Da li se suprotnosti zaista privlače? - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 103 od ukupno 103
  1. #91

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    U prvom trenutku to je super, međutim kada je u pitanju zajednički život i te kako je bitno da ljudi imaju sličnosti da se ne bi zbog svojih različitosti poubijali
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  2. #92

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    U prvom trenutku to je super, međutim kada je u pitanju zajednički život i te kako je bitno da ljudi imaju sličnosti da se ne bi zbog svojih različitosti poubijali
    Ovo je tacno.U pocetku sve je super,jedna strana je nasla u drugoj nesto sto je kao nadopunjava.I kao suprotnosti se privlace.
    Lepo u startu,interesantno,nesto novo,ali na duze staze nastaje spor,da ne kazem sukob,i osecaj da jedno drugo ne shvataju.Ako partneri osim suprotnosti nemaju i nesto zajednicko,onda je jako tesko naci resenje.Mislim i da je ovakav odnos,slicno-razlicito,jedan od presudnih faktora u vezi
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  3. #93

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Citat Shapat kaže: Pogledaj poruku
    U pocetku sve je super
    Ma uvek je u početku sve super.Sve je divno i bajno i to gledanje kroz ružičaste naočare i strast koju osećate i tako to...
    Ma i priče su zanimljive u početku i problemi,pa čak i to što te ne dopunjuje a što je ipak različito.Recimo posesivnost.
    A kad taj neki ludi period prodje, suprotnosti počinju da udaraju jedna u drugu i to prvo posredno ,izokola a onda sve jače i jače dok ne postanu to direktni udarci.
    Pošto ja ne trpim više nikakve udarce trudim se da izbegavam suprotnosti,ma koliko mi bile primamljive i neodoljive.
    O da! Čuda su moguća,ako dovoljno jako veruješ u njih

  4. #94

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    U pocetku, dok si jos zacopan u nekog i ne vidis dalje od nosa, sve te naizgled sitne suprotnosti se odbacuju kao nebitne. I to traje sve dok se veza ne prebaci na neki visi nivo, kad se s nekim planiraju stvari ozbiljnije od drzanja za rucice i izlazaka u grad.
    Onda dolazi do toga da od nekog zahtevas da promeni svoju sustinu, sto je nemoguce. Pa onda pokusavas da se ne obazires na to sto ti smeta i tesis sebe da, boze moj, niko nije savrsen. A onda dodje do toga da ti ponovo nesto smeta. Pa ti dodje iz dupeta u glavu da ce to stalno da ti smeta. Kod mene taj put od dupeta do glave traje bas dugo. I onda negde shvatis da od toga nema nista i... PAF. Kraj.
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #95

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    nema leba u takvim vezama.....
    mozda ne moramo da slusamo istovetnu muziku i da gledamo iste filmove,ali neka uverenja moraju da nam budu ista ili slicna
    sve ono sto nije bitno u prvim nedeljama neobuzdanog seksa,flerta ,femkanja ,kasnije postane vrlo,vrlo bitno
    razlike urusavaju sliku o partneru,cine ga manje vrednim za nas,tope postovanje koje smo imali....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #96

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    nema leba u takvim vezama.....
    Ovo je tako simpatično?

    U slučaju muzike i filmova, ukoliko su im ukusi različiti, morali bi da imaju svako svoj muzički i TV uređaj što bi značilo i svako svoju sobu ako imaju mogućnosti. A ako nemaju, makar da je kuhinja veća pa neko (uglavnom on) na kanabe.

    Mislim da se u početku, kada je ljubav najintenzivnija, ništa ne primećuje. Sve je divno kao što pesnik peva "Bez ljubavi te gledati, kakva li bi bila?" Tek kasnije shvatiš da si totalno promašilla temu, život, njega/nju. Gorčine nema samo u hamoničnim vezama bez obzira na ukuse, nešto slično poljskom buketu, sve se izmešalo i postalo iznenađujuće lepo. Svemu tome doprinosi beskrajno međusobno razumevanje.

  7. #97

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Totalne suprotnosti nemaju nikakvu šansu. Kako poštovati nekog ko ima drugačiji sitem vrednosti kada bi se sebi gadili da smo takvi? Najdublji jaz je razlika u iskonskim etičkim postavkama.
    Nasuprot tome neka veza među različitima je moguća u smislu da težimo nečemu što sami nismo. Neko je "prskalica", voleo bi to da malo ublaži pa je logično da mu imponuje neko ko ume biti "ladovina".
    Najčešće je ceo problem u nama samima. Ukoliko sve ono što jesmo proglasimo "svetim", bilo kakvo odstupanje kod drugog dočekujemo "na nož". Ukoliko pak smo svesni da bi neke stvari mogle biti bolje kada bi bili malo drugačiji, naginjaćemo osobama koje imaju to čemu težimo.
    Moje viđenje svega je najsličnije drvetu:
    - koren mora biti sličan (osnovna etička načela),
    - stablo je naš zajednički put (kombinacija naših sličnosti i razlika)
    - lišće su naša pluća (naše razlike, simetrične, koje fotosintezom hrane koren i stablu daju dug život).
    Cela "umetnost" je u tome da jasno sagledamo dve stvari:
    - da li je nečija suština slična našoj (bez toga je nemoguć duži opstanak),
    - da li su naše različitosti kompatibilne (tj. da li možemo da živimo sa njima a da nam ne smetaju).
    Poruku je izmenio Scar Rebel, 27.03.2013 u 15:01

  8. #98

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Da, privlace se apsolutno. E koliko zaista mogu opstati to je vec drugacije pitanje. M i ja smo zajedno skoro 10 godina. Apsolutno smo razliciti. Poenta u trajanju jeste sto pravljenjem kompromisa i tolerancijom, (bez toga inace nikakog odnosa i nema, pa sve i da su ljudi najslicniji na svetu) dolazite do toga da ljudi nisu isto razliciti na pocetku i posle mnogo vremena provedenog zajedno. Mnogo puta sam cula recenicu Pa oni prosto lice. Da, upravo to se i desava. Razlike prestanu da budu toliko razlicite.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  9. #99

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    ne verujem
    uvek mora da postoji neki makar skriveni zajednicki imenitelj
    ne mogu da volim i postujem nekog ko sa mnom ne deli politicka,verska uverenja,ko ima suprotna vrednosna merila sto se tice braka ,porodice i vaspitanja deca
    ne mogu da budem sa nekim ko je mnogo nizeg socijalnog statusa od mene
    ne znam bi li se prilagodila nekom ko je mnogo viseg statusa od mene
    dakle,moj odgovor je JOK

    a da,on moze da jede paradajz ko jabuku ,ne smeta mi
    ali ako mljacka ugasio je


    ako je on radikal,o kom kompromisu mi mozemo da pricamo? radikal je citav opis jednog mentaliteta koji prezirem
    ako je on verski fanatik ,gde da nadjem kompromis? da se pravim luda i aminujem a ovamo da se gadim iza ledja?
    ako on dete vaspitava batinom a ja milovanjem,gde je tu dobar brak?


    kompromis moze da bude da svako ima svoju zubnu pastu ako mene izludjuje sto je stiska sa sredine.....
    Ploviti se mora i bez broda ..

  10. #100

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Ma nešto mi to ne ide..Suprotnosti,mda on je muško ja nisam, može i on crn ja plava...Al ako nema hemije, one lepote u vazduhu, a to mi može pružiti samo slična duše, ona koja me dopunjuje (nikako suprotna)..Ili to tako vidim...

  11. #101

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Ekstremne suprotnosti ne.Retko sam to sretala.Ali,hemija se rodi dok ne poznajemo nekoga,otkud znamo koje su to suprotnosti?Pa svi smo razliciti.Uzaludno je i traziti nekog preslikanog'ja ',a i sta s takvom osobom.Smorila bih se totalno.U sustini dovoljno je da neke stavove,nacin razmisljanja delimo,sve ostalo je tolerancija.

  12. #102

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Kada partnera potpuno upoznas, postaje neinteresantan, dosadan. Nema vise izazova. To je kraj...
    Elem suprostnost uvek greje neki konflikt. Suprotnosti mogu biti interesantni na neko vreme, to je to vreme upoznavanja. No, posle postaje tesko.

    Nekima zivot pruzi sansu da upoznaju svoje drugo ja, srodnu dusu. Ona je prava i ona je potpuno JA. Ona koja se poynaje od pocetka. Ona koju smo uvek i poznavali. Koja je zivela u nasim glavama svih ovih godina. Kod nje, potpuno poznavanje ne smeta, to je odnos neke druge dimenzije. Sa njom se krece u dalja osvajanja zivota, neprestalna istrazivanja i pribavljanja novih radosti.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  13. #103

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    To da se suprotnosti privlače jedno je od opštih mesta, bez nekog posebnog pokrića.
    Vrag će znati zašto se, kako i kada dve osobe privlače...

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Slične teme

  1. Da li vas privlače žene koje piju?
    Autor PropelerZviz u forumu Muška kafana
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.01.2016, 23:27
  2. Koji se znaci privlače
    Autor irnik u forumu Astrologija
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 02.09.2015, 14:05
  3. Suprotnosti
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:02
  4. Kakve muškarce privlačite?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:52
  5. Šta zaista vidimo
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.04.2006, 13:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •