Rešavanje sopstvenog problema
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 26
  1. #1

    Rešavanje sopstvenog problema

    U svakodnevnom zivotu ima problema, i oni su neminovno i deo naseg. Slusamo tudje probleme, ali ih ne resavamo, pricamo o svojim problemima, ali da li ih resavamo. Mnogi od nas kazu - ne mogu da resim svoj problem!
    Mislim da svaki problem ima i svoje resenje, samo treba naci adekvatno. A ako resimo problem, shvaticemo da ustvari to i nije bio neki poseban problem, samo smo ga mi uvelicali.
    Kako se susrecete sa svojim problemima???
    Jos postojim i jos me ima!

  2. #2

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    Hmm. Pa recimo da stvari sa kojima se suochim obichno i reshim ili ih bar postavim tako da ne predstavljaju problem. Pravi problemi su oni koje mozda izbegavam ili odugovlachim da reshim, oni koje ostavljam sami da se reshe...

    Problem trazi uochavnje i realno sagledavanje, definisanje nasheg stava i najboljeg i zzeljenog reshenja, realne mogucnosti da se ono ostvari, zatim stavljanje na stranu svega sho nije neophodno i shto smeta ostvarenju cilja. Ponekad je dovoljna odsechnost i odluchnost da se stvari raschiste chak i ako ispadne po nekad da je idealno reshenje problema neshto shto ni u snu ne pretpostavljamo da bi moglo biti..

    Ali pre svega problem trazi uochavanje.

    Ne mozete, recimo, ostaviti cigare dok ne shvatite da to jeste problem i da zelite da ga reshite...

  3. #3

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    ja se trudim da svoje probleme riješavam sama. nemam običaj da nad njima lamentiram, jadam se i kukam, nego o njima pričam možda sa pretjeranom dozom humora, tako da se ni ne stiče dojam da su mi to problemi. e sad, oni koje me dobro poznaju, lako me pročitaju, pa skontaju o čemu se radi. jednom prilikom mi je the best frendica rekla da mi jedino u takvim slučajevima treba klještima čupati riječi iz mene. e tad i meni bude lakše, kad me samo netko sasluša, pa se onda dalje bakćem sama. nekad bude uspješno, a nekad ne (neuspješno bude tada kad naravno ni ne skontam da imam problem).
    nattydread is coming to dinner

  4. #4

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    Prvi korak je da postanemo svesni problema.

    Posle dugo pokusaja uspona, neuspeha i stagnacija, ljudski mozak sam nalazi resenje. Posto tako funkcionise
    Da bi do resenja dosli, ne smemo se obeshrabriti ovim tokom resavanja. Pomoc je upravo ono sto cesto moze ubrzati proces. Pogotovo zatrazena od pravih ljudi na pravi nacin.
    Pozitivna vizuelizacija resenja je veoma bitna i ona polako dolazi u glavu. Zato je bitno sto vise misliti i delovati, pa makar imali utisak da idemo u nazad.

    Licni problem je naizgled neresiv i najveci jer je nad nasom glavom i neda nam da gledamo nigde drugde. Njegova velicina je subjektivna i obavijena predrasudama.

    Ako bismo postavili problem koji nam izgleda neresiv i pretezak, mogli bi smo mu se pribliziti iskljucivo krecuci se u njegovom pravcu tj. suocavanjem.

    Licni problemi se prevazilaze iskljucivo resavanjem od strane "nas" koji smo u problemu. Pomoc je samo podstreh i vodilja, ali nema magicne recenice koja resava problem.

    Ako ovo ne upali, ozderete se dobro, pa sutra ispocetka
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  5. #5

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    U principu nisam neko ko ljude oko sebe smara svojim problemima, a još manje neko ko od drugih traži gotova rešenja (ili bar ja mislim da nisam).
    Potpuno se slažem da problema prvo treba postati svestan. Nakon toga najčešće imam duge, iscrpne, iskrene, kritične i samokritične razgovore sama sa sobom u cilju pronalaženja pravog puta za rešavanje.Kada vidim pravac kojim treba da krenem u rešavanje tog problema ja ka njemu hrabro idem. Tokom rešavanja problema obradiću se (operativno) drugima koji mi u tome mogu pomoći, ili pak nekim svojim bliskim ljudima čisto da iz sebe izbacim nagomilano, uglavnom izbacujući bes ili pak stvarajući pravu, veselu atmosferu koja će mi dati dodatne energije da se nadalje hvatam u koštac sa problemom.
    Ali...
    Ovo činim kada se suočavam sa problemom koji se da raciom razložiti i gde emocije nemaju moć da bitno utiču na problem, tok rešavanja problema ili samo rešenje. Dakle, tu sam odlučna, relativno brza i uglavnom efikasna.
    Kod onih emotivnih problema sam kukavica nad kukavicama. Najpre sam noj koji zabija nos u pesak i ne želi da uvidi problem. Vremenom nagomilano nezadovoljstvo me natera da pogledam istini u oči i kažem: to i to je problem. I onda pokušavam da primenim gore napisano, ali ma šta racio naložio, emocije su te koje mi ne daju mira, ne daju da krenem napred, ili kad krenem nateraju da se vratim nazad ili pak da zađem u mnogobrojne lavirintove. I onda kako takve probleme rešavam? Ne znam, vremenom se reše. Sigurno ih ne rešavaju drugi, tu sam jako škrta u traženju pomoći sa strane. Verovatno ih rešavam sama, u vremenu, pomalo stihijom, pomalo jačanjem racia nad emocijama, a nekad jednostavno emocije preovladaju, pa problem pređe u neku drugu dimenziju i prestane biti problem.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  6. #6

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    Kada imam problem volim da popricam sa meni bliskim osobama kojima verujem i cije misljenje uvazavam. Pomaze mi to da se oslobodim napetosti, kao i da imam osecaj sigurnosti, znam da uvek imam nekog pored sebe i da nisam sama. Odluku na kraju uvek donesem sama.

    Imala sam period od neka dva meseca kada su me mucile neke misli, neke stvari koje su zapravo bile samo u mojoj glavi, nisu bile realne. U takvim situacijama smatram da se treba obratiti psihologu za pomoc, razgovor sa strucnim licem moze mnogo da pomogne
    Evo, promenila sam potpis

  7. #7

    Odgovor: resavanje sopstvenog problema!~

    Sagledam situaciju sa svih strana, izvagam prednosti i mane, razmislim o mogutjim resenjima, vidim kojim resursima raspolazem, pa se lepo bacim na rad.....
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Prvo analiziram trenutnu situaciju...
    Zatim trazim uzroke problema...
    A onda resenje pri cemu razmisljem o posledicama odredjenih postupaka koje nameravam da preduzmem i na kraju se odlucim za najmanje bolno resenje...
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  9. #9

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Ne bezim od problema, jer se pobeci ne moze. Pokusavam da ga resim na shto bezbolniji nacin za sve, ali nekad jednostavno morash neshto da izgubish da bi dobio ono shto ti treba. Ne opterecujem nikog sa mojim problemima, oni su moji i ne dam ih nikom ako nekom 'fali problema nek' nadje sebi, ja moje nedam
    Kad pijem ne preterivam, nit volem nit preferiram... Al mi se desi...
    Svega se tako nakupi... Pa tamburama mangupi, prepreče put...

  10. #10

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Pa sad zavisi kakvi su problemi,ja normalno danima razmisljam kako da ih resim,jeste svaki problem ima svoje resenje problem je u tome da se nadje odgovarajuce resenje,nije uvek lako da se pronadje
    No me toques

  11. #11

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Ha,tudje ,cini mi se,mogla bih da resim za 5 minuta a kad je rec o mojim problemima treba mi 100 godina da pronadjem pravo resenje.Jednostavno ne volim da gresim i budem povredjena.
    I may not be perfect but I'm always me

  12. #12

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Do pre nekoliko godina, kad god bi se pojavio neki problem, ja sam od njega bezala.
    Okretala glavu, zmurila... kao da ce problem nestati sam od sebe i kad otvorim oci sve ce biti ok. Ali nije.
    Shvatila sam da se sa problemima moram suocavati ma kako teski i neresivi u tom momentu izgledali.
    Medjutim, nastupio je period kada sam mislila da ja sve mogu sama i da mi ne treba nicija pomoc. Opet greska. Zadrzavala sam u sebi sve ono sto me je mucilo,
    a to mi je samo narusilo zdravlje.
    Sada mnogo vise razgovaram. Prihvatam pomoc u resavanju problema.
    I mnogo je lakse.
    Sve je mnogo lakse kad imam nekog s kim mogu da podelim kako srecu, tako i ono sto me tisti i muci.

  13. #13

    13 Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    ...Kao prvo kada mi se nesto ne dopada ili iskrsne onako kao grom iz vedra neba onda se zapitam da li je to uopste moj problem? Mogu li ja uticati na to? Ako nemogu onda je jednako dobro da to i zaboravima ali ako mogu onda je to moj problem.
    U najkracem roku analiziram stvari jer ne podnosim los osecaj ono nelagodnost u stomaku, razmisljanje, nespavanje nema toga prema tome pitanje sta mogu uraditi kao i direktno preduzimanje mera za resavanje problema. Nekada se dogodi da prenocim s problemom ali samo jednu noc ne vise na neki cudan nacin resavam najvecom brzinom da se nekada i sama zapitam kako sam to uspela. ...
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  14. #14

    Odgovor: Resavanje sopstvenog problema

    Ranije sam resavala svoje probleme ili na brzinu sadaiodmah ili sam jednostavno bezala od njih ......
    Hvala onom gore porasla sam....

    Sada analiziram, posmatram, razmisljam....
    i natanane resavam problem
    trudim se da ga resim da to bude dobro za sve, ako ne ide tako onda gledam da bude reseno u moju korist.... ....
    ....mada ponekada proradi moj ludi temperament i onda bude ....sta cu niko nije savrsen....
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  15. #15

    Odgovor: Rešavanje sopstvenog problema

    Ne analiziram. Izgorim. Poludim. Obnevidim. I tako obnevidela udarim u svaki zid, pa i ako mi je ispred nosa.
    E. Kad zaboli, kad se izduvam i istrošim svu tu negativnu energiju koja se uvek mota u blizini problema - dam sebi tajm out.
    Dopustim si da zaboravim, da se opustim, okrenem lice ka nečemu drugom i da budem srećna.
    Izadjem napolje. Vodim ljubav. Smejem se. Baš me briga!!

    I iz tog "baš me briga" stava obično dodju neke genijalne ideje i genijalna rešenja.
    _________Una16

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Cenzura Vojvodjanskih problema u beogradskim medijima
    Autor vojvodina2 u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 17.06.2012, 21:37
  2. Rešavanje konflikata
    Autor Mish u forumu Psihologija
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 18.03.2009, 11:53
  3. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.12.2006, 18:47
  4. Obeležavanje 1. maja
    Autor Juice u forumu Spomenar
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 12.07.2006, 19:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •