Linux vs Windows - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 35
  1. #16

    Odgovor: Linux vs Windows

    linux je u svakom slucaju buducnost potrebno je samo doraditi neke stvari

  2. #17

    Odgovor: Linux vs Windows

    I dobiti poverenje od ostalih velikih kompanija za produkciju software-a, i naravno sklopiti ugovor sa istim. E ondak ce to biti ozbiljan OS. Zasad je jos uvek meni sve to samo za server-e i Desktop racunare. Igre, dizajn, biznis i ostalo, jos uvek je upereno u windows i MAC. Nemam nista protiv Linuxa, naprotiv, podrzavam ih, ali jos on imaju puuuuuuno toga da odrade da pobede Gigante koji im pariraju.

  3. #18

    Odgovor: Linux vs Windows

    Windows Server 2008 sledeće godine
    Kompanija Microsoft je pre nekoliko dana najavila da planira da isporuči verziju Windows Server-a 2008 namenjenog malim i srednjim preduzećima u toku sledeće godine.



    Na Windows Hardware Engineering konferenciji u Los Angelesu, Bill Laing, generalni menadžer Windows server odeljenja, naveo je da će se server za srednja preduzeća kodnog naziva Centro pojaviti sledeće godine kao i verzija za mala preduzeća kodnog naziva Cougar. Oba serverska operativna sistema će biti prvi iz Microsoft-a koji zahtevaju 64-bitni hardver. Takođe u 2009-toj Microsoft planira da izda još dva operativna sistema namenjena serverima u različitim oblastima.

    (ITSvet)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #19

    Odgovor: Linux vs Windows

    Lina-in Linux VM obećava portabilnost

    Kompanija Lina planira izdavanje vrste svetog grala kada je u pitanju softver treće ili četvrte nedelje juna. Lina navodi da će na njenim dual licenciranim virtualnim Linux računarima moći da se pokrenu manje-više normalne Linux aplikacije pod Windows-om Mac-om ili Linux-om. Kao i sa Java-om, Lina korisnici će prvo instalirati VM (virtualnu mašinu) na određenu platformu, nakon čega treba da pokrenu binarne izrađene ne za taj operativni sistem već za virtuelnu mašinu, koje treba da sakriju karakteristike aplikacije specifične za operativni sistem. U Lina slučaju VM je u osnovi Linux okruženje koje podržava stanardne C/C++ aplikacije ili Pearl i Python.

    (ITSvet)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #20

    Odgovor: Linux vs Windows

    Windows Server privlači korisnike Linux-a

    Privučeni neodoljivim sistemom aplikacija, performansama i troškovima, nekoliko velikih poslovnih korisnika Linux-a je počelo lagano prebacivanje nazad na Windows Server. Migracija je počela da se dešava nakon kvartala u kojem je prihod Windows Server-a rastao brže nego prihod Linux-a, što se prvi put desilo od kada se prate prihodi Linux servera, odnosno 1996-te. Windows je naročito nadigrao Linux i Unix na frontu superračunarstva, oblasti u kojoj Microsoft nije ni učestvovao do 2006-te, kada je izdao Windows Computing Cluster Server 2003 proizvod. Tako se dakle prvi put dešava situacija da za pojedine kompanije Linux nije automatski izbor.

    (IT Svet)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  6. #21

    Odgovor: Linux vs Windows

    Nishta ja ne verujem tim komercijalnim chasopisima, koje platja Micro$oft i ostala banda... Otvorish Mikro, i vidish da je svaki prokleti chlanak polatjen, i nema bash puno veze sa logikom... Uostalom, zna se da se svako istrazhivanje lako mozhe malo i platiti, pa da izgleda drugachije...

    Ja iskreno jaaaaaaaako sumnjam da je Micro$oft u stanju da napravi bilo kakav dobar software, ne zbog nesposobnosti programera, nego upravo zbog losheg menadzhmenta... Kompletan Window$ kernel i sam sistem, mora da se uradi od nule, jer tje prost copy/paste kod, po kom i dan danas izbacuju nove verzije, samo dovesti do daljeg pada stabilnosti Window$a... Znate li da se u Windows Visti, krije bug koji je otrkiven josh na Windows 95? A kazhu da su Vistu pisali od 0... Dakle, notorna lazh, i kao takva, dovoljno je dase samo zapitate, koliko je josh bugova povucheno, od prethodnih verzija Wintendoa...


    Spajdr pig, spajdr pig, daz vatevr a spajdr pig daz, ken hi sving, from a veb, no hi kent, hiz a pig, lukaaaaaaaout, hiz a spaaaajdr piiiiiig...

  7. #22

    Odgovor: Linux vs Windows

    Da li neko radi u FUJITSU NET COBOL-u for WINDOWS
    Citat eboye kaže: Pogledaj poruku
    Podrzavam i DarkRed-a i Goldie, sve sto su rekli je u potpunosti tacno.

    Ako bi moglo (a valjda i moze) da se generalizuje, izgledalo bi ovako.

    Linux - programeri
    Mac OSX - dizajn, video montaza i ostala multimedia
    Windows - sve ovo, i jos plus sve ostalo

    Licno se bavim svim onim sto MACOS pruza, ali nazalost nemam kesa za isti.

    Probavao sam par ditribucija Linux-a, pa cak i neku nasu verziju (mislim da su Chachani to odradili).

    Mogu reci da sam na prvi pogled bio odusevljen stabilnoscu i brzinom, ali par sekundi posle tog odusevljenja sam zastao i ushao u Blender (zamena za max) i shvatio da nije ni blizu zamene. Gimp - opet isto, ni blizu Photoshopa itd. itd. U sustini za korisnike koji gledaju, filmove, slusaju muziku, net, koriste office pakete i sl. Linux je odlicno resenje (pogotovo sto je besplatno). Ali ako zele da se bave necim vishim, a sto nije Devolopment softvera morace da se suoce sa ogranicenjima.
    Trenutno Adobe radi na tome da omoguci svojim potrosacima da imaju verzije i za linux, kao i autodesk-a i josh nekih. Tako da ce mozda u bliskoj buducnosti ljudi koji se profesionalno bave multimediom moci preci i na Linux.

    Tako da sto se tice Linux-a, mislim da tu postoji veliki potencijal, pogotovo sto "jos uvek" nude svoje operativne sisteme FREE.

  8. #23

    Odgovor: Linux vs Windows

    Sa Win-a na Linux sam prešao pre nekih godinu dana... Iskreno, da me neko sada primora da se vratim na Windozu... verovatno bih bacio računar kroz prozor
    Nemojte me sad shvatiti bukvalno, tipa:"Naloženi Linux-aš, koji samo pljuje po Windowsu"... Koristio sam Win godinama, ali odkako sam čisto znatiželje radi, instalirao Ubuntu (tada je aktivna verzija bila 8.04), jednostavno sam se navukao

    Ne bih se složio sa pojedinim postovima iznad u kojima se naglašava da su pojedini OS-ovi za određene vrste ljudi. Na Linux-u se možete baviti i dizajnom i programiranjem (uostalom, C je nastao pod Unix-om) i mnogo čime još + neuporedivo je interesantniji od Win-a...

    Trenutno koristim BackTrack 3

    Tako da bi moj odgovor na ovu temu glasio: Linux rulez

  9. #24

    Odgovor: Linux vs Windows

    potpuno se slazem ubuntu je zakon zakon

  10. #25

    Odgovor: Linux vs Windows

    Od kako sam se pre tri meseca navukao na Ubuntu, nemam nameru da se vracham na Windows.
    Ovo je osechaj kao da sam se probudio iz ruzhnog sna
    Mashina se bootuje za 17 sec.
    Do sada se ni jednom nije zaglupela iako je maltretiram najstrashnije.
    Virus ne mogu da pazarim sve i da hochu iako ne koristim nikakav antivirus.
    Hard radi brzhe
    Sve radi brzhe
    Sve je dzabe i legalno
    I mogao bih josh satima nabrajati prednosti Ubuntua bez obzira shto me neki zezaju
    i pitaju "kakva ti je to Tulumba?"
    Windows bootujem samo kada radim u 3D maxu ili Photoshopu...za sve ostalo
    Ubuntu je majka i otac.

  11. #26

    Odgovor: Linux vs Windows

    Slazem se, Ubuntu je zakon!!!

  12. #27

    Odgovor: Linux vs Windows

    Obrazlozi...pa da demantujemo

  13. #28

    Odgovor: Linux vs Windows

    Evo ja skidam karmičku koalu (jbt, ko im smišlja imena? ) pa ću vam preneti utiske kao neko ko u životu nije video kako linux izgleda.

    Edit: Instalirao Ubuntu Karmic Koala

    Instalacija je izuzetno brza (~10 minuta) i jako liči na instalaciju Windowsa XP. Boot jeste jako brz, a programi se pokreću jednostavno i brzo. Sav hardver je prepoznao bez problema. Dolazi sa preinstaliranim Firefoxom i Open Office paketom. Pokušao pokrenuti film i .... package missing ovaj, package missing onaj, install ovaj, install onaj i nateram .avi da proradi, .flv nema šanse (verovatno nisam našao pravi codec). Uspelo instaliranjem VLC media plejera.

    Interesantan je, ne bih mogao reći da ga ne bih koristio. Deluje "lagano", kao osiromašena verzija WIndows-a. Verujem da bi, nakon instalacije svih dodatnih džidžabidža radio jednako dobro kao i WIn, s tim što ne znam kakva je podrška što se tiče softwera. Ne mogu da nateram tv kartu da proradi. Drajvera nema pa nema.

    Sve u svemu, interesantan OS. Za nekoga ko se susretao isključivo s Windowsom malo prenaporan, ali nakon par sedmica prilagođavanja verovatno da ne bih primetio razliku, bar ne veliku. Ovaj nedostatak drajvera za tv kartu me definitivno odvraća od daljih pokušaja....

    Windows je Windows.
    Poruku je izmenio Morpheus, 15.03.2010 u 02:55

  14. #29

    Odgovor: Linux vs Windows

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    Obrazlozi...pa da demantujemo
    Windows sam koristio dugi niz godina. Ubuntu sam prvi put probao u verziji 5 cini mi se. Tada je prica bila sasvim drugacija nego danas. Problemi sa drajverima, graficki interfejs na koji nisam mogao da se naviknem, gomila sitnih, a bogami i krupnih gresaka... Jednostavno nisam imao zivaca da se sa tim izborim. Sa druge strane tu je bio Windows koji radi i koji poznajem. Ipak sam nastavio da povremeno isprobavam nove distroe Ubuntu-a ali i dalje nisam bio zadovoljan. Verzije 8.04 i 9.04 nisam ni probao. A kada je izasao 9.10 resio sam da ga opet probam. I bio sam prijatno iznenadjen. To je vrlo brz i stabilan sistem na ciji se graficki interfejs nije tesko navici. U odnosu na Windows mnogo je brzi. Ta komparacija se odnosi i na Win 7 koji sam koristio nekoliko meseci i bio zadovoljan. Znaci prednost je u brzini, ogromnom broju programa za sve namene koje je sada izuzetno lako instalirati, velikom stepenu bezbednosti bez AV programa koji usporavaju sistem, potpunoj kompatibilnosti sa office i drugim fajlovima, stabilnosti, nema problema sa drajverima (bar u mom slucaju). Znaci konforan i brz rad na racunaru u svakom pogledu. Ne igram se na racunaru tako da mi nemogucnost igranja nekih igara nije bio problem. Ukljucim racunar i za 15-ak sekundi sam spreman za rad. E sad, cinjenica je da Ubuntu pa i Linux uopste nije za one kojima treba Autocad. Takodje onima koji rade pripremu za stampu. Gimp je sjajan program gotovo jednak Photoshopu ali ipak nema sve njegove mogucnosti. Za obradu fotografija je odlican i uz malo truda da se na njega naviknes u potpunosti vrsi posao. Za one koji vole efekte tu je Compiz koji je neuporedivo bolji od Aera. Da ne duzim. Ubuntu i ostali Linux distroi nisu za one koji nisu spremni da se malo pomuce i naviknu na nesto novo. Sa druge strane pruzice vam brzinu i siguran rad u svim poslovima koje ste radili na Windowsu. Takva su moja iskustva na Ubuntu 9.10. Mislim da nije dobro biti iskljuciv o ocenama bilo kojeg OS-a. Najbolje je probati i sam odluciti.

  15. #30

    Odgovor: Linux vs Windows

    Citat dozon kaže: Pogledaj poruku
    ...Mislim da nije dobro biti iskljuciv o ocenama bilo kojeg OS-a. Najbolje je probati i sam odluciti.
    Slazem se sa gore navedenim.

    Izmedju ostalog spomenut je i Boot time



    Vreme potrebno za podizanje OS direktno zavisi od broja servisa i start up programa. Postavljanjem servisa u rezim rada na automatic, manual ili disabled prilagodjavamo ga prema sebi i svojim potrebama, time sprecavamo rad nepotrebnih servisa, boot time je kraci i rasterecujemo sistem u daljem radu.

    Ukoliko bi se ukazala potreba za prelazak na neki drugi OS bio bi to Mac ( ovim putem pozdravljam korisnika tog sistema na forumu, prepoznace se ).

    Pored uobicajenih programa i dalje sam na windows-u iz razloga sto su specificni programi prvenstveno radjeni za to okruzenje. Konkretno programi iz familije Adobe ( Illustrator, Photoshop ), Autodesk ( 3ds max design, Auto cad ), the Foudry Nuke etc.

    Love on first click...

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. POMOĆ: Windows Vista / Windows 7
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 20:05
  2. Windows 8
    Autor test korisnik u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.01.2014, 23:01
  3. Windows 7
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 14.10.2011, 12:32
  4. Linux zabranjena rech na Xbox Live
    Autor Galahad u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.09.2007, 23:28
  5. Linux vesti
    Autor goldie u forumu Spomenar
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 17.07.2007, 15:40

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •