Pariz - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 26 od ukupno 26

Tema: Pariz

  1. #16

    Odgovor: Pariz

    daleko od toga da mi je tih 10-ak dana prošle godine bilo dosadno ili nezanimljivo..možda zbog toga što izbjegavam preko agencija da putujem, već sam gost kod prijatelja (koje upoznam preko neta), pa mogu sama da organizujem kad ću i šta ću da vidim...
    šta da kažem za Pariz, a da nijeste već čuli, viđeli..ogroman, 'radi' kao dragstor, bučan, svi u nekoj žurbi, bezobrazno skup! ogroman broj restorana i kafića (gdje je piće za šankom jeftinije no kad ga pijete za stolom), Parižani ne pretjerano ljubazni..i malo ih spremnih za razgovor - objašnjenje, pogotovo na nekom drugom (npr. egleskom jeziku) iako ga znaju. je l to zbog imigranata ili nekog drugog razloga, ne bih vam znala objasniti...
    mene je najviše oduševilo čuveno groblje Pre Lachaise (gdje imate utisak kao da ste u nekom parku, a ne na groblju đe je sahranjeno preko 300.000 duša i velik broj slavnih pisaca, kompozitora, muzičara, slikara...), Montmartre(pravi duh Pariza) i Muse d'Orsay (đe najznačajniji dio kolekcije slika čine zbirke impresionizma - inače moj omiljeni pravac u slikarstvu...od Klod Monera, koji mi je omiljeni slikar, pa ćer nadalje)
    Sarkozija ne sretoh, nije ima kad da me ugosti i to mu neću oprostiti, ali vi je poručio da plaćate vodu koju možete da PIJETE
    Hvala lepo.
    Poruku je izmenio Vojvotkinja, 17.07.2010 u 13:45
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  2. #17

    Odgovor: Pariz





    worst day of fishing is better than excellent day at work

  3. #18

    Odgovor: Pariz

    worst day of fishing is better than excellent day at work

  4. #19

    Odgovor: Pariz

    Pariz je jedno kada u njega dođeš kao turista, a nešto potpuno deseto kada se usudiš da u njemu živiš. Pariz je bezobrazno skup, i precenjen u svakom mogućem smislu. Obara, razoružava velelepnošću svoje arhitekture, istorijom koju ponosno, i za sada, jako dobro neguje. Sena, naravno, dodaje na lepoti gradu, grad bez reke skoro da i nije grad. Pariz nudi beskrajne mogućnosti za dobar provod, kako god je neko to zamislio, sve je tu, i samo je pitanje prioriteta i organizacije. Pariz nije metropola, zatvorenost i nepristupačnost njegovih stanovnika nikako ne prave metropolu od njega. Možda je strah, možda osećaj da bi bili inferiorni ako progovere neku reč na jeziku osim svom, možda ogroman ponos na svoju veličinu, istoriju i kulturu, ne znam, on što znam jeste da iz moje perspektive grad čine ljudi, i u mom slučaju oni se nisu pokazali.
    Parižani mnogo žure.
    Parižani su jako kulturni i stalno se zahvaljuju i izvinjavaju.
    Parižani nose LEVI'S 501 i All star patike.
    Parižani vole dobro i polako da jedu.
    U Parizu se brzo i lako postaje nevidljiv, nepostojeći.
    Pariz je pretopao leti, nikako ne dolaziti u ovaj grad leti.
    Čitav Pariz džogira u ranim jutarnjim časovima.
    Pariz je zelen, to najviše volim u ovom gradu, obilje parkova, parkića, parkičića i svi čuvani i čišćeni i na raspolaganju.
    Kuce, mace, turisti, svi vrše malu nuždu (neki i veliku) po ulicama ovoga grada.
    Pariz je najlepši u ranu zoru kada svi oni koji su ga obeležavali noću spavaju, a vi sa prvim uličnim čistačima kradete malo njegove još neuprljane lepote.
    Pariz je jedan od najromantičnijih gradova na svetu kada ste u paru, i jedan od najopasnijih ako to niste.
    Pariz je grad kontrasta, sjaj i beda se sudaraju na svakom koraku. Emocije se mešaju takvim brzinama i silinama da je ponekada jako teško nositi sve to. U Parizu se užasno mnogo poraste i nauči o sebi samom.
    Definitvno treba videti ovaj grad, i mislim da je život u njemu na neko vreme nezamenjivo iskustvo.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #20

    Odgovor: Pariz

    pariz je no1. grad svetlosti. turisti su svugde turisti .
    sve ostale metropole mogu samo da mu pljunu pod pendzer, sto bi kaz' li



    obislo se toga malko...
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  6. #21

    Odgovor: Pariz

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    pariz je no1. grad svetlosti. turisti su svugde turisti .
    Bravo za konstataciju, naravno da su svugde isti ti turisti.
    Grad svetlosti? Koja je to svetlost? Dnevna, virtualna, imagirnara, zbog njegove lepote i to, intelektualna, zbog njegove veličine, zbog onih koji su bili u njemu i više ih nema, i živi uspomena na njih?

    Ako se misli na ovu svetlost, noćnu, svetlost neona sijalica,



    nije to neka svetlost, i to svaki grad u koji se uloži može da ima.

    Baš se sada pitam, koja je to svetlost...

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    sve ostale metropole mogu samo da mu pljunu pod pendzer, sto bi kaz' li
    Lično mišljenje.


    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    obislo se toga malko...
    Niste jedini gospodine rusty, neki od nas su se isto malo pomerali po svetu i videli ponešto. I ako je tačno ono što piše u vašem profilu, grad u kome vi živite je 50 puta veća metropol od Pariza, moje lično mišljenje, niko ne može da ga menja. Samo toliko.
    Poruku je izmenio euridika, 20.07.2010 u 13:02
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  7. #22

    Odgovor: Pariz

    draga parizanko,

    nemam nameru da se prepucavam sa tobom Pariz je po onima koji su uzeli
    sve razloge u obzir i koji su kompetentni najlepsi grad na svetu. veoma blizu moze
    da mu pridje jedino Buenos Aires ali tamo jos nisam bio pa ne mogu da to potvrdim.
    jeste , zivim u velikom gradu sto nema apsolutno nikakve veze sa njegovom pozicijom
    na skali najlepsih svetskih metropola. naprotiv, London sa svom svojom pompom i
    tradicijom, /jeftinocom- sic/ , /cistocom-sic/, etc. meni deluje kao Mala Krsna
    u odnosu na Pariz cudi me da kao stanovnik tog grada nisi cula da ga zovu ''grad
    svetlosti'', koja svetlost ?zakljuci sama ,edukacija, edukacija, edukacija......


    ...ili, da skratis postupak, pitaj maju bg, malo nize sa posta br14. mozda ona zna ?
    Poruku je izmenio rusty nail, 20.07.2010 u 16:49
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  8. #23

    Odgovor: Pariz

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    draga parizanko,

    nemam nameru da se prepucavam sa tobom
    Nema nikakvog prepucavanja, ja napišem post, ti dodaš jednu i po rečenicu i na to značajno klimneš glavom, naravno da ću da tražim malo objašnjenja. Samo to. Bez prepucavanja.

    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    Pariz je po onima koji su uzeli
    sve razloge u obzir i koji su kompetentni najlepsi grad na svetu. veoma blizu moze
    da mu pridje jedino Buenos Aires ali tamo jos nisam bio pa ne mogu da to potvrdim.
    jeste ,
    Lepo, jedan od najlepših gradova na svetu, to niko ne spori. Ja sam pomenula nešto drugo, nešto što jedan grad čini megalopolisom (ako uopšte koristim pravu reč), a to su ljudi koji žive u njemu, širina njihovog uma i veličina srca, generalno, najgenaralnije moguće. To Pariz ne nudi, ne na prvu loptu, ne na drugi, ni na jedanaestu, možda ako ste dovoljno strpljivi pa dočekate dublju starost u ovom gradu, možde se probudite u njemu i osetite se parižaninom.
    E a taj drugi, taj Buenos Aires, taj grad se voli i voli te na odmah, ali to nije Pariz.



    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    zivim u velikom gradu sto nema apsolutno nikakve veze sa njegovom pozicijom
    na skali najlepsih svetskih metropola. naprotiv, London sa svom svojom pompom i
    tradicijom, /jeftinocom- sic/ , /cistocom-sic/, etc. meni deluje kao Mala Krsna
    u odnosu na Pariz
    Poštujem tvoj stav. Ja ne bih nijedan od ta dva grada predstavljala kao Malu Krsnu jedan u odnosu na drugi, ali ti imaš stav.


    Citat rusty nail kaže: Pogledaj poruku
    cudi me da kao stanovnik tog grada nisi cula da ga zovu ''grad
    svetlosti'', koja svetlost ?zakljuci sama ,edukacija, edukacija, edukacija......
    Naravno da sam čula, ali ne upotrebih taj izraz i očekivah od tebe koji ga jesi upotrebio da mi objasniš na koju si tačno svetlost mislio, svetlosti ima raznih.


    I da se vratim tamo gde sam bila u jednom od početnih rečenica mog prvog posta, ovaj grad jedna priča kada u njega uđeš kao znatiželjan turista i potpuno druga priča ako hoćeš da pokušaš da u njemu živiš. Svetlost, čarolija, magija arhitekture, istorije, umetnosti, sve ti je tu, samo da li je to život?
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  9. #24

    Odgovor: Pariz

    Odoh sutra tamo. Ne očekujem ništa. Msm, lažem, očekujem svašta, ali nemam neka predubeđenja, tako da sam siguran da se neću razočarati.
    Nakako sam indiferentan prema znamenitostima koje me čekaju. Voleo bih, ali ne moram sva da ih obiđem. Samo na jedno mesto ću sigurno da odem, a to je Per Lašez.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #25

    Odgovor: Pariz

    Koga zanima, izvol'te i uživajte ...

    http://paris.3ds.com/en-index.html#Heritage

    3D rekonstrukcija znamenitosti Pariza kroz vekove ... lepo urađeno
    Poruku je izmenio Leonard Peltier, 10.10.2012 u 10:56

  11. #26

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •