Sudoku osvaja svet - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Bez genija zatvore čas

    Ljudi koje možete videti kako prekraćuju vreme upisujući brojeve u prazne kvadrate i menjaju red slova da bi ostvarili zadovoljstvo, nisu samo slučajni prolaznici već članovi organizovanog društva i predstavnici države na međunarodnim takmičenjima. Odgonetnuti zagonetno problematika je s kojom se svakodnevno suočava ljudski mozak, a nekima ta vrsta problema prerasta u hobi, svakodnevicu, strast.

    Naučno je dokazano da je sudoku, kod nas poznat kao magični kvadrat, izuzetno koristan za moždane aktivnosti. On bistri um kako mladima tako i starijima, kojima, kako je primećeno, ova igra pomaže da održe koncentraciju.

    Magični kvadrat sastavljali su još stari matematičari, ali to ne znači da je ova igra namenjena samo dobrim matematičarima. Svakako da poznavanje kombinatorike pomaže, ali nije presudno tvrdi kreator i specijalista za klasičnu enigmatiku i logičke zagonetke Zoran Radisavljević, predsednik Saveza zagonetača Srbije.

    Iako Savez postoji tek dve godine, njegovi članovi već osvajaju visoka mesta na svetskim takmičenjima. Na Svetskom sudoku prvenstvu u Češkoj u aprilu, član Saveza osvojio je deseto mesto, a jedan od reprezentativaca plasirao se čak među pet najboljih. Finansiraju ih sponzori i entuzijasti. U Savez može da se učlani svako pošto vrlo rado primaju nove članove, koji su vrlo raznoliki, svih profesija i starosti, članovi Mense, učesnici raznih kvizova i takmičenja.

    Savez je sebi za cilj postavio popularizaciju logičkih zagonetaka kao što je sudoku, ali i klasične enigmatike, kojoj pripadaju rebusi, anagrami, ukrštenice. Problem na prethodnim svetskim takmičenjima bila je jezička barijera među učesnicima, pa su određene reprezentacije bile privilegovane. Sad se akcenat stavlja na logičke zagonetke poput sudokua. Igru mogu da igraju svi, zato i jeste sve popularnija priča Radisavljević.

    Od 2000. godine, jednom godišnje održava se i Memorijalni turnir anagramista, koji nosi ime po Tomislavu Munišiću, pobedniku kviza "Slova i brojevi". Dosad su domaćini bili Novi Sad, Beograd i Čačak.

    Aktuelni šampion u anagramima je Novosađanka Sofija Necin, pravnica u "Minakvi" i pobednica ciklusa u kvizovima "Mozgalice" i "Muzička slagalica", a ženski rekorder "Milionera".

    Napravila sam tri anagrama na zadatu temu. Konkurencija je bila jaka, a takmičari su na raspolaganju imali 80 minuta rekla je za GL osoba koja ove godine zvanično najbolje u državi barata slovima.

    (Građanski list)
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    02 Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Do kraja godine održaće se treće prvenstvo Srbije u rešavanju sudokua. Ljubitelji logičkih problema i potencijalni takmičari mogu da se jave Savezu zagonetača Srbije na e-mail zoradis@eunet.yu. Nešto više o aktivnostima SZS-a možete saznati na sajtu www.zagonetaci.org.yu, sa koga se mogu skinuti razni logički problemi sa domaćih i svetskih takmičenja, bilteni SZS-a, itd. Enjoy

  3. #18

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Logičke igre ja smao i igram te takve si i stavljam na mob iako ih ne igram toliko koliko se čini.

    U današnje vrijeme više ne mislimo svojom glavom baš a ovo je izvrsna prilika da zagrijemo svoje moždane vijuge
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #19

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    баш сам данас док сам био на паузи на послу, одиграо једну и скоро је завршио да би на крају приметио да и једном реду имам два пута број 1

    то тек не волем
    лицем ка ветру
    с ветром уз лице

  5. #20

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    metro je idealno mesto za Sudoku josh kad se 'sluchajno' neshto zaglavi/pokvari ili je jednostavno guzhva u voznom prometu.. Sudoku ti dodje ko melem mada najcheshce chitam u podzemnoj, ponekad me mrzi da drzhim knjige/novine, pogotovo ako stojim ondaK izvuchem sudoku pa ne razmishljam o tome zashto stojimo usred jebenog tunela
    moomoo meee jooouu

  6. #21

    02 Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Treće prvenstvo Srbije u rešavanju sudokua održaće se u nedelju, 9. decembra u Muzičkoj školi “Mokranjac“ u Beogradu (Dečanska 6, kod Doma omladine). Početak takmičenja je u 15 časova, a predviđeno je da se završi do 19 časova. Organizator takmičenja, Savez zagonetača Srbije (SZS), za najbolje sudokiste obezbedio je lepe nagrade: pehar, medalje, knjige i enigmatsku literaturu. Ovo takmičenje je i kvalifikaciono, tako da najuspešniji rešavači stiču pravo nastupa na 3. Svetskom prvenstvu u rešavanju sudokua koje će se od 14. do 17. aprila 2008. održati u Indiji.
    Poruku je izmenio goldie, 29.11.2007 u 13:12 Razlog: obrisala sam broj telefona i ziro racun

  7. #22

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Obozavam sudoku, rado ga resavam i sada sam usla u stos i brzo ga resim...

  8. #23

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Ja ga čak imam na mobitelu samo mi nije gušt igrati jer uvijek jer imam tri jačine igre a mjeri se isto vrijeme. Tj., naravno da ću easy level riješiti u roku minute a teži u roku 4 minute a tablica sa najboljim rezultatom je jedina za sve razine

    Nije mi gušt tada
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  9. #24

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    I ja ga imam na mobilnom, kad pocnem igrati, tesko je prestati, a da ne resim bar tri-cetiri

  10. #25

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    nikad probala da igram nisam niti mi se cini kao interesantno, mozda zato sto sam sa brojevima uzas, osim knjizenja, valjda tako da.. nije mi nesto posebno interesantno.. nailazila sam u enigmatskim novinama, i uglavnom je to jedina stvar koju ne diram i koja ostane neresena u novinama
    Krek, krek.. Ne gudra

  11. #26

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Toliko mi je posto zanimljiv da ne mogu da mu odolim..........svaki dan resavam bar po 5,6 sudokua........
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  12. #27

    Odgovor: Sudoku osvaja svet

    kad uzmes prvi put ajd, moze da bude zanimljivo al kad polako pocnes one jednostavne da resavas stalno pomislis i na rubikovu kocku....kako je i to bilo zanimljivo te zaboravljeno.

  13. #28

    14 Odgovor: Sudoku osvaja svet

    Ako tražite odlučnu sudoku igricu pogledajte link

    ::: SUDOKU PUZZLE :::

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Čarobni svet roštilja
    Autor Bule u forumu Recepti
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 06.01.2013, 09:35
  2. Pesme za bolji svet...
    Autor vladapera u forumu Muzika
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 28.05.2012, 17:29
  3. Napravi svoj svet
    Autor Vlada Vasic u forumu Filozofija
    Odgovora: 38
    Poslednja poruka: 14.09.2009, 22:08
  4. Da li se carstvo Bozije osvaja srcem ili jezikom?
    Autor duga12 u forumu Religija
    Odgovora: 140
    Poslednja poruka: 19.10.2008, 12:52
  5. Osvajači
    Autor Crazy Angel u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 02.10.2007, 21:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •