Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 58 od ukupno 58
  1. #46

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Moja drugarica je od prijema do sale vikala: Ja odustajem! Posle je rodila još troje.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #47

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Bol, vika, "odustajanje" ... Ostanu neke rečenice urezane ko nožem (hirurškim) u podsvesti, a pre deset godina sam ih čula u porodilištu: Obratite pažnju posebno na one žene koje se skupe i ne viču, ne odustaju, ne traže... Tu je obično potrebnija veća pažnja.


    Na carski rez bih pristala samo ako mora, ako smo ugrožene beba ili ja. Operacija je to ipak, a i doživela lično i nagledala se "rutinskih", "ma kao krajnike kada operišeš". Aha, kako da ne. Jock ja ako ne mora.
    Ima retkih primeraka koji na neki način podmite da izbegnu opštu anesteziju, kada su svi drugi parametri ok.
    Poruku je izmenio DrinChe, 25.01.2009 u 15:57

  3. #48

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    E, kod mene je bila jedna što je sve vreme vikala:kuku majko, kuku majko... A babica od jednom: ama pusti mamu na miru ona ti za ovu situaciju nije "kriva".
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  4. #49

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat DrinChe kaže: Pogledaj poruku
    Na carski rez bih pristala samo ako mora, ako smo ugrožene beba ili ja. Operacija je to ipak, a i doživela lično i nagledala se :rutinskih", "ma kao krajnike kada operišeš". Aha, kako da ne. Jock ja ako ne mora.
    u potpunosti se slazem sa ovim...cak sam nakon porodjaja pitala lekara dali mogu sledeci put (zdravlje boze, ako bog da) prirodnim putem i na moju zalost rekao mi - ne...


  5. #50

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Postoji jedan drugi problem.
    Moja dobra prijateljica je trudna i svaki dan me "bombarduje" relativno (po meni) glupim pitanjima (naravno, njoj jako bitnim). Uz ta pitanja uvek mi ispriča neku horor priču kojoj su joj ispričale bivše trudnice ili razne dušebrižnice koje čak ni nisu bile trudne ali eto: čule su...

    Trebalo bi da pronađemo način da im pomognemo... Možda da svaka od nas koje smo prošle to iskustvo ispričamo svoju priču ali bez dodavanja i ulepšavanja...

    Da pokrećem temu ili već nešto slično postoji (znate da baš nisam vredna za "cunjanje")?
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  6. #51

    13 Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Citat ravnicari kaže: Pogledaj poruku
    Postoji jedan drugi problem.
    Moja dobra prijateljica je trudna i svaki dan me "bombarduje" relativno (po meni) glupim pitanjima (naravno, njoj jako bitnim). Uz ta pitanja uvek mi ispriča neku horor priču kojoj su joj ispričale bivše trudnice ili razne dušebrižnice koje čak ni nisu bile trudne ali eto: čule su...

    Trebalo bi da pronađemo način da im pomognemo... Možda da svaka od nas koje smo prošle to iskustvo ispričamo svoju priču ali bez dodavanja i ulepšavanja...

    Da pokrećem temu ili već nešto slično postoji (znate da baš nisam vredna za "cunjanje")?
    Za ćaskanje smo uvek tu, a pomoć, ako misliš na pomak i neku promenu, pokrenula je jedna blogerka i do sada najdalje otišla što se konkretnih a masovnijih izmena tiče. Pogledaj i proceni npr. ovo - šta kažu porodilje u Srbiji i u dijaspori na ovu temu.

  7. #52

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Da, znam i sama sam poslala svoju priču (kengurica 323), mislila sam na naš VC...

    Malo da ih ohrabrimo, jer činjenica je da su uslovi relativno grozni ali da je bitan samo krajnji cilj-bebironac!
    ...svi mukarci misle da su bogovi...samo im niko nije rekao da su ene ateisti...

  8. #53

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Ajoj, to je daleko ispred mene ali bih svejedno htela da napisem da sam pre za porodjaj prirodnim putem, naslusala sam se mloogo prica i svi kazu da jako boli ali da je ipak neverovatan i prelep osecaj. To je, naravno, ako budem uopste mogla da biram
    ...I am a dreamer and when i wake, you can't break my spirit - it's my dreams you take...

  9. #54

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Posto je to isred mene, uskoro, vise sam za porodjaj prirodnim putem....ako moze.
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  10. #55

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Uvek sam mislio da se carski poradja, kada prirodni putevi nisu savrseni, te postoji opasnost od gusenja bebe i povredjivanja majke.
    Znaci nek se sece ako je potrebno, mislim da ne treba forsirati prirodnim putem, uopstalom po meni o tome treba doktor da odluci.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  11. #56

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Primljena u porodilište u 20:15 bebančica izletela u 20:57, šta reći osim da majka priroda ume da najlepšu stvar na svetu učini još lepšom.
    Prvi porođaj je u poređenju sa drugim bio izuzetno težak i bolan , pa sam zbog takve percepcije bola zamalo zakasnila u porodilište.
    Posle ovog novog iskustva apsolutno sam samo za prirodni porođaj, osim naravno ukoliko je carski rez medicinski indikovan bilo zbog mame ili zbog bebe.
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  12. #57

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    ...bitno je da je dobra ekipa lekara u bolnici i da su dobro opremljeni,savremenim uredjajima...piiiiiiiiiing...


    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #58

    Odgovor: Porodjaj - prirodnim putem ili carski rez?

    Uvek sam za porođaj prirodnim putem, a carski samo u slučaju ako se baš mora.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.06.2017, 09:44
  2. Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 21:17
  3. Carski rez
    Autor DrinChe u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.01.2009, 09:44

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •