Preparirane životinje
Prikaz rezultata 1 do 9 od ukupno 9
  1. #1

    Preparirane životinje

    Možda je ova tema više bila za lov i ribolov, možda za hobi ( ), ali evo ja je postavih ovde.

    Ne znam kakav odnos imate prema preparanim životinjama, ali ja ih, moram priznati, ne volim videti. Ne samo zato što su mi kao maloj svi oni preparirani fazani, sove i šta sve ne, po tuđim stanovima delovali poprilično scary, nego izgleda da uopšte ne razumem zašto to ljudi rade... još manje zašto to drže po kućama. Kad ih god negde vidim, ja se stresem. Pa onda kao tražim razloge... kao, ne smeš da priđeš nosorogu ili vuku i da ga pipneš po glavi, ali ako je napunjen slamom onda možeš... i šta onda??? Ili je umetnost odstreliti fazana tako da ga ne razneseš, pa onda to napuniti, očešljati mu perje kojekakvim alatom, staviti staklo u oči... da bi ga napravio ponovo živim, šta? Čemu? Kakav je to trofej?

    A zašto dođoh na ideju da postavim ovu temu...

    Vratio mi se poglavica sa puta i u lepoj našoj bivšoj, negde kod Zagreba, naiđe na neki restoran i uđe na klopu. Ono što je video, kaže, morao je da fotografiše baš zbog mene.

    Znači nije dovoljno ukrasiti restoran ovom šumskom družinom, pa neka bude i lovački dom čak, a ne restoran, nego im još staviti karte u šape. Igraju tablić zečevi, jazavci i lisice. Medved konobariše. WTF??? Ulaze ljudi, deca, smeju se. A meni ni na fotografiji nije smešno.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Preparirane životinje

    Ne volim preparirane zivotinje....
    to mi je s jedne strane okrutno s druge odvratno...svaki put kad vidim ljude kako se zabavljaju s njima,
    ne znam jel mi gore to sto su te zivotinje ubijene da bi sluzile necijoj zabavi ili to sto se ljudi igraju s necijim lesom...

    Ubica mekog srca.

  3. #3

    Odgovor: Preparirane životinje

    preparirane životinje ne volim. razlog zašto - ne znam da definišem. sjećam se da smo u osnovnoj školi imali preparine životinje, one manje i to smo svi morali gledati i zagledavati, a meni je bilo odvratno. zbog čega, ne znam ni ja sama. ali nešto što mi je još gore, to su one kože od medvjeda i leoparda po dnevnim boravcima (mislim tko voli...)
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: Preparirane životinje

    ne volim preparirane životinje..
    ne volim zatvorene životinje...
    ne volim mučenje životinja....

    neću ni ovu temu da gledam
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  5. #5

    Odgovor: Preparirane životinje

    Ne volim da vidim prepariranu životinju, ima ljudi koji svoje kućne ljubimce npr pse prepariraju, e to kad sam videlaa nisam mogla da verujem.
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  6. #6

    Odgovor: Preparirane životinje

    Ja sam za, ali samo u prirodnjačkim muzejima, ili kako se to već zove. Preparirati životinje kao trofeje iz lova, pa to okačiti ili postaviti deluje jadno. I jedna crtica iz mog detinjstva: zamislite godinu 1965 kada su se televizori brojali na desetice, pa još šumadisko selo zimi. Na putu Kragujevac-Jagodina zaglavi se na jednoj uzbrdici u snegu ogromna kamiončina, koja je bila čudo samo po sebi za to doba zbog veličine. A u kamionu ni manje ni više preparirani ogromni kit na putu za Grčku. Sve okolne škole su se organizovale da dođu da vide to čudo, mi seljačići iz Šumadije videsmo pravog kita za koga smo čuli da postoji iz biologije i iz knjige Mobi Dik, ako se nevaram da je to prvi naslov romana. Posle dvadeset dana ode kamiončina i ljubazni vozači.
    In vinas veritas

  7. #7

    Odgovor: Preparirane životinje

    Vratio sam se iz lova i odneo sve da se prepariraju
    salim se, ja i lov?
    uzas
    I tako u beskrajno!

  8. #8

    Odgovor: Preparirane životinje

    To nevolim to je uzas i nevolim lovce . uzivaju da ubiju pa koji je to hobi

  9. #9

    Odgovor: Preparirane životinje

    Pismo indijanskog poglavice Sijetla americkom predsedniku:

    Vazduh je dragocen crvenom čoveku, jer sve što je živo deli isti dah - životinje, drveće, ljudi. Izgleda da beli čovek ne opaža vazduh koji udiše. Kao čovek koji umire mnogo dana on je otupeo na zagađen i loš miris vazduha. Ali ako vam ustupimo svoju zemlju, morate se setiti da je vazduh za nas drag prijatelj, da vazduh deli svoj duh sa svim životom koji podržava. Vetar koji je našim precima dao prvi udisaj, takođe će prihvatiti i njihov poslednji izdisaj. Vetar će i našoj deci uliti duh života. I ako vam prodamo našu zemlju morate je čuvati kao svetinju, kao mesto na kome će i beli čovek moći udahnuti vetar zaslađen mirisom poljskog cveća. Tako ćemo razmatrati vašu ponudu o kupovini naše zemlje. Ako odlučimo da je prihvatimo, postaviću jedan uslov: beli čovek se prema životinjama ove zemlje mora odnositi kao prema svojoj braći. Ja sam divlji čovek i ne razumem neki drugi način. Video sam hiljade bizona kako trunu po preriji, napušteni od belog čoveka koji ih je ubijao iz voza. Ja sam divlji čovek i ne mogu da razumem kako gvozdeni konj koji dimi može biti vredniji od bizona, koga mi Indijanci ubijamo samo da bi se održali u životu. Šta je čovek bez životinja? Ako sve životinje odu, čovek će umreti od velike usamljenosti duha, jer sve što se događa životinjama ubrzo će se dogoditi i čoveku. Sve stvari su povezane. Sve što pogađa zemlju, pogađa i zemljine sinove.

Slične teme

  1. Životinje od A-Z
    Autor azus u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 360
    Poslednja poruka: 05.11.2019, 18:12
  2. Zašto volite životinje?
    Autor SQUAW u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 31.08.2015, 07:57
  3. Prava za životinje
    Autor Lady S u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:33
  4. Kviz - Volite li životinje?
    Autor silvia u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 29.01.2014, 22:27
  5. Životinje za maženje i životinje za klanje
    Autor Crazy Angel u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 31.10.2007, 21:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •