Bodybuilding i Fitness
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 19
  1. #1

    Bodybuilding i Fitness

    Ajde jedna tema u vezi oblikovanja tela, davanja saveta u vezi istih.. kada trenirati,koliko trenirati..koje vrste treninga postoje.... i takoooo

    Da li biste voleli da izgledate ovako ?

    ili je i ovo sasvim dovoljno?

    sta mislite o koriscenju steroida????

    trenirate li????

    izvolite
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  2. #2

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    hm..niko ne trenira

    "Snažno i lepo oblikovano telo je oduvek predstavljalo personifikaciju muške lepote, simbolizirajući nepobedivosti, dostojanstvo i hrabrost. Skulpture antičkih bogova sa velikim i lepo oblikovanim mišićima formirale su kult snažnog, herkulovskog muškog tela. Težnja za savršenstvom, fizičkim i duhovnim, nije nikada bila strana čoveku. Zato je želja da se naliči Bogu, bar fizički biti "lep kao Bog", stara koliko i ljudska spoznaja o lepoti tela.

    Koreni lepog i harmoničnog razvijenog muškog tela dosežu u daleka vremena, kada još nije postojala pisana reč, preko pronađenih arheoloških nalaza i crteža po pećinama. Bodybuilding u smislu koji ima danas nastao je sa EUGENOM SANDOWOM (1867 - 1925). On je razradio za ono vreme progresivan sistem fizičkog vežbanja u kojem je sem razvoja snage vidno mesto zauzimalo i oblikovanje tela, pa su ga njegovi savremenici zvali "najjači čovek sveta". Vremenom je izgradio svoje telo impozantnih proporcija i snage. Njegove proporcije tela su dugo smatrane uzorom atletske gimnastike."
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  3. #3

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    hm..niko ne trenira
    nema se vremena ... znam da je izgovor ravan 0 ali za sad se time vodim... pre sam isao ponekad u teretanu, 1-2 puta nedjeljno, cisto da se bude u kondiciji i da se topi visak cega bilo

    cem da krenem uskoro... casna pionirska
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  4. #4

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    hm..niko ne trenira
    Trenira se, trenira Doduse, nekad se malo i zabusava, nekad se zaista nema vremena, ali se gleda da se odrzi bar kakav-takav kontinuitet.

    Cekam da se predjemo u novu teretanu Bice veca i opremljenija i... na kraju krajeva, novi ambijent Samim tim sto ce biti veca, bice i manje guzve... guzva u teretani me iritira i sve sto u tom trenutku zelim je da ofrlje odradim trening i zbrisem Ono sto svakako uvek prija posle je onaj prijatan umor i obamrlost, nesposobnost da se dalje nerviras oko bilo cega jer... jednostavno, nemas snage
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #5

    Bodybuilding i Fitness

    za one koji nemaju vremena i one koji čekaju novu teretanu :

    Kućna radinost - trening u kući


    Unatoč vašim najboljim namerama ne stignete uvek u teretanu ili na vaš Body Sculpt sat, a možda vam nedeljni režim to uopšte ne dozvoljava.
    Ako uprkos tome imate dovoljno jake motive za vežbanje, UČINITE TO KOD KUĆE!
    Svoj prostor za vežbanje možete opremiti raznim sofisticiranim ili pak jednostavnim pomagalima, a možete i bez njih.
    Možete čak i bez posebnog kutka: vežbajte koristeći fotelju, stepenice, pod, rub kamina?

    Bez ikakvih rekvizita i malo prakse, vaš dom može postati sasvim ugodna i korisna vežbaonica, a gravitacija i težina vlastitog tela pružit će vam dovoljan otpor za kvalitetno vežbanje.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  6. #6

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Pa evo nije da niko ne ide u teretanu. Ide se jedno 2-3 puta nedeljno, zavisno od obaveza. Cak sam neki dan narucio i neke preparate da vidimo kako ce da se pokazu. Ne, ne, nisu steroidi nego proteini i Nitric Oxide. Primjetio sam da zadnjih mjesec dana kad god odem u teretanu uzasno zijevam, a i vec duzi period nisam nesto povecao tezine, tako da sam odlucio da vidim mozda ovo pomogne. U pocetku sam naizmjenicno isao na plivanje pa teretana, plivanje, teretana... Ali nesto kako je zazimilo plivanje je otpalo (trcanje ne mogu da smislim ), ali jos uvijek se ide u teretanu. Mada nisam bas najredovniji ovih dana. Evo ove nedelje sam jedva skrpio dva puta. Nadam se sljedece nedelje da cemo uspjeti da odradimo tri posjete. Vidjecemo, uvijek se zadrzim oko 2.5 sati po posjeti. Nije to bas malo, i jos kad se radi.
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  7. #7

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    juce bih u teretani nakon sto godina... ne pitajte kako se danas osjecam... triceps razvaljuje burazeru
    ne mogu kasisku da prinesem ustima
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  8. #8

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    ja nisam bila u teretani,ali sam podizala baštensku garnituru na tavan!!!
    ne pitajte,sve me boli..ne mogu ni kasisku da podignem!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  9. #9

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    kasisku
    eto vidis da me boli poceo sam i slova da premecem
    You're not your job. You're not how much money you have in the bank. You're not the car you drive. You're not your fucking khakis. You're the all-singing, all-dancing crap of the world.

  10. #10

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    ti si ellino pile i ja te podržavam u tvojim naporima da prineseš BIP ustima!!!



    ja imam nameru da se posle praznika ozbiljnije pozabavim tim pitanjem..
    ne BIP-a već teretane!
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  11. #11

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    TRENING U KUĆI - nastavak

    PLAN TRENINGA

    ZAGRIJAVANJE (Warm up) u trajanju od 5 - 10 minuta može biti žustro hodanje oko velikog stola u dnevnom boravku, penjanje i spuštanje sa stepenice, marširanje na mjestu kojemu možete dodati dizanje koljena i ruku, lagano trčkaranje i poskakivanje na mjestu uz kruženje ramenima...Zagrijavanje obavezno završite laganim statičkim istezanjem zadržavajući svaku pozu 10-ak sekundi.

    HLAĐENJE (Cool down). Nakon treninga ponovite vježbe istezanja u trajanju od 15 - 20 sekundi.

    IZBOR TEŽINE TRENINGA. Ako puno sjedite (na poslu, kod kuće) i/ili vježbate manje od tri mjeseca - izaberite program početne težine (beginners). Program srednje težine - prijelazni (intermediate), preporučamo onima koji vježbaju najmanje 2x tjedno tri ili više mjeseci, a napredni (advanced) - ako vježbate više od 6 mjeseci.

    UČESTALOST. Napravite ovaj trening 3x tjedno sa danom odmora između pojedinih sesija. Možete ih kombinirati sa 3 aerobic treninga od 20 - 40 minuta. Za još bolje cross - training* rezultate, pokušajte varirati svoje aerobic aktivnosti tijekom tjedna. Lagani jogging, plivanje, vožnja bicikla ili neki aerobics/step/sculpt class aktivirati će raznovrsna mišićna vlakna i stimulirati mišiće na različite načine.


    PROGRAM. Bez obzira kojoj fitness razini pripadate slijedite ovaj program, ali sa modifikacijama koje najbolje pristaju vašoj razini (ovdje slikovno demonstriramo program srednje težine - intermediate level).
    Svaku vježbu izvedite u tri seta smanjujući broj ponavljanja i vrijeme odmora između setova:
    - Set 1 12 pon 30 sec odmora
    - Set 2 10 pon 20 sec odmora
    - Set 3 8 pon 15 sec odmora

    NAPREDOVANJE. Kada vam početni ili prijelazni nivo težine više nije dovoljno zahtjevan jer možete izvesti sve setove i ponavljanja bez problema - vrijeme je za slijedeći stupanj. Savjet za napredne: između setova odmarajte samo 15 sec i izmjenjujte ovaj trening sa klasičnim programom dizanja utega u teretani ili kod kuće.
    Ili ne pokusavaj, ili dovrsi!

  12. #12

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Mnogi kazu da se prvi rezultati vidljivi okom tokom vezbanja mogu jasno uociti tek nakon 7 nedelja vezbanja. Odlucio sam se da to i proverim. Podvrgnucu sebe malom testu, i treniracu u periodu od 49 dana, tj. radeci trbusnjake, sklekove, trceci, vozeci bicikl, i radeci klasicne vezbice razgibavanja, zagrevanja, ..bez tegova, ali brzo, sa malim pauzama izmedju vezbi.Vezbacu dnevno 1h, s tim sto ce mi cetvrtak i nedelja biti dani za odmor. Zivo me zanima sta ce se desiti sa kilazom, i izgledom tela za to vreme, i da li ce se ona uopste i maci s mesta-trenutno je 88kg (a naj-najbolje se osecam sa 80kg). Ishranu kolicinski necu menjati, samo cu strukturno napraviti izmene, uzimacu vise proteinske, a manje skrobne hrane.

    No da odgovorim na pitanja koje je postavila blueella u prvom postu:
    1-Ne bih voleo da izgledam kao lik na prvoj slici-ljigavo preduvan je
    2-Sasvim je dovoljno
    3-Mislim da steroide ne treba koristiti, i ja ih nisam niti cu ih kad koristiti.
    4-od veceras da. Inace nisam godinu ipo dana. U teretanu sam isao samo par meseci.
    ...................

  13. #13

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    i ima li rezultata?ja treniram ceo zivot i tu su i rezultati

  14. #14

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Citat blueella kaže: Pogledaj poruku
    hm..niko ne trenira

    "Snažno i lepo oblikovano telo je oduvek predstavljalo personifikaciju muške lepote, simbolizirajući nepobedivosti, dostojanstvo i hrabrost. Skulpture antičkih bogova sa velikim i lepo oblikovanim mišićima formirale su kult snažnog, herkulovskog muškog tela. Težnja za savršenstvom, fizičkim i duhovnim, nije nikada bila strana čoveku. Zato je želja da se naliči Bogu, bar fizički biti "lep kao Bog", stara koliko i ljudska spoznaja o lepoti tela.

    Koreni lepog i harmoničnog razvijenog muškog tela dosežu u daleka vremena, kada još nije postojala pisana reč, preko pronađenih arheoloških nalaza i crteža po pećinama. Bodybuilding u smislu koji ima danas nastao je sa EUGENOM SANDOWOM (1867 - 1925). On je razradio za ono vreme progresivan sistem fizičkog vežbanja u kojem je sem razvoja snage vidno mesto zauzimalo i oblikovanje tela, pa su ga njegovi savremenici zvali "najjači čovek sveta". Vremenom je izgradio svoje telo impozantnih proporcija i snage. Njegove proporcije tela su dugo smatrane uzorom atletske gimnastike."


    Trenira se kako da ne
    u novije vreme treniraju i zene
    treniram jako dugo, rezultat je normalno tu, ne treniram da bi bila jaka ili iz nekog posebnog razloga sem da lepo izgledam i da imam kondiciju, kako fizicku tako i psihicku.
    Trening nas cini jakim kako telesno tako i duhovno
    Moj trening je teretana 3 puta nedeljno, 2 puta plivanje dok je trcanje svakodnevno po 10 km. Igranje je 1 nedeljno
    To ne shvatam kao obavezu vec razonodu, uzivam u svakom treningu
    Osecam se divno, puna energije, vesela i laka/kao da lebdim kroz vazduh
    "U zdravom telu, zdrav duh"
    ...Koliko god život od tebe traži ozbiljnost, svako treba prijatelja s kojim se može glupirati. ...

  15. #15

    Odgovor: Bodybuilding i Fitness

    Gotovo da se nikakve promene nisu desile, bar po mom zakljucku. Obim struka se smanjio za 3cm, ali se zato kilaza povecala na 89kg. Sem tih promena, izdrzljivost mi se povecala, teze se umaram, a koliko primetim, kao da su mi za nijansu sira ramena, i malo jos cvrsce grudi i bicepsi, i podlaktice, ali ne i vece. Eto , to bi bilo to nakon 47dana. A mozda ce ova dva dana biti kljucna
    Poruku je izmenio Aca1983, 05.01.2008 u 16:17
    ...................

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •