Da li se suprotnosti zaista privlače?
Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 103
  1. #1

    Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Šta vi mislite, da li se suprotnosti zaista privlače ili je to prazna priča. Koliko je ljudima potrebno sličnosti, a koliko različitosti, da bi mogli da funkcionišu dobro?

    Iskreno, ja nisam pristalica te teze da se suprotnosti privlače, jer je meni nekako uvek više odgovaralo da imam pored sebe osobu koja je što sličnija meni. Ista interesovanja, način života, shvatanje problema... sve je to ono što pomaže u jednoj vezi... Zašto se onda kaže da se suprotnosti privlače?

  2. #2

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Ne slazem se sa tim da se suprotnosti privlace.

    To su izmislili ljudi koji su nezadovoljni sobom i vide u drugim ljudima sve bolje nego sto su oni sami. Pa se vade sa recima suprotnosti se privlace.

    Meni odgovara da mi je momak sliacan meni (ili ja njemu). Jedino se ovde radi o tome da ne treba dvoje da budu potpuno isti jer je najbolje da se medjusobno dopunjuju i da saniraju mane jedno drugom.

    Znaci 80% slicni a 20% razliciti je naj kombinacija.

  3. #3

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Suprotnosti se privlače kada si mladji. Što si stariji, tražiš sebi srodniju dušu.

  4. #4

    12 Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Citat LadyS kaže:
    Šta vi mislite, da li se suprotnosti zaista privlače
    Naravno da se privlače. Eto, na primer, muško i žensko . Uz izuzetke...

  5. #5

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Citat Juice kaže:
    Suprotnosti se privlače kada si mladji. Što si stariji, tražiš sebi srodniju dušu.
    Potpuno se slažem sa tobom!
    Kad smo bili mlađi valjda nismo toliko razmišljali o tome, ali sad sa godinama stvarno pridajem važnost tome!

  6. #6

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Da se privlace to je tacno, ali ne opstaju. Pa, naravno da za nesto dugovecnije trazis sebi slicnog. Ok, desavalo se meni da me privuce osoba totalno drugacijeg stava, misljenja, navika etc. Ali, ipak budem prisebna ( makako izgledao ) i oduprem se izazovu.
    "Bupu pi du pu !"

  7. #7

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Definitivno nikad u zivotu nisam imala partnera potpuno razlicitog od mene,tacnije,to nisu bile duge veze
    Ono sto mene privlaci jeste osoba sa slicnim zivotnim ciljevima,interesovanjima,smislom za humor,nekim stilom zivota, informisanoscu,ambicijom..volim da imam sta da pricam s njim,da se smejemo istom stvarima,da ne moram da mu objasnjavam ko je Kventin Tarantino (da,da ima i tak'ih ) i sl.Banalizujem,ali zaista volim pored sebe osobu sa kojom se necu do besvesti raspravljati oko nekih razlicitih stavova-koliko god to dosadno i bezveze zvucalo,vise volim da u vezi budem sa osobom sa kojom se manje vise slazem u principima,misljenjima i percepcijama.

    Suprotnosti ne vidim kako bi se privukle a da to izadje na dobro.Kad tad dodje do pucanja usled trenja

  8. #8

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    privlace + i - ne moze plus i plus

  9. #9

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Sve to jako zavisi...
    od nas samih i perioda života u kome se nalazimo,
    trenutnog stanja našeg duha,
    vremena i mesta na kome se nalazimo...
    Te se tako može vrlo lako dogoditi da nas u osobi suprotnog pola privuče upravo ono što nama nedostaje...
    upravo ono što bismo voleli da imamo a nemamo...

    Mišljenja sam da to nije trajno...
    Smatram da dvoje u vezi mogu da opstanu samo ukoliko imaju iste ili najmanje slične
    poglede na smisao i kvalitet života, obaveza i odgovornosti,
    slične poglede na davanje i uzimanje,
    na ljubav i sex,
    vaspitanje dece, građenje kuće i porodice...

    Tek tada život u dvoje dobija smisao...
    Ne kada se nalazimo na različitim polovima,
    pa pokušavamo da balansiramo ka sredini...nema toga...
    Sredinu možemo naći samo u tački preseka naših sklonosti, mišljenja, interesovanja...
    a za to je neophodno da smo ipak negde slični...
    a opet različiti dovoljno da nas tama onog drugog ne povuče,
    da imamo snage da upalimo svetlo na kraju tunela,
    da imamo snage da prizemljimo drago biće u trenu suludog leta...
    i isto to sa druge strane...
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  10. #10

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    ja sam zivac a on je ladovina(savrsen spoj)

  11. #11

    11 Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    mislim da to zavisi od toga koliko u stvari ima tih suprotnosti i kako se one manifestuju. mislim da je bitnije da ljudi imaju neka zajednicka inetersovanja, o cemu bi mogli pricati, diskutovati, provoditi vrijeme zajedno. a ako je razlika u karakternim osobinama, mozda je to cak i pozeljno u razumnim granicama, kao sto rece dama iznad mene (zivac i ladovina - u ovom slucaju netko spusta loptu, sto je npr. slucaj i kod mene). sama cinjenica sto smo stariji, da trazimo osobu koja bi nam bila slicnija - mislim da bi se tu skoro svi mogli sloziti.
    nattydread is coming to dinner

  12. #12

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    Pa naravno.Ja i moj decko smo skoro kao nebo i zemlja,ali ipak nam ide super.

  13. #13

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    U suštini, da, suprotnosti se privlače. I Tvoja druga polovina bi trebalo biti sve ono što ti nisi, jer to je upravo ono sto je i čini drugom polovinom...
    Remember my name, You'll be screaming it later!

  14. #14

    Odgovor: Da li se suprotnosti zaista privlače?

    U suštini, da, privlače se. Doduše, ukoliko se te suprotnosti ne uklapaju (treba uklopiti taj pazl karaktera u dovoljno lepu sliku), nema šanse za uspeh.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  15. #15

    Da li se suprotnosti zaista privlače?

    jednim delom da.... ali treba te razlike uociti i tolerisati , a ne iskakati iz sina.. kao ja.. .upravo godine i iskustvo mogu da pomognu da se te razlike prevazidju.. a sto mi se najvise dopada, te razlike cine da u vezi nikada nije dopsadno.. jer dragom uvek padne napamet nesto sto meni ne bi nikad...pa je sve mnogo zabavnije
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

Strana 1 od 7 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Da li vas privlače žene koje piju?
    Autor PropelerZviz u forumu Muška kafana
    Odgovora: 116
    Poslednja poruka: 20.01.2016, 23:27
  2. Koji se znaci privlače
    Autor irnik u forumu Astrologija
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 02.09.2015, 14:05
  3. Suprotnosti
    Autor Goga u forumu Igre bez granica
    Odgovora: 132
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:02
  4. Kakve muškarce privlačite?
    Autor Aiko u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 99
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 22:52
  5. Šta zaista vidimo
    Autor HLEBmaster u forumu Nauka i tehnologija
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.04.2006, 13:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •