Dezinsekcija
Prikaz rezultata 1 do 2 od ukupno 2

Tema: Dezinsekcija

  1. #1

    Dezinsekcija

    Pošto nigde na forumu nisam našao nešto o ovoj temi dobio sam želju da je sam započnem.

    Voleo bih da svojim savetima mogu da pomognem ljudima koji imaju problema u domaćinstvu sa raznoraznim štetočinama, a isto tako i da podelim svoje znanje o istim odakle se javljaju, zašto, kada..


    -Počeću sa tim šta zapravo predstavlja pojam dezinsekcija?


    Dezinsekcija predstavlja pojam regulacije, odnosno uništavanje, populacije štetnih insekata. Pod štetnim insektima se podrazumevaju insekti koji narušavaju zdravstveno stanje kako ljudi, tako i domaćih životinja i kućnih ljubimaca. pored zdravstvenih problema mogu naneti i velike ekonomske štete.

    Regulacija populacija štetnih insekata se vrši sa dve metode i to preventivnim metodama, ukoliko insekti nisu naselili određeni objekat, pa se tim metodama sprečavaju, i kurativnim metodama, kada se insekt već naselio.

    Preventivne metode jesu sve vrste agrotehničkih i higijenskih metoda koje se koriste kako bi se sprečilo naseljavanje štetnih insekata.
    Kurativne metode jesu biološke, fizičke, mehaničke i jedna od najčešćih hemijske metode uništavanja štetnih insekata.

    Dezinsekcija se najčešće vrši na pojavu sledećih štetnih insekata:
    -bubašvaba
    -bubarusa
    -mrava
    -stenica
    -moljaca
    -osica
    -paukova.

  2. #2

    Odgovor: Dezinsekcija

    Treba li za bavljenje poslovima dezinsekcije neki strucni ispit i neka dozvola?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •