Neplanirana trudnoca
Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 48
  1. #1

    Neplanirana trudnoca

    Ostale ste neplanirano u drugom stanju sa osobom koju volite ali znate da on ne zeli decu sad iz nekih razloga,finansijskih i slicno...
    Ni vi niste planirale decu neko vreme ali eto desilo se i posle dugo razmisljanja ipak se odlucite da zadrzite dete usprkos svim problemima sa kojima cete se suociti...

    Kako bi ste postupile?
    Da li bi ste zahtevale brak?
    Da li bi zahtevale samo da prizna dete?
    Da li bi mu osporile pravo na bilo sta ako odluci da dete ne prizna?
    Kako bi sutra odgajale to dete u odnosu na oca?
    Da li bi budile u detetu mrznju prema ocu?


    Pitanje za muskarce:Kako bi ste vi reagovali da vam devojka kaze da zeli da zadrzi dete(uzimajuci u obzir vec opisanu situaciju)?


    JFR nije licni problem vec samo neko opce razmisljanje,tema za diskusiju
    Poruku je izmenio Lillith, 15.01.2007 u 17:16
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  2. #2

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    dvije stvari sigurno ne bih uradila, a to je prva i najbitnija: ne bi mi ni na pamet palo da dijetetu usađujem mržnju prema ocu, što bi ujedno i bio odgovor na pitanje kako bih odgajala to dijete prema ocu i ne bih zahtijevala brak.
    e sad, njega bih pitala da li hoće da prizna dijete, pa kako god on odluči ja ću to poštovati. podrazumijeva se da ako i ne odluči da prizna dijete, još jednom ponavljam, opet mi ne bi padalo na pamet da dijete učim da mrzi oca. ma kako god otac odlučio, ni jedno pravo mu ne bih osporila, ne zbog mene nego zbog dijeteta, koje ovdje treba da je na prvom mjestu.
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Ukoliko zelim to dete,rodila bih.Bez obzira na to sto me ne bi ozenio ili priznao dete.Dete bi znalo ko je otac,a da li bi doslo do ikakvog zblizavanja izmedju njih,to bih vec njima prepustila.Odavno je proslo to vreme da budes osudjena od strane drustva i okoline ukoliko imas dete bez burme na ruci i ocevog prezimena...Hvala Bogu na tome...
    I may not be perfect but I'm always me

  4. #4

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Pa... nisam sigurna da bih mu uopste rekla da sam trudna....
    Ako vetj znam da ne zeli decu, onda bih se potrudila da ne sazna da ih ima....
    Ne zelim nikom nista da nametjem....

    Mozda bih osetjala grizu savesti sto moje dete nema oca, ali je bolje i tako, nego da me taj otac mrzi, i da nevoljno prizna dete koje nije zeleo.

    O braku i slicnim stvarima nema ni govora.
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  5. #5

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Mislim da bi sve zavisilo od njegove prve reakcije - onoga što bih mu videla na licu. Brak svakako ne bih zahtevala, to je ipak zajednica u koju treba ulaziti sa željom i iz ljubavi, a ne nekih drugih razloga. Ukoliko bi on bio sam spreman da prizna dete, tada bih ja takođe bila spremna da mu pružim sve privilegije koje otac zaslužuje - dakle i da ga viđa, i da učestvuje u njegovom vaspitanju i sve ostalo. Ukoliko ne bi želeo da prizna dete, od tog trenutka bi mu svaki kontakt sa detetom bio uskraćen, jer ne vidim kakvo bi dobro detetu doneo kontakt sa čovekom koji mu je tata, ali to ne želi da bude i neće da prizna.
    Što se tiče odnosa deteta sa ocem, gledala bih da se tu što manje mešam. Naravno da mu, pri ovoj pameti, ne bih stvarala odbojnost prema ocu, niti bih dete huškala protiv oca, nije ono krivo ni za šta i ne treba da se oseća kao da se od njega očekuje da se stavi na nečiju stranu. Inače su mi odvratni ljudi koji međusobne probleme rešavaju preko dece - to pokazuje kolika je njihova samoživost i nezrelost.
    Detetu bih sigurno rekla ko mu je otac, i objasnila mu na neki način da se mama i tata nisu voleli i da nisu mogli zajedno. U svakom slučaju, trudila bih se koliko god je u mojoj moći da dete stvori zdrav odnos prema ocu, i sa ocem.

  6. #6

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Ja, prvo ne mogu da shvatim da se neplanirano ostane u drugom stanju...
    Šta htedoh reći...imaš sex, nećeš decu - toliko različitih proizvoda dostupnih da spreče neželjenu trudnoću.
    Ja već punih 12 godina upražnjavam gore pomenuti sport (sa malim prekidima...) i nikada mi se nije dogodila "neplanirana" situacija...

    Znači...on mora da svrši unutra (on mora permanentno da ga ne vadi - da budem precizna) kako bi ona ostala u drugom stanju!
    One priče - pukao kondom pa sam od jednog puta ja trudna - važi! Ali sutra malo...nego devojke sa sve češće neurednim ciklusom, računaju svoje plodne dane prema savetima koje čitaju u tzv. ženskim časopisima a koje pišu, tj prepisuju polunepismeni samoprokamovani stručnjaci (čast izuzecima).
    Oslanjajući se na tako preračunate plodne i nepolodne dane, odluče da se malko zaigraju pa ga ne vade (a kondom misaona imenica) u slučaju ovih drugih.
    I eto ga..."neplanirana" trudnoća!

    Zašto je sve ovo moje baljezganje bitno za pitanja koja je postavila Lilith...
    Zato što, ako se igraš sa vatrom - budi spreman i da te opeče!
    Znači, dragi budući, a neplanirani tata, treba da se adekvatno pripremi na navedenu situaciju pre nego što reši da ga ne vadi!
    A ako je već odlučio da Vršnjak ostane u toplom čak i u kriznim trenucima, pa njegova draga iz jednine pređe u množinu - mislim da treba i mora da snosi posledice svojih postupaka i odluka.
    Ne mora da prizna dete.
    Ali zato postoje testovi za utvrđivanje očinstva i sudskim nalogom gospodin Šaljivdžija mora da da epruvetu svoje dragocene krvi.
    Kada se ustanovi da je on otac deteta, ne mora da ga vaspitava, mazi i pazi, uživa u njegovom odrastanju, prvim koracima i rečima, ali morao bi da plaća alimentaciju za to dete - onako kako sud to odredi!

    Što se mržnje detata prema nesavesnom ocu tiče - nikada se ne bih upuštala u tu utakmicu! Uvek se obije o glavu...
    Moji roditelji su razvedeni i moj dragi tata se ne javlja godinama - moja majka nikada reč lošu nije rekla protiv njega. Nekada mi nije bilo jasno zašto.
    Sada mi se sve razbistrilo - nije ni imala potrebu ništa da kaže.
    Odrasteš - pa shvatiš! Kakav je čovek taj "donator genetskog materijala" kada ga nikada nije interesovalo biće koje je stvorio???

    Sve je jasno...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  7. #7

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Ja, prvo ne mogu da shvatim da se neplanirano ostane u drugom stanju...
    Šta htedoh reći...imaš sex, nećeš decu - toliko različitih proizvoda dostupnih da spreče neželjenu trudnoću.
    Ja već punih 12 godina upražnjavam gore pomenuti sport (sa malim prekidima...) i nikada mi se nije dogodila "neplanirana" situacija...

    Znači...on mora da svrši unutra (on mora permanentno da ga ne vadi - da budem precizna) kako bi ona ostala u drugom stanju!
    Da je ovo neko drugi napisao pa 'ajde, ali ti, nisam mogla da verujem

    Ako pročitaš bilo koje uputstvo za kontracepciju pročitaćeš da ti nijedno ne pruža stopostotnu zaštitu a da to nije vazektomija ili podvezivanje jajnika. Znači i pilule i spirala su sigurne 99% kao i kondomi i dijafragme. Uostalom, isto kao što je i test za utvrđivanje trudnoće siguran 99%.

    Isto tako, nisam mogla da verujem da ne znaš da tečnost koja se luči iz penisa u toku odnosa, a pre ejakulacije sadrži određan procenat spermatozoida a samo je jedan dovoljan da do trudnoće dođe. Do trudnoće će doći dakle i pre ejakulacije, naravno ne kod svakoga. Do trudnoće će doći čak i u toku menstruacije. Opet, naravno ne kod svakoga.

    One priče - pukao kondom pa sam od jednog puta ja trudna - važi! Ali sutra malo...
    X 1000

    Kao što sam rekla kondom štiti od trudnoće u 99% slučajeva, možda čak i manje. Ako ne primetiš da je istekao rok trajanja, ako pukne, ako ga oštetiš noktima dok ga navlačiš tvom momčini ili ga on sam ošteti, eto bebe.

    nego devojke sa sve češće neurednim ciklusom, računaju svoje plodne dane prema savetima koje čitaju u tzv. ženskim časopisima a koje pišu, tj prepisuju polunepismeni samoprokamovani stručnjaci (čast izuzecima).
    Oslanjajući se na tako preračunate plodne i nepolodne dane, odluče da se malko zaigraju pa ga ne vade (a kondom misaona imenica) u slučaju ovih drugih.
    Pa mislim, jel ovde pričamo o onim ljudima kojima kondom stvarno pukne ili o onima koji lažu da ga koriste?

    ...da rezimiram... najsigurnija bi zaštita bila kondom + pilule, mada, nijedna nije 99% sigurna.

    Ponosni sam roditelj moje neplanirane "vodice pre ejakulacije".

    Nisam zahtevala brak, ali sam mu isto tako rekla da ne nameravam da ubijam ovo što raste u meni, sviđalo se to njemu ili ne i da ima potpunu slobodu što se mene tiče. Na moju sreću, i na sreću te naše vodice, reagovao je kao pravi tata.

    Da li bi budile u detetu mrznju prema ocu?
    Po meni, ovo može samo kreten.

    Slažem se sa dosta toga što su ovde napisale Tigerlily i Natty.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Da ne citiram Squaw ali rekla je apsolutno sve sto sma ja pozelela reci...

    Sansi bwe pa bas sam se frapirala tvojim komentom o nemogucnosti neplanirane trudnoce...

    Mislim na stranu sto partneri koj su u duzoj vezi obicno se i odlucuju za jednu vrst kontracepcje ili za prekinuti snosaj i plodne dane i to ne mora da znaci da je neko ko nema pojma o sexualnom zivotu vec neko ko se u sve to razume...

    Ma dovoljno je da budes samo malo duze pod stresom ,da se ciklus i ne promeni u smislu pocetka i kraja mjesecnice a da se sazrijevanje jajnih celija ipak vremenski promeni i eto ti zaceca...

    Na stranu sto nijedna zastita nije 100% sigurna...

    Da mi se to desi,postupila bih kao Squaw,upravo takoi ne bih trazila nista,ni priznavanje,ni alimentaciju ni DNK,nista...

    Detetu bih naravno rekla ko je otac i sta se desilo ali ne bih budila mrznju u njemu isl...
    Jer mislim da ni ja ne bih mrzila tu osobu...Samo bih ga zalila sto je propustio nesto divno,on je gubitnik a ne ja a ni moje dete...

    Mislim bolje da nema oca nego da ima itog na papiru koji nevoljno daje minimum a ne zeli ni da zna za dete...
    Mislim da to vise boli nego da ga uopce nema...

    E da muski,ukljucite se i vi u raspravu,sta bi ste vi ucinili,da ne otvaram temu na MK,jer me bas bas zanima...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Uh... Teske li teme! Ali ajde ovako da krenem sa tim sto cu naglasiti da ne planiram decu i brak jos neko vreme pa ako budem malo pristrasna, sorry!

    Mislim da je ne planirana trudnoca danas cesca nego planirana, nazalost ali to je istina! I upravo iz razloga koje je navela SQUAW, na jako puno nacina se moze "zakaciti" i ni jedna zastita nije stpostotna ali opet mislim da ako imamo dovoljno godina i znamo kako to da radimo sanse su minimalne! Kod klinki je veci procenat trudnoce jer se ni malo ne cuvaju! Tako da se u nekim stavkama slasem sa Sans, a to je da nije bas tako lako zatrudneti, kao u spanskim serijama iz prve! Ali ako se konstantno ne cuvas, sanse raaaastu!

    Sad da se vratim na temu... Dakle, ako bi se to vec desilo, mada sam imala par puta neizvesne situacije....... kao i vecina nas, predpostavljam! Tad mi je bilo u glavi, ako se desilo, resicemo to, jer sad mi ne treba, ne bih mu pruzila sve sto zelim! Prosto sad nije vreme..

    Ali opet... ako bih odlucila da ostavim dete, sto znaci da bi to bila samo moja odluka! Onda ne vidim zasto bih njega terala da radi nesto sto ne zeli, tipa brak na silu, zbog deteta, pa to nikad ne uspeva! Pre cu sama ostati i pruziti tom detetu sve sto mogu! Mada jedno je sigurno, nikad ne mogu nadoknaditi prisustvo oca, ali to njemu na savest, ako vec nije hteo! Da li bih mu rekla? DA! Treba da zna, ja hocu dete, ti ako ne zelis, ok ali treba da znas! Zasto bih ga stavljala u zastitu, to je deo njega isto koliko i mene!

    Nikad ne bih budila mrznju, ali ne bih ga ni lagala zasto nije imao oca! Uh, teska je tema.... bas je teska, ali realna, nazalost!
    Poruku je izmenio Ivana-psy, 27.01.2007 u 18:41
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  10. #10

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat Ivana-psy kaže: Pogledaj poruku

    Mislim da je ne planirana trudnoca danas cesca nego planirana, nazalost ali to je istina!

    Oprostićete mi za mali offtopic, ali pošto sam u fazi udaje, pa vršljam po restoranima i sl. nedavno nam je jedan vlasnik restorana na pitanje mog dragog da li se seća njegovog druga koji se u decembru oženio, a žena mu je bila trudna, odgovorio: "Sine, 80% njih je trudno na venčanju"

  11. #11

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Nigde nisam ni napisala da je bilo koje sredstvo za kontracepciju 100% sigurno...???
    Ili ste možda pročitali nešto što ja ne vidim

    i upravo sam ovo želela da kažem:

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa mislim, jel ovde pričamo o onim ljudima kojima kondom stvarno pukne ili o onima koji lažu da ga koriste?
    ...da, ukoliko se zaista zaštitiš a ne lažeš da koristiš pilule ili kondom ili šta-god drugo...mogućnost neželjene trudnoće je u procentima upravo onolika koliko sredstva za kontracepciju nisu sigurna...1-3%

    Sa mnom je sve u redu (sa medicinske tačke gledišta) potpuno sam zdrava i sposobna za rađanje, pucao mi je kondom dva do tri puta za ovih 12 godina, ali nikada mi se nije dogodila "neplanirana" trudnoća...
    Ali isto tako se nikada nisam ni šalila sa svojim zdravljem i igrala sa sudbinom pa meračila plodne i neplodne dane za ne-upotrebu kondoma, ili kupovala iste iz prašnjavih zaliha zabačenih trafika ne pogledavši rok trajanja...

    ,...

    U svakom slučaju...ja smatram da neplanirana trudnoća u smislu boom - ko bi se tome nadao ili očekivao ne postoji...
    Ipak moraš da smanjiš stepen opreznosti i predostrožnosti...e..onda može da se dogodili..ali je ja nikada ne bih nazvala neplaniranom...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  12. #12

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Ipak moraš da smanjiš stepen opreznosti i predostrožnosti...e..onda može da se dogodili..ali je ja nikada ne bih nazvala neplaniranom...
    Pa sad, kako bi ti to nazvala je druga stvar, ali inače se trudnoća koja nije planirana zove - neplanirana.

    Računanje plodnih i neplodnih dana inače nije igranje sa zdravljem, ako imaš uredan ciklus i ginekolog će ti ih izračunati.

    Nigde nisam ni napisala da je bilo koje sredstvo za kontracepciju 100% sigurno...???
    Ili ste možda pročitali nešto što ja ne vidim
    Pa dobro, ako je trebalo bukvalno to da napišeš onda super, ali ja stvarno ne vidim šta sam mogla da zaključim iz ove tvoje rečenice, a koliko vidim, nisam jedina.

    Šta htedoh reći...imaš sex, nećeš decu - toliko različitih proizvoda dostupnih da spreče neželjenu trudnoću.
    A specijalno ovu, po meni ogromnu nebulozu, sa sve znakom uzvika:

    Znači...on mora da svrši unutra (on mora permanentno da ga ne vadi - da budem precizna) kako bi ona ostala u drugom stanju!
    Ali dobro, možda samo ja vidim nešto između redova, kad već ne umem da tumačim napisano.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Uhhh ovo je noćna mora za svakog muškarca.

    Napisaću ono šta bih ja uradio možda, kažem možda jer je pitanje kako bih razmišljao i postupao u konkretnoj situaciji.
    Ovo se naravno odnosi ako sam u vezi(ne u braku). Kao prvo voleo bi da mi kaže da je ostala u drugom stanju, da ne krije to od mene. Takođe ne bih voleo da krivi bilo koga za to posebno ne sebe. Nakon toga bi smo seli otvoreno porazgovarali o tome šta dalje. Sad ako mogu da sebe zamislim u braku sa tom devojkom, i ako ona može sebe da vidi u braku sa mnom onda će se sve to mnogo lakše rešiti. A scenario u kome ne vidim sebe kraj nje u životu je mnogo teži. Prvo bih je zamolio da mi kaže šta iskreno misli i želi, naravno i ja bih isto postupio. Po meni ako ni ja ni ona ne želimo to dete prva opcija bi bila abortus. A ako je ona izričito protiv toga i ako želi to dete, složio bi se oko toga i pružio bih joj svu moguću podršku, ali to ne bi uključivalo brak, sve ostalo da. Jedno je sigurno ne bih je ostavio na cedilu niti joj okrenuo leđa, ni njoj ni tom detetu. I takvo stanje stvari bi morali da prihvate i drugi prvenstveno mislim na neku buduću ženu.

    "Sine, 80% njih je trudno na venčanju"
    Pa kad se većina njih odličuje na brak baš zbog toga.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  14. #14

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    Citat SansRomantic kaže: Pogledaj poruku
    Nigde nisam ni napisala da je bilo koje sredstvo za kontracepciju 100% sigurno...???
    Ili ste možda pročitali nešto što ja ne vidim
    Nisi napisala ali zar je potrebno zaista da napises nesto recima pa da se kaze eno je rekla je to,ceo tvoj post govorio je to i zato sam i ostala frapirana citajuci ga....

    U svakom slučaju...ja smatram da neplanirana trudnoća u smislu boom - ko bi se tome nadao ili očekivao ne postoji...
    Vidis ako i sama priznajes,a moras jer je dokazano i na kutiji svake kontracepcije pise,da je kontracepcija u odredjenom procentu nepouzdana onda tvoja tvrdnja je sasvim netacna...
    Drugim rijecima,zastitis se i verujes zastiti i ono bum ostanes trudna jer si peh pa si upala u taj nesigurni postotak...
    I nema to nikakve veze gde je kondom kupljen,jednostavno moze biti fabricka greska
    A pilule da su stajale na nepogodnom mestu i opet bum beba itd...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  15. #15

    Odgovor: Neplanirana trudnoca

    To mi se jos nije desilo hehehehehe
    "Ako ti neko kaze da si konj, izmlati ga, kad ti to kaze njih pet idi kupi sedlo!"

Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Ah ta trudnoca...
    Autor makilli u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 30.07.2012, 23:12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •