Lov - da ili ne? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste pristalica lova na zivotinje?

Učesnika ankete do sada
69. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    29 42.03%
  • Ne

    40 57.97%
Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 62
  1. #16

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Nisam lovac ali dajem pozitivan glas lovcima i lovu. Da se odmah razumemo pricam o planskom, organizovanom lovu i o lovcima koji se pridrzavaju lovackog pravilnika i lovacke etike. Ne zaboravite da je pracovek u pocetku ziveo od lova i sakupljanja plodova i da mu ju to ostalo u "krvi" do dana danasnjeg. Dobro organizovano lovacko drustvo redovno prebrojava divljac, tako da u slucaju opadanja neke zivotinjske vrste reaguje na vreme, stopira lov iste i u sto kracem vremenskom roku poveca populaciju kriticne vrse. Pored toga lovci prihranjuju divljac u zimskom periodu kada je hrane jako malo a uslovi za zivot zivotinja jako nepovoljni. Pored dve gore navedene stavke postoji jos mnogo toga sto bih mogao da napisem u korist lovaca , tako da stvarno ne razumem ljude koji su protiv toga. Dali su oni ne obavesteni ili stvarno tako misle!!!?

  2. #17

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Nisam lovac, ali razmišljam da postanem.
    Smatram prihvatljivim lov divljači čije meso se i pojede.
    U slučaju medveda, vuka, lisice, jedino podržavam ako je to preko potrebno (bolest, prekomerna populacija, napad na čoveka).

    Mislim da lov nije ništa nehumaniji od ubijanja životinja u cilju dobijanja njihovog krzna, čak naprotiv...

    /ostali deo teksta o surovoj prirodi čoveka sam obrisao... nije za ovu temu.../
    Poruku je izmenio simke, 28.10.2007 u 16:23 Razlog: Slovna greška ...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Lov - da ili ne?




    Ja nisam za lov, ali moj dug Radovan, ubi lisca!
    In vinas veritas

  4. #19

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Pristalica lova cu da budem onda kada i zecevi, fazani ili srne budu imali puske i mogucnost da ubiju lovca. Sto posto sam siguran da su lovci duboko iskompleksirani ljudi koji svoje frustracije lece tako sto vikendom puste krv nekom neduznom stvorenju. Povraca mi se od tih ljudi. Mozda smo mi pecarosi budale koje ustaju pre izlaska Sunca i prevaljuju kilometre i kilometre puta da bi dosli do zeljene vode, ali uvek imamo mogucnost izbora - da vratimo natrag u vodu ribu koju (eventualno) upecamo.

    Definicija lovaca: naoruzana organizovana grupa ljudi koji preko njiva trazi najblizi put do kafane.

    I nemojte molim vas da se zaglupljujete sa tim pricama o planskom lovu i slicno...to me strasno podseca na ubistvo sa predumisljajem.

    Mrzim lovce.

  5. #20

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Ne volim što pominješ ribolovce u istoj poruci zajedno sa lovcima.

    Razlike su ogromantne, iako moramo priznati da ima dodirnih tačaka na nekim mestima.

    Ribolov je intelektualna delatnost, koju ribolovac uglavnom obavlja samostalno, na osnovu svoga znanja i veštine.

    Da bi se ulovila riba potrebno je posedovati mnoga razna znanja, ovde mislim na prave ribolovce a ne na one koji pokupe neku motku i nataknu glistona na udicu pa drežde uz vodu ceo dan ...

    Pošto je tema o lovu, neću dalje objašnjavati ribolov.

    Zanimljivo mi je da razmišljam šta bi lovac uradio da mu nije kera koji ga odvede do divljači i koji mu tu divljač najpreciznije locira i podigne za odstrel.
    Potom, razmišljam dalje ... dovoljna je jedna kuglica da usmrti fazana ili zeca pa mi nije jasno zašto natrpaju desetine kuglica u onaj jedan debeli metak ... pa zatim puške pumparice i pucanje ko na divljem zapadu.



    Zamislite ribolovca da peca na šurnaest udica, da ima kera koji mu na reci pokaže gde je riba ... ne mora da je najpreciznije locira, dovoljno bi bilo da pogodi zonu gde je uopšte ima.
    Da ne pričamo o tome da ribolovac ulovi ribu za usta pa potom može da je neozleđenu vrati, kao što to često čine pravi ljubitelji voda i ribolova.


    PS.
    Posebno su Fazani strašna bića za koje je potrebno teško naoružanje.
    Smeo bih se kladiti da, pogotovo sada u zimskom periodu, mogu dnevno uloviti nekoliko komada na zrno kukuruza na udici, samo da mi je to cilj ... ne bi mi bili potrebni niti ker niti tandžara za uspeh u lovu, pa oni dođu na pet, šest metara od mene dok sam na vodi ... radoznali su i naivni do besvesti.
    Još kada se zatalambasaju u neku koku, veze nemaju sa mozgom.
    Poruku je izmenio simke, 02.12.2007 u 11:27 Razlog: slovna greška

  6. #21

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Eh, šta sve spada u lov.... široko je to
    Ali jedan detalj mi je privukao pažnju. Lovci navodno balansiraju broj životinja na staništu, što ima smisla. Idu na divlje prasiće, ali hvala bogu, iskusno, u sred zime, kad prase nema gde da pobegne I onda ga rknu sa sačmarom, sa kojom ne možeš ni promašiti.
    Sa jedne stane, lov je potreban, ali bih oplakao svako prase koje bih odstrelio
    Ali ipak lično nemam inspiraciju da idem kroz šumu naoružan do zuba i sejem sačmu na sve što prne ili šušne. Ako si "sportista", što je meni naopako, uzmi lepo luk i strelu, pa na prazan stomak trč' za gickom, da te vidim!

    Menije to isto kao kad bi domaćin, seljak veseljak, zaklao 3 praseta iz sporta i naranio komšiluk.... Sportski ribolovac pusti ribu... iako je maltretira...al' je pusti. A prase je ucmekano i kraj priče
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  7. #22

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Lov narvno da da...Mogao bih pisati do sutra ali nema toliko vremena idem u lov,ceka me grupa istomisljenika.Grupa pravih ljubitelja prirode i zivotinja, duboko u nama je duh predaka.

  8. #23

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Citat pbajandic kaže: Pogledaj poruku
    Lov narvno da da...Mogao bih pisati do sutra ali nema toliko vremena idem u lov,ceka me grupa istomisljenika.Grupa pravih ljubitelja prirode i zivotinja, duboko u nama je duh predaka.
    Dobar pogled
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  9. #24

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Nisam lovac i ne razumem se u lov. Nisam siguran kolika je uloga lovaca u regulisanju broja i kvaliteta divljaci u nekom lovistu. Mislim da je vazna, ali i da je mozda jos vaznije za divljac zagadjenje prirodne sredine i devastacija njenih prirodnih stanista ...

    Nisam bas sto posto nevin u vezi ubijanja zivotinja, jer sam bio par puta u lovu, kao gost. Imam kao odstrel 3 zeca, 5 fazana i 2 divlja patka... Posle prvog odusevljenja kada sam ubijao divljac, vrlo brzo je pocela da me grize savest. Bolje savest no buva, ali ipak nije mi bilo prijatno...

    Inace, grupe lovaca sa kojima sam isao u lov imale su moto: Ubij sve sto mrda, a nije covek. Posle lova, zna se. Klopa i pice. Slog i infarkt. U koncentratu....
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  10. #25

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    uf,bas sam se razocarao...kad sam pogledao ovu temu mislio sam da cu naci komentare svojih istomisljenika(zapravo,ima ih nekoliko),ali jbg. ovde pisu samo protivnici lova i sad bih ja trebao da se ubedjujem s njima ko nije cist u glavi...a ne,ne odoh ja
    VOJVODINA MOJA DOMOVINA

  11. #26

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Ja volim i lov i ribolov a od toga malo više lov.

    Dopada mi se ovaj deo foruma pa sam zato odlučio da ovde postavim prvu poruku.

    Pozdravljam sve lovce i ribolovce koji vode računa o svojoj okolini.

  12. #27

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Da nema lovackih drustava verovatno ne bi postojala ni jedna zivotinja u nasim sumama. Razmislite malo i o tome.

  13. #28

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Citat moonlike kaže: Pogledaj poruku
    Da nema lovackih drustava verovatno ne bi postojala ni jedna zivotinja u nasim sumama. Razmislite malo i o tome.
    Pa kad bi svi ljudi bili tvog razmisljanja, onda bi vjerovatno i bilo tako....
    Ali...
    Ja zivim iznad mesnice, a u lov idem da bi uzivao, a ne da bi se hranio iz sume

  14. #29

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    lovacpd, nismo se razumeli. Lovacko drustvo i sami lovac postoje da bi se izlovljavalo sistematski, i u tome uzivalo. Da institucije lovca nema, doslo bi do nekontrolisanog izlova radi prehranjivanja.
    Nemam nista protiv sportskog lova, ali krivolova...

  15. #30

    Odgovor: Lov - da ili ne?

    Ok!
    Malo sam zabrzao i reagovao ostrije....

Strana 2 od 5 PrvaPrva 1234 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •