Psovanje - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Koliko puta dnevno opsujete?

Učesnika ankete do sada
108. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Nijednom

    14 12.96%
  • Par puta

    45 41.67%
  • Desetak puta

    22 20.37%
  • Stotinjak puta

    1 0.93%
  • Psujem stalno, jebote!

    26 24.07%
Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 99

Tema: Psovanje

  1. #16

    14 Psovanje

    Kada bih izbacila psovke iz svakodnevne upotrebe jedno 70% mog rečnika bi bilo osiromašeno...

    naravno zna se gde ću da ''grunem'' pred kim... ali kada malo bolje razmislim
    sve manje vodim računa o tome gde sam, s' kim sam... jednostavno samo izleti..

    Vrste psovki: od već odomaćeniih... pa do internih poštapalica koje mogu da se podvedu po iste...

    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #17

    Odgovor: Psovanje

    ajao.. psujem.. i te kako.. od uobicajenog "jbg" do nekih.. lepi masnih.. ali to uglavnom samo kad sam jako besna, retko kad ce mene neko cuti da opsujem bas onako bezobrazno kad sam u svom uobicajenom raspolozenju..
    ali znam onako par veoma upecatljivih.. zbog kojih bi se i najgori kocijasi prekrili preko usiju..
    jedino sto nikad ne psujem je Bog i mrzim kad neko opsuje Boga u mom prisustvu..
    Krek, krek.. Ne gudra

  3. #18

    Odgovor: Psovanje

    ...ne psujem nikada,jer sam ipak lepo vaspitan...
    ...ne znam koji mi qrac treba da ovoliko lazem...
    ...hell ain't a bad place to be......

  4. #19

    Odgovor: Psovanje

    ja sam fin Spermen i ne lajem
    Ko je za jednu voznjicu

  5. #20

    Odgovor: Psovanje

    Na zalost, cesto psujem. Cak i previse. Boraveci po brodovima i u ratu covek se i nesvesno prilagodi okruzenju. Problem je sto je navika i dalje ostala i ne splasnjava....

    Psovke su, bar meni, bile snazno sredstvo davanja stepena vaznosti onome sta govorim, svojevrsan kataliztor poboljsanja komunikacije, posebno u kriznim situacijama, kada je trebalo reagovati brzo i delotvorno...
    Sada se, zbog te svoje navike, nevesto branim da su i mnogi poznati pametni ljudi psovali. Tako navodim primere da je licno Krleza dizajnirao izraz `vukojebina`, da je bio veliki psovac, bas kao i sto su bili Zak Prever, Teofil Gotje, kao i brojni nasi pisci, sto sam se par puta i licno uverio...

    Psovka meze delimicno dati odgovor i o nama samima, kao pojedincima, ali i kolektivitetu. Tako sam shvatio da je kod Nemaca najozbiljnija psovka - Polizi mi dupe, sto je cist i krajnji eufemizam prema nasoj - Pas ti se na materi zarazio, koju sam jos kao mladi nostromo cuo na brodu od jednog oficira poreklom iz nasih krajeva...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  6. #21

    Odgovor: Psovanje

    ...kažu da ne valja držati u sebi......zato psujem naglas......pomalo...

  7. #22

    Odgovor: Psovanje

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Tako sam shvatio da je kod Nemaca najozbiljnija psovka - Polizi mi dupe

    ...a recimo "fick dich ins Knie du Schwanzlutscher"
    ili " du kanst ma einen blasen - elende schwule Stck Scheie"...

    I nemci su se razvijali tokom poslednjih godina

    Psujem stalno da bih se oslobodio stresa ... čak i kad sam sm pa mi recimo
    ispadne šraf, pukne burgija, odleti šajbna sa brusilice, motorka zakači ekser,
    pas pregrize kabel, iskra od varenja upadne u oko, telefon upadne u farbu,
    deblo padne na haubu, vetar sruši pola krova, eksplodira kazan, dođe tašta u posetu... ovo poslednje je zaista strašno...puj, puj! da ne ureknem.

  8. #23

    Odgovor: Psovanje

    ...ufff....imam neke faze kada mi je svaka druga psovka....onda ih ukinem skroz....

    Pa nastavim posle nekog vremena pomalo.....
    Kada me neko ili nesto jako iznervira umem da opsujem onako bas gadno
    Psujem na srpskom, engleskom, dalmatinskom narecju i na madjarskom...kada mi kako odgovara....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  9. #24

    Odgovor: Psovanje

    Psujem pomalo...više puta dnevno
    Uglavnom su to neke sitne psovkice tipa jbg, jbt i sl.
    Ne volim hard core psovke
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  10. #25

    Odgovor: Psovanje

    pa psujem....onako, pomalo, gotovo bezazleno jedino se zaista jako jako trudim da ne psujem pred detetom, a i ako mi se omakne on me opomene
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  11. #26

    Odgovor: Psovanje

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    Psujem pomalo...više puta dnevno
    Uglavnom su to neke sitne psovkice tipa jbg, jbt i sl.
    Ne volim hard core psovke
    ...obozavam hadr core...u svakom obliku...
    ...hell ain't a bad place to be......

  12. #27

  13. #28

    Odgovor: Psovanje

    Ne psujem često...... Zbog prirode posla kojim se bavim, na poslu ne psujem skoro uopšte. Opsujem kada u okolini nema nikoga ili kada su oko mene samo moje kolege/koleginice

    Jednom na času nisam mogao da izdržim (iznervirao me komp ) i ondaK sam iskoristio psovku koju sam "pokupio" od razredne još u srednjoj školi: "Grom i pakao i 300 pijanih mornara!!!"

    Deca su umrla od smeha kada sam opsovao, čak nisu bili sigurni da je to psovka .......... da, da - evo stidim se i idem u ćošak



    P.S Ako me neko od ljudi jako iznervira (retko kad se dešava)..........e, ondaK mu je bolje da nestane/da se teleportuje na neko veoma udaljeno mesto, jer od mene može čuti veoma širok dijapazon psovki

  14. #29

    Odgovor: Psovanje

    Nemam naviku da psujem,posebno pred decom.Ali,ako me nešto izbaci iz takta,onda izbacim koju,pa neke osobe koje stvarno nikad nisu od mene čule takav izraz,ostanu

  15. #30

    Odgovor: Psovanje

    Aiiiii ne verujem da ovde nisam odgovorila Glasala za poslednje. Kod mene psovke i nemaju mnogo veze sa stresom, nekako ide fluentli to. Familija mi kartaroška bila i ostala, a velika, pa sam valjda tako od svakog pokupila ljubav prema sočnoj. I dok su oni psovali uz igre kao što su poker i darda, uglavnom muški deo, ja psujem i kad spavam. Muž mi ne psuje, dete ne psuje, ili je to jako retko, umem da se kontrolišem kad treba i kad je red i nije mi problem, ali psujem

    Sa druge strane, ružno mi je kad vidim da neko psuje samo da bi bio zanimljiviji i kada mu to ne stoji. Prosto, kada je na silu. Bilo žensko, bilo muško. A to se vidi iz aviona. Onda mi dođe prostački, šta god da je rečeno, šta znam. Možda i kenjam sad, al' tako mislim
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


Strana 2 od 7 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. U Hong Kongu kazne za psovanje...
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 14.09.2006, 11:47

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •