Moji hardverski problemi
Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 76
  1. #1

    Moji hardverski problemi

    Prvo da kažem da ZNAM da se neke stvari dešavaju samo meni i nikom drugom, kao i da retko nađem neko logično objašnjenje za iste, al' nekako se utešim kad se neko nađe da objasni ili kad se nekom dešava isto

    Da ne objašnjavam mnogo, daklem:

    Monitor

    Nedavno se na onoj plastici koja uokviruje ekran pojavila mala pukotina. Prvo sam mislila da mi se zalepila neka dlaka, a onda sam bolje pogledala i imala šta da vidim Nije mi pao monitor, niti ga je iko polomio, niti je išta palo na njega, pukotina se pojavila sama od sebe. Onako, kao kad zid pukne. Sada je postala duplo duža nego što je bila. 'se desilo to nekom bre? I zašto? Da li ima veze to što ga nikad ne gasim na dugme, ili to što često gori i po tri dana? I mislim, smeši li mi se neka eksplozija? Da mi se ne prepolovi ovo čudo u toku kucanja samo jedan dan?

    Rezač

    Da li je moguće da moj rezač neće da reže diskove u boji? Nema šanse nijedan da narežem, ali one koji su u boji sa donje strane ifjunouvotajmin. One klasične verbatim nareže bez problema.

    Preskočiću ovaj put usb probleme, ne mogu sad da kucam, jer sam ih već kucala na nekoj drugoj temi, ali nastaviće se...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Monitor

    Nedavno se na onoj plastici koja uokviruje ekran pojavila mala pukotina. Prvo sam mislila da mi se zalepila neka dlaka, a onda sam bolje pogledala i imala šta da vidim Nije mi pao monitor, niti ga je iko polomio, niti je išta palo na njega, pukotina se pojavila sama od sebe. Onako, kao kad zid pukne. Sada je postala duplo duža nego što je bila. 'se desilo to nekom bre? I zašto? Da li ima veze to što ga nikad ne gasim na dugme, ili to što često gori i po tri dana? I mislim, smeši li mi se neka eksplozija? Da mi se ne prepolovi ovo čudo u toku kucanja samo jedan dan?
    Daklem , pucanje plastike same od sebe na tvom monitoru je samo pokazatelj kvaliteta materijala kojim je monitor spravljen. Tako da tu nema leka.

    Citat SQUAW kaže:
    Rezač

    Da li je moguće da moj rezač neće da reže diskove u boji? Nema šanse nijedan da narežem, ali one koji su u boji sa donje strane ifjunouvotajmin. One klasične verbatim nareže bez problema.
    A sta podrazumevas u boji? Jesu tebi ljubacasti i zeleni ispod ne u boji, a neki drugi su ti u boji ili sta? Ajde objasni sta su to tebi boje ispod?

  3. #3

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Pucanje plastike na monitoru može biti izazvanom i temperaturom svakako kažeš da ga ne gasiš po tri dana, možda zračenjem.

    A rezač, pa zavisi od kvaliteta diskova, jer kad spomeneš diskove u boji meni dmah padaju na pamet oni verbatim u boji, čisto njesra, dok neki drugi mogu biti extra, tako da ti to zavisi isključivo od vrste diskova a ne od boje ili proizvođača. A ti ako ne znaš koji su dobri pogledaj koji su skupi
    Pita se gde sam bio tako dugo odsutan, reći ću ti, bio sam u ve-ce-u

  4. #4

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Pod diskovima u boji sam nisam mislila na one diskove kojima je lice (ona gornja strana gde piše Verbatim npr) u boji, nego na one diskove kojima je i naličje (ona donja strana) u boji (crno, narandžasto, ljubičasto)... znam ja da su oni manje kvalitetni, da ne kažem krš, ali kupila sam ih par puta jer su mi bili interesantni, simpatični, šta znam... I kupila sam više puta od različitih proizvođača (mislila sam da je do toga, Smartbuy, Xwave...) ali rezač jednostavno poludi i ne može da dovrši disk. I svaki put tako. Sad ja kontam da ih verovatno ne bi pravili da ih je nemoguće narezati, pa zato pitam da li je moguće da neki rezači neće da režu baš sve.

    A slatki su, onako kad su šareni

    Da li mogu da furam ovaj monitor sa ovom pukotinom ili treba da kupujem novi?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Pa monitor mozz da furash dok se pukotina ne proshiri na ekran


    A shto se tiche svih vrsta potroshnih dzidzabidza ukljuchujuci tu i diskove i misheve i tastature - nikad shareno i nabudzeno!

  6. #6

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pod diskovima u boji sam nisam mislila na one diskove kojima je lice (ona gornja strana gde piše Verbatim npr) u boji, nego na one diskove kojima je i naličje (ona donja strana) u boji (crno, narandžasto, ljubičasto)...
    Ej Dži, a te koje hoće da reže, koji su oni boje? Mis'im, ako su crna, narandžasta i ljubičasta boje, zanima me šta nisu boje! Jao umreću od smeha.

    Inaće, od pre pola godine, kupujem isključivo crne diskove, bilo koja marka da je u pitanju. Do sada sam isprobao SmartBuy i XWAVE i mogu reći da su bruka dobri!

    Citat Zlata kaže:
    Tako da tu nema leka.
    Ima! Kupi novi monitor!
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  7. #7

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Ej Dži, a te koje hoće da reže, koji su oni boje?
    Pa, srebrne glupi zecu

    SmartBuy i XWAVE i mogu reći da su bruka dobri!
    Pa o njima i pričam, neće
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  8. #8

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Plastika puca od toplote, starosti ili hemijskih uticaja (nagriza)... izaberi.

    A za diskove u boji , znam za one kao ploca od gore ili filmska traka, al' odozdo... A i vi zene ste pravi potrosaci. Samo da je lepo, a zasta je nema veze Mozda treba CDrom u istoj boji Hocu da kazem da:

    Jedino sto postoji u boji, su diskovi na koje novi tipovi uredjaja za rezanje mogu da ispisu "nesto". Naziv sliku ili sta vec, a upisuje se laserom u "premaz" ili "boju" (traje dugo). Pa bude u toj boji. A tu onda treba podesiti nesto. Nikada to radio nisam, ali mi je pomenuo cova koji drzi radnju za racunare. Ako saznam javicu.
    Mozda bas zato ne idu u tvoj rezac, koji nema tu opciju.
    Poruku je izmenio PropelerZviz, 01.12.2006 u 00:28
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  9. #9

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Pa, srebrne glupi zecu


    E jebem te u oči.

    E pa ondak kupi i novi rezač.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  10. #10

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Da, DVDRW LightScribe
    pocnes sa :
    http://www.fujifilm.com/products/sto...abelflash.html


    a dalje surfujes sama
    "Ovo mesto nikada neće doneti ikome sreću.
    Ali ako padne u pogrene ruke..."

  11. #11

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Veliko ti hvala dečače Popaju, ali ja kad posetim sajtove sa ovakvom tematikom nekako mi se čini kao da se sa engleskim nikad susrela nisam o'ma mi dođe muka. I ništa ne razumem. Am I stupid or am I stupid? A i nemam DVD rezač
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  12. #12

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    pri kojoj brzini rezesh diskove?
    smanji na 16x ili manje, pa probaj ...

  13. #13

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    Pa meni se to samo namesti, ta brzina. I obično bude ona koja piše na disku Ili 52x ili 48x... i ja to ništa ne diram i ne pomeram nego ostavim tako Sve sam one diskove u boji koji su mi ostali prazni dala 'Lebu, jer nisam znala šta ćem sa njima, pa sad ne mogu da probam. Ali ću da kupim jedan, pa ću da javim šta je bilo
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  14. #14

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    U, breee... aj' ga malo rokni na manju brzinu, mozda ce pomogne Mis'im, jes' da je 'vako brze, al' kad smanjis brzinu, onda je kvalitetnije
    Gather ye rosebuds while ye may...

  15. #15

    Odgovor: Moji hardverski problemi

    hajde i ja da izložim jedan misteriozan problem. dakle, novi DVD rezač je kupljen - pioneer dvd-rw dvr 111d - nekom pametnijem će ova informacija koristiti više nego meni, sve funkcioniše apsolutno normalno(rezanje, čitanje itd) onda se ja sjetim da imam jedan neiskorišteni prazan disk od 800 MB i da bi na njega mogla da narežem film od 750 MB. i sve u redu, narežem ja film (najsporija moguća brzina, jer ne volim da mi propada raritetna filmska kolekcija), međutim kad je trebalo da pustim film, filma nema, tj. disk mi čita kao da je prazan. ja sam nemoćna, a ako netko ima neku pametnu, bila bih mu zahvalna.
    nattydread is coming to dinner

Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 07.10.2017, 06:52
  2. Sta ako: Roditelji moji, ja sam gay!
    Autor vladapera u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:18
  3. Svi moji avatari
    Autor jovuk u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 19:08
  4. Moji ulovi
    Autor Zlatni mis u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 19.05.2012, 16:01
  5. Dragi moji - kukajte!
    Autor makilli u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 24.03.2009, 10:23

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •