Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji? - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 52
  1. #31

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Ja se izgleda navikla
    Navikne se covek vremenom. Ja sam ovde tek 5 meseci...zato i kad me pitaju kako mi je odgovorim da cu utiske da javnem tek kad prodje prva godina.
    Ali hrana je stvarno I zato cesto kupujem kod Amisha, obilazim nase prodavnice...ali za proizvode kao sto su jogurt, pavlaka, mleko, hleb...nemam izbora
    Eto...sve ostalo mi se svidja. Manje vise.


    Citat Rohalj Baze kaže:
    bolje da ide pitanje sta mi se svidja lakse cu nabrojati.....
    Postoji i ta tema...sta vam se svidja u novoj zemlji...odes tamo pa lakse nabrajas.
    Poruku je izmenio euridika, 20.03.2010 u 14:02 Razlog: obrisan citat obrisanog posta
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  2. #32

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Assholes, assholes, assholes...
    I'm surrounded with assholes
    Stipse me izludjuju. MnooOOOoogo ima stipsa. U stvari ovdje je obicaj da svako sebi plati pice, kafu i sl. tako da se to ovdje i ne shvata kao stipsarenje, ali mene to izludjuje. Par puta sam tako narucio pice sa kolegama, pa kad sam vidio kad uzmu prebrojavati one silne penije, dajmove, kvortere,...
    Obzirom da mene to sitnicarenje izludjuje, ja uzmem platim turu, a neki kreteni to docekaju sa stavom "plati kad si budala" (Shvabe su definitivno najgore po tom pitanju ). Nekoliko puta sam ucinio gresku da izadjem sa takvim ljudima i vise ne, jok
    Mis'im, realno gledano takav je obicaj ovdje, i nemam ja tu neko pravo da nekome serem o tome, ali meni se to ne sviDZa
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  3. #33

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat Papak kaže: Pogledaj poruku
    Assholes, assholes, assholes...
    I'm surrounded with assholes
    Stipse me izludjuju. MnooOOOoogo ima stipsa. U stvari ovdje je obicaj da svako sebi plati pice, kafu i sl. tako da se to ovdje i ne shvata kao stipsarenje, ali mene to izludjuje. Par puta sam tako narucio pice sa kolegama, pa kad sam vidio kad uzmu prebrojavati one silne penije, dajmove, kvortere,...

    naj se ti meni nervirash Regica evo, cu ti ja platim kafu, i necu brojim sitnish -- chasna pionirska ali da to zasebno placanje zna da iznervira, zna


    xmm, ne znam jesu li po tom pitanju gore Shvabe tamo kod vas il' ovi ovde Jevreji..
    moomoo meee jooouu

  4. #34

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    xmm, ne znam jesu li po tom pitanju gore Shvabe tamo kod vas il' ovi ovde Jevreji..
    Nemoj mi Švabe, oni još ponekada i plate turu/dve/pet, Francuzi takođe, Italijani i Španci naravano, čak Austrijanci i Švajcarci umeju to, moji Nizozemci malkice manje . Ali meni to tako svejedno, i nekada čak i ok, svako svoje, čist račun duga ljubav, i vuk sit i sve ovce na broju i tako redom.
    Na kraju, ili na početku, to je sve pitanje ličnosti, situacije i motivacije, čak i najtvrđa tvrdica je/će nekada platiti turu/dve/pet...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  5. #35

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    I jos par stvarcica kao npr:
    Corporate slaves, roboti, planiranje 168 godina unaprijed, kupovina kuce zarad prodaje, saburbi, konzervativci...
    Crvenu maramu nosiću ja i plavu kapicu, tralalala
    Crvena zvjezdica na kapi sja, o vratu marama, tralalala

  6. #36

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    - sto idu bosi
    - milioni kineza

  7. #37

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Alkoholicari....stvarno preteruju.

  8. #38

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Izvinjavam se sto cu biti prosta ne svidja mi se sto te 'ebu pa te rasturaju sa osmehom na licu.
    Ne svidja mi se sto te savrseno razumeju kada nesto kupujes, a ne razumeju te kada pokusas nesto da otkazes, ulozis zalbu i sl.
    Jesam li vec pomenula da mi se ne svidja hrana?
    Umro je Ajnštajn, umro je Tesla...a i meni nešto nije dobro

  9. #39

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Opet ja

    Jutros -28...za sutra najavljuju -36...zimu ne volim pa ne volim ma gde bila.
    Ali...
    Klinci imaju veliki odmor od sat vremena. 15 min. klopaju i onda izlaze napolje. Pitam ja uchiteljicu da li deca izlaze i kad je ovoliki minus..?
    Kaze, da. Do -22/-23...i nishta im nece faliti. (jes' ti normalna? )
    Na sta sam odgovorila...o maj gad...mi smo iz Evrope i umiremo na tim temperaturama. Molim da moja deca ostanu unutra.

    I kad ulazimo u shkolu svi moramo da se izujemo. I ne samo u shkolama...izuvanje je obavezno i kod doktora, zubara, po nekim radnjama...i kad vidim da se deca izuju u shkoli i sevnu bose noge, dakle, stomak mi se prevrne

    Sledece... zavejani smo vec treci dan, a onaj shupak s grtal'com se ne pojavljuje

  10. #40

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat Mina1809 kaže: Pogledaj poruku
    Dobro jutro :-)
    Cvece je predivno ovde, ali bez mirisa...
    Hrana je prelepa ovde, ali bez ukusa....
    A ljudi su preterano ljubazni, ali bez srca...
    E bas tako. Jos da dodam ponesto:

    - ne svidja mi se kako izgledaju tj. gadi mi se kad vidim mladu devojku/zenu kako je zapustena... kao posle neuspele liposukcije gde joj se visak koze i ostatak sala talasaju pri hodu, a ona sva srecna u body majici i u dva broja manjim farmerkama ili jos gore trenerci
    - uctivost komsiluka i njihov vestacki, usiljeni osmeh a znam da nas mrze do bola
    - neko je vec spomenuo ali i ja mrzim njihove ves masine, ne samo sto je pranje kratko vec... sve pare potrosih na dezinfekcione maramice jer nikad ne znam ko je prao ves pre mene
    - ne svidja mi se sto su ulice vec posle 21h prazne... bilo lepo ili zima... mozda su nam uveli policijski cas a da ja to jos ne znam
    - ............. to be continued

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Sledece... zavejani smo vec treci dan, a onaj shupak s grtal'com se ne pojavljuje
    .... nama su za sredu najavili 5cm ovih belih gov**a
    If you are not willing to risk the unusual, you have to settle for the ordinary

  11. #41

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat _baba_ kaže: Pogledaj poruku
    Sledece... zavejani smo vec treci dan, a onaj shupak s grtal'com se ne pojavljuje
    naj brigash sestro baba ce se pojavi, ja ti kazhem
    ee, da, i josh nech.. rekao mi je Severni Vetar da su vam prognozeri fulali prognozu i da nece bit' -36 ce bude -39 a ja ti josh jucher shaljem kuvanog vina


    ae da dodam i ja poneshto na temu..
    ooo, divnog li zapada i mila moja birokratija, pogotovo imigraciona.. prosto mi srce zaigra na samu pomisao da moram nech sredjivati kod onih dobrocudnih i tako umiljatih teta i chika.. kao jutros npr.. chekala sam uru i 37 minuta da bi mi tetica rekla ono shto vec znam a kao svi fini i ljubazni, pa kao imash i neki redni broj (to valjda treba na psiholoshkoj bazi da te smiri da kao necesh dugo chekati or vat..!?)
    Poruku je izmenio yige_gui, 08.12.2009 u 01:45 Razlog: dodaj malo soli i papra =)
    moomoo meee jooouu

  12. #42

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat yige_gui kaže: Pogledaj poruku
    ae da dodam i ja poneshto na temu..
    ooo, divnog li zapada i mila moja birokratija, pogotovo imigraciona.. prosto mi srce zaigra na samu pomisao da moram nech sredjivati kod onih dobrocudnih i tako umiljatih teta i chika.. kao jutros npr.. chekala sam uru i 37 minuta da bi mi tetica rekla ono shto vec znam a kao svi fini i ljubazni, pa kao imash i neki redni broj (to valjda treba na psiholoshkoj bazi da te smiri da kao necesh dugo chekati or vat..!?)
    Tako ti je to kad zivis u NYC. Ti se preseli na Mid West pa onda uzivaj
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts

  13. #43

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Citat irnik kaže: Pogledaj poruku
    Tako ti je to kad zivis u NYC. Ti se preseli na Mid West pa onda uzivaj
    kad je birokratija u pitanju svagdje su isti
    moomoo meee jooouu

  14. #44

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    Ne sviđa mi se to što sam nemoguće brzo naučila da ne vidim ljude koji spavaju po ulicama, metro stanicama, telefonskim govornicama, sa decom, bez dece, zaštićeni od kiše i vetra ili skroz otkriveni i promrzli. Ne sviđa mi se što su neki ljudi za mene postali nevidljivi...
    "...There is a crack in everything. That's how the light gets in..."

  15. #45

    Odgovor: Šta vam se ne sviđa u novoj zemlji?

    što je svako iskren i mrzi laž....
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Obavezne vakcine u našoj zemlji
    Autor SQUAW u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 23.10.2010, 21:14
  2. Šta vam se svidja u zemlji u kojoj se nalazite!?
    Autor yige_gui u forumu Dijaspora
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 20.01.2010, 22:42
  3. Seme kao osnova opstanka na Zemlji
    Autor Aca1983 u forumu Biljno carstvo
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 14.10.2007, 00:22

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •