tako da on sam bira takvo rešenje, a životinja ne može da nam kaže... Može samo da nam pokaže, a ko garantuje da ćemo je mi protumačiti na pravi način? Ja se zapravo svo vreme pitam da li je toliko teško naći dom za nesrećnu životinju?

  6. #6

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Citat Lady S kaže: Pogledaj poruku
    Ja se zapravo svo vreme pitam da li je toliko teško naći dom za nesrećnu životinju?
    Ih sad se rasplaka... na samu pomisao. Ledy Pamuk

    Pa sve govori da je tesko naci dom.
    Ni sinteri ne rade. Evo juce videh copor od 10-tak pasa.
    Svi imaju neke prioritete, a sazale se oni koji smognu energije. Dok ima ugrozenih ljudi, malo njih ce misliti na zivotinje! A mislim da tu ima logike. Cenim napore onih koji spasavaju npr. retke vrste.
    Pa docice sve to vremenom, treba biti optimista. A nece ni biti napustenih ljubimaca, vec mozda samo izgubljenih.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  7. #7

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Ih sad se rasplaka... na samu pomisao. Ledy Pamuk
    Previše sam osetljiva kada su životinje u pitanju, možda čak i osetljivija nego u slučaju ljudi.

  8. #8

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    ja sam za prihvatiliste. ne mogu da zamislim da pse ubijaju (znam da ih uspavaju). naravno da to prihvatiliste mora da bude prihvatljivo za pse, a ne neki ćumez. kod nas, situacija je očajna. kod mene psa lutalica koliko hoćeš, šinteri ih ne love jer su se uzbunili ovi iz društva za zaštitu šivotinja, a nekad ulicom ne možeš proći od čopora (by the way,cjepiva protiv bjesnila u mom gradu jedno vrijeme nije bilo) . e, a na to društvo za zaštitu šivotinja sam posebno bijesna jer samo melju, a već krša godina "razmatraju" uslove za jedno prihvatilište. dakle, jedan lijep ćorsokak. ja bih lično pokupila bar jednog psa sa ulice, ali već imam dva, i stvarno nemam uslova da držim trećeg . ima jedna velika crna kujica koju cijeli grad zove stevka i nitko je neće, i par puta me je pratila do kuće
    nattydread is coming to dinner

  9. #9

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Kao što sam na nekoj sličnoj temi već ovde rekla, protiv sam eutanazije. Tj za nju sam samo u slučaju besnila. A to što su prihvatilišta takva kakva su, to je druga priča... ali nikako ne bih mogla reći da sam pre za eutanaziju. Pa meni se i situacija u zoološkim vrtovima ne dopada, i tamo su životinje zatvorene i pate, pa ne mislim da bi trebalo uspavati ptice i žirafe.

    Po hiljadu puta, man'te me tih milosrdnih ubica.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Ne eutanazija.To treba nazvati pravim imenom,a pravo ime je ubijanje.Pa sad mudrujte i dalje da li ste za ubijanje,ili za prihvatiliste.Ja imam devet pasa,koji su kod mene stigli,sto sa ulice,sto iz komsiluka(veran kao pas,pa napusti gazdu).Nisu oni moji,nego ja njihov.I svi su slobodni,da odu ,kad god zele i naravno da se vrate.(mada nesto bas i ne idu).A macaka...dvadesetak.Ne trazim pomoc da ih hranim i da ih veterinarski zbrinem,ali ova drzava sad hoce da mi naplati ljubav i brigu u vidu obavezne vakcinacije i cipovanja...Hvala na pomoci,drzavo moja(u potpisu poreski obveznik)

  11. #11

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Eutanazija je najveca glupost koja se servira narodu... To je samo dokaz nesposobnosti i nezainteresovanosti onih koji su zaduzeni za resavanje pitanja zivotinja beskucnika. Jos malo pa ce mo i beskucnike uspavljivati zato sto ne znamo sta sa njima. Uvek postoji nacin da se neki problem resi osim ubijanja kao najbrzeg. Umesto da se pare daju za eutanaziju, lepo kupi negde van grada neko zemljiste i tu napravi ogroman azil. A da sinteri samo skupljaju pse a ne da ih ubijaju motkama sekirama i koje cime. Nama treba dobar zakon o svemu tome. Ako smo tupadzije, kao sto jesmo, onda mozemo da uzmemo zakon neke zemlje koja se tim problemom bavi mnooogo duze od nas (ne znam dal se iko bavi manje takvim stvarima nego mi). Da ne sirim temu, ko shvata da pored toga sto je njegov zivot sredjen postoje i oni kojima je pomoc potrebna...

  12. #12

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Kao što sam na nekoj sličnoj temi već ovde rekla, protiv sam eutanazije. Tj za nju sam samo u slučaju besnila. A to što su prihvatilišta takva kakva su, to je druga priča... ali nikako ne bih mogla reći da sam pre za eutanaziju. Pa meni se i situacija u zoološkim vrtovima ne dopada, i tamo su životinje zatvorene i pate, pa ne mislim da bi trebalo uspavati ptice i žirafe.

    Po hiljadu puta, man'te me tih milosrdnih ubica.
    Slazem se!
    I ja sam protiv eutanazije, pa nisu zivotinjice krive sto niko ne vodi brigu o njima!? Definitivno vi{e novaca treba uloziti u prihvatilista, a ne problem lutalica rjesavati ubistvom!
    Savrseno normalna djevojka

  13. #13

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Citat mrvacha kaže: Pogledaj poruku
    Slazem se!
    I ja sam protiv eutanazije, pa nisu zivotinjice krive sto niko ne vodi brigu o njima!? Definitivno vi{e novaca treba uloziti u prihvatilista, a ne problem lutalica rjesavati ubistvom!
    ja bih te sto ubijaju zivotinje poslala na dozivotnu robiju gade mi se ljudi koji obavljuaju taj posao
    Mene niko ne voli,
    i nikom nije stalo, pa mi dodje zao,
    jer ja bih svoje srce svakom dao.

  14. #14

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?

    Evo juce videh copor od 10-tak pasa.

    pa da nema neodgovornih ljudi , nebi bilo ni lutalica

    Cenim napore onih koji spasavaju npr. retke vrste.

    pa zar moraju biti samo retke vrste, eto ja sam usvojila jednog macka od godinu dana koji nema oko

    Pa docice sve to vremenom, treba biti optimista. A nece ni biti napustenih ljubimaca, vec mozda samo izgubljenih.

    jedva cekam da dodje to vreme , da se zivotinje nebi mucile,
    ipak mislim da je covek najveci krivac u pogledu njih
    da nismo sebicni i da samo malo razmisljamo sve bi bilo na svom mestu


    ja sam bez obzira na sve za prihvatiliste ,pa ipak zivotinje nisu krive krivi smo mi
    sreca je kada pored sebe imas voljene osobe

  15. #15

    Odgovor: Eutanazija ili prihvatilište?



    Najbolje ovako...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.11.2009, 01:21
  2. Eutanazija ili lapot?
    Autor Antoniusss u forumu Filozofija
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 26.03.2009, 22:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •