Psovanje

Prikaz rezultata glasanja: Koliko puta dnevno opsujete?

Učesnika ankete do sada
108. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Nijednom

    14 12.96%
  • Par puta

    45 41.67%
  • Desetak puta

    22 20.37%
  • Stotinjak puta

    1 0.93%
  • Psujem stalno, jebote!

    26 24.07%
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 99

Tema: Psovanje

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Psovanje

    Nekada je zaista neophodno opsovati kako bi mogao da opišeš neku situaciju, ili da nekome jasno kažeš šta misliš o njemu... Po nekim istraživanjima, spadamo među prve u Evropi (a verujem i u svetu) po psovanju i po zbirki psovki. Zaista imamo širok asortiman. Gledao sam neke domaće filmove sa engleskim prevodom i umirao sam od smeha kada sam video da Englezi ne umeju da prevedu neke naše psovke. Jednostavno se svodilo na "damn it".

    Koga najčešće psujete? Kada psujete? Koliko psujete? Јel imate neku omiljenu psovku (ako nije previše morbidna, podelite je sa nama). Da li se trudite da smanjite psovanje?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Psovanje

    Psovanje je korisno da bi se isterala negativna energija

  3. #3

    Odgovor: Psovanje

    Psujem jako retko. Jednostavno nisam tako vaspitana, a i kad mi izleti onda je to najcesce 'jbga!!' - kad nesto zeznem tj za*ebem.

  4. #4

  5. #5

    Odgovor: Psovanje

    ...i kad se dopisujem, psujem jbt

  6. #6

    Odgovor: Psovanje

    Kod mene su svi u porodici bili lajavi - pocev od mog dede.
    Ja sam lajava, u umerenim granicama. Ne ispaljujem one
    bljutave ili morbidne psovke. Moje su vise, one "svakodnevne" , pocev od ranog jutra - -..bo te, koji sit od vremena .
    neunistiva zlojebaba!

  7. #7

    Odgovor: Psovanje

    Ponekad jedna psovka govori vise od recimo 20 reci.
    Npr...vratis se kuci s posla, dodjes do frizidera da izvadis sok ili vodu, otvoris vrata, kad ono...frizider se pokvario, pun vode...svo meso i smrznuto voce i povrce iz zamrzivaca se odmrznulo...
    Umesto:"Jao sta me snadje, moram baciti svo meso koje mi je ujna poslala sa svinjokolja...lele koliko vode, kao da se slon popisao!"
    ...lakse je reci:"A u picku materinu!" i polako krenuti sa skupljanjem vode i izbacivanjem hrane koja vise nije za upotrebu.

    Trudim se da ne psujem pred indijancima. Kad su u blizini najgrdje sto cu reci je:Do djavola! ili Dzigi bau...to mi dodje kao cenzura.
    Ali zato kad odu na spavanje, pa jos ako pocne da me zeza net konekcija...iiiha! Prosto se zacudim kako ovako lepa usta mogu da izgovore takve psovachine
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  8. #8

    Odgovor: Psovanje

    Zavisi,ima dana kad sam gora od kocijasa a ima kad ne kazem cak ni ono jbg...
    Raspolozenje mi je glavno i odgovorno za sve.
    Nervira me kad uhvatim sebe da preterujem u psovanju.
    ....ne...brze od zivota.....

  9. #9

    Odgovor: Psovanje

    Mi u školi psujemo gore od kočijaša kome se iščašio levi kuku na kišan dan, a mora da vozi deset kilometara grbavim putem kočiju punu bezobrazne dece. :D U svakom slučaju, umesto da kažemo "ej dođi vamo" mi kažemo "Ej bre stoko dolaz vamo!" ili "PIčko jedna!! Dovuci svoju usranu guzicu ovde!!!" ili čak "Budalo jedna retardirana, majku ti jebem, dolaz vamo da ti sad ne bi razlupo glavu!!!!" i slično. I ne ljutimo se jedni na druge, jer je to čista zajebancija.

    Kad nisam s društvom, ja pričam normalno, i ne psujem. Štaviše, pristojniji sam od bilo koga, samo kad oću.

    Al kad se iznerviram, nema leba da me zaustaviš. To psovke lete na sve strane, i čuju me do ćoška, a svaki put izmislim minimum deset novih psovki kao "Jebo mu ja pas mater!" ili "Napuši mi se noge!" i slične gluposti. Umeme da budem izuzetno vulgaran.
    I Dont Believe In God, and I'm proud if it.

  10. #10

    Odgovor: Psovanje

    psujem uredno i redovno čisto radi kondicije da ne brukam balkan
    al nikad pred decom
    i nikad pred starijima od s*ebe

  11. #11

    Odgovor: Psovanje

    Citat Snoopy Red B kaže: Pogledaj poruku
    psujem uredno i redovno čisto radi kondicije da ne brukam balkan
    Kad reče Balkan ova mi simpatična
    Poruku je izmenio Mish, 18.02.2015 u 23:26 Razlog: slicka
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Psovanje

    Citat Necromancer kaže: Pogledaj poruku
    Nekada je zaista neophodno opsovati kako bi mogao da opišeš neku situaciju,
    Vic iz vremana pre televizije i 'lakih' putovanja:

    Poslali Lalu kao zaslužnog udarnika u BGD na proslavu nekog državnog praznika. Jedva su dočekali da se vrati i ispriča im šta je video. Priča Lala o svemu i svačemu, a kad su ga pitali šta mu se najviše svidelo, on će:
    - Vatromet!
    - A šta ti je to? - traže seljani od Lale da objasni.
    Lala pokušava da opiše, al ne ide. Pa se doseti, 'baci' raširene ruke ka nebu goovoreći:
    - U p... m....! Pa ondak ništa!


    Po mom uverenju, jedan od razloga za prekomernu upotrebu psovki je neizgradjena, nenegovana veština i kultura verbalnog komuniciranja. Kada se ne nalazi odgovarajući izraz koji može da odrazi misao i raspoloženje, pribegava se psovkama kao surogatu za prave reči. A vremenom i čestom upotrebom psovke gubo izvorno značenje i postaju svojevrsni 'figurativni' rečnik.

    Sličnu situaciju imamo i sa korišćenjem vizuelnog izraza (gestikulacije, mimike, slika u medijima) kao zamene za rečju izraženu misao, ili češće, kao podršku kod saopštavanja misli zbog pretpostavke da se samo rečima nećemo dovoljno dobro sporazumeti. (Pomislite na to kako sada političari i lica na TV nastoje da gestikulacijama, mimikom, stavom tela i sl. nastoje da nas uvere u verodostojnost onoga što nam saopštavaju rečima.)

    Lično, vrlo, vrlo retko opsujem.

    Kad vidim da ljudi psuju a nisu u stanju pravog (neglumljenog) afekta, siguran sam da pokušavaju da predstave da su u pravu, iako su i sami svesni da nije tako.

    A najružnije što se može videti je kad roditelji komuniciraju sa decom, koja često još ni ne govore, psovkama. To, na žalost, nije uopšte retkost. Samo malo obratite pažnju na to i videćete kako se to često dešava.

  13. #13

    Odgovor: Psovanje

    Po neka psovka ali kada sam bas iznerviran a u drustvu u kafani to je naravno tesko kontrolisati posle litre,dve

  14. #14

    Odgovor: Psovanje

    Nekad pre sam imala solidan vokabular kočijaško-pijačarski ali nekako sam vremenom prestala da ga upotrebljavam.
    Samo mi je jedna (tada) nova osoba u životu rekla - u bre ti uopšte ne psuješ!
    Hmmmm
    Izgleda da ne...naglas
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  15. #15

    Odgovor: Psovanje

    Odavno sam shvatio da naša narodna (psuje k'o kočijaš) ima debelo opravdanje!
    Nisam svetac i dešava se da tokom dana kažem:
    - E do moga!
    - A je l' bilo ludaka u tvojoj porodici?
    - Bože...sve mi uzmi samo pamet nemoj...itd..
    ali..najčešće psujem kada vozim!
    Tada su najčešće ove:
    - Heb'o te onaj ko ti dade dozvolu!
    - Ti kao da si polagao(la) kod privatnika !
    Mislim...bude mi malkice lakše kada budalu šornem jer je zaslužila .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U Hong Kongu kazne za psovanje...
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.09.2006, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •