Neman zvana pauk
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 22
  1. #1

    Neman zvana pauk

    Situacija od danas: dolazim ispred radnje a lik stoji pored svog auta i ceka da se poavi spodoba koja ga je blokirala. Parking bio pun i ovaj drugi se uparkirao iza vec parkiranih kola. Udjem u radnju, kupim sta mi treba... znaci nekih 10ak minuta... izadjem a onaj jadnik jos stoji pored svog auta i ceka. Reko cova da si u mojoj zemlji fino pozoves slep sluzbu iliti pauka od milosti i rijese te muke. U medjuvremenu se pojavila sojka koja je istrcala samo na 5 min da kupi nesto
    I tako dok sam vozio krenem da se prisjecam svojih i dogodovstina drugih sa "paukom"
    Jest da sam ja samo jednom iskocio na 5 minuta i za tih 5 minuta oni su se stvorili i vec krenuli sa poslom. Prvo sam mislio da im ne kazem nista jer me bilo sramota. Opet skonatm mozda ce biti razumni i nece me pokupiti. ZA divno cudo i nisu. Dali mi usmeno upozorenje da drugi put nose.
    Kolega je ladno jednom prilikom hodao 15ak minuta u nadi da ce se sjetiti gdje se parkirao... naravno za to vrijeme njegova limuzina se odmarala u krugu pogresno parkiranih

    Kakva su vasa iskustva sa paukom i posezete li ikada za parkiranjem na trotoar da bi ste iskocili samo na 5 minuta???
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  2. #2

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    posezete li ikada za parkiranjem na trotoar da bi ste iskocili samo na 5 minuta???
    ma jok bre, na ostrvu toliko slobodnog parkiranja da mi nije potrebno parkirati na trotoar hau jes nou ovde za vreeme jutarnje i popodnevne guzve svi parkirani u dva reda dzabe trubis i nerviras se, jer svi iskachu "samo na 5 minuta".. jutarnja guzva je mnogo gora, posto je sve puno kamiona i razno raznih dostava a tebi onda bolje da se proshetas do prve kafane, uzmes kafu, zapalis u miru i cekas da dodjes vlasnik ne bi li pomakao svog ljubimca..

    pokusavam da se dosetim dal' je meni licno pauk ikad odnio kola, ali mislim da nije.. no zimus sestra, njen decko i ja otisli nesto obavljati na sud, i sestrin decko parkirao kola, u samom centru grada, gde nije dozvoljeno parkiranje.. i to se na sudu oooduzilo i da on meni kljuceve od kola kao da idem sednem u njih, ne bi li ih, jel'te, pauk odnio.. objasni on meni gde su kola.. uvale mi njihove kapute i torbe i neke kese.. i ja tako krenem do kola.. dodjem do objasnjenog mesta vidim nema kola kontam, ja k'o ja, sigurno nisam dobro skuzila gde su kola.. napravim djir po ulici.. kontam, naleticu na njih.. sa sve onim stvarim hodam onuda ko budala.. ljudi me bledo gledaju.. i nakon jedno 2o minuta hodanja, odem natrag do sudnice, jedva prodjem unutra (jer me tip prvo nije htio pusti unutra, mislio je da nisam normalna) i sestrin decko naravno poludi.. onda smo jedno 4o minuta hodali do mesta gde odvoze kola.. da bi na kraju, za svo to tramakanje platili neku cifru boli glava
    moomoo meee jooouu

  3. #3

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Kakva su vasa iskustva sa paukom i posezete li ikada za parkiranjem na trotoar da bi ste iskocili samo na 5 minuta???
    Pa naravno. Obično tada pauci i izlaze da jedu metalne ljubimce nedužnih građana. Sećam se jednom sam išla da kupim neko meso za roštiljanje u prirodi, bio nečiji rođendan... Plaćam račun od 70DM na kasi, a neman jede li jede. Radnja cela u staklu, ne znaš da l' si napolju ili unutra, prodavci se skupili i gledaju, jedino ja ne kapiram da je plen moj Koštao me taj roštilj 170DM taj dan.

    - Pa što niste rekli da je vaš, još mi gledamo kako ga diže...
    - Eeeeee kad bi ja znala i da l' je ova glava moja

    I tako više puta. E ne'š više!

    Jednom mom drugu digli peglicu, isto davno. E sećam se da je išao na šalter sa predlogom da mu oni daju 20DM da se vrati kući nekako, a da im ostavi auto zauvek

    Moji muški idu i u trafiku autom, tako da ne bih o tome koliko iskustva imaju. Na pretek. Takođe, ne bih da započinjem sagu o ćaletu i novodoseljenom komšiji sa sve prazilukom in his ass, koji je zvao službu "Neman" skoro svaki dan da ćaletu nose auto sa mesta na koje se parkira 30 godina, samo zato što se to mesto nalazi ispod njegovog prozora. O tome može knjiga da se napiše. Na kraju je čovek izlio žardinjeru na tom mestu. Slučaj je više nego poznat opštinskoj stanici milicije. Dobro ga ćale nije ubio. Ne bih dalje.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  4. #4

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Kakva su vasa iskustva sa paukom i posezete li ikada za parkiranjem na trotoar da bi ste iskocili samo na 5 minuta???
    To mi je najomrazenija metalna zivuljka koja kruzi ulicama moga grada .... sad vam je sasvim jasno da se jesam susretao sa doticnom nemani ......

    I to je nikad nema kad mene neko zagradi pa po sat vremena ne mogu da se pomerim , al kad ja istrcim na 5 minuta ... e ne lezi vraze ..... uopste mi nije jasno kako u tih pet minuta uspeju i da mi ostave opomenu i da za 15 minuta dodju ponovo po auto

    al' najgori je onaj period dok ne ustanovim da li je pauk ili lopov
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  5. #5

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    uopste mi nije jasno kako u tih pet minuta uspeju i da mi ostave opomenu i da za 15 minuta dodju ponovo po auto
    Sad cu da ti objasnim, posmatrao sam pomenutu neman u njenom zivotnom okruzenju, kako lovi u omiljenom lovistu, parking kod filozofskog fakulteta. Poznata pauk tacka, i za standardni i za zeleni pauk.
    Znaci situacija sledeca, zver se polako sunja kroz sumu automobila, koji naravno nemaju gde da se parkiraju jer fali bar 150 mesta (bez zajebancije), nanjusi jugica koji je prednjom levom istrosenom grupom nagazio busen trave iznikle izmedju delova ispucanog asvalta. Zver prilazi i svojim fotografskim okom slika bar 234 slike doticnog busena iz svih mogucih uglova, zatim u roku od 2,5 min uvija se oko zrtve, iovako povredjenog auta, i pravac preko LIVADE, pa preko PESACKE ZONE keja, bezi u nepoznatom pravcu.
    Ono što osoba doživljava u stvari nije realnost; više je hipoteza koja može ali ne mora biti tačna.

  6. #6

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    Kakva su vasa iskustva sa paukom i posezete li ikada za parkiranjem na trotoar da bi ste iskocili samo na 5 minuta???
    Nikad me nisu nosili, da li si sam imao sreće, ili se uglavim tako da je nemoguće da me izvade - ne znam.

    Ali danas mi se desila jedna veoma neprijatna situacija i voleo bih da dobijem što pre odgovor (mada već imam jednu opciju u glavi).

    Elem, bio sam danas u BG-u, parkirao se na obeleženu površinu, kupio onaj papir, popunio ga, ma sve po PS-u. E sad, problem je nastao što sam platio parking sat vremena, a ostao (stvarno neplanirano) skoro 4 sata. Kada sam došao do kola, imao sam nešto zadenuto za brisač. Do 14:55 sam imao plaćeno, zlotvor je kaznu zadenuo nekih 20 minuta nakon toga. Kazna je 1.450 din! Meni ne pada na pamet da platim, sve se nadam da će se negde zagubiti na relaciji NS-BG. Ali... Šta ako se ne zagubi i meni stigne sudski poziv i kazna jedno 5 puta veća? Šta da radim? Ja volim čuvenu - "He who dares - wins". Jel vredi?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat Mind_reset kaže: Pogledaj poruku
    Sad cu da ti objasnim, posmatrao sam pomenutu neman u njenom zivotnom okruzenju, kako lovi u omiljenom lovistu, parking kod filozofskog fakulteta. Poznata pauk tacka, i za standardni i za zeleni pauk.
    Znaci situacija sledeca, zver se polako sunja kroz sumu automobila, koji naravno nemaju gde da se parkiraju jer fali bar 150 mesta (bez zajebancije), nanjusi jugica koji je prednjom levom istrosenom grupom nagazio busen trave iznikle izmedju delova ispucanog asvalta. Zver prilazi i svojim fotografskim okom slika bar 234 slike doticnog busena iz svih mogucih uglova, zatim u roku od 2,5 min uvija se oko zrtve, iovako povredjenog auta, i pravac preko LIVADE, pa preko PESACKE ZONE keja, bezi u nepoznatom pravcu.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  8. #8

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Pauk sluzba je skupina glodara i tezgarosa. Treca traka je uvek puna. Na raskrsnicama uvek parkiranih automobila. Parkinga nedovoljno a nevozaca u izobilju.

    Ja ih uvek cimam kad dodju da ispred zgrade sa "zelene povrsine" na kojoj ima mrtvih golubova odnesu automobil. Kazu da im je komunalno prijavilo...
    Samo me zanima kako nisu sebi sami prijavili da ceo blok preko puta parkira na ovaj parking iz 1986. godine, posto je tada valjda poslednji uz stambene objekte izgradjen u Novom Sadu.

    Naravno zna se da idete u Sajkasku da posebno platite miliciji mada je ta ulica menjala ime... A u Filipa Visnjica je pauk iza neke bedne ograde koju moze svako da zaobidje (ne mora ni da preskace). Naravno taksimetar kuca ako ne pokupite vozilo oma sutra.

    Jednom su mi pauci maznuli auto kod Spensa dok nije bilo ni ovo malo parkinga, a garaza u zakupu... Jos me je kao ona debela nesposobna krmaca bez dobar dan prozivala zbog prekrsaja. Imao sam zelju da unistim nesto!

    Od utorka 28. novembra stupiće na snagu novi cenovnik usluga JKP Parking servis koji je usvojen na sednici Upravnog odbora tog preduzeća pošto gda je odobrila i gradonačelnica Novog Sada Maja Gojković.... Odnošenje vozila paukom koštaće 2.708, a cena tzv. čuvanja automobila prema novom cenovniku košta dnevno 153 dinara. http://www.danas.co.yu/20061123/vojvodina1.html
    Nije problem, samo kad bi bilo parkinga i kad bi kupili prestupnike... pa pe**r parkira non stop neka besna kola na uglu, po travi, evo malopre... I uvek uzmu najgora kola... Naravno cigani te ne nazovu telefonom, tako da mozes da mislis da su ti ukrali auto ili si lud... A ako si na putu ode ti plata na lezarinu...

    Zamislite ironiju "zeleni pauk", a ni filter nema na auspuhu.
    Valjda ce jednog dana biti zasticeni gradjani, a ne vlast.

    Cena je ok, ali ovi ne rade ok. Naravno njih niko ne kaznjava. E tu je problem. Uveo bih kazne za neprimeren rad. Zamislite samo kad bi poslanik isao u zatvor, ako je pio alkohol za vreme zasedanja skupstine ili kad bi pandur leteo s' posla ako spava u svom peugeot-u. To bi bilo uredjenje, a umesto toga, stoka ima imunitet.
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #9

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat PropelerZviz kaže: Pogledaj poruku
    Zamislite samo kad bi poslanik isao u zatvor, ako je pio alkohol za vreme zasedanja skupstine ili kad bi pandur leteo s' posla ako spava u svom peugeot-u. To bi bilo uredjenje, a umesto toga, stoka ima imunitet.
    Ili kada bi sa sva četiri točka naterao auto na travnjkak pored Spensa.

    E, a oće meni reko reći - da plaćam ili da kuliram?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #10

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Platio si sat, a ostao četiri = nisi platio parking. Naravno da treba da platiš kaznu. As simple as that. A to da će da se zagubi, dream on.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Pa i sanjam da će zagubi. 80 km nije mala stvar.

    Ajde baba Vanglo, kaži ti meni kolika će mi biti kamata ako se ne zagubi?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  12. #12

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Palma plus, vidoviti Milan. Okreni ga, on će ti tačno reći. Tarot sve vidi, tarot sve zna

    Plati, bre, tih soma i kusur, zašto bi plaćao i 100 dinara preko samo zbog tripa da će da se zagubi papir? Kolika god da je kamata, nikad nije povoljno za onog koji plaća tako to nekako funkcioniše
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  13. #13

    Odgovor: Neman zvana pauk

    E bre, ja sam student čovek. Išao sam za BG da bih zaradio, a ne da me pljačkaju zlikovci. Truba je da ono što sam zaradio dam zlotvorima.

    Ali fala na savetu u svakom slučaju. Mada mislim da ga neću poslušati.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  14. #14

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Išao sam za BG da bih zaradio, a ne da me pljačkaju zlikovci.
    Plati pa se klati
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  15. #15

    Odgovor: Neman zvana pauk

    Jel se seća neko onih prvih verzija parking kartica na kojima se zaokruživao datum i vreme parkiranja?

    Ja se sećam, a sećam se i da su se jako brzo u prodaji našli oni flomasteri sa mastilom koje NESTAJE posle nekog vremena... , trajalo je to tako neko vreme... (prodavali ih cigani, pardon romi, po pijacama "Flomasteri za parking" "Flomasteri za parking") , al smo im po nekoliko puta poturavali ISTU parking kartu!

    Ali ubrzo se upali lampica nekom u Parking servisu i zameniše ove parking kartice sa onim greb-greb!!!
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Gnjavaža zvana brijanje
    Autor swba u forumu Muška kafana
    Odgovora: 53
    Poslednja poruka: 15.01.2016, 16:20
  2. Magija zvana Harry Potter
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 18.01.2010, 19:11
  3. Bolest zvana zavisnost
    Autor lado u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 19:57
  4. Euforija zvana "Otvaranje supermarketa"
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 07.02.2007, 10:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •