Tehnoloske spravice na casovima
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Tehnoloske spravice na casovima

    sve vishe i vishe moze da se vidi kako se ucenici na casevima zanimaju drugim zanimacijama, koje nemaju veze sa onim cime bi zapravo trebali da se bave.. igraju igrice, pricaju na mobitel, slusaju mp3 i sve ove nove naprave koje se vec danas koriste.. onda se cudom cude kad im profesor uzme tu napravu.. sta vi mislite, treba li se zabraniti koristenje mobitela i ostalih stvari na casevima?

    meni recimo nije jasno kad na predavanju pocne nekom da zvoni mobitel.. pa zvoni, zvoni i nikad kraja.. pa zar je toliko tesko iskljuciti ga ili staviti ga na vibru.. priznajem, i meni je jednom poceo da zvoni ali to se desilo jednom i sumnjam da ce se ponovi..
    mozemo se samo stavimo u kozu profesora i koliko zvonjava moze da dekoncentrise predavanje..

    sta vi mislite o tome?
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Tehnoloshke spravice na chasevima

    uh ne pricaj mi o tome
    kad krenu da klapucu na laptopchinama... kuckaju poruke... i neznam ni ja sta sve ne, dodje mi da im ja krenem sa oduzimanjem aparature... ne znam kako drugi al' mene jako iritira kad mi neko prekucka cijeli cas tik iza ledja

    sta znam... po meni je sve to odraz kulture... da ne znam koliko me prof smara nikada sebi ne bih dozvolio da slusam muziku na casu ili jos gore telefoniram nekome

    ali postoji jos jedna zanimljiva pojava kod nas na faxu... hrana i pice ... e kad krenu da suskaju kesicama i otvaraju gazirana pica...
    joj iznervirah se
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  3. #3

    13 Odgovor: Tehnoloshke spravice na chasevima

    Kod mene na faxu je slobodna atmosfera na vezbama pa se to i ne oseti(zezancija,prica,hodanje,umetnici od glave do pete )i mada je zabranjeno sviranje mobaca niko se ne buni ako se poneki cuje...Na kraju i ass zvoni ponekada pa su tolerantni...
    Na predavanjima vec je jako nezgodno jer je disciplina ipak na nivou(iako dosta njih spava na istima ),profaci znaju bas da se naljute Mislim to ipak dekoncentrise i studente i profesore a svako moze da se strpi 45 min do pauze A i kako swba rece to je odraz kulture
    Kod nas inace niko ne jede na vezbama ili predavanjima,uvek imamo neku pauzu a kafe se mogu popiti i u hodniku...
    Bas je sve onako opusteno
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Tehnoloshke spravice na chasevima

    - kako napreduje ova tehnologija... a mladež je širokogrudo koristi ( da ne kažem zloupotrebljava )

    - mi kad smo pre 7-8 godina polagali ispite morali smo pisati stare dobre puškice tamo gde se moglo... mobilne spravice su bile tek u povoju a i bile su nedostupne za široke narodne mase...

    E deco, deco...
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #5

    Odgovor: Tehnoloshke spravice na chasevima

    Citat swba kaže: Pogledaj poruku
    kad krenu da klapucu na laptopchinama..
    aj' sto kuckaju predavanja, to mi je jos razumljivo.. ali pred koji dan jedna devojka koja je sedila ispred mene je celi cas od dva sata provela gledajuci haljine na netu
    moomoo meee jooouu

  6. #6

    Odgovor: Tehnoloshke spravice na chasevima

    Eh,sta im je sve dostupno danas,pa i ne umeju da bar cene to sto zive sa stvarima kojih u nase vreme nije bilo vec ih koriste i kad treba i kad ne...Sve bi ja njih preko kolena pa...
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7

    Zabrana koriscenja mobilnog telefona deci ispod 15 godina

    Vlasti južne indijske države Karnataka donele su odluku kojom se
    tamošnjim osnovcima i srednjoškolcima zabranjuje da u školama
    upotrebljavaju mobilne telefone, zbog mogućih štetnih posledica po
    njihovo zdravlje. Osim toga, vlada države Karnataka je odlučila i da
    zabrani prodaju mobilnih telefona deci mlađoj od 15 godina.

    Mediji u Bangaloreu, glavnom gradu države Karnataka, smatraju da odluka
    vlade neće naći na dobar prijem kod učenika i njihovih roditelja.
    Primera radi, u Bangaloreu su uobičajene velike saobraćajne gužve i
    kašnjenja lokalnih autobusa, tako da učenici koriste mobilne telefone za
    razgovore sa roditeljima, koji žele da znaju gde se oni nalaze.

    Interesantno je da Karnataka nije prva indijska država koja je najmlađim
    stanovnicima zabranila upotrebu mobilnih telefona. Sličnu zabranu, samo iz
    drugih razloga donele su i druge indijske države ili lokalne gradske
    vlasti. Zabranu koja je najduže na snazi donele su gradske vlasti indijske
    prestonice Delhi, nakon što je 2005. godine registrovano da među
    učenicima kruži multimedijska poruka (MMS) sa video odlomkom seksualnog
    čina dvoje maloletnika. Zabrana je usledila nakon što je video odlomak
    ponuđen na prodaju na Web lokaciji za Internet aukcije.


    izvor:Mikrovesti


    Da li treba zabranu sprovesti i kod nas?
    Poruku je izmenio goldie, 16.09.2007 u 05:07

  8. #8

    Odgovor: Tehnoloske spravice na casovima

    ... mogu da zamislim haos na današnjim časovima i predavanjima, bruka!!! ... u moje vreme digitron (onaj od pola kila) bio je vrh... i čudo od tehnologije... ...kasnije se pojavio i walkman... takođe od 500 gr... hahaha... i jedva su nas obuzdavali na časovima... ah, da... sećam se i prvih digitalnih ručnih satova... pište i cvrkuću... kakva FORA!!!
    ======================
    plava, nena, neizbena...

  9. #9

    Odgovor: Tehnoloske spravice na casovima

    domachi zadaci bi trebalo da se donose uredno odshtampani na a4 formatu. u prvom razredu uvesti predmet - brzo kucanje s upotrebom svih deset prstiju. za one umetnichki nastrojene semestar u okviru nastave likovnog - kaligrafija.

    engleski jezik da se uchi od pete godine.

    a na zadatu temu u okviru predmeta research da se radi uz pomoc interneta.

    ...zashto decu uciti zzivotu u kamenom dobu kad ih treba pripremiti za zzivot u okruzzenju koje ih ochekuje kad odrastu.
    & underpaid......

  10. #10

    Odgovor: Tehnoloske spravice na casovima

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    domachi zadaci bi trebalo da se donose uredno odshtampani na a4 formatu. u prvom razredu uvesti predmet - brzo kucanje s upotrebom svih deset prstiju. za one umetnichki nastrojene semestar u okviru nastave likovnog - kaligrafija.

    engleski jezik da se uchi od pete godine.

    a na zadatu temu u okviru predmeta research da se radi uz pomoc interneta.

    ...zashto decu uciti zzivotu u kamenom dobu kad ih treba pripremiti za zzivot u okruzzenju koje ih ochekuje kad odrastu.
    Gledam svoju sestricinu i cudim se.
    Sve to sto si navela (osim brzog kucanja pomocu 10 prstiju i krasnopisa) se i radi po osnovnim skolama. I to u nizim razredima. Svaka cast za klince!

  11. #11

    Odgovor: Tehnoloske spravice na casovima

    Ja sam primetila da se klinci u poslednje vreme najviše na časovima zanimaju fb-om na svojim mobilnim telefonima Aj da to rade za vreme odmora nego se uživo javljaju sa pojedinih časova kako bi napisali u svom statusu gde se trenutno nalaze,šta je profesor odvalio i sl. A nije mi jasno ni kako ti isti predavači u školama ne skontaju da oni na času ne prate nastavu već se igraju sa svojim telefonima?
    I may not be perfect but I'm always me

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •