Vaše omiljeno drvo? - Strana 7
Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567
Prikaz rezultata 91 do 98 od ukupno 98
  1. #91

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    Volim magnoliju i brezu.

    Mognoliju, zbog njene neobicnosti da procveta na golim granama...bez i jednog lista.


  2. #92

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    I ako je postavljač mislio na vrste, nekako ovu temu ličnije shvatam. Jer drveće ima tu magiju da uzima lik, da komunicira sa nama.


    Imali smo jedan bagreN ispridkuce.. E taj je komunicirao sa mnom svaki put kad me chale posalje po prut posle neke moje zabrljancije. Nije on, realno, bivao stvarno koriscen ali sam cin mog odlaska po motku sa sve ocenasem na usnama.. "necu nikad vise majke mi a i casna pijonirska, Boze pomagaj, jos samo sad"

    Najvise volim lipu.
    Nijedni se pako rabani i dolce gabane ne mogu usporediti sa dejstvom mirisa lipe u predvecerja pa jos orosena sitnom kisom.. u lipnju, razume se.
    Bilo ih je dosta u ulici u kojoj sam odrastala, a nadje se po koja i ovde gde sam sad.
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  3. #93

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    Sve mi se čini da izbor omiljenog drveta ima veze sa onima uz koje smo odrasli i koji su, hteli mi to ili ne, postali deo nas, utapajući senke svojih krošnja u naša bića u vreme kad je tako nešto bilo lako, kad su nam srca bila otvorena za sve boje, kad smo bili deca (ux, al' je teška ova filozofiJa )...

    ...elem, uz hrast bih dodao jasen.

    Ima tu dole ispod moje kuće, u dolinici kroz koju protiče potok, jedno parče zemlje, livade sa visokim jasenjem...tu je nekad bila stara koliba, na brdu stari vinograd, tu su leti živeli moji dedovi, čuvajući stoku...ja i danas čvrsto verujem da se motaju po krošnjama jasenova, i u leto, tražim ih pogledom...

    ...još ništa.

  4. #94

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    pre tridesetak godina u jednoj akciji u gradu koja se zvala ozelenimo nas grad
    organizovao sam sadjenje breza u dve ulice gde sam stanovao,i sad kad prodjem tim ulicama veoma sam ponosan na svaku od njih
    pre dve godine kad sam kupio kucu u basti sam zatekao orah cija krosnja zahvata moje i oba komsijska placa,nesto prelepo

  5. #95

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    medju omiljenima je i Acer Palmatum Atropurpureum...pocinje vec da menja boju lisca

  6. #96

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    Najbolje volim bor. Crni bor koji raste sam, kao nekakv pustinjak, i specifičan je zato što poprima potpuno drugačiji oblik od onoga što raste u šumi, izgleda kao ogromno bonsai drvo.
    Voli i trešnju, eto sad je osobito volim kada je sazrela i kada mogu da je obrstim k'o koza trnov dŽbun.
    Volim i šljivu, od nje se izuzetna rakija može ispeći.
    U stvari voli cveće i drveće
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  7. #97

    Odgovor: Vaše omiljeno drvo?

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Najbolje volim bor. Crni bor koji raste sam, kao nekakv pustinjak, i specifičan je zato što poprima potpuno drugačiji oblik od onoga što raste u šumi, izgleda kao ogromno bonsai drvo.
    :
    jedan takav raste blizu moje kuce...bas takav,....crn,kao ogromno bonsai drvo....i ja ga volim..
    Ploviti se mora i bez broda ..

  8. #98

Strana 7 od 7 PrvaPrva ... 567

Slične teme

  1. Koje vam je omiljeno pice?
    Autor silvia u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 112
    Poslednja poruka: 24.09.2017, 18:21
  2. Omiljeno mesto za sex
    Autor Najgora u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 11.06.2011, 23:59
  3. Omiljeno prevozno sredstvo?
    Autor SQUAW u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 25.02.2011, 13:28
  4. Omiljeno jelo
    Autor Kunic u forumu Kulinarstvo i ishrana
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 18.08.2009, 22:26
  5. Čovek - drvo
    Autor SQUAW u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.09.2008, 22:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •