Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
  1. #1

    Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    svi smo bili, manje ili vise, svedoci neprevednog ocenjivanja od strane profesora.. na stranu profesorske izjave "svi studenti/ucenici su jednaki".. znamo da to nije istina, pogotovo u osnovnoj i srednjoj skoli.. mozda na faksu nije toliko izrazeno, jer predavanja obicno imaju veliki broj studenata pa profesor ne moze da se toliko 'zblizi' individualno sa studentima.. ali u manjim razredima to i te kako moze doci do izrazaja..
    mozda ste i vi bili zrtva nepravednosti.. ne bitno da li pozitivne ili negativne nepravednosti.. ne samo da vas profesor mozda nije volio jer ste bili 'divlji' na casevima pa vam je uvek davao nizu ocenu, vec ste mu mozda bili 'ljubimac' pa ste dobivali vise ocene.. ima situacija da profesori daju ocene prema njihovom raspolozenju ili nekim drugim kriterijima, bez obzira na znanje ucenika..
    postoji li uopste nacin da se student/ucenik izbori protiv toga? vredi li se zaliti direktoru ili nekom drugom? kako ste vi izasli na kraj u toj situaciji? digli celu skolu na noge ili se jednostavno pomirili sa sudbinom?


    imate li takvih iskustava?
    Poruku je izmenio yige_gui, 18.11.2006 u 17:29
    moomoo meee jooouu

  2. #2

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Imala sma iskustvo sa profesoricom hemije u srednjoj kada mi je htela da zakljuci 3 na zadnjem tromesecju i javno me diskriminisala dajuci svima sansu da poprave zakljucnu ocenu za sledeci cas samo sam ja morala odgovarati tad ili nikad...
    Posvadjale smo se,rekla mi da sam neodgojena jer sma joj se suprostavila i da se ne ponasam kao ucenika ja ja njoj da se ona ne ponasa kao profesor...
    Na kraju mi je zakljucila 3 na tromesjecju a na kraju godine am imala 5 jer sam je i zasluzila...
    Mislim zaista sma imala znanje i ta trojka je bila nepravedna skroz
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  3. #3

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Imala sma scenu i sa profesorom istorije vezano za Francusku revoluciju...Postavio mi je neko pitanje i ja sam odgovorila na njega i on mi je rekao da nije tako,ja lepo otvorim knjigu i procitam i on kaze ja nisam tako rekla(btw ja uvek ucim sa razumevanjem,tako i pricam pa ne odgovaram od reci do reci)a ustavri jesam i ponovim sta sam rekla...
    U medjuvremenu se neko umesao i rekao kao da cutim i ja sam se proderala u razredu:''Tisina,sad ja pricam s profesorom!'' uglavnom ja sam bila u pravu...

    Bila je scena i sa profesoricom bilogije i jezika i jos tako sa par njih....Uvek sma bila u pravu i dokazala svoje
    ''Though nothing can bring back the hour of splendor in the grass, glory in the flower, we will grieve not, rather find strength in what remains behind.''

    William Wordsworth

  4. #4

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku


    ne samo da vas profesor mozda nije volio jer ste bili 'divlji' na casevima pa vam je uvek davao nizu ocenu, vec ste mu mozda bili 'ljubimac' pa ste dobivali vise ocene..
    Ex nastavnica engleskog me nije podnosila jer sam joj svaki cas dupe pomerao (a imala je stvarno veliko i debelo dube ), tako da ako sam npr. samo zvrljnuo po klupi morao sam da odgovaram ili me salje kod direktorke. E sad, fora je to sto je direktorka moja ex uciteljica, tako da sam uvek birao odlazak kod nje i uvek sam se vracao sa punim dzepovima bombona

    S druge strane, 'ljubimac' sam nastavnici istorije. Ona je jedina nastavnica u skoli za koju mogu da kazem da je dobar covek

    ima situacija da profesori daju ocene prema njihovom raspolozenju ili nekim drugim kriterijima, bez obzira na znanje ucenika..
    I to je, na zalost tacno. Moja, na svu srecu ( ) Ex nastavnica biologije je luda zena Dodje na cas sva nasmejana, a onda se u roku od 5 minuta namrgodi ko da smo joj oca ubili. Pocinje da vristi, pocrveni k'o paprika i najveca moguca ocena koju je moguce dobiti je 1+

    postoji li uopste nacin da se student/ucenik izbori protiv toga?
    Testiran. -> Inat bato

    vredi li se zaliti direktoru ili nekom drugom? kako ste vi izasli na kraj u toj situaciji? digli celu skolu na noge ili se jednostavno pomirili sa sudbinom?
    Ma kakav direktor, kakvi bakraci, samo teraj po svom

  5. #5

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Mislim da su svi kad-tad bili u takvoj situaciji. Da li je u redu da ucenik, samo zato sto je sin/cerka profesora, dobije visu ocenu? Naravno da nije... Ili jednostavno drugaciji tretman od ostalih... Dok nekog profesori muce na odgovaranjima i ne zadovoljvaju se kratkim odgovorima, druge samo propitaju neke sitnice i daju ima dobru ocenu... Iz licnog iskustva znam kako je to A kada se tako nesto kaze razrednim staresinama, oni samo kazu: "Znam, tako je bilo i tako ce uvek i biti". Jos jedan odgovor je da profesori nece da daju nekom (pod tim "neko" mislim na decu profesora) losiju ocenu, da se ne bi zamerili kolegama, jer posle toga oni moraju da pogledaju kolege u oci... Tako ce, po mom misljenju, stvari i uvek ostati. Mislim da ne moze nista da se preduzme povodom toga, koliko god mi to zeleli.
    -Luna-

  6. #6

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Pa nije sve bas tako crno.Ako mislis da su samo deca profesora povladjena,gresis.Takve dece ima,nazalost.Ali nisu iskljucivo iz tih redova.I sta uopste takav polozaj moze doneti?Prezir od strane drugova iz razreda?Podsmeh?Ogovaranje?Da sam na tvom mestu zadovoljila bih se statusom ucenika koji nema "poseban tretman".
    I may not be perfect but I'm always me

  7. #7
    Mene drndao iskompleksirani hemicar u osnovnoj....

    A sa fizicharkom sam imala takve duele da to nije zdravo......
    Uglavnom me nije podnosila.......

    Recimo, kaze da ce onaj ko prvi tacno uradi neki tezak zadatak da dobije peticu.... Ja naravno prva uradim, ona pogleda, kaze da je tacno i posalje me na mesto.... Ja onda kazem da je obecala peticu za zadatsk, a ona kaze: "Znash kad ces ti kod mene da imash pet!? Nikad!"

    "Ili krene tako da mi se@e.....
    "Ha! Lako je tebi! Mlada, lepa, pametna, otac ti se bavi politikom, ima svoju firmu, ko tebi moze da stane na crtu!?"

    Kad smo upisivali srednju, srednja ptt bila popularna..... I sad, odgovaram ja, sve sam znala..... Odgovara tjerka njenog svalera i nista ne zna..... A ona mora njoj da da peticu..... Pa kaze:
    "Jeste, guske jedne, nishta ne znate! Ne mozete da upisete ni za auto mehanicara, a Nena ce da upise PTT!" ( Nena je inace neka prihlupa seljancica, klasichna shtreberka).....
    a ja onda ustanem i kazem:
    "Izvinite, a shta tje da radi sa PTT? Da kopa rupe za bandere!?"
    "Nemoj da me izazivash, svashta tju da ti kazem!"

    Inache, najvishe sam joj se zamerila kad mi ogovarala drugaricu, a ja joj rekla da bi joj bolje bilo da gleda svoja posla nego sto brine tudje brige.

    p.s.
    Uvek je na kraju morala da mi zakljuci peticu jer je znala da uopste necu nikog da fermam nego tju da trazim polaganje pred komisijom i inspekcijom.

    Na faxu me isto jedan drljao, znachi, ako nishta drugo, nece da mi da 10 nego 9,75.....

    zato imao razgovor sa glavnim ass....
    bio posle toga vrlo fin i kulturan..
    Poruku je izmenio Mish, 13.09.2007 u 20:02 Razlog: uzastopne poruke
    Moras prihvatiti poraze i pobede,
    moras se navitji na tugu i sretju,
    moras da volis i da te vole,
    moras biti deo stvarnosti,
    ipak,
    nikada ne napustaj svoje snove!

  8. #8

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Pre par casova se Saska javila da odgovara srpski i nije znala sve, pa je profesorica vratila na mesto... onda je prozvala Denija koji je rekao da ne zna, okrenula stranu i pitala mene, ja sam isto rekla da ne znam, a ona meni "Pa dobro, evo ti onda 1!", okrenula je stranu, pitala Nikolu i on je rekao da ne zna, a ona je samo zatvorila dnevnik i rekla "Pa dobro, dovoljna vam je jedna jedinica na casu"... Zasto bas meni!?

    Kod mene u gimnaziji ucenici koji pevaju u horu koji vodi profesorica biologije dobijaju jednu peticu iz aktivnosti... iz biologije... kao i ucenici koji glume u predstavama na priredbi... ili rade bilo sta sto ona organizuje...

    Profesorica ustava (koja je takodje predavala i gradjansko mom razredu do pre par nedelja), dozvoljava da se ustav odgovara za vreme casova gradjanskog (jer nece stici sve da nas ispita na redovnim casovima), ali samo ucenicima koji idu na gradjansko, a onima koji idu na veronauku ne.

    Moj razredni potpuno iste kontrolne (bukvalno su isti od reci do reci, jer ili prepisu jedni od drugih, ili svi koriste iste puskice, prepisu iz knjige...) ocenjuje razlicitim ocenama!

    Profesorica knjizevnosti je zapisivala ocene iz pismenog u dnevnik, i kad je Iisdora rekla da je dobila cetiri, bilo je "Pa kako? Zar je moguce da si ti dobila cetiri? Daj mi da proverim..." I, naravno, dobila je pet...
    Mislim, devojka stvarno ima talenta za pisanje, uvek procita sve lektire, uglavnom procita i vise nego sto treba (nesto o autoru, celu zbirku pesama, iako trebaju samo neke...), ali postoje razlozi zasto je dobila tu cetvorku...

    Profesorica hemije je izmisljala i menjala svoja pravila kad se desi da neko od njenih ljubimaca nema svesku, domaci, nije naucio... samo da oni ne bi dobili minus ili jedan...

    Takodje, posto je ova skola imala specijalan prijemni (polagali su se engleski i srpski), pojedini profesori ova dva jezika imaju ljubimce - ucenike kojima su drzali privatne casove... a kako i ne bi, kad su im njihovi roditelji ostavili bogatstvo...

    O profesorima koji su meni predavali i koji mi jos uvek predaju moze knjiga da se napise...

  9. #9

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Kriva sam.
    Uglavnom sam spadala u one povlašćene. Meni su zapravo išli oni predmeti koji sa kojima obično kubure đaci (pri tom mislim najpre na matematiku i fiziku). I mada kažu da su profesori "manje bitnih predmeta" sujetni, oni su upravo i skloni tome da progledaju kroz prste. Dakle, moje znanje istorije, geografije, biologije uvek se ocenjivalo barem ocenom više.
    Najveći bes drugara zbog toga sam navukla u srednjoj. Profesorica hemije je imala pravilo: prvo odgovoriš na teoretsko pitanje za 2, pa na teoretsko za 3, potom dobiješ lakši zadatak za 4 i sledi zadatak za 5. I kad krene da pita, davi učenika po 25 minuta. Ja sam bila jedan od retkih povlašćenih koja je preskakala pitanje za 2 (koliko me pamćenje služi, koliko su visoke peći željezare i još neka dodatna pitanja ), odgovor na pitanje za tri sam kao nešto promucala, naravno, bez njenih dodatnih potpitanja sa njene strane, a zadatke sam rešavala. I dok su se drugi po 20 minuta preznojavali za 3, mene je nekako propuštala da za 5 minuta dobijem 5- uz komentar da sam na teoriji nešto ipak lošija.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  10. #10

    Odgovor: Nepravednost profesora prema studentima/ucenicima

    Mnogi profesori ne uspeju da sakriju svoja prava osecanja i nesimpatije prema odredjenom uceniku.
    Jednsotavno,ili su losi glumci,ili su neraspolozeni ili su takvi po naravi.
    Kod njih se nikad ne zna.
    Najvaznije je da ucenik iz svih predmeta kao prvu ocenu dobije peticu,posle sve ide lako

Slične teme

  1. Hrvati i mržnja prema Srbiji... još uvek?
    Autor Ivana-psy u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 412
    Poslednja poruka: 15.01.2015, 14:02
  2. Kakve ste prema voljenom biću???
    Autor Goga u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 12:47
  3. Svakome prema... zaslugama...
    Autor Goga u forumu Filozofija
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.11.2009, 00:50
  4. Sportovi Prema Horoskopskom Znaku
    Autor sekula u forumu Astrologija
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 22.04.2009, 22:12
  5. Mržnja prema LJUDIMA
    Autor SQUAW u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 26.01.2009, 23:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •