Jeste li znali da.. - Strana 7
Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 105 od ukupno 118
  1. #91

    Odgovor: Jeste li znali da..

    ... Je kuma Politikinog Zabavnika 31.12.1938. bila je Novosađanka Antonija Savić, kasnije Kočiš (udato).

    To ime je predložilo 18% učesnika konkursa, a ona, koja je bila devetogodišnja učenica, je dobila prvu nagradu od 5000 dinara (za te novce mogao se tada kupiti par dobrih volova, piše u Zabavniku), a kontakt sa svojim Zabavnikom nikada nije prekinula - uvek iz Novog Sada za jubileje stižu im čestitke od nje.
    Poruku je izmenio DrinChe, 07.08.2009 u 12:39

  2. #92

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Citat cvishna kaže: Pogledaj poruku
    .. koale spavaju i do 19 sati na dan?
    Listovi drveta na kojem najčešće borave imaju narkotičko dejstvo, a to im je omiljena hrana. Nije to baš san, urađene su...
    Vrag odneo šnalu...

  3. #93

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Listovi drveta na kojem najčešće borave imaju narkotičko dejstvo, a to im je omiljena hrana. Nije to baš san, urađene su...
    Ne zafrkavaj? Eukaliptus ima i to dejstvo ili sam pobrkala šerpe i tanjire ?

  4. #94

    Odgovor: Jeste li znali da..

    ... izraz "ĆutU i pušU", potiče od davnina


  5. #95

    Odgovor: Jeste li znali da..

    ..i najveće ajkule mogu pasti u trans ako se dodirnu na tačno određenom mjestu na glavi? Pitam se da li bih je ja pokušala transirati kada bi mi bila u blizini.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  6. #96

    Odgovor: Jeste li znali da..

    ...na vrh njushke.... i u nesvesti su ako su na ledja okrenute.... i ne vole krtinu nego samo salo....

  7. #97

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Citat maski kaže: Pogledaj poruku
    ...na vrh njushke.... i u nesvesti su ako su na ledja okrenute.... i ne vole krtinu nego samo salo....
    Da ali ne "pale" sve na istom mjestu...gledala sam nekoliko reportaža na Animal planet, za svaku vrstu je različito.

    Ajkule nikad ne smiju da stanu, prestale bi da dišu.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  8. #98

    Odgovor: Jeste li znali da..

    ... je puno ime Los Andjelesa ''El Pueblo de Nuestra Senora la Reina de los Angeles de Porciuncula'', sto u prevodu znači Grad Andjela?
    . mačji urin svetli pod ''crnim svetlom''?
    mačke mogu proizvesti preko 100 vokalnih zvukova, dok psi mogu samo oko 10?
    .. je nemoguce kinuti otvorenih očiju?
    .. kvakanje patke ne pravi eho ali niko ne zna zbog čega?
    .. zubari preporučuju da se četkice za zube drze bar 2 metra udaljene od WC solje kako bi se izbegao kontakt četkice za zube i čestica iz WC solje koje se rasprsuju usled pustanja vode?
    .. 23% svih kvarova na foto-kopir masinama izazivaju ljudi koji sedaju na njih i fotokopiraju svoje guzice?

    ...komarci imaju zube?

  9. #99

    Odgovor: Jeste li znali da..

    .....da je Svetlana Ceca Ražnatović proglašena za "Svetu"....jaoooooooo,pronašla na nekom Forumu,strašno.Možda ste već i videli to,ja sam šokirana.Muke ti ježeve gde to ide mladi svet.





    Najnovija Facebook atrakcija - ikona "Svete Svetlane Cece Ražnatović". Ikona je nastala kao kritika jedne studentkinje umetnosti iz Niša na srpsku realnost.

    Dragi moji šta vi mislite o ovome? Ja sam zaprepašten!!! O.o

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  10. #100

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Pipi Duga čarapa da je živa imala bi 65 godina

    28. 10. 2010. u 09:32


    BEOGRAD - Kao sve što nastane iz srca i u slučajnom trenu, a ima toplinu i snagu da se pamti, tako i proslavljena književna junakinja iz Švedske - Pipi Duga Čarapa - živi među današnjom decom i u onima koji su nekada bili deca. Da je Pipi Duga Čarapa prava devojčica, imala bi sada 65 godina i verovatno bi bila baka koja deci priča priče kao sve bake sveta.



    - Pipi je super, ona može sve - kažu ljudi različitih generacija noseći u srcu ovaj slavni lik švedske književnice Astrid Lindgren (1907-2002) koja ju je izmislila sasvim slučajno, dok joj je ćerka ležala u postelji i želela da joj ispriča "neku priču" da prekrati dosadu bolesti.

    Bilo je to 1945. godine. Obolela devojčica, spisateljkina kćer Karin, prva je upoznala Pipi Dugu Čarapu, takođe, devojčicu neobičnog imena i ponašanja, čije su dogodovštine prevedene na blizu 100 jezika, doživele brojne dramatizacije, ekranizacije...

    Prica o Pipiloti Viktuali Rulgardini Krusmjanti Efraimsdoter Lungstrump, (kako je puno ime Pipi Duge Čarape) proslavilo je književnicu Lindgren i Švedsku i donela autorki pregršt nagrada. Ali, kao sve što je neobično i drugacije, tako je i Pipi u početku bila dočekana odbojno, pogotovo među roditeljima i nastavnicima koji su je ocenili kao "pretnju moralu".

    Problem nije bio samo u tome što Pipi živi sama u velikoj kući, s majmunom i konjem, te što nosi različite čarape, već pre svega zato što ne želi da ide u školu već radi šta hoće, a drugare okuplja pričama o mestima gde je bila sa ocem, kapetanom južnih mora.

    Vremenom je Pipi, uvek nasmejana devojčica pegavog lika i sa riđim kikicama, postala uzor nezavisnost, pravde, borbe protiv nasilja. Čak je značajno uticala na pokret emancipacije žena. Dokle je "dogurala", svedoči podatak da su švedski republikanci i antimonarhisti čak tražili da na švedskim kovanicama Pipi bude umesto kralja Karla XVI Gustafa.

    Pipi Duga Čarapa je simbol slobodnog deteta bujne mašte i natprirodne snage u svetu u kome "živi", a još je moćnija u dušama onih koji su je upoznali predajući se svetu književnosti. Pipina "majka" književnica Astrid, koja je umrla u 94. godini, važila je za jedan od najvećih moralnih autoriteta u Švedskoj, a u svetu je smatraju autorkom koja je zauvek promenila dečiju književnost.

    Najvrednija svetska nagrada u oblasti dečije literature nosi njeno ime i smatra se "dečijim Nobelom".

    Pipina "mama" je, pored ostalog, dobila međunarodnu nagradu za književnost za mlade koja nosi ime Hansa Kristijana Andersena, a za sveukupni doprinos švedskoj književnosti i predani društveni rad 1994. je primila nagradu "Rajt Livlihud" poznatu kao "alternativni Nobel".



    (Izvor: Glas-javnosti.rs)

    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

  11. #101

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Fascinara vas Wikipedia i voleli bi ste da znate sve što piše u najvećoj enciklopediji na svetu.Ok, to je sada moguće pošto je ustanovljeno koliko bi vam vremena bilo potrebno za to.
    Dovoljno je da odvojite 15 godina zivota i ne spavate uopšte u tom periodu i pročitaćete sve tekstove na engleskom jeziku.
    Ako čitate samo 12 sati dnevno biće vam potrebno 30 godina.
    Ako ne znaš pametno govoriti, pametno ćuti !

  12. #102

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Prva Srpkinja koja je ušla u kafanu i popila pivo iz krigle bila je knjeginja Ljubica, a kafana se zvala "Manojlova bašta" i bila je jedno od prvih mesta u Beogradu na kojima se točilo pivo.




  13. #103

    Odgovor: Jeste li znali da..

    ... tokom života čovek u proseku potroši 18 meseci na telefoniranje.
    Poruku je izmenio Kent, 12.08.2012 u 14:21 Razlog: pravopis

  14. #104

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Đura Jakšić je napisao pesmu “Otadžbina” za vreme doručka i imao je ugovoren rok sa izdavačem da je preda.Pošto je bio u škripcu sa vremenom,u poslednji čas otrčao je kod izdavača i predao masan papir na kojoj se nalazila pesma.Masnoća je bila od bureka .

  15. #105

    Odgovor: Jeste li znali da..

    Cicero 168 g. prije Krista zapis

    Ništa se do danas nije promijenilo !!!





    CICERO 168 godine prije Krista je zapisao:

    > 1 - Siromah Radi,
    > 2 - Bogat Radi prvoga,
    > 3 - Vojnik Brani obojicu,
    > 4 - Porezni platiša Plaća za svu trojicu,
    > 5 - Lutalica Odmara se za četvoricu,
    > 6 - Pijanac Pije za petoricu,
    > 7 - Bankar Potkrada svih šest,
    > 8 - Odvjetnik Zavađa svu sedmoricu,
    > 9 - Liječnik Ubije svih osam,
    > 10- Pogrebnik Pokopa svih devet,
    > 11- Političar Živi na račun svih deset.




    Uskoro ni o meni ni o tebi niko neće pričati niti znati,neki drugi ljudi živet će ovde...mi nećemo nikome nedostajati

Strana 7 od 8 PrvaPrva ... 5678 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. 10 stvari koje niste znali o meni
    Autor makilli u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 289
    Poslednja poruka: 07.03.2015, 02:23
  2. Kako ste znali??
    Autor kissigirl u forumu Ljubav
    Odgovora: 46
    Poslednja poruka: 07.06.2011, 12:08
  3. Mozda niste znali...
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 15.10.2007, 19:39
  4. Uhvati i pusti ribu... Da li ste znali?
    Autor Lady S u forumu Lov i ribolov
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 03.09.2007, 22:14
  5. Jeste li se pripremili za svetsko prvenstvo?
    Autor yige_gui u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 04.06.2006, 05:41

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •