Da li ste za ulazak Srbije u EU? - Strana 7

Prikaz rezultata glasanja: Da li ste za ulazak Srbije u Evropsku Uniju?

Učesnika ankete do sada
114. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da

    70 61.40%
  • Ne

    24 21.05%
  • Nisam siguran

    18 15.79%
  • Ne znam

    2 1.75%
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 102 od ukupno 102
  1. #91

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Nisam,zashto? Zato shto gubimo nash integritet i postajemo deo velike drzave,nece vishe biti Srbija vec deo Evropska unija.Sve ce se rasprodati i ostace samo beogratski pashaluk vojvodina i tako bicemo iseckani na delove,a ono shto je nashe trajno ce nestasti i integrisati se u Evropski shit

  2. #92

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Nisam iz prostog razloga.Dok mi dospemo do EU,ona će se raspasti i svaka država će ponovo biti na svome ,a i ako uspemo da uđemo ušto sumnjam,bićemo jad i beda i najamna radna snaga .Već sada i jesmo.

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  3. #93

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Nije pitanje da li ćemo ući, već kako ćemo. Usvojivši određene standarde i principe i stvorivši modernu zemlju ili po diktatu i sto puta gorim uslovima. Kako sada stvari stoje, biće ovo drugo. Oduvek smo bili nacija koju treba udariti štapom po glavi da bi uzela šargarepu koja je u međuvremenu istrunula, nema razloga da ne nastavimo tragikomičnu tradiciju.

    Što se tiče gorepomenutih robova... stotine miliona ljudi bezglavo jurišaju u to ropstvo i mi tu ništa ne možemo promeniti, premali smo za tako nešto. Plašim se da je natpis "game over" već istaknut...

    Da li sam za EU? To je odavno prestalo biti važno.
    Da li sam za vrednosti EU? Itekako. U ogromnoj sam manjini.

  4. #94

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Mislim da smo došli do neke tačke posle koje nema nazad.
    Ne mogu da dočekam da udjemo u EU .
    Ne zato što mislim da ćemo se opametiti i okrenuti sebi, već najviše zbog toga što ćemo dobiti jasna pravila igre, pa naši nazovi političari neće imati puno prostora da misle svojom glavom. Opiraće se oni i tražiti foru da zajebu sistem, ne sumnjam, al prostor za manevar se sužava sve više.
    Baš sam bio i veliki protivnik ulaska u NATO, a u poslednje vreme sam iz istog razloga kao i za EU počeo da se kolebam .
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  5. #95

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Prv(enstven)o sam za izlazak Srbije iz 3p.m.

    a onda.. ako to uOpšte uspemo..
    da se malo prisaberemo, da prvo dođemo jedni k'drugima.. i sami k'sebi
    pa mož' da uđemo i u tu EU

    jer.. sve nam je sigurno bolje od 3p.m udružene alijanse T-dićC-vićD-kić.. luzerske

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #96

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Uvek sam bila za napred,za bolje ali kako stvari stoje,a stoje vrlo jadno brez,mleka,sa nagoveštajem da će sledeća godina biti još gora,pa još gora,i ja zaista nevidim šta ćemo mi tamo.Znam isto tako da smo pet decenija u svetu naselili mnoge zemlje,i da se niko nevraća.Koliko tek mladih je sada u toj EU.
    Zar zaista mislite da čemo mi stići tamo,sa ovakvom politikom?Volela bi zarad generacija koje dolazeNešto baš nisam optimista,a navek sam bila.Jedino da se dobro tresnemo po glavi ili da eh sada bi mogla da lajem na zvezde a nešto mi neda.
    Ta tačka do koje smo kao došli i kao nema nam nazad kod nas očas može da se vrne unazad,ništa kod nas nije sigurno,

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  7. #97

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Ja cisto sumnjam da cemo mi uopste uci u EU.I to ne zato sto nismo ispunili ove ili one uslove koji su postavljeni pred nas,vec zato sto EU ima toliko problema da ce se raspasti dok mi stignemo na vrata EU.
    Najveca vlast je vladati sobom.

  8. #98

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Naravno da jesam.
    To je jedini nacin i jedina nada da se ova zemlja uredi i upristoji.
    Koliko - toliko.
    Samo ne verujem da su i oni.
    Ulazak u EU shvataju kao mogucnost da uzimaju nivac iz evropskih fondova
    a da sve ostalo ostane isto.
    Da ih malko prevare.
    Naviklo se na muvanje , muljanje ,odsustvo svake odgovornosti.., korupciju , nepotizam , javasluk ,
    Samo nece da moze tako.
    Pa su i dobili "par dobronamernih kritika" u vezi reforme sudstva , restitucije , decentralizacije.....
    Ustvari , neke preterane zelje i nema jer ulazak u EU podrazumeva neka druga pravila
    igre koja nisu u interesu politicke elite , tajkuna , monopolista..
    A sta tek reci sto cemo izgubiti integritet , suverenitet i identitet.
    I nezavisnost .
    I slobodu.
    To bi bilo strasno.
    Pa zar da budemo kao sve ostale zemlje clanice EU , tako porobljene .
    Da se odreknemo dela svog suvereniteta , integriteta a i identiteta.?
    Svoga dinara.
    Ako su gresku napravili svi , necemo i mi.
    Hej Joe...Supercalifragilisticexpialidocious !

  9. #99

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    jesam..

    i to što pre.


    Kako bi se (između ostalog) što pre ratosiljali lopovskih nameta ovih dRti bradRsa (a i dRtog krkobabića.. od stotinu ljeta)
    ... il' su to ipak AliBaba i (hiljadusto)četrdeset razbojnika...?

    Vest: "Privrednici u Austriji imaju 14 državnih nameta, a privrednici u Srbiji 46. () Sve to zahvaljujući glomaznom državnom aparatu."
    (naši nameti drž.aparatu služe kao dŽeParac, dok im naš budžet služi kao njihov bunar )
    ______________

    pa fakimdogymadR.. ima ih više od kusih pasa
    a nigde šintera

    imam utisak (nedelje) da neko/svako od njih litchno skriva onog detchka.. mladića
    kako bi oNEmogućili taj istorijski ulazak u jurop... za njih izgleda pogubni.
    Znaju oni da "ulazak" ne znači - staviš pasoš u džep, uzmeš kofere i uđeš u nju,
    nego - striktno pridržavanje evropskih standarda...
    Ako i ne bude neke druge koristi od tog ulaska, bar će triPut sKresati taj jbni "aparat" .. gloMazni

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #100

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    aj'da i udjemo
    a koji cemo im
    'vaki
    sa kime
    i cime da udjemo
    pocepanih tureva
    zadriglih politicara
    maximalnotempolarnih deltovaca
    komada jedan
    koji su latentno pazarili vise od pola
    ovo malo jada od teritorije sto je preostalo
    duzni ko Grcka ,tj vise i od nje
    razbucani kreditima
    poplavama
    zemljotrsima
    nadrogirani bensedinima
    alkoholom
    nikotinom
    heroinom
    joj,kad nas priviju na grudi junacke
    i ono malo duse sto nam je ostalo
    nestace
    puf

  11. #101

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    Evo još jednog racionalnog razmišljanja:


    Бити острво унутар ЕУ окружења заправо је најповољнија опција
    Ђорђе Вукадиновић


    У домаћој јавности је створена једна потпуно ненормална ситуација како је малтене једина алтернатива Европској унији смрт, односно да ако нема ЕУ Србија пропада, што је и чињенично бесмислено, а и психолошки штетно јер се на тај начин само подстичу нереална очекивања од Уније, а са друге стране спречава рад на проналажењу алтернатива у случају да се из било ког разлога ЕУ изјалови. То је нарочито погубно ако се има на уму да Србија пре 2020. године нема шансе да уђе у ЕУ.

    Непристојно је уопште расправљати о томе да ли постоји дилема Европа или Косово. Замислите да је неко у Хрватској поставио питање Превлака или ЕУ! Превлака, не 15 одсто територије, него једно парче камења на уласку у Боку Которску! Наравно да нико у тамошњој јавности не би дозволио да се такве ствари доводе у питање, док овде председник некако с муком и са закашњењем проговори да, ако се буде тражило да призна Косово, Србија ће рећи не Европи, и још се онда многи скандализују над том изјавом. Чак иако се узме да ЕУ јесте спољнополитички приоритет, то се не може поредити са нечим што је ствар Устава, државности и државног суверенитета.

    Алтернатива Унији је управо оно чиме нас њени заговорници највише плаше, а то је да будемо острво унутар ЕУ окружења. То је заправо најповољнија опција јер би такав положај Србију учинио привлачнијом за улагање у многим областима. Са једне стране имали бисмо безбедно окружење, а истовремено и поједине административне препреке, глупи закони и бесмислене норме и ограничења који важе у Унији и задиру у суверенитет овде не би били на снази. За Србију је много боља позиција да буде привилеговани партнер ЕУ, него далека и безначајна периферија, што јој следује када постане чланица.

    Друга је ствар то што већ сада зарад чланства у Унији Србија повлачи потезе који би дугорочно могли да је коштају, као што је лоше испреговаран ССП, који би у првој прилици требало ревидирати, мада је то сада компликована ствар. Неки елементи тог споразума би морали да се преиспитају, почев од продаје земљишта странцима, па до неограниченог отварања тржишта за робу из Уније. Уосталом,тржиште јесте оно што ЕУ у суштини овде највише занима. Ако им се препусти тржиште, онда им је дато практично све што им треба, а да заузврат домаћа привреда није добила ништа сем начелне могућности за извоз под равноправним условима у ЕУ, што је празна привилегија од које девастирана српска привреда има мало користи. Није овде реч о заговарању никаквог сукоба са Унијом, већ о чињеници да Србија нема политички нити економски интерес да срља у чланство, тачније да чека пред вратима, при чему јој се непрекидно додају нови и нови услови. Најпре је то био Хаг, сада Косово, сутра можемо да очекујемо да ће то бити РС, Санџак или Војводина. Постављајући чланство као апсолутни приоритет, Србија просто мами и оне много моћније и оне мање моћне чланице 27-орице и њихое функционере да нас условљавају и уцењују, као што се тренутно дешава пре него што смо и кренули тим путем.

    Izvor: NSPM
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  12. #102

    Odgovor: Da li ste za ulazak Srbije u EU?

    moze ulazak, samo dali ce se u tom slucaju najmanje 1/4 stanovnika preseliti u EU , sledeci primer poljaka kojih samo u londonu sada ima bar 1.5-2 miliona . znaci, dali integracija neminovno znaci zakljucavanje vrata, gasenje svetla ko poslednji izadje ili konstruktivnije opcije koje ce nam vise koristiti da izvucemo zemlju iz krize, istovremeno radeci na tome da se sacuva identitet kako bi bar tako odrzali ono sto vredi u napacenoj zemlji i na kraju krajeva u samim nama ?



    ;-)))
    worst day of fishing is better than excellent day at work

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Slične teme

  1. Odgovora: 70
    Poslednja poruka: 12.06.2009, 16:27
  2. Požari širom Srbije
    Autor Lady S u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 30.07.2007, 00:51
  3. Srbija u Partnerstvu za mir i ulazak u NATO
    Autor nattydread u forumu Spomenar
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 11.02.2007, 01:08

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •