Kako napraviti DVD sa sve titlovima?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 17
  1. #1

    Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Dakle, kako napraviti DVD sa titlovima od jednog .avi fajla i naprimer .sub fajla, jel to moguce uopste?

  2. #2

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Citat srdjan_p kaže: Pogledaj poruku
    Dakle, kako napraviti DVD sa titlovima od jednog .avi fajla i naprimer .sub fajla, jel to moguce uopste?
    Pa prilichno komplikovano za dobiti DVD titl iz suba ... Ajde poshalji mi to na mail... Shto se tiche pravljenja samog dvda od divixa dosta lako, dok ne odluchish da stavish i titl na njega...

    Za pravljenje DVDa tebi moze da posluzzi i Nero Vision gde se fajl samo uvlachi i mislim da nije preterano komplikovano klikati na yes- yes i next next dok ne pochne da rekompresuje materijal..

    Za ubacivanje titla vec, ja znam samo metodu koju koristim na poslu ali ona ukljuchuje koriscenje Canopusa i Scenarista za pravljenje DVDa i nekoliko programa za konvertovanje i ubacivanje titla.. Ako bash zzelish mogu ti opshirno opisati proces pravljenja dvd-a hahaha al chisto sumnjam da si to hteo

  3. #3

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Paaaa, nerovision i koristim za te stvari ali mi sad bas treba resenje da ubacim titl jer imam frku sa ovim kucnim dvd plejerom(u pitanju je najnoviji panasonic tako da to valjda nije problem), identicni .sub titlovi a neke cita neke ne, tako da sam resio to da resim nekako...Tako da me to konrektno i zanima, kako da napravim od divx-a i da ubacim prevod, znaci ono koji softver kako itd.
    Znam ja da ti znas, mislim valjda su te naucili tamo nesto u toj firmi...

  4. #4

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Ill tell u one thing pre svega Give up Ali dobro..

    Prvo morash da konvertujesh avi u format koji podrzava dvd .. to je obichno m2v. Za to ti treba praogram kao shto je Canopus.
    Od wavea koji dobijesh iz avia napravish ac3 sa nekim ac3 konverterom .. (bee sweet ili Scenarist Ac3 decoder ili koji god)

    E da bi sub prebacio u DVD treba da reshish sledeci problem. Divx koji imash koristi fajl sub formata koji je u sushtini samo tekstualni fajl. Shto znachi da program chita text i direktno generishe sliku slova koja idu preko filma.
    U dvd-u ne koristish direktno tekstualni fajl, jer se na dvd ubacuju titlovi u obliku bitmapa.. Shto znachi da ti je potrebno da generishesh bitmape uz pomoc programa kao shto je FAB subtitle.. poshto fab ne importuje .sub sam po sebi, morash sub convertovati u neki pogodan format za shta ti mozda mogu pomoci neki softweri koje mi koristimo u firmi ali ih necesh naci na netu jer su internog karaktera i nisu bash user friendly (shto celo ovo moje objashnjenje chini besmislenim hahaha)..

    Eee kad sve to skuvash Onda nabavish scenarist i tek onda ti nishta nece biti jasno )


    Nego za pochetak pogledaj na compu kakva je razlika izmedju tvojih subova koji rade i koji ne rade .. po nekad su pravljeni razlichitim programima koji daju isto tako razlichite rzultate. Moze se desiti na primer da su titlovi pisani ispod vremena ili odvojeni tachka zarezom a ne treba .. itd .. To jest, mozda mozzesh ruchno da naterash sub da proradi

  5. #5

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Za pochetak budi ljubazan pa mi poshalji titl koji radi i koji ne radi .. mozda mogu da ti pomognem..

  6. #6

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Ce da probam to da vidim u cemu je razlika izmedju titlova pa ako ne uspe posaljem ti da pogledas.
    Hvala na odgovoru.
    Pozdrav.

  7. #7

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Mozzda chak moze da se konvertuje u nekom programu kako treba .. Ajde pa poshalji

  8. #8

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    I NAJVAZNIJE : DA LI SE FILM FAJL I SUB FAJL ISTO ZOVU?

    tj da li su imenovani ovako:

    StarTrackNemesis.AVI

    i

    StarTrackNemesis.SUB

    ILI


    StarTrackN.AVI
    STTssomebulshit.SUB



    na primer??

    Ako nisu, prebaci na comp, imenuj identichno i narezi ponovo! Radice

  9. #9

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    za konertovanje titlova u razlicite formate imas mali programcic "subtitle workshop", nije tezak za razumeti, pogotovo ne kad su upitanju samo konverzije. Cak je besplatan
    A za konvertovanje divx-a u DVD mozes izvesti sa bilo kojim konverterom koji podrzava mpeg2, tj neki imaju i da ti naprave i VOB fileove. Mozes koristiti i neki od programa kao sto su Sony Vegas, Adobe Premier ili nesto tako slicno.
    A sto se tice lepljenja titla u kucnoj radinosti, moze da se uradi sa virtualDUBom. Mada je to veoma komplikovan proces. Ali mozes i sa ovim, koji je user friendly, ali se placa XtoDivx Converter

    Pa sa srecom

  10. #10

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Hahah, ja znam shta on sad misli! "kud sam pito?!..a hteo sam samo da odgledam fucken Spaceballs na mom dvd playeru" haha

    Workshop can help ..

    Ali mislim da je problem sa imenovanjem titla, to sam vidjao najchesche kod divx vs player problema

  11. #11

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Zapravo cale mi pravi frku jer hoce da gleda taj StarTrek a co'ek nezna bas nesto engleski a na kompjuteru mu bezveze da gleda kaze mali mu taj monitor...
    ALI...
    Resenje je pronadjeno!!!
    Ovaj mali program zavrsava sav taj posao verovali ili ne!!!
    Allok AVI to DVD converter
    Sad sam probao i za neverovati radi! Napravio DVD sa titlom.
    Evo ako nekog interesuje moze ga skinuti odavde
    http://www.download.com/3001-7970_4-10612203.html

  12. #12

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    moracu da ga predlozim direktoru ..jebesh sva ona chuda

  13. #13

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Hahaha, reci mu odakle ti obavezno!
    Pozdrav!

  14. #14

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Pa sta da vam kazem, nego Google-ujte ljudi

  15. #15

    Odgovor: Kako napraviti DVD sa sve titlovima?

    Toa e najlesno na svet da napravis dvd so titlovi.
    Koristija programata (ConvertXtoDvd 3)na primer imas divx film ili avi kako i da e ,
    go otvaras filmot preku programata i ke vidis ima i subtitli samo desen klik i dodadi subtitil i konvertiraj go filmot od divx vo dvd i ke imas prevod za 30 min.
    No ne sekogas site titlovi gi prima .Ako imas takov problem da ne ti go cita titlot na primer da ti se pojavuvat kocki hiriglifi togas ako imas titlovi od nekoj druk film sto ti go podrzuva titlot ke ja otvoris papkata ke go izbrises celiot tekst od titlot so ti go podrzuva i ke go prekopiras tekstot od drugiot titil sto ne ti go podrzuva i ke go prefrlis vo papkata sto ti e podrzana zasto ne sekoja papka so tekst za titilovi ja podrzuva.kako i da e poveketo papki so titil od internet gi podrzuva no samo ako ne saka da ti go prefrli togas go prefrlas vo od edna vo druga no kako i da e poveketo titlovi ne se vremenski namesteni kako sto treba no kako i da e probaj ja programata i uzivaj jas mesec dena se ucev da napravam divx film so titlovi na dividi i uspeav da go napravam koneco pozdrav......

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako napraviti svoj sajt?
    Autor Painkiller u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 16.01.2016, 15:02
  2. Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 04.02.2015, 18:28
  3. Kako lazu muskarci, a kako zene
    Autor LaraKroft u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 84
    Poslednja poruka: 22.05.2012, 15:35
  4. Kako napraviti kintu?
    Autor Version u forumu Online savetnik
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 03.11.2009, 09:40
  5. Problemi sa titlovima
    Autor Najgora u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 34
    Poslednja poruka: 22.09.2008, 17:58

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •