Da li biste uzeli kredit?

Prikaz rezultata glasanja: da li bi ste uzeli kredit?

Učesnika ankete do sada
77. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da

    28 36.36%
  • ne

    35 45.45%
  • da, ali nisam u mogućnosti

    8 10.39%
  • još razmišljam o tome

    6 7.79%
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 65
  1. #1

    Da li biste uzeli kredit?

    Kod nas banke niču kao pečurke poslije kiše. Konketno, u malom ravangradu, ja sam samo u centru izbrojala oko desetak. Sve nude kredite, povoljne (mogu da ih razumijem jer im je to posao). No, da li su krediti baš toliko povoljni i da li bi ste uzeli kredit (za stan, za kola, za bijelu tehniku, da otvorite svoju firmu), da li ozbiljno razmišljate o tome, da li ste uopšte u mogućnosti da to uradite?
    nattydread is coming to dinner

  2. #2

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ne, trenutno ne bih uzela kredit, mada vidim da ima vec dosta onih koji su se navukli na takve pozajmice, pa ih uzimaju i kad im treba i kad ne. Znam i ljude koji su uzeli stambeni kredit, kupili stan i sad ga izdaju. Kirija im pokriva troskove mesecne rate za kredit, tako da kredit zapravo i ne osete.

  3. #3

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Potrošački kredit ne bih uzela. Koliko god mogu gledam da ne ulazim u dozovljeni minus jer mi je potpuno jasno da je bankama to najprofitabilniji proizvod.
    Jedino bih uzela stambeni kredit da sam podstanar jer mislim da bez obzira koliko banke "deru" uvek je bolje istu količinu novca davati za otplatu kredita za stan koji će jednog dana biti tvoj nego ga davati stanodavcu da bi živeo u njegovom stanu iz kojeg možeš izleteti svakog časa sa istim prtljagom koji su u stan i uzeo.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  4. #4

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ne daj boze da mi zatreba kredit. Ne daj boze da ikome zatreba. Pogotovo kod ovih nasih bezobrazno nesposobnih i preskupih banaka. Nema nista gore nego kad se uzme kredit a pogotovo dugorocan.

    Grozota grozomorna vam je to.

  5. #5

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Pa istina je da kod nas banke deru sto se tice kamata. Ali ako ne bi uzimali kredite onda nista ne bi kupili. Posto je u nasoj zemlji skoro nemoguce stedeti, a od jedne plate ne moze mnogo sta da se kupi, tako da je jedino resenje kredit. Unapred se zaduzis, odmah imas sta ti je potrebno i onda otpacujes u ratama, sto je duze vreme otplate to je manja rata i tako lakse podnosis odbitak od plate, cesto ljudi kazu da ne osete ratu.
    Problem je kod nas sto ljudi nemaju normalne plate (plate od kojih imas da zivis mesec dana), problem je sto se boje da pozamljuju i boje se da duguju. Ali uvek je bolje dugovati banci nego zivom coveku. A banke su i stvorene da bi ti njima dugovao.

  6. #6

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ja nisam do sad uzimao kredite, niti imam mogucnosti nipotrebe za njima, posto radim honorarno i nemam redovna primanja, uzimanje kredita u tim uslovima bi bilo totalno ne zamislivo.
    Imam srecu sto cesto zaradim dovoljno novca da nesto sto namerim mogu da platim u kešu. Lično nemam nista protiv kredita cak i sa ovakvim kamatama, problem je samo sto neki ljudi nemaju meru pa kredite uzimaju i kad treba i kad ne treba. Pa posle se dodatno zadužuju da ih vrate.
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  7. #7

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Uzela bih, i uzimala sam kredite, jer jedino na taj nacin mogu sebi priustiti neke stvari, iako sam svesna kamata koje banke uzimaju. Kada bismo svi imali primanja dovoljna da pokriju vecinu potreba, krediti bi nam bili potrebni samo za neke jako velike stvari, i tada banke mozda i ne bi zaracunavale tolike kamate. Ali avaj...

  8. #8

    03 Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Ja za sad uzimam kredit bez kamate, od nase drzave, doduse bedan ali bolje i to nego nista! Salim se, to je studentski kredit, sto bas i nije slicno sa bankarskim kreditima i ne vraca se ceo!

    Bankarski jos nisam jer nisam u mogucnosti zbog statusa student, ali moji su do grla u kreditima, tesko se cupaju, tj. dizu nov da bi pokrili stari. Tako da mislim da nisu povoljni ni bezazleni, ali nazalost, jedini nacin da se uzme nesto vece, poput kola, masina ili da se plati skolarina...

    Zakljucak je da cu dobro razmisliti pre nego dignem kredit, preracunati mogucnosti i ostale okolnosti, al' sve to kad budem bila u poziciji da ga dignem!
    "toliko puteva.. koji izabrati, gde poci, koga povesti..???"

  9. #9

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Pa,...koliko god da znam da su kamate visoke i da je to vrzino kolo,uskoro cu morati jer ne postoji drugi nacin da adaptiramo kucu.
    I may not be perfect but I'm always me

  10. #10

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Sve je to ok ali se dobro raspitajte oko kamatnih uslova.

    A ako nekom treba strucna pomoc nek mi se javi na pp. Mogu da posavetujem.
    Inquisitor

  11. #11

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Posavetuj javno, verujem da će to mnogim ljudima pomoći.

    Ako već imaš znanja o ovoj oblasti, samo napred.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  12. #12

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Nek pitaju sta ih interesuje. Tu sam. A na pp sam misliona pitanja o konkretnim bankama. Glupavo mi je da javno opljuvavam neke banke.

    Pogotovo svoju
    Inquisitor

  13. #13

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    Eto narode, ako vas interesuju krediti - obratite se Inkvizitoru. Pa posle kada ne budete imali da vratite kredit, stićiće vas inkvizicija.
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  14. #14

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    I zirante boga mi.
    Inquisitor

  15. #15

    Odgovor: Da li biste uzeli kredit?

    1. Negde na net-u sam pročitao da, za razliku od Nemaca, Srbi plaćaju kredite mnogo savesnije i disciplinovanije. Faktor je bio negde 96 naprema 65 u korist Srbije.

    2. Da li bih ? Nikad više
    Bolje izofren nego sasvim sam.

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li biste se vratili?
    Autor Muckota u forumu Dijaspora
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 25.10.2022, 10:00
  2. Šta biste uradili kada biste bili svedok prevare?
    Autor Lady S u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:31
  3. Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 12.10.2013, 21:48
  4. Kad biste bili...
    Autor Kill Bill u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 2284
    Poslednja poruka: 18.09.2013, 20:37
  5. Kad biste mogli...
    Autor bellissima u forumu Ljubav
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 15.01.2012, 20:02

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •