Najbolji tekstopisci
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 37
  1. #1

    Najbolji tekstopisci

    Koji su to ljudi, autori tekstova, koji po vama mogu da ponesu ovu titulu...? Bilo domaći ili strani...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  2. #2

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    arsen dedić, balašević , tracy chapman, marlisha, leonard cohen...ako se sjetim još negog, lako ću nažvrljati (ovi su mi prvi pali na pamet)
    nattydread is coming to dinner

  3. #3

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Đorđe Balašević, Branimir Džoni Štulić.
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  4. #4

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Citat euridika kaže: Pogledaj poruku
    Đorđe Balašević, Branimir Džoni Štulić.

    Dodala bih i Boru Čorbu (do nekog doba, recimo do albuma Ujed za dušu).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #5

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Jovan Matic, Bosko Obradovic, Zoran Predin....
    Ima ih

  6. #6

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Iako mi je bitna i muzika i tekst, a ponekad dovoljno da je pesma samo pevljiva, ovde izdvajam imena kao što su Tracy Chapman, Tom Waits, Nick Cave, Leonard Cohen, Bob Dylan ( A hard rain's a - gonna fall ), Syd Barrett, Michael Stipe... Arsen Dedić, Milan Mladenović, Džoni Štulić, Balašević... a biće da sam zaboravila još neka imena koja zaslužuju da se nađu ovde
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  7. #7

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Mladenovic,Stulic,Balasevic,Bora Djordjevic...pa mi je upravo skrenuta paznja na najveceg rokera medju narodnjacima,Tomu Zdravkovica...Od stranaca Jim Morrison(girl,we couldn't get much higher),Shane MacGowan,frontmen The Pogues(they've got rivers of gold but the wind goes right through you) ,Bono(you ask me to enter,but then you make me crawl)...Setih se i Boska Obradovica,njegovog projekta sa Langerom na temi antiratne poezije od koje je i nastalo Atomsko Skloniste,bio sam jako mali pa i ne znam ali su tekstovi bili i ostali dobri...volim i Karalica i Seju Sexona,pesme Pusenja udaraju pravo u grudi...
    Not all treasure is silver and gold, mate.

  8. #8

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Balasevic pre svih. Zbog neponovljvih pesama kao sto su Lepa protina kci, bezdan, provincijalka, portret mog zivota, prica o vasi.....

  9. #9

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Svaka Cast Svima,ali-sigurno Niste Znali-najbolji Tekstopisac U Srbiji Je Vojvodjanin.zivi U Backoj Topoli.poznat Je Kao Zeljko Panonac.pobedio Je Na Najvecim Festivalima Akusticarske I Narodne Muzike(naravno Ne Grand I Ostalo Smece) U Srbiji.covek Pise Poeziju Koja Boli.dobitnik Je Najvece Rts-ove Nagrade Dragisa Nedovic,prosle Godine Inagrade Za Najbolji Tekst Na Ovogodisnjim Vojvodjanskim Zlatnim Zicama,odrzanim 26 Novembra U Snp. U Novom Sadu.

  10. #10

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Ja dodajem ovde i Alanis Morissette
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  11. #11

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    dobra je...ja volim dino merlina i bajagu
    Vise je za zaljenje onaj ko zbog pameti izgubi ljubav,nego onaj ko zbog ljubavi izgubi pamet...

  12. #12

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Balasevic....za sva vremena
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  13. #13

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Milan Mladenovic, bez daljnjeg....

  14. #14

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    po meni najbolju rock poeziju piše David Bowie, a sviđaju mi se stihovi koje peva Robert Plant, ako ih on i piše, onda je on oma iza bovija. Takođe ne mogu a da ne spomenem Alanis Morissette kao solidnu pesnikinju ali i ludu (u najpoz. smislu) kompozitorku, čijem se jazz (tako bih to nazvao) načinu aranžiranja divim do imbecilnosti...
    Moj ego pie čekove koje moje telo ne moe da unovči

  15. #15

    Odgovor: Najbolji tekstopisci

    Djole...pa onda mnogo praznih mesta...pa onda ostali
    ...baš polaze galije...
    ...do vina i maslina...
    ...ajmo malo na jug Italije...
    ...zatvori oči...

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Najbolji SF film
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 26.02.2019, 20:56
  2. Najbolji režiser...
    Autor silvia u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 04.12.2018, 09:13
  3. Najbolji glumački par?
    Autor Goga u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 04.12.2018, 09:12
  4. Najbolji duet
    Autor _baba_ u forumu Muzika
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 05.09.2012, 23:49
  5. Najbolji od najgorih
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 24.11.2010, 21:32

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •