State of VOJVODINA ? - Strana 2

Prikaz rezultata glasanja: Da li bi Vojvodini bilo bolje da je nezavisna drzava?

Učesnika ankete do sada
464. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • Da, svakako

    191 41.16%
  • Eventualno, uz posledice

    21 4.53%
  • Nisam siguran/na

    37 7.97%
  • Ne, nikako

    215 46.34%
Strana 2 od 87 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 1300
  1. #16

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Mozda se i desi ...... ali to ce morati da bude jako harizmaticna licnost .
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  2. #17

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    nadam se da cemo uskoro da dobijemo pravog presednika

  3. #18

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    A sta fali ovom, sem sto nije Vojvodjan?

  4. #19

    04 State of VOJVODINA ?

    Posto smo svi svedoci i zrtve ovog centralizma i visedecenijskog otimanja
    Vojvodjanskog privrednog(a i ostalog) bogatstva,interesuje me vase misljenje
    da li bi Vojvodini stvarno bilo bolje kao nezavisnoj drzavi i kakve bi to posledice nosilo za sobom?
    Poruku je izmenio Riquelme, 06.12.2006 u 19:30

  5. #20

    Odgovor: Virtualna state of VOJVODINA

    Zar danas kada se tezi ojacavanju i prosirenju Evropske Zajednice i kada se pokusava cela evropa povezati i ujediniti na pricipima EU ,omoguciti slobodan protok ljudi i robe bez viza i ostalih prepreka mi uopste treba da pricamo o nekoj nezavisnosti Vojvodine i o jos jednom cepanju na Balkanu.
    Zar su tako davno zarasle one rane od cepanja i raspada Jugoslavije da su vec zaboravljene.
    Treba li se ponovo razjedinjavati ,stvarati tenzije,cepati familije,svadjati prijatelje,komsije,da bi se posle nekih 10 godina opametili pa onda iz pocetka pokusavali da svi ponovo budemo zajedno u okviru neke vece zajednice koju cemo zvati EU ili nekako slicno.

    Tacno je da je prethodnih godina ( tacnije jos od jogurt revolucije ) centralizovana vlast iz Beograda crpela resurse Vojvodine ,a vracala joj na kasikicu ,ali Vojvodina protiv toga treba da se izbori u okviru Srbije i da vrati svoj status kakav je bio ranije politickom borbom.

    Ne ne treba nam nezavisna Vojvodina .

    Treba nam razvijenija i naprednija Vojvodina nego sto je sada , zajedno sa Srbijom u velikoj porodici koju zovemo Evropska Unija.
    Possibility of dream come true makes life worth living.....

  6. #21

    Odgovor: Virtualna state of VOJVODINA

    Citat Bishop kaže: Pogledaj poruku
    Treba li se ponovo razjedinjavati ,stvarati tenzije,cepati familije,svadjati prijatelje,komsije,da bi se posle nekih 10 godina opametili pa onda iz pocetka pokusavali da svi ponovo budemo zajedno u okviru neke vece zajednice koju cemo zvati EU ili nekako slicno.

    Nikad mi neće biti jasno zašto uvek ima onih koji idu upravo suprotnim pravcem od onog kojim ostali kroče. Svi pričaju o ujedinjavanju, a kod nas se još uvek vode priče o razjedinjavanju.
    Ne, nije reč o nezavisnosti već o ravnopravnosti. Ravnopravnosti nas iz Vojvodine sa onima iz Srbije, ali i sa onima iz republika bivše SFRJ, sa onima iz zemalja članica EU. A tu ravnopravnost nećemo ostvariti novim cepanjem, već samo napretkom, samo neodustajanjem od zacrtanog pravca cele Evrope. I možemo sada da pričamo o pravdi i nepravdi, analiziramo svako za-i-protiv globalizma, ali moramo imati na umu da svidelo se nama ili ne kuda svet ide, i mi moramo sa njim zarad dobrobiti nas samih i nekih novih pokolenja.
    Ne, ne nezavisna Vojvodina, već Vojvodina kao autonomni (u punom smislu reči autonomni) deo Srbije, kao deo Balkana, kao deo Evrope, kao deo sveta.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #22

    Odgovor: Virtualna state of VOJVODINA

    - Drago mi je što vidim da ste pametno rezonovali.

    Do marta ove godine sam u više navrata bio predsednik Mesnog Odbora, član gradskog odbora, član izbornog štaba zadužen za tehnička pitanja (prikupljanje potpisa, akcije na terenu, tribine, obuka kontrolora, praćenje izborne noći... bla bla bla...) najjače autonomaške stranke (zna se koja je neću ni ime da joj pomenem!) pa smatram da mogu da nešto kažem na ovu temu.

    Slažem se u većini stvari što je Bishop rekao pa neću da ponavljam...

    Vojvodina sa 2.2 miliona stanovnika i po teritoriji je slična Sloveniji, s tom razlikom što je NJIHOVA privreda ODUVEK bila zaokružena celina i u SFRJ i sad u EU.

    Tehničko-tehnološka opremljenost naše privrede je 2-3 generacije iza njihove, velike multikompanije bi jako lako ugušile i ovo malo privrede što radi, jer smo suviše mali i nerazvijeni da se odupremo.

    Neću da govorim da bi veoma lako uspeli da zavade nacije u Vojvodini (ima ih 26), jer ponavljam, a ovo sam na ovom forumu već negde rekao, NEMA BRATSKIH, PRIJATELJSKIH, SAVEZNIČKIH, NEPRIJATELJSKIH ZEMALJA, cilj je JEDAN: tržište i profit, a NOVAC nikada nije imao niti će imati NACIJU nego samo INTERES da se što pre UVEĆA.

    REZIME: Vojvodina Republika NIKAKO, a pokrajina sa najširom autonomijom UVEK. (Bavarska ima viši stepen autonomije od Vojvodine a nije država i šta im fali?)
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  8. #23

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Naravno da treba da bude država. Sa republikama Bačka, Banat i Srem i pokrajinama Južna Bačka, Severna Bačka, Južni Banat, Srednji Banat, Severni Banat, Svinjarski Srem i Vinarski Srem. Onda nakon izvesnog vremena da te tri republike postanu nezavisne države sa republikama koje su prethodno bile pokrajine. Nakon toga da se još više razbijemo i možda ću konačno živeti u državi Liman. Ovo me podseća na Top Listu Nadrealistu. Možda i osmi sprat bude država.

    A sad ozbiljno - kad god se pomene ovakva tema, ja se samo iznerviram. Kakvo cepanje, kakvi bakrači. Svet se ujedinjuje, a mi moramo uvek da budemo kontra. Evo gledam ovih dana, Australija i Novi Zeland se ujedinjuju. Kakvi čobani. E mi ćemo baš kontra, pa neka crknu od muke. Mi smo najpametniji.

    Činjenica je da je Vojvodina najrazvijenija regija u Srbiji i da zaslužuje veću autonomiju od ove sadašnje, kako bi mogla da upravlja svojim bogatsvom i da pored toga što razvija Srbiju, da može da razvija i sebe. Jer kravu kada muzeš, a ne hraniš, krava crkne ili pobegne od gazde. Da ne bi bilo ovo drugo (možda neki drugi gazda bude gori od prvog), moramo se izboriti za ono što nam sleduje u okviru sadašnjih granica, mirnim i demokratskim putem, a ne puškama. Nismo mi šiptari. Dosta je ratovanja i mržnje. Mi bar znamo šta je tolerancija (manje-više).

    REZIME: Vojvodina Republika NIKAKO, a pokrajina sa najširom autonomijom UVEK. (Bavarska ima viši stepen autonomije od Vojvodine a nije država i šta im fali?)


    Treba nam razvijenija i naprednija Vojvodina nego sto je sada , zajedno sa Srbijom u velikoj porodici koju zovemo Evropska Unija.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #24

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Problem Vojvodine ne rešava kroz pitanje državnosti, već samo kroz povećavanje autonomnosti i vraćanje onih nadležnosti kojih je imala pre Ustava Srbije iz 1990. godine. Celu Srbiju treba decentralizovati, a Vojvodina je tu u prednosti zbog svog istorijskog, ekonomskog (poljoprivrednog), kulturnog nasleđa. Najveći problem je taj što kod nas ne postoji više tzv. srednja klasa, tek se polako oživlljava. Kada se formira srednja klasa pitanje drzavnosti i ko zna čega još biće bespredmetno. To pitanje je raspravljano početkom XIX veka. Treba težiti ka Evropi kao jedinstvenom području, a ne stvarati neke feude, gde će se lokalni gospodari iživljavati.
    Vojvodina sa najvišim stepenom autonomije u sastavu SRBIJE, koja će biti u Evropi u ekonomskom smislu a ne samo u geografskom- po meni jedino smisleno rešenje.

  10. #25

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    -Moze ko Bavarska !

    -EU je jako lepo uredila pitanje pokrajina i regija, a Vojvodina, nam, se lepo uklapa u takvoj situaciji. Zadovoljan sam kako se stvari razvijaju po tom pitanju !
    "Jat' tu neb' nista diiroo"

  11. #26

    Odgovor: State of VOJVODINA ?

    Drago mi je sto ovako razmisljate,ni ja nisam neki separatista(kako verovatno mislite),nego me zanima sta ljudi misle o ovoj temi.
    Sto se tice Bavarske,tu se otvara novo pitanje: Treba li neki Vojvodjanin da dobije neko znacajno mesto u vladi (npr. premijer) kako bi mogao da izvrsi politicki pritisak kako bi Vojvodina stvarno postala regija poput Bavarske?

  12. #27

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Mojne tako, pa imali smo i mi Mađara.

    Михаљ "Ako se ja kao Mađar ne bojim Srbije, zašto bi se Srbije bojali Srbi" Кертес

    Da smo ga samo malo podržali, gde bi mu bio kraj.
    Bolje izofren nego sasvim sam.

  13. #28

    Odgovor: Virtualna state of VOJVODINA

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    REZIME: ... (Bavarska ima viši stepen autonomije od Vojvodine a nije država i šta im fali?)
    Zanimljiv mi taj rezime o Bavarskoj.

    Kako ono postade Freistaat Bayern druga po redu ekonomske razvijenosti u Nemačkoj ? Ah, da - tako što je crpela novce iz "Bundesfinanzausgleich"-a, dugo godina (kažu li vam pojmovi "samodoprinos" kao i "pasivni krajevi" šta ?).

    A kako ono beše priča o Vojvodini ?
    Bolje izofren nego sasvim sam.

  14. #29

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Ne dok sam ja ziva,verovatno...
    I may not be perfect but I'm always me

  15. #30

    Odgovor: Kada ce Predsednik Srbije biti Vojvodjan?

    Kao sto je crnac u Americi,kao sto je Jevrej u Nemackoj,nebelac u Vatikanu...
    Ma sta vam je ljudi?Pogresna regija je u pitanju.Samo jos malo,samo jos malo...Nema potrebe da on bude predsednik Srbije,kad mu spremamo jos lepse namestenje...VOJVODINA!!!!Ta i kere ima da pijedu vina i jededu gomboce!!!!!
    Nije kriv onaj sto dobije-kriv je onaj koji deli!!!

Strana 2 od 87 PrvaPrva 12341252 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Vojvodina za sećanja
    Autor nenad.bds u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 12.08.2018, 10:18
  2. Slikovita Vojvodina
    Autor izabelitta u forumu Vojvođanski bircuz
    Odgovora: 80
    Poslednja poruka: 09.09.2015, 09:51
  3. Vojvodina republika?
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 04.03.2014, 12:06
  4. Arapska Vojvodina
    Autor Premix u forumu Politika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 30.01.2013, 20:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •