Šta je vaš stimulans?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 84

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Šta je vaš stimulans?

    Sta vam je stimulans, tacnije sta mislite da bi vam bio stimulans za bolji rad, posle cega bi se osecali zadovoljnijim i zbog cega bi radili? Da li je to novac, veci godisnji odmor, unapredjenje ...

    Meni licno na prvom mestu je novac, a kao drugo, mislim da bi to bilo da radim nesto sto sam oduvek zeleo (i naravno da se dobro plati)

  2. #2

    Odgovor: stimulans

    Pa novac jer njime mogu ostvariti svoje zelje (putovanja,knjige i tako to )
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: stimulans

    - pre, dok sam bio mlađi složio bi se sa vama da je SAMO novac onaj najbolji stimulans...

    Međutim kako vreme prolazi (kako bivam stariji ( i pametniji he he)), bliži sam mišljenju da je bitno uskladiti količinu novca (plata), zatim mogućnost profesionalnog napredovanja-učenja, pa radno okruženje i naravno RADNO VREME!!!

    Već se dešava da imamo radno vreme od 09-17h (ja donedavno od 08-17, pa i duže...) a plate sa kojima se teško izdržava a nedaj bože nešto i ostane kamoli uštedi. Evropsko radno vreme a balkanske plate.

    A da nije neko mislio na neku drugu vrstu stimulansa...?
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  4. #4

    Odgovor: stimulans

    Ima jedna dobra signatura, ne znam di sam vido..... u prevodu...
    Od kad je izmisljen novac, ne znam zasto ljudi pitaju kako da mi se zahvale...
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  5. #5

    Odgovor: stimulans

    -"Para vrti gde burgija, gde burgija, gde burgija
    para struze gde turpija, gde turpija neecee
    novvcanicee"

  6. #6

    Odgovor: stimulans

    samo ono što 15 legne na tekući račun..

    ja ne radim za slavu i titule (mada ni to ne izostaje )

    već za konto u banci!
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  7. #7

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Meni je najbolji stimulans pozitivno radno okruženje. Znači - da imam koleginice sa kojima ću podeliti posao, ali i kaficu, razgovarati...

  8. #8

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Samo da pogledam moje curice,mogu da radim bilo sta za bilo koje pare...
    No me toques

  9. #9

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Dve stvari .....

    na prvom mestu je novac , svi radimo zbog njega , a na drugom su uslovi na radnom mestu .....
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  10. #10

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Dve stvari .....

    na prvom mestu je novac , svi radimo zbog njega , a na drugom su uslovi na radnom mestu .....
    Bas tako
    Žena nije stvar od celika, ona je cvet. Ona ne traži suvoparnu stvarnost, ona želi vedrinu ljubaznih reci. Bolje je svakog dana reci nešto milo, nego surovom ozbiljnošcu raditi za nju celog veka.

  11. #11

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Najveci stimulans je definitivno lova
    ...................

  12. #12

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Radim posao koji volim i to mi je veoma bitno. Najveći stimulans da u poslu dajem maksimum od sebe je sama činjenica da tako dajem i maksimum sebi u smislu sticanja znanja i veština i prosto punjenje svog CV-a čime sebi neku buduću egzistenciju činim sigurnijom. To je stimulans koji prosto samo i isključivo zavisi od mene.
    Ono što mi može doneti zadovoljstvo je i da se osećam vrednom za sistem u kom radim. Odnosno, da me okruženje prosto smatra saradnikom kojeg vredi imati i zadržati, a ne šljakerom.
    Novac je bitan, svakako, ali presudan mi može biti do onog nivoa koji je neophodan za elementarnu egzistenciju. Sve preko tog iznosa nikako mi ne može biti presudan. Jer često veća plata sa sobom nosi duže radno vreme, manje slobodnog vremena, poteškoće u dobijanju godišnjeg odmora,... A u takvoj situaciji se ne može reći da je plata obezbeđuje ostvarenje nekih drugih želja jer prosto vam daju platu ali oduzmu vreme za ostvarivanje tih želja. Tako da kada je novac u pitanju, tu bih ga pre stavila u odnos sa dužinom i intenzitetom radnog vremena, okruženjem, kulturom organizacije, mogućnostima za učenje..... i tek onda tako posmatrano govorila o stimulansu u vidu novca.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    kad mi dobro ide... ili kad sam u blizini nekog kome dobro ide... npr. kad odem na neki dobar koncert onda imam volju da vise radim i ja...
    Carpe diem

  14. #14

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    ovih dana samo plave okice mog asistenta..

    ...ok...i 15-i u mesecu
    "Frankly my dear, I don't give a damn!"

  15. #15

    Odgovor: Šta je vaš stimulans?

    Stimulans je kad tvoj rad je vrednovan i ti daje povisicu za zavrsenu rad i imaces zelju sve bolje i bolje da radis.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •