Zelena pijaca... idete li? - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 32 od ukupno 32
  1. #31

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Naravno da idem na zelenu pijacu. Obišao sam mnoge pijace u raznim gradovima. Najviše mi se dopada splitska pijaca, u neposrednoj blizini Dioklecijanove palače. Posebno uoči dana Svih svetih (ako se ne varam) kada je prepuna raznobojnih hrizantema i ostalog cveća...

    Kao mladić sam čak ponekad pomagao jednom rođaku da prodaje robu po pijacama. To mi je jako lepo, a, rekao bih, i korisno iskustvo...

    Danas, svake subote idem na pijacu. Šema je gotovo indentična. Sir, krompir i crni luk kupujem kod Mire, brokole, blitvu i španać uzimam kod jednog Dalmatinca, koji mi svaki jesni kući donosi i futoški kupus, dok papriku, paradajiz, beli luk, šargarepu, zelen i celer nabavljam kod braće blizanaca iz jednog susednog mesta. Alevu papriku kupujem kod jedne bake Mađarice, kao i mladi luk i krastavce s proleća, a kod nje naručujem i domaća kokošija jaja...

    Svi oni me dobro poznaju i subotom obavezno popričamo, bar na kratko. Pošto godinama kupujem kod njih, doživljavam ih gotovo kao neke rođake...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #32

    Odgovor: Zelena pijaca... idete li?

    Danas smo muž i ja posetili pijacu i potamanili sve što nam treba (inače je on vegetarijanac, a u toku je post, tako da smo svi na zelenišima )pa možda i više nego što nam je potrebno

    Volim pijacu i gužvu i mirise... Tu mogu da biram i razgledam kod koga ću šta kupiti, a ne kao u marketu, to što ima, kupi ili teraj dalje.
    Imam jednog čiku sirara na pijaci, kod kojeg uvek uzimam sir, jer dolazi iz sela moje bake, pa mi je drag, a i ima dobre sireve Voće i povrće uglavnom biram po izgledu i to je to. Jedino jaja ne kupujem na pijaci, nego donesem kad mi zatrebaju od moje majke, jer njena domaća jaja mirišu, ne osete se na koncetrat i imaju zdravu, žutu boju

    Kad god odem na pijacu, ne zalazim u kraj gde se ne prodaju zeleniši, nego počinje garderoba, kozmetika i štatijaznam već Taj deo pijace me uvek podseti na ono ludo doba kada smo tamo za jednu marku kupovali hranu i nosili u našu sobicu i kuvali - bilo, ne vratilo se....

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Da li idete na pecanje i gde?
    Autor Kunic u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 22.06.2012, 17:49
  2. Gde najcesce idete na more
    Autor Badza u forumu Turizam i putovanja
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 29.12.2010, 08:46
  3. Idete li u muzeje?
    Autor yige_gui u forumu Umetnost
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 08.11.2010, 18:08
  4. Idete li sami u bioskop?
    Autor yige_gui u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 14.04.2009, 02:02
  5. Da li idete u Crkvu ?
    Autor bobby u forumu Religija
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 20.02.2009, 18:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •