Linux vs Windows - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 35 od ukupno 35
  1. #31

    Odgovor: Linux vs Windows

    Chemu uopshte ova rasprava...
    kada na mashini mozhesh imati onoliko operativnih sistema, koliko te nije sramota.
    Ako idesh do choshka po cigare, uzmesh bicikl.
    Na more putujesh kolima, a kada treba da iskopash temelj onda upalish bager.
    Ubuntu koristim za internet, open office i kradju raznih stvari sa interneta, jer je
    apsolutno gluv na razne viruse, otvara sve fajlove koji su zashticheni passwordom ko da
    ih ni nema, grabbuje sve moguche swf-ove ko da su slatkishi sa police...
    jednostavno sa ubuntuom si ko maskirani razbojnik u supermarketu...

    Kada samo hochu da pogledam poshtu onda zveknem Splahtop sa eproma
    mali slatki OS sa eprom modula na osnovnoj plochi koji se bootuje za 4 sec.
    zanimljivo za njega je da ne ukljuchije niti CPU, niti ventilator tako da ako imate
    silent video karticu, mashina radi apsolutno beshumno i ne troshi ni 10% struje
    od uobichajene potroshnje. Sa splashtopom se mozhe lutati po internetu, skidati
    fajlove na USB stick (jer ne ukljuchuje ni HDD-ove) i mozhe se koristiti Skype.
    Isto tako je ignorantan na sve vrste virusa, trojanaca, kuka i kvaka.

    I naravno na kraju tu je i Windows, koji je da budemo iskreni iz aspekta eficijencije
    korishtenja resursa jedne mashine, najobichnija gomila govana.
    Nazhalost svi ozbiljni programi su pravljeni za windows ili MAC-os koji su
    tako koncipirani da se mogu naplatiti hteo ti to ili ne
    Tako da je chovek kada koristi 3Dmax archicad photoshop ili ili neku slichnu mochnu alatku
    jednostavno prisiljen da da koristi tu rugobatnu skalameriju sa 90% nepotrebnih opcija.
    Na internet nikada ne idem sa Windowsom. I pored raznih ativirusa spywarea, firewalova
    bodljikavih zhica, i nagaznih mina, nekako se sa windowsom na internetu osecham ko da
    prolazim kolima kroz paradu ponosa, pa proturim golo dupe kroz prozor.

    MAC sam koristio pre nekoliko godina dok sam radio u jednom studiu kao dizajner...
    bio sam prisiljen...
    Shta da kazhem o MAC-u .....radi ....glup je i suvishe jednostavan ali radi.
    Ko je maher za windows, MAC-OS prokljuvi za 15 min.
    savrshen za amerikance koji puno ne vole da razmishljaju. Imash jedno dugme
    pritisnesh, pa to ti je to...ako hochesh neshto da varirash... e nemozhe ...jepise.
    MAC-OS je dobar za tinedzerke, domachice, zidare, poslastichare...savrshen.

    Nema svrhe raspravljati se koji OS je bolji, treba ih koristiti sve u zdravlju i veselju.
    Vazhno je da je dzabe...

  2. #32

    Odgovor: Linux vs Windows

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Citat Lillith kaže: Pogledaj poruku
    Goldie hvala sad mi je sve jasno


    Sad bi bilo lepo da se javi jos neko ko je korisnik Linuxa ili bio korisnik pa da navede neke prednosti i mane.
    Evo ja sam korisnik linuxa, to jest jos uvek pocetnik. Do sada sam koristio Windows 7 (Ultimativni) a sada koristim Linuxmint 11. Ono sto me je obradovalo na samom pocetku je to sto sam zaboravio sta su to drajveri i krekovi. Na samo jedan klik od mene nalazi se oko 33 000 programa raznih oblasti. Posto koristim racunar za multi mediju i surfovanje zaista nisam naisao ni na jednu komplikaciju. Slazem se da je windows prost ali to je pravljeno za glupe amerikance pa mora biti prosto. A uskoro idem na godisnji pa cu imati vremena da se posvetim linuxu.

  3. #33

    Odgovor: Linux vs Windows

    Već dugi niz godina koristim W. I to mi je prešlo u groznu naviku,tako da sam na lapu instalirala L. Rad sa L. je dosta lakši samo kad se malo navikneš na radnu površinu. I jedan veliki plus mu je to što ne moraš da krekuješ i da juriš ključeve za razne gluposti i + ne treba ti antivirus!!! Sam ažurira sve podatke, izuzetno je bezbedan!
    Ja ne želim da se predam. Ja sam vernik optimizma. Ja u bolje sutra gledam, tu sa ivice ludizma.

  4. #34

    Odgovor: Linux vs Windows

    Linux (Ubuntu) vec neke 2.5 godine. :D I nema nazad na Windows

  5. #35

    Odgovor: Linux vs Windows

    Citat elektricna ovca kaže: Pogledaj poruku
    Već dugi niz godina koristim W. I to mi je prešlo u groznu naviku,tako da sam na lapu instalirala L. Rad sa L. je dosta lakši samo kad se malo navikneš na radnu površinu. I jedan veliki plus mu je to što ne moraš da krekuješ i da juriš ključeve za razne gluposti i + ne treba ti antivirus!!! Sam ažurira sve podatke, izuzetno je bezbedan!
    Pssst, piraterija je zabranjena, valjda.

    Tema:
    Linux omogucava vecu kontrolu nad sistemom, za neke delikatnije zadatke se koristi shell koji ako se dobro savlada nema sta ne moze da se uradi sa njim. Za pocetnike kao sto sam ja predlazem Ubuntu distribuciju, koja za instaliranje software-a poseduje Ubuntu Software Center. Takodje, posto je dosta programa open source tj otvorenog koda, mozete da izmenite program da radi onako kako vi hocete ako govorite heksadecimalnim jezikom.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. POMOĆ: Windows Vista / Windows 7
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 20:05
  2. Windows 8
    Autor test korisnik u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.01.2014, 23:01
  3. Windows 7
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 14.10.2011, 12:32
  4. Linux zabranjena rech na Xbox Live
    Autor Galahad u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.09.2007, 23:28
  5. Linux vesti
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.07.2007, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •